Článek

Leonid Cypkin o Dostojevském

 
Léto v Baden-Badenu (Prostor, přeložil Jakub Šedivý, 200 stran, 277 Kč, e-kniha 139 Kč), tak se jmenuje román významného ruského vědce v oboru patologie Leonida Cypkina (1923-1982) věnovaný osudům Fjodora Michajloviče Dostojevského.
25.07.2015 16:20 |

podobné články

Podobné články

Novinář Leonid Šinkarjov: Chtěl jsem pochopit, kde jsme si přestali rozumět

 
„Nepsal jsem knihu o politice ani o vztazích mezi našimi zeměmi, i když i to v ní je. Chtěl jsem pochopit, kde jsme si přestali rozumět,“ řekl ruský novinář Leonid Šinkarjov při představení své knihy Všecko jsem skoro zapomněl…, kterou s podtitulem Pokus o psychologickou skicu událostí v Československu 1968 vydalo nakladatelství Akropolis.
11.03.2010 10:20 |

podobné články

Prezident Janukovyč na Ukrajině chystá kulatý stůl. Chce vyjednávat s opozicí

 
Ukrajinský prezident Viktor Janukovyč souhlasí s návrhem na uspořádání "celonárodní" diskuse u kulatého stolu, která by přispěla k řešení nynější politické krize v zemi. Oznámila to dnes na svém webu ukrajinská prezidentská kancelář. Návrh na jednání, které se má uskutečnit v úterý, předložili minulou středu prezidentovi tři jeho předchůdci v nejvyšším úřadu Leonid Kravčuk, Leonid Kučma a Viktor Juščenko. 
09.12.2013 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Viktor Juščenko (9 článků) , Viktor Janukovyč (382 článků)

Na Ukrajině zemřel 'obr' Leonid Stadnyk. Měřil 2,57 metru

 
Na Ukrajině zemřel Leonid Stadnyk, který byl se svou výškou 2,57 metru považován podle některých pramenů za nejvyššího žijícího člověka na světě. Stadnyk zemřel v neděli na krvácení do mozku.
25.08.2014 19:00 |

podobné články

Víkendovou oblohu rozzáří padající hvězdy. Leonid můžou být i tisíce

 
Pátek 17. listopadu nebude jen dnem, kdy Češi a Slováci oslaví výročí sametové revoluce. Bude to den, kdy noční oblohu ovládne výjimečný vesmírný úkaz – meteorický roj Leonid. Padající hvězdy, které podle pověr při zpozorování plní přání, bude možné pozorovat až do 18. listopadu. Jejich viditelnost ale pravděpodobně zkomplikuje zatažená obloha. Detaily o tom uvedla meteoroložka Dagmar Honsová.
17.11.2017 07:00 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Honsová (710 článků)

Bulgakovův Maestro a Markétka podle Morávka

 
Režisér Vladimír Morávek se po hodnocení vývoje v Čechách od šedesátých let do dneška vrátil ke svým oblíbeným ruským autorům. Po Dostojevském se pustil do Bulgakovova majstrštyku Mistr a Markétka. Po brněnské premiéře uvede v 29. a 30. listopadu Husa na provázku inscenaci v pražské Arše.
29.11.2010 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Morávek (38 článků)

RECENZE: Běžte dom, nebo vás spolknó Němci!

 
Po Shakespearovi, Čechovovi, Dostojevském a Čapcích uhranul Vladimíra Morávka Wolfgang Amadeus Mozart. Měsíc po prvním dílu projektu Géniové a podvodníci − Shafferově Amadeovi (Milovaném Bohem) s otcem a synem Donutilovými – dočkali se režisérovi příznivci v brněnské Huse na provázku části druhé: opery Moc art aneb Amadeus v Brně tvůrčího tandemu Miloš Štědroň − Milan Uhde.
20.04.2014 08:05 |

podobné články

Osobnosti: Milan Uhde (66 článků) , Vladimír Morávek (38 článků)

Gottův sponzor: Leon, král kasin z Rozvadova!

 
Karel Gott (70) se už vrátil s rodinou a svými přáteli z Monte Carla a Blesk vypátral, kdo se o superluxusní dovolenou postaral. Byl to majitel velkochrámu hazardu v Rozvadově. Mladý, schopný a úspěšný Leonid Tsoukernik (36) alias Leon, král kasin.
25.07.2009 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Karel Gott (4710 článků)

Vyšla unikátní kniha novináře Šinkarova o srpnu 1968

 
Ruský novinář Leonid Šinkarjov představil v Praze na setkání Českého centra PEN klubu svou strhující knihu Všecko jsem skoro zapomněl..., která nyní vyšla česky.
05.03.2010 09:50 |

podobné články

Labutí jezero ve hvězdném obsazení

 
Jedno z nejznámějších baletních představení, Labutí jezero, s předními světovými sólisty nabídne od 29. června do 2. července Státní opera, kde se koná první ročník přehlídky ALO Diamonds Étoiles. Po první dva dny ztvární hlavní roli dva kubánští baletní mistři, Yolanda Correaová a Yoel Carreño, v druhých dvou pak Alina Somovová a Leonid Sarafanov.
29.06.2010 07:40 |

podobné články

Osobnosti: Alina Alina (42 článků)

Brežněvova limuzína: Prodala se za 4,5 milionu!

