Článek

„Lovení“ jelena v Jinonicích, želva bahenní i gekon: Záchranná stanice se nenudí

 
Jaká zvířata nejčastěji končí v záchranné stanici? Jak pečovat o nalezené zraněné zvíře? Jaká nejčastější zranění ošetřovatelé řeší? Takové otázky pokládali čtenáři v online chatu Blesk.cz Zuzaně Pokorné, vedoucí ošetřovatelce ze Záchranné stanice hlavního města Prahy pro volně žijící živočichy. Ta o zvířata pečuje s láskou a obětuje jim většinu svého času. Připravili jsme pro vás průřez těmi nejzajímavějšími dotazy.
03.04.2016 14:50 |

podobné články

Podobné články

V královédvorské zoo se vylíhl MALÝ GEKON

 
V zoologické zahradě Dvůr Králové nad Labem na Trutnovsku se v těchto dnech vylíhnul nejmenší suchozemský obratlovec, jakého mohou zdejší návštěvníci vidět - gekon modrý. Měří pouhých 26 milimetrů, řekla v pondělí agentuře Mediafax mluvčí královédvorské zoo Kateřina Kohoutová.
14.02.2011 15:10 |

podobné články

Gekon modrý: Ano jsem prcek! A bydlím v krabičce...

 
V zoologické zahradě ve Dvoře Králové se před pár dny narodil unikát – miniaturní gekon modrý.
27.02.2011 12:15 |

podobné články

Zvířecí útulek v Praze Jinonicích je bez peněz: Nenechte zvířata zemřít!

 
Byly doby, kdy záchranná stanice pro volně žijící zvířata v Praze Jinonicích dostávala od magistrátu až dva miliony korun ročně. Letos ale radnice neposlala ani korunu a vedoucí útulku Věra Aladzasová Přibylová (48) neví jak dál.
31.01.2011 00:15 |

podobné články

Záchranná stanice se mění na ošetřovnu mláďat. Starají se tu o liščata i muflončata

 
S nástupem jara přišla na svět i nová mláďata. Záchranná stanice hl. m. Prahy pro volně žijící živočichy se tak začíná měnit spíše na ošetřovnu zvířecích miminek. Ta už počtem pomalu převyšují zdejší dospělé raněné jedince. V Jinonicích se nyní starají třeba o pět liščat, muflončata, ale i o malá ptáčata.
05.06.2017 07:40 |

podobné články

VIDEO: Jelena Waltra v Praze naháněli tři týdny. Pomohla až lest od Křováků

 
Tři týdny trvalo, než se v pražských Jinonicích podařilo odchytit posledního jelena, který v metropoli žil ve volné přírodě. Tedy v uvozovkách "ve volné přírodě" - tříletý osmerák se pohyboval v areálu bývalé továrny. A protože Waltrovka ustupuje nové zástavbě, jelen zvaný Walter se musel stěhovat.
27.03.2014 20:55 |

podobné články

Při rvačce v Jinonicích se střílelo z plynové pistole a padaly údery kamenem

 
Potyčka dvou mužů v pražských Jinonicích dnes po poledni skončila poraněním hlavy jednoho z nich. Zraněný si poté přišel pro pomoc do nedaleké prodejny, odkud mu zavolali i záchrannou službu. Uvedla to policie a záchranná službana svých webech.
14.06.2012 15:30 |

podobné články

Dohra hlasité show Jílkové: Na internetu je sranda ze Zemanovy fankynky, která ,,držkovala" na Dienstbiera

 
Vášnivá fanynka Miloše Zemana Jelena Vičanová, která svým temperamentem ovládla čtvrteční debatu Máte slovo, získala vlastní fanouškovskou stránku na Facebooku. Stránka "Jelena sem, Jelena tam" eviduje její pozoruhodné výroky a varuje před dalším řáděním zemanovské amazonky.
06.02.2015 16:51 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20472 článků)

Dohra hlasité show Jílkové: Na internetu je sranda ze Zemanovy fanynky, která "držkovala" na Dienstbiera

 
Vášnivá fanynka Miloše Zemana Jelena Vičanová, která svým temperamentem ovládla čtvrteční debatu Máte slovo, získala vlastní fanouškovskou stránku na Facebooku. Stránka "Jelena sem, Jelena tam" eviduje její pozoruhodné výroky a varuje před dalším řáděním zemanovské amazonky.
06.02.2015 16:56 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20472 článků)

V Jinonicích z metra nevystoupíte víc než půl roku. Stanici na „Béčku“ kvůli vlhku uzavřeli

