Článek

Loď duchů: Podívejte se na 10 exkluzivních snímků z potopené Costy Concordie!

 
Strašidelné i fascinující - takové jsou fotografie z vraku lodi Costa Concordia. Za jejich pořízením stojí německý fotograf Jonathan Danko Kielkowski.
22.01.2016 08:46 |

podobné články

Podobné články

V Thajsku se potopila loď s turisty. Sledujte video plné paniky a boje o život!

 
Chvíle děsivého strachu a nezvladatelné paniky si zažila skupinka turistů v Thajsku, která se vydala na výletní loď Aladin, jež se s nimi měla plavit mezi ostrovy Bon Island a Tachai. Jenže během cesty se "loď začala velmi rychle potápět":http://www.extra.cz/konec-turisticke-atrakce-z-more-vytahnou-vrak-costy-concordie-je-to-nejdrazsi-operace-v-namorni-historii. Turisté v záchvatu paniky začali skákat do moře. Měli ale obrovské štěstí, protože nedaleko byla loď Peter Pan, která se plavila z Phuketu, a ztroskotancům posádka pomohla zachránit si život.
31.01.2014 19:40 |

podobné články

Osobnosti: Peter Pan (20 článků)

Poslední cesta potopené Costy Concordie: Na plánu pracovaly stovky odborníků!

 
Již brzy ačnou konečné přípravy k odtažení havarované výletní lodě Costa Concordia z místa neštěstí na jihu Itálie, kde je uvázlá více než dva roky. Operaci ale ještě může zbrzdit případné špatné počasí. Loď tak zřejmě čeká její poslední cesta!
13.07.2014 22:20 |

podobné články

Zbabělý kapitán Schettino: Za potopení Costy Concordie může kormidelník!

 
Bývalý kapitán potopené italské výletní lodi Costa Concordia Francesco Schettino obvinil indonéského kormidelníka, že právě on je za nehodu zodpovědný. Kormidelník prý tehdy až po delším zaváhání zareagoval na kapitánův rozkaz, aby otočil kormidlem doleva. Proto prý obří plavidlo narazilo do skály.
23.09.2013 19:15 |

podobné články

Kapitán potopené Costy Concordie vydělává na smrti 32 lidí, které zabil. Prý i negativní reklama je pro něj dobrá!

 
Francesco Schettino, nechvalně známý kapitán havarované výletní lodi Costa Concordia, chce svou negativní popularitu využít jako reklamu, která mu má pomoci v jeho nové roli spisovatele. Jeho kniha se jmenuje Potopená pravda.
27.06.2015 14:51 |

podobné články

Osobnosti: Francesco Costa (3 články)

Zkáza Costy Concordie: Snímky z lodi duchů odhalují hrůzy cestujících před smrtí

 
Vrak ztroskotané výletní lodi Costa Concordia je po dvou a půl letech opět na hladině a po moři urazil první metry ze své poslední plavby, jejímž cílem je přístav v Janově. Fotografie zevnitř lodi důchů odhalily hrůzy, kterými si oběti před smrtí musely projít.
15.07.2014 11:40 |

podobné články

Konec turistické atrakce: Z moře vytáhnou vrak Costy Concordie, je to nejdražší operace v námořní historii

 
Je to už víc jak rok a půl, co se 13. ledna 2012 potopila u břehů toskánského ostrova Giglio výletní loď Costa Concordia. Na palubě měla přes čtyři tisíce lidí a během "námořní katastrofy":http://www.extra.cz/ohnive-peklo-na-vyletni-lodi-pro-tri-tisice-lidi-radil-nicivy-pozar jich 32 zemřelo. Havárie stvořila také jednu z nejsmutnějších postav historie, zbabělého kapitána Francesca Schettina, který loď položil na bok a namísto toho, aby zůstal až do konce záchranných operací, zdrhnul z paluby jako první.
13.09.2013 15:20 |

podobné články

Šokující svědectví z Costa Concordie: S místy ve člunech se kšeftovalo!

 
Italská prokuratura nařídila přezkoumat neuvěřitelné podezření: podle svědectví lidí z potopené Costa Concordie si bohatí Rusové při evakuaci kupovali od personálu výletní lodi místa na záchranných člunech!
24.01.2012 12:15 |

podobné články

Kapitán Concordie: Chybu uznávám, ale hodně lidí jsem zachránil!

