Článek

Lipo: Hiphopová scéna mě velmi úspěšně ignoruje. A pro pop jsem nestravitelný

 
Liberecký rodák a raper Lipo právě pracuje na nové desce, která definitivně rozhodne o jeho postavení na české hudební scéně.
14.10.2015 15:16 |

podobné články

Podobné články

Lipo zveřejnil klip k písničce o Liberci

 
Rapper a básník Lipo vydá své další album letos 12. května. Bude se jmenovat O duši a naváže na debut Víc než hudba, jenž vyšel před dvěma lety. Aktuálně Lipo zveřejňuje singl z alba a také videoklip k němu.
10.04.2014 14:40 |

podobné články

Lipo: Věci, k nimž se stavím kriticky, mě přitahují a inspirují

 
Český rapper Lipo (28) vydal v pondělí druhé sólové album O duši. Navázal na debut Víc než hudba (2012), ze kterého pochází hit Ležím v tvé blízkosti s hostující zpěvačkou Debbi. Novinka je výrazným posunem v jeho tvorbě, a to jak po stránce textové, tak především hudební. Producentské trio Martin Ledvina, ODD a Lipo zvolilo nové kombinace, například v singlu Město, co spí, duetu s mezzosopranistkou Ester Pavlů, spojilo hiphop a operní zpěv.
18.05.2014 10:45 |

podobné články

Dobře rappovat se dá prý i bez sprosťáren, říká Lipo, označovaný za Mirka Dušína českého hip-hopu

 
Svým zjevem rozhodně neodpovídá zažité představě o nebezpečně vyhlížejících rapperech. Ve svém oboru je Lipo i bez těžkých zlatých řetězů, spousty tetování a bouchačky za pasem výraznou osobností. „Tradice hip-hopu nese zejména u nás tady tyto typy klišé, ale ve světě to tak už vůbec není. Tam je hudba natolik rozmanitá, že to není problém. Já mám spoustu fanoušků, kteří vědí, co ode mě čekat,“ říká suverénně Lipo.
08.08.2014 14:00 |

podobné články

Lipo interview: Hudba pro mě není spotřební zboží. Je to způsob vyjádření

 
Druhé studiové album libereckého rodáka Jonáše Červinky aka Lipa je z velké části o vztazích, podle zpěváka jsou písničky tohoto typu zajímavější.  "Společensky angažované písně rychle stárnou,"  soudí bývalý člen dua BPM. Skutečnost, že jsou jeho nynější kousky inteligentnější, přikládá  Lipo  hlavně věku a zkušenostem:  "Cítím, že jsem vstoupil do dospělého života, což nutně ovlivňuje texty."
10.07.2014 15:06 |

podobné články

Raper Lipo má klip k písni Pořád jen to svoje

 
Český raper Lipo je znám hlavně díky nedávným hitům Ležím v tvé blízkosti a Do města přišla zima, které nazpíval se zpěvačkami Debbi a Kateřinou Marií Tichou. Nyní přichází s vlastní skladbou Pořád jen to svoje, ke které nabízí i videoklip.
13.09.2013 11:05 |

podobné články

VIDEO: Lipo pěje lovesong na břehu moře

 
V polovině května vydal Lipo své druhé sólové album O duši, jímž navázal na dva roky starý debut Víc než hudba. 
03.06.2014 16:45 |

podobné články

Rapper Lipo natočil klip na šestnáctimilimetrový film

 
Liberecký rapper Lipo, který se letos na jaře přihlásil druhým albem nazvaným O duši, se při realizaci svého nového videoklipu k písničce Všechno má svůj čas rozhodl točit na šestnáctimilimetrový film.
16.10.2014 12:40 |

podobné články

Rapper Lipo miluje holky z Asie! Sbalí nějakou exotickou holku v Praze?

 
Oblíbený český básník a rapper Jonáš Červinka alias Lipo má za sebou druhé album, které připomíná novým videoklipem, ve kterém hledá krásnou Asiatku. Nebudou jeho fanynky žárlit?
15.09.2015 12:26 |

podobné články

Osobnosti: Jonáš Červinka (2 články)

Lipo a Debbi zpívají o štěstí a lásce

 
Videoklip k singlu Štěstí, který nazpívali raper Lipo a zpěvačka Debbi, zachycuje páry, o jejichž citech se ve společnosti příliš nemluví. Ty ve videoklipu jsou přitom reálné.
29.02.2016 15:40 |

podobné články

Tonya Graves: Pop může oslovit spoustu lidí

 
Zpěvačka Tonya Graves vydává debutové album I’m The Only Me. "Dosud jsem pop moc nezpívala. Monkey Business, s nimiž zpívám, k němu sice inklinují, ale vycházejí z funku a jsou velmi svobodní. Pop má tu výhodu, že může oslovit spoustu lidí. A také si myslím, že pokud člověk nechce být stylově vyhraněný, vždycky dělá pop," řekla v rozhovoru pro Právo Tonya.
03.10.2011 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Tonya Graves (85 článků)

Hiphopová opera The City na turné po ČR

 
V pražské La Fabrice (Studio 2 – Slévárna) se 26. února od 20.00 představí v rámci festivalu Malá inventura izraelská veršovaná hiphopová opera The City autorské trojice Amit Ulman, Omer Havron, Omer Mor.
17.02.2014 15:30 |

podobné články

Asistent Andyho Warhola si zamiloval pop-art: Podívejte na jeho nahou Madonnu nebo Angelinu Jolie

