Článek

Letos na zimních pneumatikách s předstihem

 
Po nadprůměrně teplém září přichází teplotní zlom. Začátek října nám na mnoha místech připraví ochutnávku zimního počasí. Teploty poklesnou k bodu mrazu a navíc se na silnicích objeví první sníh. Nastal čas přezout automobily do kvalitních zimních pneumatik.
04.10.2016 11:00 |

podobné články

Podobné články

Češi pořád jezdí na zimních pneumatikách

 
Až dvě pětiny řidičů jezdí stále na zimních pneumatikách a část z nich letos vůbec nepřezuje. Je to důsledek zpřísněné legislativy, která nařizuje za nepříznivých podmínek od listopadu do března používat zimní obutí, část motoristů přitom chce ušetřit a v létě pneumatiky dojíždí.
18.05.2012 11:10 |

podobné články

Zákon o zimních pneu je už teď pro smích

 
Nové nejednoznačné ustanovení silničního zákona o zimních pneumatikách povinných od listopadu do března pouze za předpokladu zhoršení povětrnostních podmínek, na kterém ministerstvo dopravy stále tak urputně trvá, se ještě v praxi neuplatnilo a už je pro smích nejen většině čtenářů, ale i odborníkům na dopravu.
31.10.2011 13:55 |

podobné články

Bárta (VV): Přísnější zákon o zimních pneumatikách lidé nechtějí

 
Většině lidí se zdá současná právní úprava povinného používání zimních pneumatik dostačující.
28.12.2011 20:10 |

podobné články

Přezout! Od listopadu všechna auta do zimních gum!

 
Všechna auta musí od listopadu jezdit po českých silnicích na zimních pneumatikách. Kdy přesně?
16.10.2012 14:10 |

podobné články

Tým silniční bezpečnosti: Na zimních pláštích i za tepla?

 
Jízdu na zimních pneumatikách ani po posledním březnu zákon nezakazuje. Řidiči by však v takovém případě měli počítat s některými nevýhodami či nebezpečími.
29.03.2017 20:10 |

podobné články

Ode dneška lze jezdit po všech silnicích na letních pneumatikách, ale s přezutím nespěchejte!

 
Řidiči si zoufají! Ode dneška sice mohou znovu brázdit všechny silnice v Česku i na letních pneumatikách, jenže ty oproti loňsku zdražily až o 10 procent. A navíc je nedostatek hlavně levnějších značek!
01.04.2011 12:10 |

podobné články

Test zimních pneu 2010: Vyplatí se připlatit, čínské pneu jsou propadák

 
Skóre testu zimních pneumatik pro rok 2010 je oproti loňskému výrazně horší. Z dvaceti osmi testovaných sad zimních pneumatik získalo pouze pět za svoji celkovou kvalitu známku »dobře«.
23.09.2010 21:10 |

podobné články

Češi jsou milovníky zimních sportů. Nejoblíbenější je lyžování, zájem roste i o snowboarding

 
Obliba zimních sportovních radovánek u Čechů stále roste. Mezi nejoblíbenější rekreační sporty patří sjezdové lyžování a snowboarding. Díky moderně zpracovanému vybavení a zvýšení kvality zimních středisek přibývá Čechů, kteří přicházejí na chuť i adrenalinovým zážitkům jako je například freeride a freestyle jízda.
17.12.2013 09:26 |

podobné články

Ceny zimních pneumatik v listopadu klesají až o 3 %

 
Nejvýhodnější období pro nákup zimních pneu je listopad. Vyplývá to z hloubkové analýzy ročního vývoje cen pneumatik, který provedla společnost Karsa Technologies. Podle tohoto průzkumu je listopadová cena zimních pneu nižší až o 3 %. Kvůli intervencím České národní banky jsou však zimní pneumatiky oproti loňskému roku dražší v průměru o 7 až 10 %.
20.10.2014 15:45 |

podobné články

Osmnáctiletý řidič jel bez pásu na zimních pneumatikách. Zemřel

 
Nehoda nedaleko Chrudimi si vyžádala jednoho mrtvého a čtyři zraněné. Osmnáctiletý řidič nebyl připoutaný.
29.08.2009 18:40 |

podobné články

Celoroční pneumatiky: Jsou špatné v létě i v zimě!

