Článek

Leonardo da Vinci v Praze. Génius, který předběhl dobu

 
Do konce prázdnin probíhá v pražské Lucerně výstava věnovaná renesančnímu muži, jehož odvážné návrhy předznamenaly pokrok moderní doby. Jak ve skutečnosti vypadá práce Leonarda da Vinci?
05.08.2015 14:15 |

podobné články

Podobné články

Tříhlavňové dělo od Leonarda da Vinciho našli v Chorvatsku

 
Chorvatsko možná jako jediné na světě vlastní tříhlavňový kanon, který navrhl všestranný renesanční génius Leonardo da Vinci.
13.06.2011 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Leonardo da Vinci (7 článků)

Mona Lisa v kůži přes Alpy!

 
Před 500 roky překonal Leonardo da Vinci Alpy a dorazil na pozvání svého obdivovatele, krále Františka I., do Francie. Byla to cesta bez návratu a tehdy 64letý génius s sebou vzal i několik svých oblíbených obrazů. Mezi nimi i Monu Lisu! Francie si nyní připomíná výročí příchodu italského génia a nejznámějšího obrazu světa dvěma výstavami.
26.12.2016 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Mona Lisa (69 článků) , Mona Lisa (13 článků) , Mona Lisa (8 článků) , Mona Lisa (8 článků)

Leonardo DiCaprio dnes slaví 40! Připomeňte si jeho nejlepší role (za které nemá ani jednoho Oscara)!

 
Skoro se tomu ani nechce věřit, ale sladký idol dívčích srdcí "Leonardo DiCaprio":http://www.extra.cz/tema/leonardo-dicaprio dnes slaví své čtyřicáté narozeniny. A už dávno to není jenom "hezounek z plakátů":http://www.extra.cz/i-leonardo-nejak-zacinal-podivejte-se-na-6-jeho-hodne-ujetych-fotek-z-mladi!
11.11.2014 18:06 |

podobné články

Leonardo namaloval v Miláně dva Kristy

 
V době, kdy se Leonardo da Vinci intenzívně věnoval umění, to jest během jeho pobytu v Miláně v letech 1482–99, vznikla zřejmě dvě malířova díla, zachycující Kristovu tvář. Prvním byla slavná freska Poslední večeře v klášteře Santa Maria delle Grazie, druhým pak deskový obraz Salvator mundi, tedy Spasitel světa, který je dnes v majetku obchodníka s uměním Roberta Simona a jeho společníků v New Yorku.
06.09.2011 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Leonardo da Vinci (7 článků) , Maria Simon (8 článků) , Roberta Vinci (4 články)

Největší módní hit: Kabelka od samotného da Vinciho!

 
Leonardo da Vinci se půl století po smrti dočkal realizace svého návrhu luxusní kabelky. Dostala název La Pretiosa di Leonardo a je ji vyrobeno pouze 99 kusů. Cena bude zřejmě závratná.
21.01.2012 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Leonardo da Vinci (7 článků)

Ivo Anderle: Rádi zkoušíme nové věci, některé se ujmou

 
Před pár dny skončila v londýnské Národní galerii výstava Leonardo da Vinci: Malíř milánského dvora. Nabídla dosud nejvíce děl renesančního mistra na jednom místě. Vůbec poprvé se nyní galerijní expozice dostane k divákům celého světa prostřednictvím filmového plátna. Pozadu nebude ani Česká republika. Komentovaná prohlídka pod názvem Leonardo Live bude uvedena živě v pražském kině Aero ve čtvrtek 16. února, ze záznamu 17. až 29. února.
16.02.2012 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Leonardo da Vinci (7 článků)

Florencie: Italští experti hledají ztracené dílo Leonarda da Vinci

 
Florencie doufá, že záhy oznámí nález největšího díla Leonarda da Vinci. Místní experti pilně zkoumají obří fresku Giorgia Vasariho v tamním Palazzo Vecchio. Pod ní se podle univerzitního profesora Maurizia Seraciniho skrývá ztracený obraz Bitva u Anghiari.
30.07.2010 08:05 |

podobné články

Pracovitý génius Albrecht Dürer předběhl svou dobu

 
Město Norimberk je spojeno nejen s poválečnými procesy, ale i životem a dílem patrně nejslavnějšího německého renesančního malíře Albrechta Dürera. Jeho aura je zde pro turisty všudypřítomná. Jenže kdo byl mladý Dürer a kde se vzal jeho božský talent? Řadu odpovědí odkrývá v Germánském národním muzeu výstava nazvaná Raný Dürer. Na jednu otázku však vědci odpověď stále nenašli – byl Dürer i abstraktním malířem?
01.07.2012 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Albrecht Dürer (12 článků)

Bleskurychlý Bolt: Víme, o kolik předběhl nejslavnější běžce historie!

 
Fenomenální Jamajčan Usain Bolt prostě nemá konkurenci. Je držitelem světového i olympijského rekordu a mnozí se ptají - je schopný posunout tyhle laťky ještě výš? Historické výkony přitom překonává o vteřiny. A slavní běžci za ním zaostávají na metry daleko. O kolik na 100 metrech předběhl třeba vítěze OH 1936 Jesseho Owense, legendárního atleta, který zkazil Hitlerovi olympiádu?
07.08.2012 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Usain Bolt (365 článků)

Škromach u Zemana předběhl Sobotku, "piklení" začalo

 
Místopředseda ČSSD Zdeněk Škromach předběhl svého stranického šéfa Bohuslava Sobotku a už v pondělí se setkal s nově zvoleným prezidentem Milošem Zemanem. Sobotka schůzku absolvuje až ve středu. Všechny zájemce o jednání se Zemanem ale v pondělí přeskočil poslanec VV Petr Skokan, který dorazil jako první.
04.02.2013 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Škromach (561 článků) , Bohuslav Sobotka (8227 článků) , Miloš Zeman (16404 článků) , Petr Skokan (133 článků)

