Článek

Lídři na Ústecku tepali vládu za sociální potíže. ODS přizvukovala extremistům

 
Ústecký kraj trápí největší nezaměstnanost v Česku. Bez práce je tu 8,2 procenta lidí a na Mostecku dokonce téměř každý devátý člověk. Přesto se pozornost vlády podle krajských lídrů pro podzimní volby upírá hlavně na východ, kde hrozí propouštění horníků z OKD. Sobotkův kabinet za to dostal během živě vysílané debaty Blesku od ústeckých politiků pořádně „za uši“, a to i z vlastních řad. Divákům se představilo devět lídrů, kteří v průzkumu agentury Phoenix Research překonali pětiprocentní hranici podpory. Pozvánku měli i Severočeši, kteří se ale omluvili.
20.09.2016 20:35 |

podobné články

Podobné články

Policie chce 17. listopadu preventivně zakročit proti pravicovým extremistům

 
Policie se rozhodla preventivně zakročit proti extremistům, kteří chtějí demonstrovat u příležitosti oslav dvacátého výročí 17. listopadu na Národní třídě. Nepovolené veřejné akce plánuje neonacistický Národní odpor i krajně pravicová Dělnická strana. Bez bližších podrobností o policejním zásahu informoval šéf protiextremistického oddělení pražské policie David Janda.
12.11.2009 13:05 |

podobné články

V Josefově trénovali policisté zásah proti extrémistům

 
V centru Josefova trénovali policisté za běžného chodu města zásah proti extrémistům.
24.05.2010 20:05 |

podobné články

Indický premiér vyzval Pákistán, aby zasáhl proti extremistům

 
Indický premiér Manmóhan Singh dnes prohlásil, že dialog s Pákistánem může být obnoven jedině tehdy, když Islámábád zasáhne proti extremistům.
15.08.2010 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Singh (25 článků)

Policie zasahovala proti extremistům, v Brně našla bombu

 
Policie našla při celorepublikovém zásahu proti extremistům v jednom panelovém domě v Brně výbušninu, evakuovat musela čtyři lidi. Domů se mohli vrátit zhruba po pěti hodinách. Podle serveru Novinky.cz už policisté z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu zadrželi zhruba desítku lidí.
28.04.2015 12:16 |

podobné články

Koaliční lídři se znovu sejdou kvůli personálnímu obsazení vlády

 
Koaliční lídři budou v neděli večer opět jednat o personálních změnách ve vládě. Zatímco Věci veřejné chtějí personální změny, pro premiéra Petra Nečase (ODS) zůstává podmínkou pokračování koalice prosazení klíčových reforem. Lídři se změnami zabývali už ve čtvrtek, rozešli se ale bez výsledku. Jednání v Kramářově vile začne v 19:00.
05.06.2011 06:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9260 článků)

Neklidné časy začaly, komentoval Sobotka ve sněmovně vítězství Trumpa. A pak si vzal slovo František Laudát...

 
Poslanci na mimořádné schůzi tepali vládu a zvláště premiéra Bohuslava Sobotku za to, co se stalo kolem schůzky ministra kultury Daniela Hermana s dalajlámou, což následně vedlo k dopisu Číně. „Zahraniční politika musí mít obsah a její obsah musí být opřen o ústavní rámec právního řádu,“ ťal hned na začátku schůze do kabinetu předseda ODS Petr Fiala. „Vaše politika je zmatená, neprůhledná a v té bažině klamete veřejnost,“ zmínil po něm šéf poslanců TOP 09 František Laudát. Premiér jejich útoky ale odmítl. Nakonec poslanci program schůze neodhlasovali.
11.11.2016 10:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (1308 článků) , Bohuslav Sobotka (9472 článků) , František Laudát (220 článků) , Daniel Herman (1052 článků)

Jak to vidí Soukromníci. Lídři se vyjadřují k problémům krajů Jak to vidí Soukromníci. Lídři se vyjadřují k problémům krajů

 
Co všechno lze udělat pro to, aby se ve všech regionech České republiky žilo lépe? Svůj pohled nabízejí lídři jednotlivých krajů.
09.08.2016 15:30 |

podobné články

Krajští lídři ODS vyzvali poslance k ukončení "daňové rebelie"

 
Deset krajských volebních lídrů ODS vyzvalo šestici poslanců, kteří týden tento nepodpořili vládní daňový balíček, k ukončení rebelie. Ohrožují tím prý úspěch ODS ve volbách. Lídři naznačili, že pro revoltující poslance byla otázka daní pouze zástupným důvodem, a postavili se za premiéra a předsedu ODS Petra Nečase.
09.09.2012 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9260 článků)

Krajští lídři ODS vyzvali poslance k ukončení "daňové rebelie", bojí se o volby

 
Deset krajských volebních lídrů ODS vyzvalo šestici poslanců, kteří nepodpořili vládní daňový balíček, k ukončení rebelie. Ohrožují tím prý úspěch ODS ve volbách. Lídři naznačili, že pro revoltující poslance byla otázka daní pouze zástupným důvodem, a postavili se za předsedu ODS Petra Nečase. Uvedli to v dopise členům strany.
09.09.2012 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9260 článků)

ODS v Ústí nad Labem představila lídry komunálních kandidátek

 
Na dnešní tiskové konferenci Oblastního sdružení ODS Ústí nad Labem se představili lídři kandidátek ODS pro podzimní komunální volby na Ústecku.
23.06.2014 18:41 |

podobné články

Zasvěcený exministr z ČSSD: Babiš potopí vládu. Byla chyba, že jsme do toho s ním šli