 
Prvního dubna končí na vyznačených úsecích českých silnic povinnost zimního obutí aut, takže nastává čas přezouvání pneumatik. Mnozí motoristé zjistí, že uložené letní gumy jsou sjeté a bylo by třeba koupit nové, což je investice minimálně čtyřtisícová. Podle prodejců se snaží čeští řidiči stále více šetřit a někteří si pořídí pneumatiky celoroční. Jiní jdou ve svých úsporných úvahách ještě dál a jezdí na zimních pneumatikách celoročně. Obě řešení jsou ale špatná. Proč?
13.03.2011 05:15 |

podobné články

V zimě jedině na zimních pneumatikách. Bez výjimky, navrhuje ministerstvo

 
Povinnost mít zimní pneumatiky na autě by měla podle ministra dopravy Pavla Dobeše platit pro motoristy bez výjimky. Nyní je musejí mít auta jen za zhoršených podmínek. Ministerstvo dopravy v tomto duchu navrhne novelu zákona, která přispěje k bezpečnosti silničního provozu a řidičům odpadne i nejistota ohledně správného zvolení typu pneumatik.
06.05.2012 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Dobeš (510 článků)

Tomu se říká dokonalá příprava na zimu! Tenhle řidič se už bát nemusí

 
Za chvíli to začne zase klouzat. Nabízí se jednoduché řešení, jak se připravit na zimní provoz. Než objednáte svůj vůz na zimní prohlídku a než se začnete ohlížet po zimních pneumatikách, zkuste to následovně. Kupte si lepší vůz v AAA AUTO a získejte jako dárek 4 zimní pneumatiky! Vybírejte z 6 000 kvalitních a prověřených vozů.
24.10.2012 17:00 |

podobné články

Přezujte na letní pneu! Víme, které jsou životu nebezpečné!

 
Za dva týdny končí povinnost jezdit na zimních pneumatikách. Mnozí Češi, díky jarnímu počasí nikoliv nezákonně, jezdí na letních už teď. Poradíme, jaké vybrat.
19.03.2014 13:25 |

podobné články

Přezouvat na zimu? Má to smysl!

 
Od začátku listopadu byste podle zákona měli začít jezdit na zimních pneumatikách. Tato povinnost souvisí s panujícím počasím, teplotami a množství sněhu či ledu na silnicích. Přezout vůz na zimní pneumatiky se ale podle odborníků vyplatí bez ohledu na to, zda s 1. listopadem udeří mrazy nebo bude slunečno a teplo.
15.10.2014 10:15 |

podobné články

Od soboty bychom měli jezdit na zimních pneumatikách

 
Čeští řidiči si rychle zvykli na povinnou zimní výbavu svých vozů. Podle exkluzivního průzkumu pojišťovny Generali pravidelně přezouvá pneumatiky 96% řidičů. Jedno procento nepřezouvá a v zimě nejezdí. Zbývají tři procenta hazardérů, kteří přiznávají, že pneumatiky nemění, ale v zimě jezdí.
30.10.2014 16:50 |

podobné články

GENERALI: Od soboty bychom měli jezdit na zimních pneumatikách

 
Čeští řidiči si rychle zvykli na povinnou zimní výbavu svých vozů. Podle exkluzivního průzkumu pojišťovny Generali pravidelně přezouvá pneumatiky 96% řidičů. Jedno procento nepřezouvá a v zimě nejezdí. Zbývají tři procenta hazardérů, kteří přiznávají, že pneumatiky nemění, ale v zimě jezdí.
01.11.2014 11:10 |

podobné články

Proč přezout na letní pláště? Ušetříte tisíce!

 
Z hlediska bezpečnosti i spotřeby paliva je hloupost jezdit celoročně na zimních pneumatikách.
01.04.2016 12:05 |

podobné články

Poptávka po zimních bruslích klesla o 41 %, důvodem bylo nestálé počasí letos v zimě

 
Letos v zimě meziročně poklesl zájem o nákup bruslí na led o 41 %. Na poptávce po sportovním vybavení se odrazily teplotní výkyvy v zimních měsících. Ukázaly to aktuální statistiky e-shopu SportObchod.cz, který je největším tuzemským online prodejcem sportovních potřeb. Zájem naopak rostl o výbavu na sálové sporty, poptávka oproti loňskému roku v průměru narostla o 28 %.
03.04.2013 10:20 |

podobné články