Článek

Lidé, kteří dlouhé roky nevycházejí z domu

 
Umíte si představit, že byste vůbec nevycházeli z domu? S nikým nemluvili a nechodili do práce? Dlouho by se to dalo vydržet jen těžko, že? Přesto existují stovky tisíc lidí, kteří tak žijí dlouhá léta.
08.10.2016 16:30 |

podobné články

Podobné články

Proč žijí lidé dobrovolně v domácím vězení a nevycházejí ven?

 
Pocházejí z dobře zajištěných rodin, vystudovali prestižní univerzity, případně pracovali pro významné společnosti a mají možnost něčeho dosáhnout. Místo toho se zavřeli doma a celé roky z něj nevycházejí. V
15.04.2018 09:15 |

podobné články

Jak vykompenzovat dlouhé sezení u počítače?

 
Dlouhé sezení u počítače – ať už z osobních nebo pracovních důvodů – může mít za následky bolesti zad, očí i hlavy, nemluvě o riziku vzniku nadváhy. V dnešní době se rozmáhá sféra sedavých zaměstnání, jejichž součástí je několikahodinová práce s počítačem, mimo to většina lidí tráví spoustu času u tohoto přístroje i po práci. Ačkoli si to možná neuvědomujete, vaše tělo dlouhým sezením u počítače trpí a vy si tak zaděláváte na celou řadu zdravotních obtíží. Nezáleží na tom, zda s počítačem nebo notebookem pracujete každý den v práci nebo si k němu na pár hodin zalezete odpoledne ve svém volném čase. Čas strávený u počítače byste vašemu tělu měli vhodně vynahradit. Proto jsme pro vás připravili dnešní článek, ve kterém vám poradíme, jak vykompenzovat dlouhé sezení u počítače. Pár tipů, kterými lze vykompenzovat dlouhé sezení u počítače Věděli jste, že dospělý člověk by měl pohybem strávit minimálně půl hodiny denně? Možná pro vás bude nepříjemným překvapením i fakt, že více jak třetina dospělých lidí nemá tolik pohybu, kolik by potřebovali, což má za následek i dřívější úmrtí! Naopak pravidelným pohybem můžete snížit riziko vzniku demence, infarktu nebo mrtvice! 1 hodina pohybu dokáže vykompenzovat 8 hodin sezení u počítače. Jestliže například jen v práci strávíte 8 hodin s pohledem zabořeným do monitoru, pak byste si odpoledne měli najít čas a hodinu se hýbat. Běhání Vyrazíte-li ve volném čase běhat, uděláte pro své zdraví prospěšnou věc. Běh je jedním z mála sportů, kterým se můžete věnovat v každém věku, v jakoukoli denní či noční hodinu a za jakéhokoli počasí. Běhat rovněž můžete všude, což vám dává pocit volnosti. Plavání Dalším sportem, který je skvělý pro muže i ženy všech věkových kategorií, je plavání. To nezatěžuje vaše klouby, ale během několika temp v bazénu zapojíte všechny svaly na těle. Jóga Jóga... Čtěte více Příspěvek Jak vykompenzovat dlouhé sezení u počítače? pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
04.09.2016 05:40 |

podobné články

Čechy sužuje nová nebezpečná sociální fobie: Otestujte si 3 příznaky, jestli jí trpíte také

 
Dlouhé týdny i měsíce nevycházejí z domovů, ve svých bytech jsou uzavřeni před světem. S nikým nemluví, ve dne spí, po nocích hrají videohry, surfují po internetu a hltají manga komiksy. Mladé Japonce sužuje syndrom Hikikomori, kvůli kterému neopouštějí své domovy a stávají se asociály. A nejde jen o Japonsko, které sužuje Hikikomori. Podle psychologa Jeronýma Klimeše sociální fobií trpí i Češi!
09.07.2015 12:35 |

podobné články

Macek (Změna): Vznik skupiny privilegovaných, jejichž žádosti nemusí procházet transparentním hodnocením, je absolutně nepřijatelný

