Článek

Laterna magika přichází s novým projektem

 
Laterna magika připravuje novou inscenaci, která vychází z programové řady LaternaLAB - laboratoře určené k výzkumu možností, jaké Laterna magika jako druh divadla nabízí.
26.08.2016 12:55 |

podobné články

Podobné články

Nepromeškejte premiéru nové inscenace Legendy magické Prahy

 
Laterna magika uvádí 3. března 2011 premiéru nové inscenace. Jde po delší době o nový projekt, kterým se Laterna magika jako soubor Národního divadla hlásí ke své umělecké tradici a zároveň přináší pro diváky atraktivní námět. Projekt vychází tematicky z inscenací Černého divadla Jiřího Srnce Legendy staré matky Prahy a Ahasver.
02.03.2011 15:40 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Černý (58 článků) , Jiří Černý (58 článků)

Laterna magika ožila ve své klasické podobě

 
Přiblížit dětem i dospělým svět nevidomých chce nová inscenace Laterny magiky Vidím nevidím režisérky Marii Procházkové (filmy Kdopak by se vlka bál nebo Žralok v hlavě).
19.02.2013 12:35 |

podobné články

Laterna magika připravuje Malého prince

 
na nové scéně národního divadla vrcholí přípravy nové inscenace Laterny magiky, která je inspirovaná jednou z nejslavnějších knih světové literatury – Malým princem antoina de saint-exupéryho.
08.03.2016 21:01 |

podobné články

Laterna magika uvede Malého prince

 
Soubor Laterny magiky uvede ve dvou premiérách 1. a 2. dubna na Nové scéně pražského Národního divadla inscenaci inspirovanou jednou z nejznámějších a nejčetnějších knih, Malým princem Antoina de Saint-Exupéryho.
31.03.2016 09:45 |

podobné články

Malý princ ztracený uprostřed hlučícího davu

 
Pražská Laterna magika provedla další pokus o resuscitaci svých principů, v době vyspělých počítačových animací už poněkud anachronických. Zvolila si k tomu Malého prince Antoina de Saint-Exupéryho a k nastudování přizvala režiséra Vladimíra Morávka. Inscenace diváky atakuje až agresivní vizualitou, ohlušuje předimenzovanou zvukovou stránkou a upoutá i mate množstvím postav pohybujících se po scéně.
02.04.2016 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Morávek (38 článků)

Kouzelný cirkus Laterny magiky se hraje 40 let

 
Laterna magika slaví 40 let od premiéry Inscenace Kouzelný cirkus (uskutečnila se 15. dubna 1977). Výročí si připomínáme slavnostním představením 21. dubna za účasti mnoha tanečníků a pamětníků tvorby tohoto divadelního unikátu.
20.04.2017 09:05 |

podobné články

Národní divadlo oslaví řadu výročí. Chystá k nim tematické inscenace i videomapping

 
Letošním rokem oslaví Národní divadlo řadu kulatých výročí. Kupříkladu právě před 150 lety byl položen jeho základní kámen, před 130 lety vznikala Státní opera, která pod Národní divadlo spadá, a před 60 lety se „narodila“ Laterna magika. Zlatá kaplička chce řadu svých výročí, i výročí vzniku republiky, oslavit speciálními inscenacemi i videomappingem na historickou budovu.
17.02.2018 11:20 |

podobné články

Román Už neusínej si hraje s tématem člověka, který ztratí paměť

 
Jak je asi člověku, který se probudí ze sna po patnácti letech a neví, kde bydlí a s kým, kde pracuje i jaký vůbec je? Tak se cítí Jiří Laterna, hrdina románu Richarda Štrégla Už neusínej.
22.10.2009 13:35 |

podobné články

Nintendo na E3 zaujalo nejvíc projektem X a Bayonettou 2, zbytek je klasika

 
Nintendo je známé svými hopsačkami s Mariem, RPG ságami Legend of Zelda a Pokémon a tím, že svoje značky stále recykluje dokola. Na veletrhu E3 však zaujalo novým projektem X od RPG mágů Monolith Soft a druhým dílem hyperakční Bayonetty.
12.06.2013 15:10 |

podobné články

Válka přichází. A když už přichází, tak se na ni aspoň připravte! I to zaznělo na velké konferenci o bezpečnosti Evropy

 
REPORTÁŽ Iluze o bezpečné a svobodné Evropě jsou pryč. „Válka přichází. A když už přichází, tak se na ni, proboha, alespoň připravte,“ vyzval evropské země Peretz Gurel z Athena GS3 Security Implementations na mezinárodní konferenci Duha nestability a bezpečnost Evropské unie, která se konala v pátek v Praze. Ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek na ní připustil, že Evropská unie i NATO budou muset přehodnotit své bezpečnostní strategie, aby mohly lépe reagovat na bezpečnostní hrozby současného světa.
13.06.2015 16:31 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2402 článků)

Milovníci kávy jásejte! McCafé přichází "zničit" Starbucks a spol.!

