Článek

Kyjevský parlament podmínil povstaleckou samosprávu volbami

 
Ukrajinský parlament dnes schválil novelu zákona o samosprávě povstaleckých území na východě země a odhlasoval i jejich seznam. Platnost zákona o samosprávě nově podmínil konáním komunálních voleb. Poslanci rovněž přijali usnesení, v němž samozvané lidové republiky v Donbasu označili za "dočasně okupovaná území". V rezoluci vyzvali OSN a Evropskou unii, aby na východ Ukrajiny vyslaly mírové mise. Úprava zákona o samosprávě vyvolala prakticky okamžitě tvrdou kritiku povstalců.
17.03.2015 18:31 |

podobné články

Podobné články

Kaddáfímu nepomůže už ani Berlusconi! Itálie uznala povstaleckou vládu

 
Itálie uznala povstaleckou vládu Libye. Informuje o tom v pondělí agentura AFP.
04.04.2011 12:30 |

podobné články

McCain vyzval USA, aby uznaly libyjskou povstaleckou radu

 
Do bašty libyjských vzbouřenců Benghází v pátek přiletěl americký senátor a bývalý prezidentský kandidát John McCain. Při setkáních s představiteli rebelů vyzval USA, aby uznaly povstaleckou Přechodnou národní radu jako jediného zástupce Libyjců.
22.04.2011 18:45 |

podobné články

Česko uznalo povstaleckou vládu v Libyi

 
Ministr zahraničí Karel Schwarzenberg oznámil, že Česká republika se rozhodla uznat povstaleckou vládu v Libyi. Následuje tak kroky mnoha dalších států.
29.08.2011 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3714 článků)

Za samosprávu státních zástupců dávám hlavu na špalek, prohlásil Pospíšil

 
Místopředsedkyně ČSSD Marie Benešová a ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil (ODS) se shodnou na tom, že česká justice by měla získat samosprávu. Neshodnou se však, jak a kdy. Ministerstvo spravedlnosti přitom připravilo zákon, který by měl garantovat určitou nezávislost státním zástupcům. A za ten hodlá Jiří Pospíšil položit hlavu na špalek.
29.01.2012 15:40 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (1829 článků) , Jiří Pospíšil (1829 článků) , Marie Benešová (252 článků)

MIchek (LEV 21): Dočká se Morava obnovy zemského uspořádání v České republice?

 
Podle historiků je nejpravděpodobnější skutečnost, že samospráva Moravy je oficiálně datována od roku 1029, kdy se vlády ujali knížata z rodu Přemyslova a Moravské markrabství mělo vlastní samosprávu až do roku 1918. Paradoxem doby bylo, že po vzniku samostatné ČSR v roce 1918, měla Morava méně samosprávy, než tomu bylo v Rakousko-Uherském soustátí. Tehdy se na Moravě nenašel politik, který by v Praze obhájil zemskou samosprávu Moravy a tato situace přetrvává ve své podstatě do současnosti.
27.09.2014 09:41 |

podobné články

Místní samospráva se bouří. Starostové podepisují protestní petici

 
Představitelé místní samosprávy se bouří. Nadále už nechtějí přihlížet tomu, jak stát zahání samosprávu do kouta a snaží se o její postupné omezování. Na svátek sv. Mikuláše proto spustili celorepublikovou petiční akci. Pomocí ní chtějí státu vyslat jasný signál, že představitelé obcí a měst odmítají direktivní slučování malých obcí, další zatěžování radnic zbytečnou byrokracií a zužování práva na samosprávu.
06.12.2017 15:30 |

podobné články

Kyjevský soud zastavil vysílání ruských televizí na Ukrajině, Rusku se to nelíbí

 
Kyjevský soud pozastavil vysílání několika ruských státních a polostátních televizí na Ukrajině. Tyto stanice bývají vnímány jako nástroj kremelské propagandy. Moskva vzápětí protestovala proti soudnímu opatření, které označila za porušení lidských práv a svobod. 
26.03.2014 10:55 |

podobné články

Putina ovládá satan, tvrdí kyjevský patriarcha

 
Mezi obviněními, který padly v posledních měsících na hlavu ruského prezidenta Vladimira Putin, je jedno nové. Podle nejvyššího představitele ukrajinské pravoslavné církve jej posedl satan. Kyjevský patriarcha Filaret s "lítostí musel veřejně oznámit", že se objevil nový Kain. Poté obvinil Rusko z války na Ukrajině. Putin, který je pokřtěný pravoslavný křesťan, by se tedy měl začít kát, jinak ho peklo nemine.
06.09.2014 18:45 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3032 článků)

Klausova výjimka je v rukou Evropského parlamentu

 
Evropský parlament bude dnes ve Štrasburku hlasovat o tzv. výjimce z Listiny základních práv a svobod Evropské unie, kterou někdejší prezident Václav Klaus podmínil svůj podpis pod Lisabonskou smlouvou o reformě EU. Je pravděpodobné, že se Parlament vyjádří negativně a doporučí, aby se jí členské země nezabývaly.
22.05.2013 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9025 článků)

