Článek

Letecké neštěstí ve Smolensku: Pasažéři v kabině popíjeli pivo a tlačili na piloty!

 
Piloti polského vládního letadla, v jehož troskách před pěti lety u ruského Smolenska zahynulo 96 lidí včetně tehdejšího polského prezidenta Lecha Kaczyńského, byli pod tlakem činitelů z prezidentova doprovodu, kteří byli v kabině a kteří se posádku snažili přimět k přistání i přes mlhu na letišti. Vyplývá to z přepisu rozhovorů v pilotní kabině.
07.04.2015 22:50 |

podobné články

Podobné články

Únik záznamů z tragédie ve Smolensku: V kabině se pilo pivo a piloty nutili přistát v mlze

 
Polsko si připomíná pět let od tragické havárie vládního letounu u ruského Smolensku, na jehož palubě zahynul mimo jiné tehdejší prezident Lech Kaczyńsky. Nové přepisy rozhovorů z kabiny ukazují, že v době nehody byli v kokpitu prezidentovi muži, kteří se snažili přimět posádku k přistání i přes mlhu na letišti.
07.04.2015 15:45 |

podobné články

Pilot polského letadla na záznamu: Když nepřistanu, tak mě zabijí!

 
Havárii polského letadla 10. dubna ve Smolensku předcházelo drama v pilotní kabině. Pilota letadla podle všeho nutili přistát dva muži, kteří byli těsně před tragédií přítomni v kabině. A to bez ohledu na to, že byla v té chvíli ve Smolensku hustá mlha.
14.07.2010 18:41 |

podobné články

Neštěstí při letecké přehlídce: Kamarády piloty rozdělila smrt

 
Byli blízcí přátelé. Stačila však jedna vteřina a jejich kamarádství skončilo. Sportovní piloty Alexe S. (43) a Johannese H. (†47) rozdělila smrt. Ve výšce 400 metrů se jejich stroje srazily. Neštěstí, které jeden z kamarádů nepřežil, přihlíželo v německém městě Warngau na 6 tisíc diváků.
21.09.2010 10:20 |

podobné články

Ruský trapas ve Smolensku: Krádeže, lži a b*rdel!

 
Pád polského vládního letadla v ruském Smolensku provází neskutečná řada skandálů. Okrádání obětí, opilí navigátoři, vylhané informace o počasí, pozůstatky po obětech, válející se v bahně ještě měsíc po katastrofě. Stále se objevují další šokující informace, odhalující neuvěřitelné poměry, které ve Smolensku panovaly.
17.06.2010 05:05 |

podobné články

Rusové ve Smolensku zfalšovali údaje pro piloty!

 
Rusové z kontrolní věže ve Smolensku dali posádce polského Tupolevu chybné údaje o viditelnosti! Snažili se je tak odradit od přistání! Šokující svědectví se podařilo získat polskému serveru Fakt.pl.
07.06.2010 12:45 |

podobné články

Kněz ve Smolensku objevil lidské kosti!

 
Místo letecké katastrofy v ruském Smolensku zřejmě stále nebylo pořádně prohledáno. Polský kněz, který začátkem září s výpravou motorkářů navštívil západoruský Smolensk, tvrdí, že z místa dubnového leteckého neštěstí přivezl lidské ostatky. U tohoto města havaroval letoun s polským prezidentem Lechem Kaczyńským a 95 dalšími lidmi na palubě.
23.09.2010 13:45 |

podobné články

Medik radí - 8. díl - Pivo a zdraví - co je na tom pravdy?

 
Pivo, každý muž ho má rád, každý se na něj rád dívá a rád si ho objednává. Tedy aspoň u nás v Českých zemích a na Moravě:) Škodíme si konzumací piva? Roste po pivu tzv. "pivní pupek"? Nebo naopak má pozitivní vliv na lidské zdraví? Asi před šesti lety proběhlo ve Vídni lékařské sympozium na téma pivo a jeho vliv na lidské zdraví. Výsledek byl jednoznačný. Pivo bylo odborníky označeno za zdravé a zdraví prospěšné.Avšak přednost bychom měli dávat pivu nealkoholickému. Již 6 tisíc let před Kristem Sumerové používali pivo jako lék. Nejnovější výzkumy dokázaly, že pití piva snižuje výskyt centrálních mozkových příhod a srdečních infarktů, působí proti osteoporóze a zabraňuje tvorbě ledvinných kamenů. Někteří kardiologové dokonce tvrdí, že pivo může v prevenci infarktu myokardu nahradit nutnou pravidelnou konzumaci acylpyrinu. Vykvašená ječmenná šťáva může vyšovat inteligenci a jedna z jejích součástí zkrášluje pleť. -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
17.08.2009 07:50 |

podobné články

K přistání na smolenském letišti navzdory mlze nutili piloty nadřízení

 
Za pád polského vládního letadla u ruského Smolenska nesou část viny činitelé z prezidentova doprovodu. Snažili se piloty donutit k přistání i přes mlhu na letišti, vyplývá ze záznamů z černé skříňky zaznamenávající dění v kabině.
07.04.2015 18:30 |

