Článek

Lidé, kteří dlouhé roky nevycházejí z domu

 
Umíte si představit, že byste vůbec nevycházeli z domu? S nikým nemluvili a nechodili do práce? Dlouho by se to dalo vydržet jen těžko, že? Přesto existují stovky tisíc lidí, kteří tak žijí dlouhá léta.
08.10.2016 16:30 |

podobné články

Podobné články

Jak vykompenzovat dlouhé sezení u počítače?

 
Dlouhé sezení u počítače – ať už z osobních nebo pracovních důvodů – může mít za následky bolesti zad, očí i hlavy, nemluvě o riziku vzniku nadváhy. V dnešní době se rozmáhá sféra sedavých zaměstnání, jejichž součástí je několikahodinová práce s počítačem, mimo to většina lidí tráví spoustu času u tohoto přístroje i po práci. Ačkoli si to možná neuvědomujete, vaše tělo dlouhým sezením u počítače trpí a vy si tak zaděláváte na celou řadu zdravotních obtíží. Nezáleží na tom, zda s počítačem nebo notebookem pracujete každý den v práci nebo si k němu na pár hodin zalezete odpoledne ve svém volném čase. Čas strávený u počítače byste vašemu tělu měli vhodně vynahradit. Proto jsme pro vás připravili dnešní článek, ve kterém vám poradíme, jak vykompenzovat dlouhé sezení u počítače. Pár tipů, kterými lze vykompenzovat dlouhé sezení u počítače Věděli jste, že dospělý člověk by měl pohybem strávit minimálně půl hodiny denně? Možná pro vás bude nepříjemným překvapením i fakt, že více jak třetina dospělých lidí nemá tolik pohybu, kolik by potřebovali, což má za následek i dřívější úmrtí! Naopak pravidelným pohybem můžete snížit riziko vzniku demence, infarktu nebo mrtvice! 1 hodina pohybu dokáže vykompenzovat 8 hodin sezení u počítače. Jestliže například jen v práci strávíte 8 hodin s pohledem zabořeným do monitoru, pak byste si odpoledne měli najít čas a hodinu se hýbat. Běhání Vyrazíte-li ve volném čase běhat, uděláte pro své zdraví prospěšnou věc. Běh je jedním z mála sportů, kterým se můžete věnovat v každém věku, v jakoukoli denní či noční hodinu a za jakéhokoli počasí. Běhat rovněž můžete všude, což vám dává pocit volnosti. Plavání Dalším sportem, který je skvělý pro muže i ženy všech věkových kategorií, je plavání. To nezatěžuje vaše klouby, ale během několika temp v bazénu zapojíte všechny svaly na těle. Jóga Jóga... Čtěte více Příspěvek Jak vykompenzovat dlouhé sezení u počítače? pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
04.09.2016 05:40 |

podobné články

Čechy sužuje nová nebezpečná sociální fobie: Otestujte si 3 příznaky, jestli jí trpíte také

 
Dlouhé týdny i měsíce nevycházejí z domovů, ve svých bytech jsou uzavřeni před světem. S nikým nemluví, ve dne spí, po nocích hrají videohry, surfují po internetu a hltají manga komiksy. Mladé Japonce sužuje syndrom Hikikomori, kvůli kterému neopouštějí své domovy a stávají se asociály. A nejde jen o Japonsko, které sužuje Hikikomori. Podle psychologa Jeronýma Klimeše sociální fobií trpí i Češi!
09.07.2015 12:35 |

podobné články

Slovenskem se potuluje tygr. Lidé ze strachu nevycházejí

 
Obyvatelé slovenského Liptova žijí ve strachu. Podle svědků tam utekl z cirkusu asi sedmdesátikilový tygr.
14.05.2009 13:10 |

podobné články

Sjezd Dělnické strany: V Novém Bydžově vládne strach

 
Pokud nepočítáme spoustu policistů, život v Novém Bydžově se zastavil. Obyčejní lidé radši nevycházejí. Obchody zůstaly zavřené. Výlohy jsou zabezpečeny dřevěnými deskami. Kdo mohl odjel z města. Všechna tato opatření kvůli mítinku Dělnické strany sociální spravedlnosti. Policisté kontrolují přijíždějící a zabavují zbraně.
12.03.2011 11:15 |

podobné články

Čech Dušan Poloz z Osla: Lidé mají strach, nevycházejí ven

 
„Šok, smutek, vlajky na půl žerdi, mrtvé město,“ tak popisuje sobotní atmosféru v norské metropoli Čech Dušan Poloz (46).
24.07.2011 12:15 |

podobné články

Měli hledat teroristy z Paříže. Místo toho pořádali vojáci orgie s policistkami!

 
Všichni to přece známe. Vaše město je neprodyšně uzavřeno kvůli hrozbě teroristického útoku, lidé raději ani nevycházejí a vy se na okamžik ocitnete v provizorních kasárnách. Co uděláte? Uspořádání orgií je prostě jedinou možnou volbou!
30.12.2015 18:16 |

podobné články

Německé plány nevycházejí? Uprchlíci nepracují, ohrožuje je i chudoba

 
Přistěhovalci v Německu častěji nemají práci, mají nižší mzdy a jsou více ohroženi chudobou než rodilí Němci. Dnes to na tiskové konferenci uvedli zástupci Spolkového statistického úřadu a Berlínského centra pro výzkum společnosti (WZB). Velký problém s nezaměstnaností mají podle nich především uprchlíci z Iráku a Sýrie, kteří loni přišli do země.
03.05.2016 15:00 |

podobné články

Zavrtat se do velkých zadků! Topolánek píše o Paroubkovi, Grossovi a Fischerovi

 
Ti, kteří zastávali tentýž post jako expremiér Mirek Topolánek (59), nevycházejí z jeho knihy Hlavně se neposrat zrovna dobře. Co o třech šéfech vlády – Jiřím Paroubkovi (63), Stanislavu Grossovi (†45) a Janu Fischerovi (65) – také napsal?
18.05.2016 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3079 článků) , Mirek Topolánek (1778 článků) , Stanislav Gross (651 článků) , Jan Fischer (1729 článků)