Donbas bude pod samosprávou okupantů: Ukrajina to ovšem podmínila volbami

 
Ukrajinský parlament dnes schválil novelu zákona o samosprávě povstaleckých území na východě země a odhlasoval i jejich seznam. Platnost zákona o samosprávě podmínil konáním komunálních voleb. Poslanci rovněž přijali usnesení, v němž samozvané lidové republiky v Donbasu označili za „dočasně okupovaná území“. V rezoluci vyzvali OSN a Evropskou unii, aby na východ Ukrajiny vyslaly mírové mise.
17.03.2015 18:20 |

podobné články

Západní průšvih na Ukrajině: Novinářka Spencerová vysvětluje žhavé a významné změny, které probíhají

 
OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ Ukrajinská krize vstupuje do nové fáze: Nikdo není schopen ji vyhrát a ukončit. Kyjevský parlament podává východu země olivovou ratolest, ale možná už pozdě. EU se nemůže shodnout na sankcích vůči Rusku a různým způsobem jí mohou dělat starosti postoje Maďarska, Bulharska či Slovenska. To vše píše zkušená analytička mezinárodního dění a novinářka Literárních novin Tereza Spencerová ve své nové pravidelné čtvrteční rubrice na ParlamentníchListech.cz.
22.05.2014 09:50 |

podobné články

Kaddáfího síly jsou před Benghází. V OSN se hraje o čas

 
Libyjský vůdce Muammar Kaddáfí ohlásil na čtvrtek rozhodující bitvu o město Misuráta na západě země. Státní televize oznámila, že Kaddáfího síly už povstaleckou baštu dobyly a nyní ji "čistí od lidí ze zločineckých gangů". Provládní jednotky jsou už údajně i v Benghází.
17.03.2011 15:20 |

podobné články

Osobnosti: Muammar Kaddáfí (143 článků)

Spojenci útočili v Misurátě, donutili Kaddáfího síly zastavit útok

 
Mezinárodní síly podnikly v noci dva nálety na postavení sil libyjského vůdce Muammara Kaddáfího v Misurátě. Po těchto úderech prorežimní jednotky prý zastavily ostřelování města, které je největší povstaleckou baštou v západní části Libye.
23.03.2011 10:55 |

podobné články

Nad Prahou vlaje vlajka libyjských povstalců, diplomaté je zastupují

 
Nad diplomatickým zastoupením Libye v Praze byla dnes krátce po poledni vztyčena vlajka povstalců. Libyjští diplomaté v Česku budou ode dneška zastupovat povstaleckou Přechodnou národní radu.
22.08.2011 12:50 |

podobné články

Libyjští povstalci ovládli i pražskou ambasádu. Vlaje jejich vlajka

 
Vyvěšením vlajky rebelů Libyjci vysílají jasný signál české vládě, aby uznala jejich povstaleckou vládu v severoafrické zemi, řekl Ghaví. Čeští diplomaté to prý slíbili při návštěvě ministra zahraničí Karla Schwarzenberga v Benghází na přelomu června a července
22.08.2011 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3714 článků)

Česko uznalo libyjské povstalce za zákonné představitele země

 
AKTUALIZOVÁNO. Česká republika uznala povstaleckou Přechodnou národní radu za jediného zákonného politického představitele Libye. Uvádí to prohlášení ministra zahraničí ČR Karla Schwarzenberga, které dnes obdržela ČTK.
29.08.2011 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3714 článků)

Česko uznalo libyjské povstalce za oficiální představitele země

 
Česká republika uznala povstaleckou Přechodnou národní radu za jediného zákonného politického představitele Libye. Uvádí to v pondělním prohlášení ministra zahraničí ČR Karla Schwarzenberga.
29.08.2011 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3714 článků)

Česko uznalo libyjské povstalce za legitimní představitele země

 
Česká republika uznala povstaleckou Přechodnou národní radu za jediného legitimního politického představitele Libye. V pondělí to uvedl ministr zahraničí Karel Schwarzenberg.
29.08.2011 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3714 článků)

Syrští vojáci vypálili celou vesnici. Sedm mrtvých

 
Syrské vládní jednotky za podpory obrněných vozidel dnes obsadily povstaleckou sunnitskou vesnici západně od opoziční bašty Hamá. Podle aktivistů citovaných agenturou Reuters při akci zabili sedm civilistů, včetně čtyř žen, desítky lidí zatkli a zapalovali domy. Konflikt v Sýrii hrozí přeskočit i do sousedních zemí. V libanonském Tripolisu se střetli tamní stoupenci syrského prezidenta Bašára Asada s jeho odpůrci, zabiti byli dva lidé, napsala agentura DPA.
13.05.2012 13:10 |

podobné články