Článek

Létající auta? Vynálezci je slibují už za dva roky!

 
Líbí se vám technické vychytávky ve špionážních a akčních filmech? Doteď měli létající auto jenom padouši z Jamese Bonda nebo Fantomase. Teď to ale vypadá, že z létajícího auta by se mohla stát běžná záležitost. Aspoň v nejbližších letech.
21.02.2016 14:00 |

podobné články

Osobnosti: James Bond (539 článků)
Podobné články

Létající talíře se začnou vyrábět přímo na Zemi

 
Létající talíře či polévkové mísy se přisuzovaly mimozemským civilizacím, které tu a tam tajně navštěvovaly Zemi. Tyto neidentifikované létající objekty, čili UFO, se tvarem radikálně lišily od běžných, lidmi sestrojených létajících strojů. V poslední době se však ve vzduchu objevují pozemské létající talíře a jejich počty zřejmě porostou.
23.09.2009 19:30 |

podobné články

Výstava Vynálezci a vynálezy v Národním muzeu: Tohle také vymysleli Češi!

 
Nejen lodní šroub a ruchadlo, ale i čočkostroj, aerosaně, remoska, síťovka či versatilka mají původ v hlavách bystrých Čechů! Slavné i bizarní objevy českých vědců a koumáků si od dnešního rána můžete prohlédnout na výstavě Vynálezci a vynálezy v Nové budově Národního muzea (bývalé Federální shromáždění) v Praze.
28.09.2011 06:20 |

podobné články

De Buysser bude v Arše opět pálit knihy, uvede dílo o vynálezci chemických zbraní

 
Vlámský spisovatel, esejista a performer Pieter De Buysser se v druhé polovině března vrátí do pražského divadla Archa. Opět uvede populární představení Pálení knih (19. a 20. března), 22. a 23. března také inscenaci Immerwahr o vynálezci umělých hnojiv a otravných plynů.
06.03.2015 15:46 |

podobné články

Další tramvaj 15T má název. Jmenuje se po vynálezci Křižíkovi

 
Tramvaj Škoda 15T s evidenčním číslem 9391 se v pondělí dočkala svého jména. Dostala název po českém vynálezci Františku Křižíkovi, ten mimo jiné významně přispěl ke zdokonalení obloukové lampy. Křest proběhl na tramvajové smyčce Těšnov v Praze 1 a akce se zúčastnil také pravnuk elektrotechnika Čestmír Bárta. Jde již o čtvrtou tramvaj, která nese slavné jméno.
10.07.2017 16:20 |

podobné články

Štefan si splnil sen, postavil si létající auto! PODÍVEJTE SE

 
Létající auto. Fantomasovi ho záviděl snad každý kluk a možná i nějaký ten tatínek. Právě létající auto si teď vyrobil i pan Štefan z Nitry. Sám. Ve své garáži. A prohánět se v něm po silnicích i ve vzduchu je podle vynálezce naprosto úžasný zážitek.
17.10.2013 22:10 |

podobné články

Americká armáda chce létající auta. Má je mít!

 
Létající auta sice vypadají jen jako neužitečné hračky, ale asi na nich něco bude. Zájem o ně totiž projevil už i Pentagon.
10.07.2010 07:55 |

podobné články

Létající auto ukončí čekání v zácpě: Ve stopách Fantomase!

 
Blíží se konečně revoluce v dopravě? Američtí konstruktéři hlásí, že možná už za dva roky bude k mání létající auto! Takže už žádné stání v kolonách, špunt na cestě jednoduše přeletíte vzduchem!
10.05.2013 12:05 |

podobné články

Vrací se kdysi vymizelá létající veverka

 
Finsko patří k ekologickým zemím, na níž lze jasně vidět, že změna hospodaření v krajině může mít pozitivní vliv na návrat kdysi ohrožených druhů živočichů. Hlavní město Helsinky, které lze právem nazývat lesním městem, se těší návratem vzácné poletušky slovanské. Pod tímto názvem se skrývá druh hlodavce podobný veverce, který má létající blánu mezi končetinami. V Helsinkách se za poslední dva roky ztrojnásobil počet míst, kde poletušky žijí.
02.11.2016 07:45 |

podobné články

BOJOVNÍCI ISLÁMSKÉHO STÁTU SLIBUJÍ EVROPĚ: Brzy podřízneme papeže přímo v centru Říma!

