Článek

Letenský kolotoč se znovu roztočí: Na první svezení si návštěvníci musí počkat do příštího roku

 
Sto deset let se na jednom z nejstarších podlahových kolotočů na světě vozili Pražané. Dotočil se v roce 2004. Tehdy ho v kritickém stavu od soukromého majitele koupilo Národní technické muzeum a provedlo nejnutnější záchranné akce. V letošním roce se začne s jeho kompletní opravou, příští rok na přelomu léta a podzimu se na něm svezou první nadšenci.
11.03.2016 14:00 |

podobné články

Podobné články

Za dva roky se v Praze opět roztočí letenský kolotoč

 
Za dva roky se na Letné v Praze znovu roztočí původní letenský kolotoč, který je nejstarším takovým exponátem na světě. Památku před deseti lety získalo Národní technické muzeum v Praze, které nyní shání peníze na opravu stavby a dvacítky koní, jejichž stav je neutěšený, řekl dnes novinářům ředitel muzea Karel Ksandr. Na rekonstrukci, která vyjde na více než sedm milionů korun, mohou přispět lidé ve veřejné sbírce.
22.12.2014 13:05 |

podobné články

Letenský kolotoč je nejstarší v Evropě: Otáčel ho obíhající sluha, brzy ho opraví!

 
Legendární letenský kolotoč pochází z konce 19. století. Nejstarší dochovaný kolotoč v Evropě má za sebou velice pestrou minulost. Po přestěhování na Letnou roku 1894 ho nejprve poháněl obíhající sluha, aby ho posléze nahradila ozubená kola a ještě později elektromotor. Slavné dny místní atrakce jsou už minulostí. V 90. letech minulého století proběhla oprava dřevěného pavilonu, interiér ovšem dál chátrá. Už brzy se ale má situace změnit.
20.02.2017 17:40 |

podobné články

Roztočí kolotoč a kdo se déle udrží: Mladík (†20) přišel o život při zkoušce odvahy

 
VIDEO: Je to taková šílená zkouška odvahy. Na dětském hřišti se sejde parta mladíků, vezmou motorku a pomocí ní roztočí kolotoč do šílených obrátek. Ke zraněním dochází často. Tentokrát však došlo i na smrt. Tahle "zábava" si vzala svou daň v podobě života dvacetiletého mladíka.
06.09.2012 19:05 |

podobné články

Začaly opravy ´letenského kolotoče´: Příští léto se znovu roztočí

 
Letenský kolotoč už dál chátrat nebude, ve středu 22. února totiž začaly dlouho očekávané opravy. Do konce letošního léta se má jeho oprava dokončit, poté se restaurátorská firma přesune do vnitřního prostoru stavby. Hotovo má být v polovině příštího roku, mezitím ale stále pokračuje transparentní sbírka na opravu koní, které ke koloritu této atrakce neodmyslitelně patří. Podle radnice Prahy 7 chybí na účtu ještě jeden milion korun.
22.02.2017 14:00 |

podobné články

Obří umělecký kolotoč se rozjede v pátek v Plzni

 
Obří umělecký kolotoč francouzského výtvarníka a technologa Francoise Delarozièra z předměstí Paříže Le Manège Carré Senart se v pátek 5. září roztočí na plzeňském Náměstí Republiky. Předznamená tak proměnu Plzně v Evropské hlavní město kultury 2015.
04.09.2014 17:20 |

podobné články

Nebeský kolotoč znovu vytrestal návštěvníky. Čtyřhodinová závrať v ceně

 
Je více než pravděpodobné, že až příště zavítají hosté do zábavního parku Knott's Berry Farm, kolotoč nesoucí název Windseeker si asi vyberou jen zatvrzelí masochisté. Během dvou týdnů se totiž kolotoč podruhé zasekl ve výši 90 metrů nad zemí i s milovníky adrenalinu, kteří se jej rozhodli vyzkoušet. Tentokrát si však ve vzduchu pobyli opravdu dlouho.
21.09.2012 10:05 |

podobné články

Národní technické muzeum: Oprava Letenského kolotoče pokročila

 
Letenský kolotoč je nejstarší dochovaný podlahový kolotoč v Evropě. Tuto památku získalo v roce 2004 do své správy Národní technické muzeum a od této chvíle usiluje o jeho záchranu.
24.12.2017 14:25 |

podobné články

Školačce (9) neznámý muž nabídl svezení: Bála se, že je to pedofil, byl to hodný dědeček

 
Ukázkově se zachovala devítiletá školačka z Prahy. Tu v ulici K Rukavičkárně v Praze 9 oslovil muž v autě a nabídl jí svezení. Dívenka zdvořile pomoc odmítla a rychle utíkala domů. Rodiče, kterým se holčička se svým příběhem svěřila, vše oznámili na policii.
27.03.2017 14:00 |

podobné články

Kolo štěstí u Mountfieldu se naposledy roztočí 10. listopadu

 
Také jste při nákupu u Mountfieldu točili Kolem štěstí? Tak letos jste si se štěstěnou pohráli naposled. Kolo štěstí totiž končí. Naposledy se roztočí 10. listopadu!
09.11.2011 13:30 |

podobné články

Roztoči – tráví s vámi noc i den

 
Ačkoli je nevidíme a často nevnímáme, jsou roztoči naši „nejoddanější“ společníci, kteří s námi tráví doma celé dny a celý život. Jejich přítomnost je přitom především pro zdraví alergiků nanejvýš nežádoucí. Jak jim můžeme jejich spokojené žití znepříjemnit?
07.05.2014 09:25 |

podobné články

Hledá se táta a máma: Tihle budou bojovat o své štěstí!