podobné články

Před pádem letadla s Kaczyńským byl v kabině šéf letectva

 
Do posledního okamžiku před havárií polského prezidentského letounu, který se 10. dubna zřítil u Smolenska, byl v kabině pilotů velitel polských vzdušných sil Andrzej Blasik. Zda vyvíjel na piloty nějaký nátlak, není jasné.
25.05.2010 13:20 |

podobné články

Jarosława Kaczyńského vyslechnou v souvislosti s katastrofou ve Smolensku

 
Dvojče polského prezidenta, který zahynul při letecké katastrofě v ruském Smolensku, a předsedu polské strany Právo a spravedlnost Jaroslawa Kaczyńského čeká v úterý výslech u vojenské prokuratury. Informoval o tom polský portál Gazeta.
27.07.2010 00:50 |

podobné články

Rok od tragédie ve Smolensku: Nezodpovězené otázky!

 
Armádní hřbitov Powonzki v polské Varšavě je v neděli více než kdy jindy zahalen do tajemného smutku. Lidé si tu připomínají první výročí tragické letecké nehody v západoruském Smolensku, při které zahynul tehdejší polský prezident Lech Kaczyński (†60) s chotí Marií (†67) a 94 dalších osob, především představitelů veřejného života.
09.04.2011 22:05 |

podobné články

Osobnosti: Lech Kaczyński (103 článků)

Polsko ke TRAGÉDII ve SMOLENSKU: Uznáváme VINU, piloti NEMĚLI DOSTATEČNÝ VÝCVIK

 
Polská vyšetřovací komise v pátek představí zprávu o příčinách letecké katastrofy v ruském Smolensku. Deník Gazeta Wyborcza ve čtvrtečním vydání píše, že komise ve zprávě uzná vinu Poláků.
28.07.2011 15:05 |

podobné články

V Polsku exhumují oběti od Smolensku: Zaměnili těla

 
Ani dva roky pro strašlivé letecké havárii u Smolensku, při níž zahynulo téměř sto vládních a vojenských představitelů Polska, nemají oběti klid. Je zde totiž podezření, že během identifikace těl došlo k záměnám. Proto musí dojít k exhumacím.
27.09.2012 16:35 |

podobné články

Polsko obnoví vyšetřování tragédie ve Smolensku. Podezírá Rusko z atentátu

 
Nová polská konzervativní vláda se rozhodla obnovit vyšetřování letecké katastrofy, při které v roce 2010 v ruském Smolensku zahynul tehdejší polský prezident Lech Kaczyński. Oznámilo to ve středu polské ministerstvo obrany. Ve Varšavě kvůli tomu ve čtvrtek vznikne nová vyšetřovací komise. Krok vlády nejspíš obnoví napětí mezi Varšavou a Moskvou.
03.02.2016 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Lech Kaczyński (103 článků)

Vyšetřovatel nehody ve Smolensku: Střelil se do hlavy v přímém přenosu

 
VIDEO Obrovský šok čekal všechny novináře, kteří se účastnili tiskové konference o leteckém neštěstí ve Smolensku z roku 2010, kdy na palubě zahynuly špičky polské politiky včetně prezidentského páru. Prokurátor, který k žurnalistům promlouval, se střelil uprostřed tiskovky do hlavy.
09.01.2012 16:25 |

podobné články

Řidiči pozor: Pivo se tváří jako „nealko“, ale nadýcháte po něm

 
Státní zemědělská a potravinářská inspekce odhalila, že nealkoholické pivo s označením Vyškovské pivo Alkostop obsahuje trojnásobně více alkoholu, než má nealkoholické pivo obsahovat. Přestože je maximální přípustný obsah 0,5 procenta alkoholu, pivo obsahovalo 1,6 procenta alkoholu, sdělil dnes v tiskové zprávě mluvčí inspekce Pavel Kopřiva. Podle něj by to mohlo způsobit problémy řidičům.
06.05.2016 17:10 |

podobné články

Tlačili doktoři při porodu na břicho? Je to na hraně pravidel!

 
Tlačili lékaři při porodu na břicho Jany Blaťákové (39)? Ona málem zemřela a její dcera Lucinka (6) je těžce postižená. Znalec v případu dokončil odborný posudek. Stojí v něm ale něco jiného, než co řekl u soudu.
03.12.2015 12:05 |

podobné články

Syn Vladimíra Menšíka: Často jsme s tátou popíjeli

 
V kočárku ho vozila i Jiřina Bohdalová, ale s otcem se Petr Menšík začal více vídat až v pubertě. Často prý spolu popíjeli. Před pár dny by se herec Vladimír Menšík dožil osmdesátky.
14.10.2009 00:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiřina Bohdalová (807 článků) , Vladimír Menšík (110 článků)

Kalouskovi bylo zle, ale jiní kandidáti TOP 09 rozjařeně popíjeli se studenty. Přečtěte si

 
REPORTÁŽ Politika se dělá u piva. V takovém duchu se mimo jiné nese kampaň pro volby do Evropského parlamentu v režii strany TOP 09. Ve studentské hospůdce na okraji Prahy popíjeli skoro všichni její eurokandidáti. První místopředseda Miroslav Kalousek ale nedorazil. Prý onemocněl a ležel, bylo mu dost zle.
23.04.2014 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6372 článků)