Lorenzo zvítězil v poslední kvalifikaci letošní sezony a titul má na dosah

Jorge Lorenzo v kvalifikaci kategorie MotoGP ukázal, že je před zítřejší Velkou cenou Valencie ve skvělé formě, když časem 1:30,011 stanovil nový rekord okruhu. Karel Hanika v kvalifikaci nejslabší kubatury předčil svého krajana Jakuba Kornfeila a do závodu odstartuje z osmého místa.
07.11.2015 16:10 |

Osobnosti: Jorge Lorenzo (51 článků) , Jakub Kornfeil (156 článků) , Karel Hanika (48 článků)

Dani byl dnes odvážný, ale příště to bude opačně, slíbil Lorenzo

Lorenzo, Pedrosa, Lorenzo, Pedrosa….. V posledním, nervydrásajícím kole závodu MotoGP v Brně si čtyřikrát vyměnili místo v čele. Cílem projel jako první Dani Pedrosa, jeho španělský krajan a lídr šampionátu Jorge Lorenzo zůstal těsně druhý.
26.08.2012 18:15 |

Osobnosti: Dani Pedrosa (28 článků) , Jorge Lorenzo (51 článků)

Abraham v San Marinu ošklivě upadl, za titulem míří Lorenzo

Jorge Lorenzo vyhrál Velkou cenu San Marina a udělal velký krok k celkovému prvenství mistrovství světa. Jeho hlavní rival Dani Pedrosa totiž nedojel do cíle a tak má Lorenzo náskok už 38 bodů. Do konce sezony zbývá pět závodů.
16.09.2012 15:50 |

Kvalifikaci MotoGP v Laguna Seca vyhrál Jorge Lorenzo

Španěl Jorge Lorenzo vyhrál sobotní kvalifikaci devátého závodu seriálu mistrovství světa silničních motocyklů v kategorii Moto GP na americkém okruhu Laguna Seca.
25.07.2010 00:50 |

Osobnosti: Jorge Lorenzo (51 článků)

Lorenzo vyhrál kvalifikaci MotoGP v Aragonii, Abraham skončil čtrnáctý

Dramatickou kvalifikaci na Velkou cenu Aragonie silničních motocyklů ovládl Španěl Jorge Lorenzo, který těsně zdolal krajana Daniho Pedrosu a Brita Cala Crutchlowa.
29.09.2012 16:35 |

Lorenzo je mistrem světa v MotoGP, Elías v Moto2

Španělští motocykloví jezdci Jorge Lorenzo a Toni Elías si dnes v Malajsii zajistili tituly mistrů světa ve svých třídách. Lorenzo má po třetí příčce z okruhu v Sepangu nedostižný náskok v královské kubatuře Moto GP, Elías ovládl premiérový ročník Moto2.
10.10.2010 11:35 |

Osobnosti: Toni Elías (3 články) , Jorge Lorenzo (51 článků)

Lorenzo vyjede v Kataru z pole positon. Pešek překvapil!

Nová sezona je tady a mistr světa má formu! Jorge Lorenzo ovládl kvalifikaci prvního závodu sezony MotoGP a do nedělního závodu vyjede z pole position. Nečekaně ale překvapil Lukáš Pešek.
06.04.2013 21:10 |

Osobnosti: Lukáš Pešek (92 článků) , Jorge Lorenzo (51 článků)

Titul jsem si zasloužil víc než Rossi, tvrdí Lorenzo

Staronový světový šampion Jorge Lorenzo považuje své letošní vítězství v kategorii MotoGP za zasloužené. Podle jeho názoru totiž nerozhodovala Rossiho penalizace, nýbrž skutečnost, že Španěl svého rivala předčil ve všech směrech.
09.11.2015 14:35 |

VC USA: Lorenzo měl ošklivý pád při kvalifikace, kterou vyhrál

Hořký pocit vítězství v kvalifikaci na Velkou cenu Spojených států ve třídě Moto GP prožil Španěl Jorge Lorenzo. Ačkoliv se v ní prezentoval nejrychlejším časem, tak kvůli pádu možná nenastoupí do závodu.
05.07.2009 09:20 |

Lorenzo přes pád ovládl kvalifikaci
05.07.2009 13:05 |

Lorenzo vyhrál a oddálil korunovaci. Márquez viděl černou vlajku!