 
ROZHOVOR V sociální demokracii se objevují hlasy, že šéfovi hnutí ANO a ministru financí Andreji Babišovi ve skutečnosti nejde při útocích na sociální demokracii o zdravotnictví, ale že se rozhodl zbourat vládu. „V okamžiku, kdy se jeho popularita bude blížit vrcholu, se zřejmě pokusí tuto vládu shodit a vytvořit vládu novou, v níž by měl větší vliv, větší podíl na moci,“ je přesvědčen bývalý ministr zdravotnictví za ČSSD Ivan David.
09.04.2014 09:40 |

podobné články

Lídři ODS a ČSSD za hodinu nic nedojednali, pak se před Fischerem hecovali

 
V budově úřadu vlády se ve čtvrtek večer sešli lídři ODS a ČSSD, Petr Nečas a Jiří Paroubek, s premiérem Janem Fischerem. Jednali hodinu a k ničemu nedošli. Na tiskové konferenci ale nakonec vtipkovali a hecovali se, že se dohodnou rovnou. Premiér konferenci uzavřel tím, že jednalo i o tom, komu, zda ODS či ČSSD patří on sám. "Byl to takový spor o seržanta Gríšu," řekl Fischer.
01.04.2010 20:25 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3422 článků) , Petr Nečas (9260 článků) , Jan Fischer (1743 článků)

Kdo chce důchody a šťastný život, má prý volit ODS. Odborník se diví

 
POLITOLOGOVÉ Krajské volby budou převážně ve znamení celostátních témat. Vsadí na ně občanští demokraté, i když před čtyřmi roky tepali ČSSD za zneužití třicetikorunových poplatků v boji o vedení krajů. Budou se snažit lidem vysvětlit, že vláda sahá k úsporám proto, aby nedošlo ke státnímu bankrotu. Oslovení politologové ale opakovanému úspěchu řecké karty nevěří.
26.03.2012 21:13 |

podobné články

Ostrá debata nad služebním zákonem v ČT. Gazdík a Stanjura tepali Dienstbiera

 
Nejsledovanějším bodem programu mimořádné schůze Poslanecké sněmovny ČR je služebníí zákon. Vláda jím chce odpolitizovat státní správu. Opozice ale znění zákona kritizuje a chce jeho přijetí posunout co nejdále. I za cenu obstrukcí. Do pořadu Události, komentáře o ožehavé problematice přišli diskutovat ministr pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu, předseda Legislativní rady vlády Jiří Dienstbier (ČSSD), místopředseda Poslanecké sněmovny Petr Gazdík (TOP 09) a předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura.
15.07.2014 23:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gazdík (876 článků) , Petr Gazdík (865 článků) , Zbyněk Stanjura (231 článků)

Lídři koalice se už do konce roku nesejdou. Sobotka ještě navštíví Hrad

 
Lídři vznikající koalice ČSSD, ANO a KDU-ČSL se už do konce roku zřejmě nesejdou. Předseda sociální demokracie Bohuslav Sobotka ale ještě před Silvestrem zamíří na Pražský hrad, aby prezidenta Miloše Zemana seznámil s návrhem na personální obsazení vlády. Ještě před tím by se mělo sejít Grémium ČSSD, se kterým chce Sobotka probrat seznam ministerských kandidátů za sociální demokracii.
23.12.2013 16:22 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9472 článků) , Miloš Zeman (20433 článků)

Lídři koalice se do konce roku asi nesejdou, Sobotka půjde na Hrad

 
Lídři vznikající koalice ČSSD, ANO a KDU-ČSL se už do konce roku zřejmě nesejdou. Předseda sociální demokracie Bohuslav Sobotka ale ještě před Silvestrem zamíří na Pražský hrad, aby prezidenta Miloše Zemana seznámil s návrhem na personální obsazení vlády. Ještě před tím by se mělo sejít grémium ČSSD, se kterým chce Sobotka probrat seznam ministerských kandidátů za sociální demokracii.
23.12.2013 17:22 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9472 článků) , Miloš Zeman (20433 článků)

Facebook hlásil výpadek: Potíže se sociální sítí byly i v Česku!

 
Pro spoustu lidí zvyklých na každodenní život na sociální síti nastal konec světa! Vypadl totiž Facebook. Potíže hlásili také uživatelé z Česka. Sociální síť již problémy opravila.
27.01.2015 08:26 |

podobné články

ODS vládu nepodpoří kvůli programu i svému závazku voličům

 
ODS nepodpoří při dnešním hlasování vládu Andreje Babiše (ANO) kvůli tomu, že se vládní hnutí ani nepokusilo o sestavení většinové vlády. Dalšími důvody jsou program, který jde proti požadavkům občanských demokratů na omezení byrokracie a snížení daní, a fakt, že pro podporu vládě ODS nemá mandát od svých voličů. Novinářům to před dnešním hlasováním řekl šéf strany Petr Fiala. Vyloučil i to, že by mohla ODS podpořit menšinovou vládu ANO při případném druhém pokusu.
10.01.2018 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (12374 článků) , Petr Fiala (1308 článků)

Klaus jmenuje vládu, řízení státu se ujme koalice ODS, TOP a VV

 
Prezident Václav Klaus dnes na návrh premiéra a předsedy ODS Petra Nečase jmenuje novou vládu. Kabinet, který se hlásí k rozpočtové ukázněnosti a boji proti korupci, složili občanští demokraté spolu s TOP 09 a Věcmi veřejnými, koaliční smlouvu lídři středopravicových stran podepsali v pondělí večer.
13.07.2010 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9025 článků) , Petr Nečas (9260 článků)