Článek

Letošní Dakar má další oběť. Nehoda asistenčního vozu si vyžádala jeden lidský život

 
V argentinském městě Juárez Celman došlo k hromadné nehodě, která si vyžádala jeden lidský život. Shodou tragických okolností byl jejím účastníkem i asistenční vůz, který přepravoval mitsubishi francouzského jezdce Lionela Bauda, jenž v sobotní etapě smrtelně zranil diváka.
12.01.2016 19:51 |

podobné články

Podobné články

Letošní Rallye Dakar má první oběť, zahynul polský motocyklista

 
Letošní ročník Rallye Dakar si vyžádala první oběť. Během třetí etapy zahynul polský motocyklový jezdec Michal Hernik. Nováček v soutěži byl nalezen mrtev 14 km před cílem rychlostní zkoušky. Organizátoři uvedli, že okolnosti jeho smrti nejsou známy. 
07.01.2015 11:27 |

podobné články

Nehoda u Ústí si dnes ráno vyžádala lidský život a dva zraněné

 
Vážná dopravní nehoda si dnes ráno mezi Ústím nad Labem a Dolními Zálezly na hlavní vyžádala jeden lidský život a dva těžce zraněné.
26.04.2010 08:55 |

podobné články

Při nehodě sanitky a osobního vozu vyhasl lidský život

 
Jeden lidský život si vyžádala dnešní dopravní nehoda, která se stala na rovném úseku komunikace I/13 nedaleko Dětřichova. Hasičům byla událost ohlášená v 16:57 hodin a na místě zasahovali profesionální hasiči z Raspenavy a dobrovolní hasiči z Frýdlantu.
04.09.2014 00:20 |

podobné články

Superman se bojí lítání! Do letadla si vzal asistenčního psa

 
Kd oby to byl řekl, že největším nepřítelem Supermana není Kryptonit, ale létání! Sexy herec Henry Cavill si sebou do letadla totiž bere asistenčního psa, kvůli strachu z létání. To jsou teda věci!
18.01.2015 18:16 |

podobné články

Osobnosti: Henry Cavill (38 článků)

Výtěžek z projektu Šťastná hvězda pomůže handicapovanému Matoušovi získat nového asistenčního psa

 
Na pořízení asistenčního psa pro handicapovaného 14letého Matouše z Písku poputuje výtěžek z III. ročníku projektu Šťastná hvězda. Jedná se o částku 43,7 tisíce korun, kterou organizátor projektu ČSAD Autobusy České Budějovice dorovnal do 50 tisíc. Pomoci Matoušovi ke čtyřnohému příteli, jehož cena činí 200 tisíc korun, chce i Jihočeský kraj.
08.02.2016 22:11 |

podobné články

Asistenčního psa jim okolí dává „sežrat“. Šest příběhů lidí s postižením

 
K příběhům lidí, kteří skončili na vozíku nebo jsou nevidomí, narodili se s postižením a potřebují celodenní péči nebo trpí těžkou duševní poruchou, má veřejnost většinou pochopení. Co když ale potřebují ke svému pohybu pomůcku, kterou je živé zvíře? Řada obchodů a řidičů v MHD takové lidi vyhazuje. Mnozí z nich ale bez psa neudělají jediný krok. Podívejte se na příběhy lidí, kteří musí kromě svého handicapu překonat také překážky veřejnosti. Lidé svého asistenčního psa mají od organizace Helppes nebo Pestré společnosti.
11.09.2016 07:30 |

podobné články

Postižený muslim může mít asistenčního minikoně z Prahy. „Psi jsou nečistí“

 
Nejen asistenčního psa, ale i minikoně mohou využít handicapovaní lidé. Jednoho takového cvičí nezisková organizace Helppes v Praze 5. Co ale mnohé překvapí, je důvod. Mimo jiné mohou sloužit nevidomým muslimům žijícím v České republice. Pes je pro ně totiž nečisté zvíře a jedinou alternativou je tak pro ně Katrijn. Zatím si svého majitele ale nenašla.
10.11.2016 22:30 |

podobné články

Díky tomuto pejskovi si mohla užít maturitní ples. Byl s ní i během tance!

