Článek

Ladislav Minčič: Vláda ignoruje pozitivní vývoj a znovu legitimizuje utrácení nad poměry

 
Komentář ředitele Odboru legislativy, práva a analýz HK ČR Ladislava Minčiče:
21.09.2016 21:15 |

podobné články

Podobné články

Jak na pozitivní myšlení

 
Pozitivní myšlení rozhodně má něco do sebe. Chcete-li být ve svém životě šťastní, pak se musíte i na těžké období a překážky, které vám osud postaví do cesty, dívat z té lepší stránky a snažit se i na těch nejhorších věcech najít něco pozitivního. Myslíte si, že je to nemožné? Pak vás rádi přesvědčíme o opaku! Pozitivní myšlení je dar, kterému se ale můžete naučit. Zatímco někdo je věčný optimista s širokým úsměvem na rtech, jiný naopak na všem vidí to špatné a pro svůj pesimistický přístup k životu jen málokdy zažívá šťastné chvilky. Přitom s úsměvem jde všechno lépe! Pozitivní myšlení není o předstírání! Kdo chce myslet pozitivně, nemusí se přetvařovat. O přetvářku a předstírání tady totiž vůbec nejde. Pozitivní myšlení neznamená ani to, že v sobě budete potlačovat negativní emoce. Naopak ztráty, smutek nebo například hněv musíte plně prožívat, poučit se z nich a snažit se na jejich místo dosadit něco lepšího. Pozitivní přístup k životu – jak na to? Hledět na svět přes tmavá sklíčka brýlí k ničemu nevede. Možná ani vás již nebaví se neustále mračit, stresovat se a mít špatnou náladu. Proto jsme pro vás připravili několik tipů, díky kterým budete k životu přistupovat pozitivně. Naučte se na sebe usmívat. Nevěřili byste, kolik pozitivní energie vám může dodat jeden obyčejný úsměv. Usmívejte se nejen na lidi kolem sebe, ale především na sebe do zrcadla. Zažijete-li něco špatného, vezměte si tužku a papír a pečlivě si napište, jaké výhody to pro vás bude mít do budoucna. Zamyslete se nejen nad krátkodobou, ale i dlouhodobou perspektivou. Založte si soubor v počítači, kam si svědomitě zapište vše hezké, co o vás někdo řekl. Nezáleží na tom, zda vás pochválí nadřízený v práci nebo vám přítel řekne, že vám to sluší. Až budete mít špatný den, pak si všechna... Čtěte více Příspěvek Jak na pozitivní myšlení pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
04.07.2016 16:30 |

podobné články

Pavel Bém ve sněmovně setřel Kalouskova muže

 
Rozpočtový výbor dnes doporučil sněmovně, aby pustila do dalšího čtení novelu zákona zvyšující daň z přidané hodnoty (DPH). Zástupce ministerstva financí Ladislav Minčič konstatoval, že se v případě novely zákona o DPH jedná o základní krok k zahájení důchodové reformy. V diskusi nad návrhem se hlasitě ozval poslanec ODS Pavel Bém, kterému se zdálo, že náměstek Minčič předkládá nepřesná čísla.
29.06.2011 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Bém (817 článků)

Chceme transparentnost a odborníky ve firmách, říká Kalouskův náměstek

 
V pořadu Události, komentáře se náměstek ministra financí Ladislav Minčič a Radim Bureš z Transparency International vyjádřili k tomu, že nastanou změny ve jmenování lidí do dozorčích rad – už by to měli být pouze odborníci. Minčič popsal, jaká pravidla by měla být a jak bude systém fungovat.
25.07.2012 23:20 |

podobné články

Kalouskův náměstek Minčič: Nové kolky by neměly alkohol zdražit

 
Hostem on-line rozhovoru na tn.cz byl Ladislav Minčič, náměstek ministerstva financí. Odpovídal na všechny otázky ohledně prohibice a jejího zrušení.
19.09.2012 18:55 |

podobné články

Proškrtaný rozpočet bude rozpočet krve, slz a potu, prohlásil Minčič na ČT24

 
Už jen 64 dnů zbývá do konce tohoto roku a stále není známo, jaké budou v příštím roce sazby daně z přidané hodnoty. Podle hostů nedělního pořadu Otázky Václava Moravce na ČT24 to bude mít na českou ekonomiku neblahý vliv. U stolu se sešli Ladislav Minčič, první náměstek ministra financí, finanční poradkyně a bývalá náměstkyně ministra financí Dana Trezziová a viceprezident Svazu průmyslu a dopravy ČR Radek Špicar.
28.10.2012 15:10 |

podobné články

Verdikt NS legitimizuje trestnou činnost ve sněmovně, tvrdí sdružení

 
Rozhodnutí Nejvyššího soudu v kauze údajného uplácení bývalých poslanců ODS je exces, který legitimizuje trestnou činnost zákonodárců ve Sněmovně, míní sdružení Vraťte nám stát. Názor soudu odporuje pojetí poslanecké imunity podle ústavy, uvedla právnička spjatá se sdružením Hana Marvanová.
17.07.2013 13:15 |

podobné články

SVS rozhodla o utracení veškeré drůbeže v ochranných pásmech v Ivančicích a v Moravském Krumlově

 
Státní veterinární správa (SVS) na základě vyhodnocení nákazové situace rozhodla o utracení a neškodném odstranění veškeré drůbeže v ochranném pásmu ohnisek v Ivančicích a v Moravském Krumlově. Důvodem bylo zejména neustálé přibývání hlášení o zvýšených úhynech v ohniscích a v ochranných pásmech. K veškerému utracení drůbeže dojde během následujícího víkendu.
07.01.2017 11:45 |

podobné články

Jak saunování může prospět vašemu zdraví?

