Článek

"Lady Opencard". Přečtěte si více o státní zástupkyni, kterou dnes zatkli

 
Kdo je dnes zadržená státní zástupkyně Dagmar Máchová, které byly už v květnu odebrány trestní případy? Její obraz předložily české veřejnosti ČTK a Lidové noviny. Žena zvaná „Lady Opencard“ neměla za sebou jen tuto slavnou kauzu karty všech Pražanů, která nakonec skončila v propadlišti dějin.
05.10.2016 22:20 |

podobné články

Podobné články

Zaorálek tlumočil rozhořčení zástupkyni norské velvyslankyně. A chystá nótu její vládě

 
Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD) se odpoledne sešel ve Sněmovně se zástupkyní norské velvyslankyně Monicou Stenslandovou, tlumočil jí rozhořčení nad přístupem norským úřadů v případě bratrů Michalákových. Novinářům předtím řekl, že považuje dnes zveřejněné rozhodnutí o odebrání rodičovských práv Michalákovým za nehorázné vzhledem k dřívější dohodě. Zástupkyni velvyslankyně řekl, že norské vládě pošle Černínský palác nótu, ve které bude žádat o vysvětlení.
06.10.2015 16:51 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2402 článků)

Lenka Bradáčová bude definitivně jmenována vrchní státní zástupkyní

 
AKTUALIZOVÁNO. Ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) dnes jmenuje ústeckou žalobkyni Lenku Bradáčovou pražskou vrchní státní zástupkyní. Řekl to novinářům. Vyhověl tak návrhu nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana, který měl navrhnout Bradáčovou do čela Vrchního státního zastupitelství (VSZ) v Praze již před více než měsícem Blažkovu předchůdci Jiřímu Pospíšilovi (ODS).
30.07.2012 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (1829 článků) , Jiří Pospíšil (1829 článků) , Pavel Blažek (550 článků)

Bradáčová byla navržena na vrchní státní zástupkyni, Pospíšil ji nestihnul jmenovat

 
Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman navrhl minulý čtvrtek bývalému ministru spravedlnosti Jiřímu Pospíšilovi (ODS) jmenovat vrchní státní zástupkyní v Praze ústeckou žalobkyni Lenku Bradáčovou. Informovala o tom mluvčí Nejvyššího státního zastupitelství Helena Markusová.
27.06.2012 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (1829 článků) , Jiří Pospíšil (1829 článků) , Jiří Zeman (1088 článků)

Pokud nebude Bradáčová vrchní státní zástupkyní, odejdu, říká Zeman

 
Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman byl hostem pořadu Fakta Barbory Tachecí na Prima family. Uvedl, že odvolání ministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila pro něj bylo překvapivé a jmenování Lenky Bradáčové vrchní státní zástupkyní je podmínkou setrvání ve funkci.
27.06.2012 18:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (1829 článků) , Jiří Pospíšil (1829 článků) , Jiří Zeman (1088 článků)

Spolek Šalamoun: Rozhovor s Renátou Veseckou na téma Petra Kramného

 
JUDr. Renata Vesecká valnou většinu kariéry byla státní zástupkyní a letech 2005-2011 byla Nejvyšší státní zástupkyní. Od roku 2011 je advokátkou. Pro spolek Šalamoun je JUDr. Renata Vesecká, nepochybně za svou bohatou profesní kariéru státní zástupkyně, všech stupňů, velkou autoritou.
04.07.2017 20:35 |

podobné články

Osobnosti: Renata Vesecká (103 článků)

Překvapivý názor: Je dobře, že Lenka Bradáčová dostala pokutu

 
Středeční noviny přinášejí rozdílná hodnocení pokuty, která byla udělena pražské vrchní státní zástupkyni Lence Bradáčové za zveřejnění platů zaměstnanců jejího zastupitelství. Celkem má Bradáčová zaplatit sto tisíc. Zatímco Petr Honzejk v Hospodářských novinách její potrestání schvaluje, Martin Komárek v MF DNES státní zástupkyni hájí.
10.04.2013 09:15 |

podobné články

Soud zamítl žalobu v kauze tzv. justiční mafie

 
Středočeský krajský soud v pondělí už podruhé rozhodl v kauze tzv. justiční mafie. Žalobu zamítl. Zástupci justice v čele s nejvyšší státní zástupkyní Renatou Veseckou žalovali bývalou nejvyšší státní zástupkyni Marii Benešovou za její výroky. Benešová se musí omluvit pouze náměstku vrchního státního zástupce Liboru Grygárkovi, ostatním žalobcům se omlouvat nemusí.
14.06.2010 14:05 |

podobné články

Bradáčová oklamala soudkyni, obvinil šéf dotačního úřadu státní zástupkyni

 
Ředitel dotačního úřadu ROP Severozápad Pavel Markvart obvinil státní zástupkyni Lenku Bradáčovou z toho, že oklamala soudkyni, když zdůvodnila příkaz k prohlídce nebytových prostor úřadu z 1. června tím, že se uvažuje o rozšíření obžaloby bývalého ředitele Kušnierze.
12.06.2012 12:50 |

podobné články

Kalousek chce, aby se Bradáčová stala vrchní státní zástupkyní

 
Ministr financí Miroslav Kalousek se vyjádřil za TOP 09 k odvolání ministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila. Podle něj na tento krok má premiér plné právo, vrchní státní zástupkyní by ale měla být jmenována Lenka Bradáčová, aby se předešlo spekulacím.
27.06.2012 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (1829 článků) , Jiří Pospíšil (1829 článků) , Miroslav Kalousek (6371 článků)

