Ledecké ve slalomu na SP v Japonsku těsně unikla medaile

Česká snowboardistka Ester Ledecká na sobotní bronzový úspěch z obřího slalomu nenavázala. V souboji o třetí místo v paralelním slalomu podlehla Rakušance Julii Dujmovitstové.
01.03.2015 11:31 |

Škoda! Ledecké se nedařilo, v obřím slalomu vypadla ve čtvrtfinále

Snowboardistce Ester Ledecké se nepodařilo na mistrovství světa v Rakousku ke zlatu ze slalomu přidat další medaili. Česká hvězda dnes v paralelním obřím slalomu vypadla po chybě ve čtvrtfinále a skončila pátá. Tituly získali jednačtyřicetiletá domácí veteránka Claudia Rieglerová a Rus Andrej Sobolev.
23.01.2015 18:21 |

36 setin od medaile! Bank senzaci nedotáhl

Ondřeji Bankovi podruhé na olympijských hrách v Soči unikla medaile. V obřím slalomu byl dnes po prvním kole senzačně druhý, ve druhé jízdě riskoval, ale pozici neudržel a skončil pátý. Zlato získal americký favorit Ted Ligety před Francouzi Stevem Missillierem a Alexisem Pinturaultem. Od stupňů vítězů Banka dělilo 36 setin sekundy.
19.02.2014 09:25 |

Osobnosti: Ondřej Bank (122 článků)

Snowboardistka Ledecká sní o medaili z letní olympiády

Věnovat se jenom jedné disciplíně? To po letošní mistryni světa v paralelním slalomu na snowboardu Ester Ledecké nemůže nikdo chtít. Česká reprezentantka má jasno: Chci zůstat multisportovní.
16.03.2015 18:30 |

Veterán Matt je nejstarším vítězem slalomu, Krýzl si dojel pro body

Lyžař Kryštof Krýzl poprvé v této sezoně Světového poháru bodoval ve slalomu díky 25. místu ve Val d'Isere. Závod vyhrál Rakušan Mario Matt, který se stal ve 34 letech nejstarším vítězem slalomu v historii seriálu.
15.12.2013 14:40 |

Osobnosti: Kryštof Krýzl (32 článků)

Snowboardistka Ledecká skončila v paralelním slalomu šestá

Snowboardistka Ester Ledecká obsadila na olympijských hrách v paralelním slalomu šesté místo. Ve čtvrtfinále prohrála s Němkou Anke Karstensovou. Osmnáctiletá česká reprezentantka o jednu příčku vylepšila své umístění z obřího slalomu.
22.02.2014 10:10 |

Ve slalomu v Aspenu bodovaly Strachová i Dubovská

Obě české sjezdařky bodovaly ve slalomu Světového poháru v Aspenu. Šárka Strachová obsadila šesté místo a svůj životní závod má za sebou Martina Dubovská, která skončila překvapivě na 22. místě. Bez bodového zisku naopak v nové sezoně zůstává i po úvodním superobřím slalomu Ondřej Bank.
01.12.2014 11:32 |

Osobnosti: Šárka Strachová (206 článků) , Ondřej Bank (122 článků) , Martina Dubovská (5 článků)

Fakulta architektury ČVUT ocenila osobnosti architektury

Při příležitosti oslav 40. výročí obnovení samostatné existence Fakulty architektury ČVUT v Praze (FA) byly uděleny osobnostem české a zahraniční architektury medaile za pedagogickou a vědeckou činnost spojenou s ČVUT. Ocenění v podobě Felberovy medaile, Medaile ČVUT a Medaile FA ČVUT získalo 24 významných osobností a 3 instituce.
02.12.2016 09:30 |

Záhrobská pojede o medaile, po prvním kole slalomu je druhá

Česká lyžařka Šárka Záhrobská je po prvním kole olympijského slalomu druhá. Vede favorizovaná Němka Maria Rieschová. Na Češku má náskok čtyř desetin, třetí Schildová ztrácí na Záhrobskou čtvrt vteřiny.
27.02.2010 02:20 |

Osobnosti: Šárka Strachová (206 článků)

Po prvním kole slalomu vede Ital Razzoli, Bank šestý

Italský lyžař Giuliano Razzoli vede po prvním kole olympijského slalomu ve Whistleru. Nejlepší z Rakušanů je třetí Benjamin Reich, který je těsně za Slovincem Valenčičem. Fantastickou jízdu předvedl s vysokým startovním číslem 37 Ondřej Bank.
28.02.2010 02:25 |