 
Jablonečtí zastupitelé netransparentně rozporcovali dotačního medvěda privilegovaným subjektům ze sportovní, kulturní a sociální oblasti. Této skupině tak jedním hlasováním zajistili dotace na celé tři roky, aniž by bylo jasné proč právě těmto subjektům a proč právě dané částky. Stalo se tak jen několik měsíců poté, co Jablonec dostal od renomované auditorské společnosti KPMG výsledky analýzy financování sportu zaměřené na to, kolik které kluby skutečně potřebují prostředků. Výsledné dotace však nevycházejí z analýzy, ale z výše dotací v minulých letech. Nejvyšší roční dotaci 1,9 mil. Kč má FK Jablonec, z.s.
23.01.2017 20:35 |

podobné články

Už Čechům nevěří. Nějaké arogantní jelito, nějaký... Prostě kapitalismus po česku. Zdeněk Pohlreich otevřel ve své show bolavé téma

 
Velmi pochvalná slova zazněla tentokrát z úst Zdeňka Pohlreicha v pořadu Ano, šéfe! Se svým týmem zavítal za kuchařem a majitelem Ludwigem Westermairem do Hodonína do restaurace Westy. I přes veškerá uznání však došlo i na nadávky. Kuchařský mistr má totiž problém s českými majiteli domu, ve kterém provozuje svůj podnik. Nevycházejí mu vstříc, pokud jde o jeho rekonstrukci.
01.03.2017 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Pohlreich (462 článků)

Slovenskem se potuluje tygr. Lidé ze strachu nevycházejí

 
Obyvatelé slovenského Liptova žijí ve strachu. Podle svědků tam utekl z cirkusu asi sedmdesátikilový tygr.
14.05.2009 13:10 |

podobné články

Sjezd Dělnické strany: V Novém Bydžově vládne strach

 
Pokud nepočítáme spoustu policistů, život v Novém Bydžově se zastavil. Obyčejní lidé radši nevycházejí. Obchody zůstaly zavřené. Výlohy jsou zabezpečeny dřevěnými deskami. Kdo mohl odjel z města. Všechna tato opatření kvůli mítinku Dělnické strany sociální spravedlnosti. Policisté kontrolují přijíždějící a zabavují zbraně.
12.03.2011 11:15 |

podobné články

Čech Dušan Poloz z Osla: Lidé mají strach, nevycházejí ven

 
„Šok, smutek, vlajky na půl žerdi, mrtvé město,“ tak popisuje sobotní atmosféru v norské metropoli Čech Dušan Poloz (46).
24.07.2011 12:15 |

podobné články

Měli hledat teroristy z Paříže. Místo toho pořádali vojáci orgie s policistkami!

 
Všichni to přece známe. Vaše město je neprodyšně uzavřeno kvůli hrozbě teroristického útoku, lidé raději ani nevycházejí a vy se na okamžik ocitnete v provizorních kasárnách. Co uděláte? Uspořádání orgií je prostě jedinou možnou volbou!
30.12.2015 18:16 |

podobné články

Záplavy, sníh a kolabující elektřina i doprava: Bouře Stella dorazila na východ USA

 
Na východní pobřeží Spojených států v úterý dorazila silná větrná bouře Stella, která vyvolává místní záplavy a výpadky v dodávce elektřiny. V postižených oblastech je ochromena letecká doprava, lidé nevycházejí z domovů. V New Yorku zřejmě bude dopad nepříznivého počasí slabší, než se čekalo.
14.03.2017 18:30 |

podobné články

Německé plány nevycházejí? Uprchlíci nepracují, ohrožuje je i chudoba

 
Přistěhovalci v Německu častěji nemají práci, mají nižší mzdy a jsou více ohroženi chudobou než rodilí Němci. Dnes to na tiskové konferenci uvedli zástupci Spolkového statistického úřadu a Berlínského centra pro výzkum společnosti (WZB). Velký problém s nezaměstnaností mají podle nich především uprchlíci z Iráku a Sýrie, kteří loni přišli do země.
03.05.2016 15:00 |

podobné články

Zavrtat se do velkých zadků! Topolánek píše o Paroubkovi, Grossovi a Fischerovi

 
Ti, kteří zastávali tentýž post jako expremiér Mirek Topolánek (59), nevycházejí z jeho knihy Hlavně se neposrat zrovna dobře. Co o třech šéfech vlády – Jiřím Paroubkovi (63), Stanislavu Grossovi (†45) a Janu Fischerovi (65) – také napsal?
18.05.2016 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3428 článků) , Mirek Topolánek (2143 článků) , Stanislav Gross (719 článků) , Jan Fischer (1743 článků)

PÁTRÁNÍ: Nepoznáváte muže, který se s komplicem vloupal do domu v Motole?