 
Blíží se podzim a s ním neodmyslitelně spojené období saunování, kterému se věnuje stále více lidí. Možná jste o něm slyšeli od svých známých a přemýšlíte, co na tom saunování vlastně je. Jestliže chcete vědět, jaké pozitivní účinky má na vaše zdraví, pak jste tu správně! Když je venku zima a vy toužíte po teple, není nic lepšího, nežli shodit oblečení, kolem těla omotat ručník a zavřít se do vyhřáté komůrky. Co si budeme nalhávat – pobyt v sauně je velice příjemný a není se tak čemu divit, že mu podléhá stále více lidí. Pozitivní účinky saunování na naše zdraví Saunování se lidé věnují již slušnou řádku let. Už od vzniku této aktivity se věří, že má pozitivní vliv na naše zdraví. Jestliže uvažujete, že byste začali chodit do  sauny a zajímá vás, co je na tom pravdy, jste tu správně. Pojďme si tedy říci, jak může pobyt v sauně zlepšit vaše zdraví. Z těla se vyloučí škodlivé látky Každý den jsme vystavováni mnoha vlivům, které zanáší naše tělo škodlivými látkami. Ty v našem těle mohou napáchat pěknou paseku. V sauně se hodně zapotíte, čímž výrazně napomůžete odplavování těchto škodlivých látek pryč z těla. Podpoří se činnost srdce Srdce je nejdůležitější orgán v našem těle, o který bychom měli pečovat s maximální láskou. I pobyt v sauně má na činnost srdce pozitivní vliv, což je důvod k tomu, proč to vyzkoušet. Zvýší se obranyschopnost Blíží se podzim, což je náročné období, ve kterém musíme čelit studenému počasí a bakteriím, které na nás číhají doslova na každém kroku. Právě v tomto období dostává náš imunitní systém pořádně zabrat, čemuž může napomoci pravidelné saunování. Zlepší se dýchání Máte problémy s dýcháním? Trpíte často na problémy s dýchacími cestami? V tom případě honem do sauny! Vlhký teplý vzduch má pozitivní vliv na dýchací... Čtěte více Příspěvek Jak saunování může prospět vašemu zdraví? pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
19.09.2017 20:40 |

podobné články

VV: Vláda ignoruje nezákonné postupy v oblasti regulace hazardu

 
Věci veřejné se dnes na schůzi Poslanecké sněmovny snažily přesvědčit poslance, aby se zabývali tématem nezákonných postupů v oblasti regulace hazardu. VV znovu upozorňují na závažné dopady hazardu a opětovně zdůrazňují, že vláda ignoruje nálezy Ústavního soudu.
27.03.2013 13:20 |

podobné články

Reformy jsou nevyhnutelné, přesvědčuje premiér Nečas

 
Země Evropské unie si žily nad poměry, a tak nyní musí reagovat nejen na svou snižující se konkurenceschopnost v rámci světové soutěže, ale i na nepříznivý demografický vývoj. Přesto je Česká republika jednou z mála evropských zemí, které ratingové agentury přisuzují do budoucna pozitivní ekonomický vývoj, uvádí v článku pro MF Dnes premiér Petr Nečas.
13.06.2011 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9260 článků)

Filip (KSČM): Nečasův kabinet ignoruje potřeby lidí

 
Vláda ignorantů. Vláda, která se zabývá pouze sama sebou a problémy lidí ignoruje. Tak charakterizoval současný koaliční kabinet Petra Nečase (ODS) předseda ÚV KSČM Vojtěch Filip.
29.05.2011 09:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9260 článků) , Vojtěch Filip (1015 článků)

Nakupujte s rozvahou: 12 tipů pro chytré utrácení

 
Každá máme doma alespoň jeden kousek oblečení, o kterém ani nevíme. Je zastrčený hluboko ve skříni a světlo světa nespatřil hodně dlouho. Možná nikdy. Ale proč zbytečně utrácíme za boty, co nikdy nevezmeme na nohu? Jaké chyby opakujeme zas a znovu, jen co vejdeme do nákupního centra? S našimi 12 tipy na chytré utrácení už nebudete po nákupech nikdy litovat!
30.01.2011 06:25 |

podobné články

Odmítám teorii o selhání státu, říká k metanolové aféře Kalouskův náměstek

 
V pondělních Událostech, komentářích České televize se znovu rozebírala metanolová aféra, která děsí Česko. Náměstek ministra financí Ladislav Minčič (ODS) už po několikáté v médiích zopakoval, že stát podle jeho názoru neselhal při kontrolách výrobců a prodejců alkoholu. Trval na tom, že stát provádí řadu kontrol spoustu let, ale nikdy se nemůže podařit zkontrolovat každou lahev.
17.09.2012 22:45 |