 
Americký umělec Steven Alan Kaufman byl hlavním asistentem průkopníka uměleckého směru pop-art Andyho Warhola, který si zkrátil jeho jméno jen na iniciály a říkal mu „SAKu“. Kaufman se kromě pop-artu věnoval rovněž sochařství, fotografování, sklenářství nebo tvořil filmy. Umělec, jenž pracoval s Warholem od svého mládí, zemřel před dvěma lety, nedožil se ani 40. narozenin. Přesto po sobě zanechal velké množství uměleckých děl, mezi která patří například v pop-artu ztvárněné legendární snímky slavných osobností.
26.02.2012 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Angelina Jolie (2044 článků) , Madonna (950 článků) , Andy Warhol (92 článků) , Andy Kaufman (1 článek)

Vysoké ceny hovorného? My za nic nemůžeme, tvrdí šéf Rady ČTÚ

 
Vstup nového operátora a zlevnění tarifů se posune o tři měsíce, zuří poslanec Husák. Senát posílá sněmovně „nestravitelný" pozměňovací návrh, kerý bude muset sněmovna opět přehlasovat. Tím vznikne podle Husáka tříměsíční zdržení a zdrží se i vstup novédho oprátora, který má "rozhýbat" trh.
31.10.2011 18:25 |

podobné články

Provokatér Iggy Pop v roli nahého modela. Svlékl se newyorským umělcům

 
Rocker Iggy Pop se zapojil do uměleckého projektu, v rámci něhož pózoval nahý pro nadcházející výstavu v brooklynském muzeu nazvanou Iggy Pop Life Class. Nahota není pro frontmana The Stooges žádný problém, ve svých 68 letech koncertuje tradičně bez košile. "Life Class je zvláštní místo, v němž se zkoumá lidská podoba. Vzhledem k podstatě výtvarného umění a historie umění je to stále nejlepší cesta k pochopení těla," vysvětlil autor výstavy Jeremy Deller s tím, že k porozumění rockové hudby i pozice Iggyho Popa v americké kultuře je nutné zdokumentovat jeho tělo. Akty vytvořené skupinou umělců z newyorské akademie umění budou vystaveny na podzim tohoto roku.
01.03.2016 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Iggy Pop (46 článků)

Hiphopová scéna ve smrti! Vrchní humusačka Pavla Filipová z Hvězdné pěchoty chce natrhnout koule českým rapperům!

 
Říká se, že když má člověk nějaký "sen":http://www.extra.cz/tema/sen, měl by si za ním jít stůj co stůj. Jenže sen je jedna věc a reálný pohled na jeho uskutečnění druhá. A pokud má člověk u té své cesty za vysněnou metou překračovat mrtvoly, měl by si dost dobře rozmyslet, co vlastně dělá a kolik ho to bude stát.
01.04.2014 16:35 |

podobné články

Zapletal (ANO): Česká parta popekonomů a politiků ignoruje fakta o brexitu

 
Médii velmi protěžovaní čeští popekonomové (Šichtařová, Zlámalová, Kovanda aj.) píší o samotném průběhu brexitu a jeho důsledcích často děsné povrchní glosy, které novináři a čtenáři nepodrobují kritice, protože většina z nich věří ve správnost brexitu a ignoruje jakékoliv nesouhlasné názory. Víra je silnější než rozum a vědění.
20.07.2016 14:35 |

podobné články

Pop-Up Boutique Unique Unique bude letos určen celé rodině

 
Od 14. do 23. května 2012 se uskuteční II. ročník projektu Pop-Up Boutique Unique Unique. Jeho tématem je tentokrát All For Family, a tak se zde zájemci o netradiční formy nakupování i zážitků setkají s prezentací a prodejem vysoce kvalitních produktů a služeb zaměřených na celou rodinu. Koncept vychází z tzv. pop-upu, který je založen na principu provizorního butiku s prezentací a prodejem produktů a služeb, především specifických nebo nových produktů, speciálních cen, limitovaných edic...
27.04.2012 14:30 |

podobné články

Nahota, drogy nebo chlast. Česká pop-music s tím příliš nepracuje

 
Zatímco se česká pop-music krčí na malém území ve střední části Evropy a mnohokrát už prokázala – naposledy při trpkých účastech na soutěžích Eurosong – že není schopna konkurovat v podstatě nikomu, z tradičních bašt k nám přicházejí leckdy slušné skladby, šum cvrkotu i to, co v posledních letech cirkusem pop-music hýbe, a sice skandály.
31.12.2013 10:45 |

podobné články

Fergie přibírala kvůli roli a líbilo se jí to

 
Fergie musela přibrat pro svou roli ve filmu Nine skoro osm kilo a „kynutí“ se jí líbilo. „Dostat kila nahoru bylo snadné, legrace a já jsem to milovala,“ uvedla zpěvačka v interview pro noviny Scotland Daily Record. „Jedla jsem smažená jídla, všechno. A vůbec jsem necvičila. Nebála jsem se toho, nemyslela jsem na to. Byla to skvělá zkušenost.“ „Takhle jsem si užívala nejdéle od doby školy. Ala pak, když jsem začala cvičit, byl to těžký úkol dostat se zpátky na původní váhu. Trvalo to chvíli, než jsem se mentálně vrátila ke své rutině. Teď mám trenéra, který je skvělý a pomáhá mi udržet si motivaci.“ Zpěvačka se také svěřila, proč přestala užívat metadon, který může vyvolávat schizofrenii. „Jednu chvíli jsem si dokonce myslela, že po mně jde FBI. Řekla jsem si, že jestli projdu těmi dveřmi a nikdo tam není, je to drogou,“ vykládá zpěvačka. „Bože, byl to úplně jiný život. Jsem tak ráda, že minulost už je daleko. Stoprocentně jsem z toho venku.“
09.10.2009 07:30 |

podobné články