 
Kriminalisté čtvrtého oddělení druhého policejního obvodu pátrají od 13. srpna po dvou mužích, kteří se vloupali do rodinného domu v pražském Motole. Krátce po čtvrté hodině ranní slyšeli obyvatelé domu hluk v garáži. Nejprve se domnívali, že jejich syn odchází dříve do práce, ale po chvilce jim to nedalo a šli se podívat, co se děje. Uvnitř domu pak objevili spoustu stop a rozházené věci. Majitel domu poté vyběhl do garáže, odkud se ozýval hluk. Uvnitř spatřil dva muže, kteří do jeho a manželčina vozu nakládali ukradené věci. Okamžitě na ně zakřičel: „ Co tu děláte, vypadněte!!“ Jeden z pachatelů vzal kolo, které měl v ruce, nasedl na něj a odjel. Druhý stihl vzít tašku s hokejovou výstrojí a z garáže utekl.
30.09.2014 17:20 |

podobné články

Angelina Jolie a Brad Pitt zplodili malého Putina

 
Sexy pár Brad Pitt (45) a Angelina Jolie (33) nevycházejí z údivu. Jejich syn Knox Leon prý vypadá, jako by z oka vypadl ruskému předsedovi vlády Vladimíru Putinovi.
22.01.2010 03:05 |

podobné články

Osobnosti: Brad Pitt (1643 článků) , Angelina Jolie (2045 článků)

Polední klid festivalového běžce: dnes o běžcích pro paraple

 
Už je to tady, nestíhám. První dny jsem zvládala skoro všechno, co jsem chtěla, ale bylo mi jasné, že to je tím, že jsou svátky a tudíž nevycházejí noviny.
07.07.2010 12:00 |

podobné články

Heger a Sokol k Diagu: Soudy nevycházejí z předpokladu, že jim někdo lže

 
Ministr zdravotnictví Leoš Heger, ředitel právního odboru ministerstva zdravotnictví David Kotrys a také advokát Tomáš Sokol hájili poprvé společně před novináři kroky, které stát činí v případě kauzy Diag Human. Firma totiž zahájila velký útok na Česko a snaží se u soudů v zahraničí vymoci exekučními příkazy to, co jim přiřkli arbitři v roce 2008. V prozatím nepravomocném nálezu je totiž uvedeno, že stát musí firmě zaplatit přes deset miliard. Jenže Česká republika se odvolala.
08.06.2011 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Heger (1267 článků)

The Sims 3 Domácí mazlíčci přináší péči o čtyřnohé kamarády

 
(Recenze) Další, v pořadí už páté rozšíření pro simulátor života The Sims 3 je tu. Tentokrát je zaměřené na chování domácích mazlíčků, takže si do svého virtuálního domova můžete pořídit pejska, kočičku nebo celou stáj s koněm! The Sims 3 Domácí mazlíčci navíc nevycházejí jen jako datadisk pro počítačovou verzi, ale i jako samostatná hra pro konzole.
31.10.2011 00:10 |

podobné články

Nová alba: Circus Ponorka, Ryan Adams i Musica Folklorica

 
Těsně na počátku nového roku nová alba zpravidla nevycházejí. Nabízíme tedy výběr těch, která se možná trochu ztratila v předsvátečním shonu a náporu velkých jmen.
04.01.2012 09:05 |

podobné články

Vlastní narozeniny jsou nejpravděpodobnějším dnem pro úmrtí

 
Buďte opatrní, až budete příště sfoukávat svíčky na svém narozeninovém dortu. Vědci totiž došli k tomu, že je naše smrt na narozeniny pravděpodobnější, než v jakýkoliv jiný den v roce. A experti nevycházejí z žádného malého vzorku lidí. Studovali totiž více než dva milióny osob během posledních 40 let.
11.06.2012 12:40 |

podobné články