 
Kapitán Concordie Francesco Schettino konečně přiznal, že jeho jednání nebylo bez chyby. Loď navigoval pouze po paměti a pozdním zavelením k obratu dostal loď na mělčinu.
19.01.2012 13:10 |

podobné články

Hrůzný nález ve vraku Costy Concordie: Objevili ostatky pohřešovaných

 
Ztroskotaná loď Costa Concordia vydala těla dvou pohřešovaných obětí. Až testy DNA ale musejí definitivně potvrdit, že patří italské cestující a indickému členovi posádky, kteří se utopili během tragédie z ledna 2012 spolu s dalšími 30 lidmi.
26.09.2013 16:00 |

podobné články

Poslední cesta Costy Concordie je u konce, vrak dorazil do Janova

 
Vrak výletní lodě Costa Concordia dorazil za pomoci remokérů do janovského přístavu, kde bude v následujících dnech sešrotován. Přistávací manévr sledovalo stovky lidí, včetně italského premiéra Mattea Renziho. Loď ztrokotala před více než dvěma a půl lety u italského ostrova Giglio a na na její palubě zemřelo 32 lidí.
27.07.2014 08:40 |

podobné články

Poslední cesta Concordie začala. Míří na šrotiště

 
Po dvou a půl letech začalo vyzvedávání potopené výletní lodi Costa Concordia. Vrak má být po vyzdvihnutí odtažen do italského ostrova Goglio a poté dopraven k sešrotování do janovského přístavu. Celá operace začala v pondělí ráno, do cíle by se měla loď dostat na konci července.
14.07.2014 14:05 |

podobné články

UTEKL JSEM, přiznal se kapitán Concordie přátelům!

 
Odposlechy telefonátů zdrceného kapitána ztroskotané Concordie den poté, co loď narazila na útes, prozradily, že kapitán skutečně z lodi utekl.
26.01.2012 11:35 |

podobné články

LOĎ DUCHŮ: Ztroskotaná Costa Concordia už stojí! V těchto kajutách se umíralo

 
Loď duchů! Tou je dnes jeden z nejluxusnějších parníků, který na začátku minulého roku ztroskotal poblíž ostrova Giglio. Loď se podařilo po 19 hodinách narovnat. Z pohledu na zrezivělý vrak lodi Costa Concordia, jejíž levobok rozmačkal útes, jako by byl z papíru, se tají dech.
17.09.2013 07:50 |

podobné články

Na palubě krysy kanibalové! Loď duchů míří k Velké Británii

 
Výletní loď Ljubov Orlova, která už rok bezprizorně pluje ve vodách Atlantického oceánu prý míří k britským a irským břehům. Takzvaná loď duchů veze nezvanou posádku a to kanibalistické krysy, které jsou nakaženy neznámou nebezpečnou nemocí.
28.01.2014 06:30 |

podobné články

Opuštěná loď duchů plná krys se blíží ke břehům Velké Británie

 
Loď duchů - bývalá sovětská výletní loď Ljubov Orlova - podle všeho míří ke břehům Velké Británie. Víc než rok o tomto stometrovém plavidle nikdo nic neví. Je volně unášeno Atlantikem. Na palubě jsou prý jediní pasažéři - nakažené krysy. To Britům, a nejen jim, nahání strach.
02.02.2014 21:50 |

podobné články

Trapná výmluva kapitána Schettina: Z lodi jsem spadl!

 
Ztroskotání Costy Concordie způsobila jeho hrubá chyba. „Je to chvastoun, který si plete kormidlování lodi se závoděním ve ferrari!“ sepsul kapitána Franceska Schettina (52) jeho předchůdce Mario Palombo. I přesto byl »kapitán Sketa« v pondělí propuštěn do domácího vězení. Ještě překvapivější je ale jeho vysvětlení, proč po neštěstí nezůstal na lodi...
19.01.2012 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Mario Costa (1 článek)

Odčerpávání paliva z Costy Concordie se odkládá kvůli počasí

 
Přečerpávání paliva ze ztroskotané výletní lodi Costa Concordia muselo být kvůli špatnému počasí odloženo. Pumpování 2400 tun pohonných hmot mělo začít ráno. Plavidlo narazilo 13. ledna na útes u italského ostrova Giglio.
28.01.2012 12:05 |

podobné články

HRŮZNÝ OBJEV: Ve vraku Costy Concordie našli pohřešované lidské ostatky

 
Ve vraku italské lodi Costa Concordia se dnes našly lidské ostatky, které by měly patřit jednomu ze dvou lidí pohřešovaných po loňském ztroskotání plavidla. Testy DNA by měly ukázat, zda patří italské cestující, nebo indickému členovi posádky, kteří se během tragédie utopili spolu s dalšími 30 lidmi.
26.09.2013 16:00 |

podobné články

Ve vraku Costy Concordie se našly pohřešované lidské ostatky

 
Ve vraku italské luxusní lodi Costa Concordia se dnes našly lidské ostatky, které by měly patřit jedné ze dvou osob pohřešovaných po loňském ztroskotání plavidla. Testy DNA by měly ukázat, zda patří italské cestující nebo indickému členovi posádky, kteří se utopili během tragédie z ledna 2012 spolu s dalšími 30 lidmi. Informovala o tom agentura ANSA.
26.09.2013 16:25 |

podobné články