Bradáčová v Reflexu hovoří o boji starých s mladými i o své kariéře

 
Týdeník Reflex dlouhodobě polemizoval se státní zástupkyní Lenkou Bradáčovou. Vše vyvrcholilo v minulém čísle, kde ji označil jako „testosteronovou lady.“ Nyní se rozhodl dát známé ústecké státní zástupkyni prostor pro prezentaci vlastních názorů i polemiku se svými kritiky.
19.07.2012 10:55 |

podobné články

Bradáčová bude vrchní státní zástupkyní, rozhodl Blažek

 
Ministr spravedlnosti Pavel Blažek v pondělí rozhodl o tom, že se Lenka Bradáčová stane pražskou vrchní státní zástupkyní. Potvrdil tak návrh nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana.
30.07.2012 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Blažek (550 článků)

Bradáčová se stala vrchní státní zástupkyní

 
Ministr spravedlnosti Pavel Blažek v pondělí rozhodl o tom, že se Lenka Bradáčová stane pražskou vrchní státní zástupkyní. Potvrdil tak návrh nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana.
30.07.2012 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Blažek (550 článků)

Nečas: Rozhodnutí ministra Blažka jmenovat vrchní státní zástupkyni respektuji

 
Vyjádření premiéra Petra Nečase k jmenování Lenky Bradáčové vrchní státní zástupkyní.
30.07.2012 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9260 článků)

Komise k opencard podá trestní oznámení na policii a státní zástupkyni

 
Ze sněmovní komise pro pražskou kartu opencard vzejdou dvě trestní oznámení. Komise uložila předsedovi Bronislavu Schwarzovi (ANO), aby je podal na policii a dozorovou státní zástupkyni Dagmar Máchovou pro podezření ze zneužití pravomoci úřední osoby. Schwarz to v úterý řekl novinářům. Závěry komise nejprve projedná Sněmovna.
18.11.2014 15:01 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Schwarz (5 článků)

Zvrat v případu Nečesaný: Státní zástupkyni chtějí žalovat za znevážení Nejvyššího soudu!

 
Případ Lukáše Nečesaného, který byl před několika dny znovu odsouzen na 13 let do vězení za pokus o vraždu kadeřnice, má dohru. Spolek Šalamoun, který se zabývá podporou nezávislé justice, podal podnět k podání kárné žaloby na státní zástupkyni Lenku Faltusovou! Podle nich znevážila Nejvyšší soud.
12.04.2016 17:55 |

podobné články

Policie obvinila státní zástupkyni známou z kauzy Opencard z vynášení informací

 
Policie zadržela a obvinila pražskou státní zástupkyni Dagmar Máchovou ze zneužití pravomoci. Měla vynášet informace z trestních řízení.
05.10.2016 18:00 |

podobné články

Vláda vybrala zástupkyni superúředníka. Bude jí Iva Hřebíková

 
Vláda dnes jednomyslně rozhodla, že personální ředitelkou pro státní správu a případnou zástupkyní takzvaného superúředníka Josefa Postráneckého se od 1. března stane Iva Hřebíková. Mezi její první úkoly bude patřit příprava výběrových řízení na služební místa státních tajemníků.
23.02.2015 16:11 |

podobné články

Namol opilou zástupkyni řeší ministr spravedlnosti

 
Státní zástupkyni Evu Růžičkovou (48) chtějí odvolat z funkce! V pracovní době si totiž odskočila do pár metrů vzdálené restaurace, kde si umixovala koktejl z litru červeného vína a panáků vodky. Celou aféru už řeší ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil!
11.02.2011 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (1829 článků) , Jiří Pospíšil (1829 článků)

Časopis píše nepěkné věci o plukovníku Šlachtovi, jehož lidé zatkli Nagyovou

 
Média se pustila do šéfa ÚOOZ Roberta Šlachty. Podle nejnovějšího vydání týdeníku Reflex má prý Šlachta nadstandardní vztahy s některými zločinci z podsvětí. S nimi si dokonce telefonuje a Generální inspekci bezpečnostních sborů (GIBS) to údajně vůbec nezajímá. Také si prý dobře rozumí s vrchní státní zástupkyní Lenkou Bradáčovou.
11.07.2013 12:40 |

podobné články