 
Kavárenské řetězce jsou na pozoru! MacDonald přichází s dlouho avizovaným projektem - chystá se nabídnout lepší kávu než momentálně prodává a především za nízkou cenu. První speciální koutek se otevře 16.července na dálnici D1 u Průhonic.
09.07.2009 11:55 |

podobné články

Iniciativa přichází s projektem na domov pro Slovanskou epopej

 
Ve chvíli, kdy odbornou i laickou veřejností začíná opětovně rezonovat téma, kam se Slovanskou epopejí, a diskutuje se o její blízké i vzdálené budoucnosti, přichází s nejjednodušším, nejrychlejším, nejlevnějším a zároveň nejvýhodnějším návrhem pro trvalé umístnění tohoto fenomenálně výtvarně zpracovaného odkazu historie slovanských národů Iniciativa Epopej v Praze. S návrhem, který Slovanské epopeji zajistí stálý domov. Místo, kam se může po eventuálních zápůjčkách vždy vrátit.
24.08.2016 08:50 |

podobné články

Vydavatelství Empresa Media přichází s novým titulem

 
Těsně před prázdninami a sezonou lenošení u vody a na chalupě přichází Empresa Media s novým neperiodickým titulem pro volné chvíle, se sešitem zábavného luštění Sedmička Křížovky.
05.06.2014 17:45 |

podobné články

Labyrinty příběhů slavného italského autora. Nakladatelství Dokořán přichází s novým vydáním dvou výjimečných knih

 
Nakladatelství Dokořán přichází s novým vydáním dvou výjimečných knih světové literatury 20. století. Neviditelná města a Když jedné zimní noci cestující jsou ukázkou Calvinova vypravěčského umu i rafinovaných her se čtenářem.
29.05.2017 13:50 |

podobné články

Její smyslnost vás uhrane: Manželka syna Karla Svobody vypadá božsky a nebojí se to ukázat

 
Syn skladatele Karla Svobody Petr má nádhernou manželku. Jmenuje se Lucia Gažiová a je známá především jako divadelní herečka. Teď o sobě však dává vědět také novým hudebním projektem Malá Zoe, který přichází s novou písní. V klipu, který Lucia se svou kapelou, do níž kromě ní patří ještě Antonín Šturma, Josef Cigánek a Vojta Jindra, natočila, předvádí krásný hlas, na doprovodných fotografiích vám ukáže i svou parádní figuru.
30.07.2012 19:30 |

podobné články

Osobnosti: Karel Svoboda (501 článků) , Petr Svoboda (511 článků) , Petr Svoboda (502 článků) , Petr Svoboda (511 článků) , Lucia Gažiová (24 článků) , Antonín Svoboda (5 článků) , Josef Svoboda (154 článků)

Šílené závody horských kol! DualMall startují v Liberci!

 
Šílené závody horských kol uvnitř obchodních center dostávají nový rozměr! Po pěti ročnících úspěšného DownMallu přichází Eastern Gravity s novým projektem, který ponese název DualMall. První ročník tohoto světově unikátního závodu se pojede na začátku března v obchodním centru FORUM v Liberci.
18.02.2013 19:40 |

podobné články

Zpěvák The Black Keys založil retro-projekt The Arcs

 
Kytarista a zpěvák Dan Auerbach ze skupiny Black Keys přichází s novým projektem The Arcs. Na internetu je jejich první singl Stay In My Corner a vůbec nezní špatně.
10.06.2015 10:16 |

podobné články

Osobnosti: Dan Auerbach (8 článků)

Kohout: Štít má být projektem NATO, Rusko se může zapojit

 
Ministr zahraničí Jan Kohout očekává, že nový plán na vybudování protiraketové ochrany USA bude projektem NATO, který bude otevřený a bude se tedy do něj moci zapojit i Rusko.
08.04.2010 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kohout (183 článků)

Klaus jmenuje premiérem někoho s životaschopným projektem, míní Jakl

 
Jak bude postupovat prezident Václav Klaus po volbách? Leccos v pátek naznačil jeho tajemník Ladislav Jakl. „Dá se ale očekávat, že prezident jako prvního na Hradě přijme vítěze voleb. Ale jmenován předsedou vlády by byl ten, kdo by přišel s nějakým životaschopným projektem a dohodou, která má šanci získat podporu Sněmovny. Prezident bude postupovat ostatně jako vždycky,“ řekl Jakl Parlamentním listům.
29.05.2010 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9025 článků)