Dicaprio si užívá dovolenou s novou přítelkyní a flyboardem

 
Herec Leonardo DiCaprio vzal na jachtu miliardáře Doronina svou novou přítelkyni Toni Garrnovou. Užívají si všech vymožeností, které jim miliardář poskytuje, a Leonardo dokonce vyzkoušel novinku - flyboard, který vás vynese až devět metrů vysoko. Další články k tématu: DiCaprio o svých milenkách: Gentleman si užívá a mlčí DiCaprio se rozešel s herečkou Lively, byli spolu pět měsíců DiCaprio si užíval na jachtě s Lively, jeho ex byla v Cannes sama Leonardo DiCaprio je coby dvojník k nerozeznání od Jacka Nicholsona DiCaprio a Depp mají nejvyšší platy, Hanksovi pomáhá Woody z Toy Story
12.08.2013 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Jack Nicholson (85 článků) , Toni Garrn (31 článků) , Jack Depp (2 články)

Leonardo DiCaprio zavrhl nevlastního bratra, který ho přivedl k herectví

 
Leonardo DiCaprio  (39) se dostal k herectví díky nevlastnímu staršímu bratrovi Adamovi Farrarovi. Jenže z hvězdy sedmdesátých let se stal alkoholik, zločinec a bezdomovec. Bohatý mladší Leonardo nad ním zlomil hůl a už se s ním nestýká ani na Vánoce. Starší bratr si z něj udělal sponzora a vede život zhýralce.
30.12.2013 10:48 |

podobné články

Leonardo Dicaprio slaví narozeniny! Mrkněte na jeho neuvěřitelně bohatou filmografii!

 
Leonardo DiCaprio, který dnes slaví své 42. narozeniny, je americký herec a producent, jenž obdržel Oscara, Zlatý glóbus a Cenu Bafta za postavu Hugha Glasse ve snímku Revenant Zmrtvýchvstání (2015). Zlatým glóbem byl také oceněn za hlavní roli ve filmu Letec (2004), a cenou Berlínského mezinárodního filmového festivalu za úlohu Romea ve snímku Romeo a Julie (1996). Leonardo většinou ztvárňuje postavy explozivní, temperamentní, zranitelné a často psychicky narušené.
11.11.2016 10:25 |

podobné články

Tajemství Mony Lisy spočívá v desítkách tenkých vrstev

 
Další tajemství nejslavnějšího obrazu proslulého renesančního umělce Leonarda da Vinci odhalili francouzští vědci. Zjistili, že dokonalého tónování pleti Mony Lisy a hladkých přechodů od světlých k tmavým tónům dosáhl italský génius nanášením dalších a dalších, mikroskopicky tenkých vrstev malby a glazury.
24.07.2010 10:30 |

podobné články

Bon Jovi předběhl Lady Gaga, má komerčně nejúspěšnější turné roku

 
Zapomeňte na Lady Gaga. V roce 2010 na pódiu nejvíce vydělal zdánlivě zapomenutý pop-rocker z osmdesátých let Bon Jovi. Podle informací Pollstaru předběhl i australské AC/DC, jejichž stadiónové koncerty se často vyprodají během jednoho dne.
03.01.2011 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Lady Gaga (1263 článků)

Ježíška v zoo předběhl čáp: Narodila se žirafí holka Zwena!

 
Čáp poněkud předběhl Ježíška v olomooucké zoo na Svatém Kopečku. Páru žiraf Rotschildových Zaiře (13) a Marcovi (9) tam přinesl malou žirafí holku.
20.12.2013 12:12 |

podobné články

Nelegální kříž pro Ivetu Bartošovou: Kdo předběhl Rychtáře a neohrozí životy lidí?

 
Na místě, kde před více jak dvěma měsíci ukončila svůj život Iveta Bartošová  (✝48) skokem pod vlak, se dějí věci! Nejprve tu chtěl postavit památník v podobě kříže sám vdovec Josef Rychtář  (56) , ale hasiči i České dráhy mu to zatrhly. Když už s nimi začal vyjednávat o jiném umístění , aby se totiž z místa tragédie nestala poutní atrakce a někoho z fanoušků neohrozily projíždějící vlaky, předběhl ho kdosi záhadný s vlastním uctěním zpěvaččiny památky!
11.07.2014 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Iveta Bartošová (6593 článků) , Josef Rychtář (1258 článků)

Dvanáctiletý Romeo Beckham předběhl tátu Davida v žebříčku nejlépe oblékaných mužů!

 
Být synem zpěvačky, která se navzdory předsudkům dokázala prosadit jako návrhářka, a jednoho z udavačů trendů mezi muži, napovídá, že módu budete mít v krvi... Romeo Beckham ale svého slavného otce převálcoval na celé čáře. Ve svých dvanácti letech jej předběhl v žebříčku nejlépe oblékaných mužů o rovných 21 míst!
05.01.2015 12:31 |

podobné články

Osobnosti: Romeo Beckham (20 článků)

Teď tu byl. Konvička si chtěl zaregistrovat název strany, ale někdo ho předběhl

 
Martin Konvička má smůlu. Chtěl si zaregistrovat Alternativu pro Česko a začít od začátku, poté, co ukončil spolupráci s Úsvitem - Národní koalicí. Ale chyba lávky. Někdo už Konvičku předběhl. Název „Alternativa pro Česko“ už zaregistroval někdo jiný.
28.05.2016 11:05 |

podobné články