Angelina Jolie a Brad Pitt zplodili malého Putina

 
Sexy pár Brad Pitt (45) a Angelina Jolie (33) nevycházejí z údivu. Jejich syn Knox Leon prý vypadá, jako by z oka vypadl ruskému předsedovi vlády Vladimíru Putinovi.
22.01.2010 03:05 |

podobné články

Osobnosti: Brad Pitt (1492 článků) , Angelina Jolie (1869 článků)

Polední klid festivalového běžce: dnes o běžcích pro paraple

 
Už je to tady, nestíhám. První dny jsem zvládala skoro všechno, co jsem chtěla, ale bylo mi jasné, že to je tím, že jsou svátky a tudíž nevycházejí noviny.
07.07.2010 12:00 |

podobné články

Heger a Sokol k Diagu: Soudy nevycházejí z předpokladu, že jim někdo lže

 
Ministr zdravotnictví Leoš Heger, ředitel právního odboru ministerstva zdravotnictví David Kotrys a také advokát Tomáš Sokol hájili poprvé společně před novináři kroky, které stát činí v případě kauzy Diag Human. Firma totiž zahájila velký útok na Česko a snaží se u soudů v zahraničí vymoci exekučními příkazy to, co jim přiřkli arbitři v roce 2008. V prozatím nepravomocném nálezu je totiž uvedeno, že stát musí firmě zaplatit přes deset miliard. Jenže Česká republika se odvolala.
08.06.2011 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Heger (1250 článků)

The Sims 3 Domácí mazlíčci přináší péči o čtyřnohé kamarády

 
(Recenze) Další, v pořadí už páté rozšíření pro simulátor života The Sims 3 je tu. Tentokrát je zaměřené na chování domácích mazlíčků, takže si do svého virtuálního domova můžete pořídit pejska, kočičku nebo celou stáj s koněm! The Sims 3 Domácí mazlíčci navíc nevycházejí jen jako datadisk pro počítačovou verzi, ale i jako samostatná hra pro konzole.
31.10.2011 00:10 |

podobné články

Nová alba: Circus Ponorka, Ryan Adams i Musica Folklorica

 
Těsně na počátku nového roku nová alba zpravidla nevycházejí. Nabízíme tedy výběr těch, která se možná trochu ztratila v předsvátečním shonu a náporu velkých jmen.
04.01.2012 09:05 |

podobné články

Vlastní narozeniny jsou nejpravděpodobnějším dnem pro úmrtí

 
Buďte opatrní, až budete příště sfoukávat svíčky na svém narozeninovém dortu. Vědci totiž došli k tomu, že je naše smrt na narozeniny pravděpodobnější, než v jakýkoliv jiný den v roce. A experti nevycházejí z žádného malého vzorku lidí. Studovali totiž více než dva milióny osob během posledních 40 let.
11.06.2012 12:40 |

podobné články

VIDEO: Rajská uvedla novou kolekci v pět let starých šatech

 
Návrhářka Beata Rajská si pro představení své nové kolekce vybrala Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary. Do svých modelů oblékla finalistky soutěží krásy a vůbec poprvé viděla kompletní kolekci. Sama přitom přišla v šatech, které má už mnoho let a dokázala, že její modely z módy nevycházejí. Další články k tématu: Návrhářka Rajská si plnila touhy, pomohli ji horolezec a chirurg VIDEO: Rajská představila novou kolekci, Kobzanová se zapotila
07.07.2012 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Beata Rajská (142 článků)

Ivě Frühlingové se nedaří: Rozchod s přítelem!

 
Iva Frühlingová (30) je nejspíš opět sama! Úspěšná modelka a zpěvačka se podle informací Šípu rozešla se svým přítelem, pilotem Honzou. A to ještě nedávno mluvila o svatbě! Navíc jí nevycházejí i další projekty, které si plánovala.
17.07.2012 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Iva Frühlingová (116 článků)

Sexy trend (nejen) celebrit: Kožená bundička a jak ji nosit?

 
Trend letošní zimy a podzimu? Kožená bundička! Můžete jí obléknout k odrbaným džínám, anebo klidně k něžným koktejlkám. Vlastní jí každá celebrita a módní guru, Pařížanky, bez ní prakticky nevycházejí. Máte ji také?
29.10.2012 07:30 |

podobné články

Langšádlová (TOP 09): Špatná předpověď Bohuslava Sobotky

 
Šéf opoziční ČSSD rád zdůrazňuje, jak vládě a ministrovi financí nevycházejí předpovědi makroekonomických ukazatelů a daňových příjmů.
29.01.2013 19:05 |

podobné články

Na světové jamkovce v poušti překvapují hráči a třeba i sníh

 
Dejte dohromady čtyřiašedesát nejlepších golfistů světa a máte zaděláno na atraktivní podívanou. Jen s nejistým výsledkem. Zvlášť když se jedná o světovou jamkovku. Tady totiž prognózy většinou nevycházejí. Ostatně, během čtrnácti předchozích ročníků se ještě ani jednou nestalo, aby si ve finále zahráli dva nejvýše nasazení hráči.
21.02.2013 14:15 |

podobné články