 
Přesně 4,5 milionu korun zaplatil ruský zájemce na pařížské aukci za vůz ZIL 111D, v němž jezdil sovětský vůdce Leonid Brežněv (†75).
07.02.2011 14:50 |

podobné články

Když Putin brečel. Rádce Kremlu o komunismu a nebezpečí pro Česko

 
ROZHOVOR – V rámci knižního veletrhu Svět knihy zavítal na návštěvu Prahy také ředitel Ruského institutu strategických studií (RISI) Leonid Rešetnikov, doktor historických věd. Jeho osud není bez zajímavých zvratů. Tři semináře, jichž se v Praze zúčastnil, a na nichž velmi otevřeně hovořil o probíhajících změnách v Rusku, se těšily velké pozornosti. ParlamentníListy.cz, které byly mediálním partnerem jednoho z nich, požádaly Leonida Rešetnikova o rozhovor.
21.05.2013 04:45 |

podobné články

Ukrajina by zbankrotovala, pokud by podepsala dohodu s EU, tvrdí ukrajinský ministr zahraničí

 
Dění na Ukrajině dominovalo včerejšímu jednání na mnichovské konferenci. Při odpoledním jednání prohlásil ukrajinský ministr zahraničí Leonid Kožara, že pokud by Ukrajina loni podepsala asociační dohodu s Evropskou unií, byla by nyní na hraně hospodářského kolapsu. Novinky.cz dále uvádějí, že podle Kožary ji zachránilo uzavření dohody s Ruskem.
02.02.2014 09:25 |

podobné články

Rusko zaujme pevné stanovisko vůči Krymu po výsledcích referenda

 
Ruské stanovisko ke krymské krizi dostane konečnou podobu v závislosti na výsledcích krymského referenda o odtržení. Ruské agentuře ITAR-TASS to dnes řekl šéf výboru Státní dumy (dolní komory ruského parlamentu) pro styky s postsovětskými státy Leonid Sluckij. Všechny ruské parlamentní frakce podle něj usilují o zachování územní celistvosti Ukrajiny, ale zároveň "chápou motivy obyvatel Krymu". 
06.03.2014 14:55 |

podobné články

Známý ruský novinář: Myslíte, že Putin nechal Ukrajinu na pokoji? Omyl

 
Známý ruský novinář Leonid Beršidskij spekuluje o tom, zda poslední oficiální krok ruského prezidenta Vladimira Putina, tedy rezignace na přímou vojenskou intervenci na Ukrajině, znamená, že nechá Ukrajinu na pokoji i neoficiálně. Novinářův článek na webu BloombergView zprostředkovává server Britské listy.
25.06.2014 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3089 článků)

Ani DO RAKVE se nevešel: Zemřel muž vysoký 257 centimetrů! (VIDEO)

 
Nejvyšší muž planety, Ukrajinec Leonid Stadnyk, zemřel v sobotu 24. srpna na následky krvácení do mozku. Ačkoli nebyl oficiálně uznán úředníky pro Guinnessovy světové rekordy, byl nejvyšší osobou chodící po této planetě. Měřil 257 centimetrů, jak je uvedeno v jeho lékařských záznamech.
28.08.2014 16:00 |

podobné články

Ruský novinář žaluje: Jak to, že se se nezabavuje majetek Putinových oligarchů

 
Ruský novinář Leonid Beršidskij na serveru agentury Bloomberg informuje o prvním ruském miliardáři, jehož část majetku v zahraničí byla odstavena v důsledku sankcí. Jde o blízkého přítele Vladimira Putina Arkadije Rotenberga.
24.09.2014 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3089 článků)

Ruský novinář žaluje: Jak to, že se nezabavuje majetek Putinových oligarchů

 
Ruský novinář Leonid Beršidskij na serveru agentury Bloomberg informuje o prvním ruském miliardáři, jehož část majetku v zahraničí byla obstavena v důsledku sankcí. Jde o blízkého přítele Vladimira Putina Arkadije Rotenberga.
24.09.2014 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3089 článků)

Polsko zbavilo ruského novináře akreditace, před tím to udělalo i Česko. Možná to byl špion

 
Polské úřady zbavily akreditace ruského novináře, který musel před osmi lety ukončit působení i v Česku. Mluvčí polského ministerstva zahraničí dnes oznámil, že Leonid Sviridov přišel o povolení pracovat v Polsku na základě žádosti polské kontrarozvědky ABW. V roce 2006 přišel Sviridov o českou akreditaci, podle tehdejších mediálních spekulací kvůli špionáži.
25.10.2014 19:45 |

podobné články

Polsko sebralo akreditaci ruskému novináři. Možná je to prý špión

 
Polské úřady zbavily akreditace ruského novináře, který musel před osmi lety ukončit působení i v Česku. Mluvčí polského ministerstva zahraničí dnes oznámil, že Leonid Sviridov přišel o povolení pracovat v Polsku na základě žádosti polské kontrarozvědky ABW. V roce 2006 přišel Sviridov o českou akreditaci, podle tehdejších mediálních spekulací kvůli špionáži.
25.10.2014 20:10 |

podobné články