 
Kompletní uzavření stanice metra B Jinonice se stalo skutečností. Od soboty 7. ledna už se zde k podzemní dráze nedostanete, spoje stanicí projíždějí bez zastavení. Za všechno může vlhkost, podle Dopravního podniku hlavního města Prahy (DPP) se totiž prostory vestibulu nacházejí pod úrovní spodní vody. Někteří lidé jsou na místě uzavírkou překvapeni. První cestující v Jinonicích mají z metra vystoupit v srpnu letošního roku.
07.01.2017 10:30 |

podobné články

Metro na lince B opět zastavuje v Jinonicích: Opravy po 7 měsících skončily

 
Původně stanice metra Jinonice na lince B měla být zavřená od 7. ledna do 7. srpna. Rekonstrukce se ale o necelé dva týdny protáhla, a tak stanici pražský dopravní podnik opět pro cestující otevřel dnes. Metro přes 7 měsíců v Jinonicích nezastavovalo, Pražané museli využít autobusy.
23.08.2017 07:55 |

podobné články

Bahenní festival: Krásky se rochnily v moři špíny!

 
VIDEO: Měli jste alespoň jedenkrát v životě chuť, prostě skočit do bahna a "rochnit" se v něm? Nejste jediní! Vyznavači této kuriózní "touhy" si vytvořili vlastní bahenní festival a pořádně to na něm rozjeli. Špína se jim dostala úplně všude a nechyběly ani pěkné kočičky.
07.08.2009 11:40 |

podobné články

Bahenní závody v Anglii přilákaly 250 soutěžících

 
Dívat se na 250 lidí probíjejících se 400 metrů záplavami studeného bahna je podívanou, kterou ve Velké Británii jen málo co předčí. Brodit se v bahně, dostat se přes mrazivou řeku Crouch a dorazit do cíle je je atletickým výkonem. Bahenní závod v Maldonu se zavedl jako drsná, ale zábavná událost s charitativním podtextem.
29.12.2009 16:25 |

podobné články

Vězni se budou mít jako v nebi! Solárko, bahenní koupel a videohry v cele

 
Nechvalně známá vazební věznice Butyrka se chystá rozšířit nabídku služeb o solária, bahenní lázně a možnost video hovorů přes Skype. Potvrdil to ředitel vězení Sergej Teljatnikov.
14.11.2010 02:00 |

podobné články

Psi slavných našli pod stromečkem bahenní lázně či lak na drápky

 
Že jsou někteří psi členové rodiny? Tak proč by neměli dostávat dárky. Jenže zapomeňte na to, že by pod stromečkem našli pouze kostičky nebo jiné psí dobrůtky. Psi českých celebrit se mohli těšit i z poukázek na bahenní lázně či laků na drápky.
28.12.2010 07:10 |

podobné články

Finalistky Miss v Mexiku: nejdřív bahenní zábal, pak oslava

 
Finalistky České Miss 2011 na soustředění v Mexiku předvedly, že pro krásu udělají cokoliv. Že se svěřily i do rukou mocného šamana, tak zřejmě nepřekvapí. Přírodní bahenní proceduru podstoupilo všech čtrnáct soutěžících a po návštěvě místní obdoby lázní se pustily do narozeninové oslavy.
20.01.2011 00:10 |

podobné články

ZOO OSTRAVA: Slůně si užívá bahenní lázně

 
Sloní batole v ostravské zoo objevilo v těchto dnech novou zábavu – bahenní koupel.
08.06.2011 12:10 |

podobné články

Po čertech bahenní koncert Kabátů: Na Vypich pouze v holínkách!

 
Obrovský »návrat« skupiny Kabát se nemůže obejít bez potíží! Vydatné lijáky posledních dnů pořádně promáčely areál pražském Vypichu, a dnes večer jeden z největších českých koncertů všech dob může změnit v »bahenní lázně jako v Glastonbury!
13.09.2014 13:05 |

podobné články

Nosorožci v zoo: Bahenní koupel, to pravé blaho!

 
Nosorožčí lábuž? No přece bahenní koupel. I několikrát denně v ní dovádí samice nosorožce dvourohého Jessi (31) se svým potomkem Josefem (1,5) v královédvorské zoo.
04.07.2016 05:15 |

podobné články

V Jinonicích našli mrtvou dívku: Sebevražda?

 
AKTUALIZOVÁNO: Policie vyšetřuje smrt mladé ženy. V pátek ráno byla nalezena v Praze Jinonicích. Podle policejního mluvčího Tomáše Hulana by jí za měsíc bylo 18 let. Vše nasvědčuje tomu, že dívka spáchala sebevraždu.
10.07.2009 10:10 |

podobné články