Jorge Lorenzo vyhrál Velkou cenu Austrálie třídy MotoGP a stáhl náskok svého úhlavního soupeře v boji o titul, krajana Marka Márqueze na pouhých osmnáct bodů.
20.10.2013 08:30 |

VC České republiky: Páteční trénink třídy MotoGP ovládl Lorenzo

Španěl Jorge Lorenzo potvrdil před Velkou cenou České republiky silničních motocyklů své výsostné postavení v letošní sezoně. Z Čechů byl zatím nejlepší patnáctý Jakub Kornfeil v kubatuře do 125 ccm.
13.08.2010 15:35 |

Osobnosti: Jorge Lorenzo (51 článků) , Jakub Kornfeil (156 článků)

Předsedové sektorových rad opět diskutovali na téma Národní soustava kvalifikací

Dnes se v sídle Hospodářské komory České republiky v Praze uskutečnilo další zasedání předsedů sektorových rad. Sektorové rady jsou hlavním tvůrcem Národní soustavy kvalifikací, jejímž zadavatelem je Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR a realizátorem Národní ústav pro vzdělávání s konsorciem tvořeným Hospodářskou komorou ČR, Svazem průmyslu a dopravy ČR a společností TREXIMA, spol. s r.o. Národní soustava kvalifikací představuje jedinečný nástroj systému dalšího vzdělávání, která umožňuje získat požadovanou kvalifikaci i jinak, než jen v počátečním vzdělávání, tedy ve škole.
20.06.2013 18:00 |

Plzeň otočila zápas ve Zlíně a má mečbol! První titul na dosah

Plzeň vyhrála v pátém finálovém zápase extraligového play off na ledě Zlína 2:1 a má na dosah historicky první titul.
17.04.2013 21:40 |

Mercedes kraluje! Hamilton ovládl už třetí kvalifikaci sezony

Brit Lewis Hamilton vybojoval třetí pole position letošní sezony! Pilot letos suverénní stáje Mercedese vyhrál deštivou kvalifikaci na Velkou cenu Číny, čtvrtý závod šampionátu F1. Vedle Hamiltona se do první řady postaví australský nováček v týmu Red Bull Daniel Ricciardo.
19.04.2014 09:30 |

Osobnosti: Lewis Hamilton (494 článků) , Daniel Ricciardo (22 článků)

Bitva pokračuje: Lorenzo ovládl Katalánsko. Z Čechů dojel jen Pešek

Velkou cenu Katalánska dokončil z českých motocyklistů pouze Lukáš Pešek. V královské třídě MotoGP dojel těsně za body na poslední 16. příčce, zatímco Karel Abraham kvůli poruše elektroniky závod nedokončil. Vítězem se stal Jorge Lorenzo.
16.06.2013 16:10 |

Osobnosti: Lukáš Pešek (92 článků) , Karel Abraham (343 článků) , Jorge Lorenzo (51 článků) , Karel Pešek (53 článků)

Abraham byl v kvalifikaci na Grand Prix USA třináctý

Kvalifikaci na Velkou cenu USA MotoGP vyhrál Španěl Jorge Lorenzo na Yamaze. Český motocyklista Karel Abraham odstartuje do nedělního závodu ze třinácté pozice.
24.07.2011 09:25 |

Osobnosti: Karel Abraham (343 článků) , Jorge Lorenzo (51 článků)

Abraham upadl v kvalifikaci na GP Kataru, přesto byl desátý

Český jezdec Karel Abraham obsadil v sobotní kvalifikaci na Velkou cenu Kataru silničních motocyklů solidní desáté místo a do nedělního závodu MotoGP odstartuje ze čtvrté řady. Pole position si zajistil časem 1:54,634 Španěl Jorge Lorenzo.
07.04.2012 21:10 |

Nic pro milovníky ptactva. Lorenzo sestřelil racka a pak s ním jezdil po trati

Motocyklistu Jorgeho Lorenza nebudou mít rádi ochránci zvířat. Při kvalifikaci na Velkou cenu Austrálie ve třídě MotoGP srazil racka. I přes tuto kolizi si nakonec zajistil pole position. Jakub Kornfeil zajel v kvalifikaci Moto3 čtrnáctý čas a v neděli odstartuje z páté řady.
19.10.2013 09:25 |

Osobnosti: Jakub Kornfeil (156 článků)

Pančochová má na dosah křišťálový glóbus! Už chybí jen málo

Snowboardistka Šárka Pančochová vyhrála středeční kvalifikaci slopestylu ve finále Světového poháru a má na dosah zisk křišťálových glóbů za celkový triumf ve freestylových disciplínách i ve slopestylu.
05.03.2014 13:20 |

Osobnosti: Šárka Pančochová (52 článků)