Slavná houslistka se kvalifikovala na OH. Mae jede do Soči jako lyžařka

Houslová virtuoska Vanessa Mae si splnila svůj velký sen a kvalifikovala se coby sjezdová lyžařka na olympijské hry. V Soči se pětatřicetiletá umělkyně představí v barvách Thajska, rodné země svého otce, ve slalomu a obřím slalomu. Podle informací manažera Gilese Hollanda těsně splnila kvalifikační kritéria FIS na víkendových závodech ve Slovinsku.
20.01.2014 13:15 |

Osobnosti: Vanessa Mae (12 článků) , Vanessa Mae (12 článků)

Čeští slalomáři budou dnes odpoledne bojovat o medaile

O medaile bude dnes na mistrovství Evropy ve vodním slalomu ve španělském Seu bojovat kanoisté Stanislav Ježek a Kateřina Hošková a kajakář Jiří Prskavec, kteří se probojovali do desetičlenného finále. Vavřinec Hradilek, jenž na kajaku obhajoval bronz, ani Tomáš Indruch z dopoledních semifinále nepostoupili.
12.06.2011 12:30 |

Osobnosti: Vavřinec Hradilek (62 článků) , Stanislav Ježek (23 článků) , Jiří Ježek (40 článků)

O medaile budou bojovat slalomář Ježek i skeetař Sychra

Na olympijských hrách se dnes začnou udělovat medaile ve vodním slalomu a ty první z kanálu Lee Valley vyloví kanoisté. Na startu bude i Stanislav Ježek, který před čtyřmi lety v Pekingu sahal po medaili, ale nakonec skončil pátý. V nadějné pozici vstoupí do druhé poloviny soutěže střelců na skeet Jan Sychra a v akci bude i kompletní česká výprava veslařů.
31.07.2012 09:05 |

Osobnosti: Jan Sychra (4 články) , Stanislav Ježek (23 článků)

Holčička spadla z motorky, jen těsně se vyhnula kolům projíždějícího auta

Ve městě Ťin-chua ve východočínské provincii Če-ťiang unikla malá holčička jen těsně smrti. Spadla totiž z motorky vedle právě se rozjíždějícího auta. Jeho kola ji minula jen těsně.
26.08.2012 15:50 |

Žena jen těsně unikla JISTÉ SMRTI, strom se zřítil pár centimetrů od ní

Tak to je opravdu síla. Žena unikla smrti jen o vlásek, když na ni málem spadnul strom. To ji ale vůbec nevyvedlo z míry a s naprosto chladnou hlavou celou situaci ustála. Vyhodila smetí a v klidu odešla.
24.02.2013 17:30 |

Masakr rodiny v Brně mohl mít obětí pět: Přítelkyně jednoho ze synů unikla těsně smrti!

Všechny důkazy podle policie svědčí o tom, že dvacetiletý Američan Kevin Dahlgren v uplynulých dnech zavraždil v Brně-Ivanovicích své čtyři příbuzné. Nechybělo málo a obětí mohlo být pět. Přítelkyně jednoho ze zavražděných unikla na poslední chvíli!
05.06.2013 19:50 |

Sexy moderátorka Zora Hejdová: O vlásek unikla smrti při honičce na silnici!

Obětí děsivé honičky v Plzni, při které zloděj (32) benzinu prchal před policií a při které zabil svou spolujezdkyni (24), se mohla stát i moderátorka Zora Hejdová (23). Jela těsně za vozem, do kterého to uprchlík napálil, a jen o vlásek unikla smrti!
30.12.2013 05:13 |

Dojemný vzkaz zachráněné Veroniky zdravotníkům: V Dalejském údolí jen těsně unikla smrti

Před měsícem unikla na poslední chvíli smrti mladá Veronika. Šla si pouze zaběhat, ale během cesty sklouzla po skále a zřítila se asi z deseti metrů do údolí na pomezí Prahy 5 a 13. Těžce zraněná a dezorientovaná si ale dokázala zavolat záchranku. Dispečerka jí poradila, jak se zachovat. Nyní jí a zdravotníkům zaslala dojemný vzkaz, kde jim děkuje za pomoc. Bez jejich uklidňování by situaci prý jen těžko sama zvládla. Co přesně napsala?
09.09.2017 11:55 |