podobné články

Banánový olej pro krásu

 
Banánový olej je mezi ženami stále oblíbenější a zároveň i čím dál vyhledávanější. Je často spojován s benefity pro naší pleť i tělo, pozitivní dopady má i na naše vlasy. Co se týče banánového oleje, představuje nedílnou složku nejrůznějších kosmetických produktů, našli bychom jej i ve vůních. Co kdybychom si o něm řekli něco více? Možná i vás zajímá, jak banánový olej prospívá vaší kráse a ptáte se, zda je pravda, co se o něm říká. A víte co? Chcete-li znát odpovědi na vaše otázky, přečtěte si dnešní článek. Společně se v něm na účinky banánového oleje podíváme a odhalíme tak všechny jeho pozitivní stránky. Zaostřeno na banánový olej Co si budeme nalhávat: jistě jsou mezi námi ženy, které se o banánovém oleji prostřednictvím dnešního článku dozvídají úplně poprvé. Je pravda, že není až tak známý, jako například olej kokosový nebo arganový, které přeci jen mají ve světě kosmetiky větší slovo. I banánový olej nám ale může hodně nabídnout, a právě proto jej rozhodně nelze opomíjet. Nejenže naši pokožku krásně zjemní, ale zároveň podpoří i krásu našich vlasů. Pozitivní přínosy banánového oleje: banánový olej hydratuje pokožku do hloubky, díky čemuž je vhodný především pro ženy a dívky, jež mají suchou a šupinatou pokožku skvělý je pro hydrataci pleti, kdy podpoří elasticitu pokožky, zmírní tak projevy stárnutí a udrží naši pokožku krásně vláčnou a hebkou po delší dobu když už je řeč o elasticitě pokožky, musíme zmínit pozitivní vliv na zpevnění pokožky na těle, kdy díky banánovému oleji dojde k udržení elasticity poškozeních kožních buněk banánový olej je přírodní ochranou proti škodlivému vlivu volných radikálů, které číhají všude okolo nás, což je způsobeno obsahem antioxidantů a především pak manganu   Příspěvek Banánový olej pro krásu pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
27.09.2017 08:45 |

podobné články

Kalouskův náměstek v rádiu sliboval: Na povodně dáme až sedm a půl miliardy

 
Vláda má prozatím k dispozici asi sedm a půl miliardy korun, prozradil to náměstek ministra financí Ladislav Minčič. Pokud se ukáže, že je na odstranění povodňových škod třeba více peněz, už by se musel měnit zákon o státním rozpočtu. Napřed však musí být hotová studie z Ministerstva pro místní rozvoj Kamila Jankovského (LIDEM). Bez ní ony miliardy "nasazeny" nebudou.
10.06.2013 18:50 |

podobné články

Kalouskův náměstek v rádiu sliboval: Na povodně dáme až sedm a půl miliardy

 
Vláda má prozatím k dispozici asi sedm a půl miliardy korun, prozradil to náměstek ministra financí Ladislav Minčič. Pokud se ukáže, že je na odstranění povodňových škod třeba více peněz, už by se musel měnit zákon o státním rozpočtu. Napřed však musí být hotová studie z Ministerstva pro místní rozvoj Kamila Jankovského (LIDEM). Bez ní ony miliardy "nasazeny" nebudou.
10.06.2013 23:25 |

podobné články

Tato vláda přichází hlavně s bičem, cukr je v nedohlednu, zaznělo u Moravce

 
Alena Schillerová, náměstkyně ministra financí pro daně a cla, v Otázkách Václava Moravce České televize hájila do roztrhání těla zavedení elektronické evidence tržeb. Ta bude v první fázi spuštěna od 1. prosince pro restaurační a ubytovací služby. Proti ní usedl její předchůdce ve funkci, Ladislav Minčič, jenž dnes působí v pozici ředitele legislativního odboru Hospodářské komory. A nešetřil kritickými slovy.
28.08.2016 14:10 |

podobné články

Hašek: Kalousku, kde končí naše povodňová daň?

 
Předseda Asociace krajů ČR Michal Hašek (ČSSD) vyjádřil své pobouření nad záměrem vlády použít povodňovou stovku na lepení děr ve státním rozpočtu. Možnost, že část peněz z povodňové daně může být využita i jinak než pouze na pokrytí povodňových škod, přiznal v rozhovoru pro Hospodářské noviny Kalouskův náměstek Ladislav Minčič.
25.07.2011 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Michal Hašek (2319 článků)

Ladislav Minčič: Konzervativnější zamyšlení nad jedním progresivním nápadem

 
Daně jsou ze své podstaty oborem konzervativním, protože je však všichni platíme nebo aspoň máme platit, cítíme se povoláni je kritizovat, komentovat nebo reformovat, někteří možná i úplně zrušit.
27.02.2017 10:35 |

podobné články