 
„Necítím se kvůli své nemoci ani potřebě mít asistenčního psa jako chudinka, naopak jsem mnohem silnější!“ To jsou slova Claire, která trpí záchvaty paniky, proto má asistenčního psa, který jí při těchto stavech pomáhá. Když měla minulý týden Clair maturitní ples, bylo tedy jasné, že její pejsek tam chybět nebude.
26.06.2017 06:10 |

podobné články

TŘETÍ SMRT! Dakar si vyžádal další oběť, zahynul motorkář Palante

 
Na Rallye Dakar zahynul během několika hodin už třetí člověk. Po nehodě ve čtvrteční etapě zemřel motocyklový jezdec Eric Palante, ve stejný den postihla tragédie argentinský zpravodajský tým, jehož dva členové nepřežili zřícení vozu do rokle.
10.01.2014 18:25 |

podobné články

SMRT NA DAKARU! V první etapě zemřel motocyklista

 
Slavná Rallye Dakar si hned v první etapě vyžádala tu největší oběť. Lidský život. Po nehodě zahynul argentinský motocyklista Jorge Martinez Boero.
01.01.2012 18:00 |

podobné články

Spáčil s tatrou skončil na Rallye Dakar už po druhé etapě

 
Marek Spáčil s kamionem Tatra odstoupil po nehodě v druhé etapě z Rallye Dakar. Na svém webu to dnes uvedl Czech Dakar Team. V nedělní první etapě z Victorie do Córdoby dojel Spáčil s třináctiminutovou ztrátou šestý, z českých řidičů byl lepší jen Aleš Loprais.
04.01.2011 09:35 |

podobné články

Osobnosti: Aleš Loprais (64 článků)

TATRA TRUCKS zve na akci Mogul Dakar setkání

 
V neděli 18. března 2018 na autodromu v Sosnové proběhne akce Mogul Dakar setkání. Divákům, a fanouškům motoristického sportu především, se představí celá řada soutěžních vozidel, které reprezentují české soutěžní týmy či týmy s českými kořeny na maratónských soutěžích a speciálně na nejtěžší soutěži světa, pověstné rallye Dakar.
11.03.2018 17:05 |

podobné články

FOTO: Při honičce s policií zemřela v pronásledovaném voze žena! Co se v Plzni stalo?

 
Jeden lidský život a několik zraněných si dnes odpoledne vyžádala nehoda tří vozů, která se stala v Plzni při pronásledování ujíždějícího auta policií. Zemřela spolujezdkyně z ujíždějícího vozu, jeho řidič je zraněný.
28.12.2013 15:53 |

podobné články

Tragická nehoda na D1 si vyžádala lidský život

 
Smrt spolujezdkyně a vážné zranění řidiče si vyžádala dnešní ranní nehoda na 149,5 kilometru dálnice D1 u Velkého Meziříčí, řekla krajská policejní mluvčí Dana Čírtková. 
13.05.2013 08:10 |

podobné články

Dakar má další mrtvé! Auto spadlo do 100 metrů hluboké rokle

 
Rally Dakar má další dvě oběti. V rokli u města Andalgala zemřeli dva novináři, zřítili se s autem ze 100 metrů. Další dva lidé šílenou havárii přežili. Přesto se jedná už o 61. a 62. oběť drsného závodu.
10.01.2014 10:30 |

podobné články

Nehoda ve Starých Hamrech si vyžádala život motorkáře

 
Život jednoho motorkáře si vyžádala tragická dopravní nehoda na silnici I/56 v katastru obce Staré Hamry, poblíž vodní nádrže Šance. Dopravní nehoda motorky a dvou automobilů způsobila na dvě a půl hodiny úplné uzavření provozu na silnici I. třídy.
17.08.2014 21:35 |

podobné články

Prolog Rallye Dakar předčasně ukončila nehoda. Dva diváci jsou v kritickém stavu

 
Prolog slavné Rallye Dakar předčasně ukončila tragická nehoda, při níž utrpělo zranění deset lidí. Stalo se tak poté, co do skupiny přihlížejících najela čínská pilotka Kuo Mej-ling za volantem automobilu Mini.  Do záchranné akce byly zapojeny i vrtulníky.
03.01.2016 09:45 |

podobné články

Měnili kolo u vozu, SMETL je kamion! Jeden muž zemřel

 
Jeden lidský život si v úterý ráno vyžádala vážná dopravní nehoda před obcí Nouzov na Nymbursku, silnice spojující Poděbrady a Jičín je dočasně uzavřena.
17.05.2011 11:05 |

podobné články

Kolomý vzdává letošní Dakar

 
Pilot kamionu Tatra Martin Kolomý se rozhodl odstoupit z Rallye Dakar. Důvodem, proč se loni nejlepší Čech v slavné soutěži rozhodl ukončit letošní snažení, jsou technické problémy. Po nedělní 7. etapě byl sedmatřicátý.
13.01.2014 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Martin Čech (161 článků)