 
Kolotoč vášně a nenávisti, hádek i slz znovu roztočí třetí řada oblíbené reality show Hledá se táta a máma. Již ve čtvrtek se dva tatínkové a jedna maminka na TV Prima pokusí změnit svůj život a najít vysněného partnera. Podaří se jim to, nebo skončí jako jejich předchůdci a každý odejde ze soutěže sám? Blesk.cz představuje tři nové soutěžící, kteří budou bojovat o své štěstí.
15.09.2010 06:05 |

podobné články

Odepisovaný letenský idol Řepka: Překvapil, zůstává ve Spartě!

 
To není zvrat, to je naprostý šok. Takřka jistý přestup do Příbrami proměnil letenský idol Tomáš Řepka (37) ve snůšku bláhových přání bosse středočeského klubu Jaroslava Starky. Zůstane ve Spartě, která ho už odkopla navzdory tomu, že tam bude leštit lavičku.
21.09.2011 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Řepka (1007 článků)

Frankfurt se dohodl s Kadlecem. Letenský klub mu svolení k přestupu nedal

 
Eintracht Franfurt je podle deníku Bild dohodnutý na přestupu s reprezentačním útočníkem Václavem Kadlecem. Zájem sparťanského fotbalisty o odchod do šestého týmu uplynulého ročníku bundesligy potvrdil i hráčův manažer Pavel Paska. Letenský klub mu ale podle listu zatím svolení k přestupu nedal a snaží se vyjednat co nejvyšší odstupné za jednadvacetiletý talent. 
13.06.2013 09:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Kadlec (132 článků) , Václav Kadlec (131 článků)

Na čtyři noci silničáři uzavřou Letenský tunel: Čeká ho údržba a mytí

 
Místo obvyklé jedné noci v měsíci Technická správa komunikací uzavře Letenský tunel na čtyři noci. Od pondělí 17. října do pátku 21. října vždy od 23 hodin do 5 hodin ráno. Důvodem je pravidelná údržba a také mytí tunelu. V sobotu bude navíc ve stejný čas uzavřen i Brusnický a Dejvický tunel.
14.10.2016 13:30 |

podobné články

Letenský tunel průběžně uzavřou. Neprojedete vždy po dobu šesti hodin

 
Průjezd od nábřeží Edvarda Beneše na Letnou se zkomplikuje. Řidiči nebudou mít možnost využít Letenský tunel během čtyř nocí. Pokaždé se tu na dobu šesti hodin zabydlí pracovníci Technické správy komunikací (TSK).
26.08.2017 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Edvard Beneš (161 článků)

Nasaďte masku a přijďte na Letenský masopust do Národního zemědělského muzea

 
V sobotu 3. února od 13 do 17 hodin probíhá v Národním zemědělském muzeu v Praze masopustní program, který je součástí akce Letenský masopust. Kromě reje masek a výstav o jejich historii návštěvníky čekají také divadla, ukázky folklórních tanců a gastronomické speciality „tetiček z Kobylí“.
29.01.2018 12:35 |

podobné články

Roztočí se v Singapuru přestupový kolotoč? Klíč má v rukou Hamilton

 
Víkend kolem nočního závodu v Singapuru má vnést jasno do složení týmů F1 pro příští sezonu a klíč od přestupového kolotoče nedrží nikdo jiný, než mistr světa z roku 2008 Lewis Hamilton.
20.09.2012 08:10 |

podobné články

Osobnosti: Lewis Hamilton (501 článků)

Podnikatelé proti mýtnému: Je nemorální. Silnice jsou rozbombardované

 
Plánovaný výběr mýtného na silnicích druhých a třetích tříd je nemorální, nesmyslný a roztočí kolotoč zvyšování již tak stále se zdražujícího zboží. Názor Unie malých a středních podniků ČR není ojedinělý a odpůrců návrhu, se kterým přišel jako první Jihomoravský kraj a nápad téměř ihned našel oporu i na ministerstvu dopravy, neustále přibývá.
14.03.2011 17:05 |

podobné články

Víme jak bude vypadat nové Clio RS

 
S novou generací Clia už jsme se krátce seznámili a nyní nezbývá než už jen počkat také na ostré provedení RenaultSport, které sice již nebude mít božský atmosférický dvoulitr, i tak ale jistě nabídne zajímavé svezení. A jak bude vypadat? Myslíme si, že hodně podobně jako na posledním grafickém ztvárnění od PS-Garage.com
06.07.2012 16:15 |

podobné články