 
Teroristé z Islámského státu v úterý ve Francii podřízli katolického kněze. Radikální muslimové ale slibují, že bude mnohem hůř. Jejich cílem dlouhodobě je Řím. Věří, že jednou zničí hlavní město křesťanské civilizace a podříznou i papeže. Džihádisté slibují, že křesťany vyvraždí a z jejich žen se stanou otrokyně. Kdo bojovníky IS zastaví?
26.07.2016 15:10 |

podobné články

Jiří Jírovec: Dům nemá jen horní patra

 
Je před volbami a politici všech stran se vydávají na lup. Vlámávají se, obrazně řečeno, do českého domu a v něm do bytů a pater podle ideologie, kterou zrovna vyznávají. Nechodí se šperhákem a páčidly. Jejich nástrojem jsou media, skrz která slibují, slibují a slibují.
04.10.2017 20:10 |

podobné články

Americká armáda chce nasadit v Afghánistánu létající auta

 
Životnost terénních Hummerů je u konce a americká armáda hledá náhradu. Možná jí bude létající auto Moller Skycar.
10.09.2009 00:20 |

podobné články

Létající auta nejsou jen fantazie

 
Aeroauta nejou jen výmyslem moderní doby. Zanedlouho například přijde do aukce nejstarší známé létající auto z roku 1934.
12.03.2010 00:35 |

podobné články

Slovenské létající auto je připravené k výrobě, říká vynálezce

 
Již od vynálezu auta lidé sní, že se stejným strojem budou moci jak brázdit silnice, tak nebe. Slovenská firma Aeromobil se podle svých slov tomuto cíli přiblížila. Na konci října hodlá představit své létající auto.
08.10.2014 21:25 |

podobné články

Slováci ukázali v Monaku létající auto za miliony. Byl u toho i kníže Albert II.

 
Nový model létajícího auta představila ve čtvrtek na světové výstavě Top Marques v Monaku slovenská společnost AeroMobil. Firma zároveň zahájila přijímání předběžných objednávek na létající vozidlo, jehož cena přesáhne částku milionu eur (zhruba 27 milionů korun).
20.04.2017 20:10 |

podobné články

REVOLUCE V DOPRAVĚ: Vynálezci představili auto poháněné vzduchem!

 
Záchrana světa, takto je představován nový model indického výrobce auto Tata, který zkonstruoval prototyp vzduchem poháněného auta Airpod!
10.10.2013 09:05 |

podobné články

Nová auta si po nehodě sama zavolají pomoc. Příjezd záchranky má urychlit eCall

 
Už na jaře 2018 začne platit dva roky staré nařízení Evropské unie. Všechna nová auta, která si od dubna příštího roku koupíme, si budou umět sama přivolat pomoc. Budou totiž vybavena systémem eCall, který v případě nehody sám vytočí nouzové číslo 112, kde dispečerovi oznámí všechna důležitá data o nehodě. Europoslanci si od toho slibují, že by systém mohl časem zachránit až 10 procent životů, které dnes při dopravních nehodách v EU vyhasnou.
30.10.2017 11:00 |

podobné články

Létající kalhotky zkratovaly elektrické vedení a odřízly vesnici od proudu

 
Létající tanga přerušila dodávku elektřiny pro domácnosti i obchody a linkolnshirské vesnici. Majitelka kalhotek není známa. Černá tanga připoutaná k heliovému balónku se zachytila v drátech nad hřištěm na kriket a při prvním dešti způsobila zkrat.
02.08.2009 11:55 |

podobné články

Nové německé vzducholodi mají dobýt stratosféru

 
Podivnou, 33 metrů dlouhou spermii, nebo létající tasemnici připomíná létající bezpilotní prostředek vyvíjený v Německu. STS-111 je prototypem „stratelitu“, který má být konkurentem komunikačních satelitů.
22.08.2009 17:50 |

podobné články

Sovětský létající tank vyletěl jen párkrát

 
Létající tank Antonov A-40 KT byl projekt, který měl změnit bojiště II. světové války k nepoznání. Dnes se nad ním jen usmíváme.
04.08.2010 00:50 |

podobné články