Článek

Kvůli slibům rozhazovačné soc. dem. nezavedu ČR do Řecka, vzkázal Babiš z USA

 
Zvyšovat výdaje nyní, kdy ekonomika roste? To je recept na další Řecko, vzkázal včera nepřímo premiérovi a šéfovi soc. dem. Bohuslavu Sobotkovi přes oceán ministr financí Andrej Babiš.
21.04.2015 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (12424 článků) , Bohuslav Sobotka (9472 článků)
Podobné články

O nového šéfa soc. dem. se utkají Sobotka s Haškem

 
O křeslo nového šéfa soc. dem. se utkají její první místopředseda Bohuslav Sobotka s dalším členem vedení strany, jihomoravským hejtmanem Michalem Haškem. Sobotka, který je nyní pověřen řízením strany, na otázku Práva, zda se bude o křeslo šéfa soc. dem. ucházet, uvedl: „Ano, v příští volbě předsedy ČSSD.“
30.05.2010 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3427 článků) , Bohuslav Sobotka (9472 článků) , Michal Hašek (2318 článků)

Soc. dem. má v rukávu kompetenční žalobu na Miloše Zemana

 
Chuť prezidenta zasahovat do složení vlády může skončit otevřeným střetem šéfa soc. dem. Bohuslava Sobotky s Milošem Zemanem před Ústavním soudem. Pokud prezident v případě úspěšného dokončení koaličních vyjednávání odmítne jmenovat na návrh premiéra některé členy kabinetu, je soc. dem. připravena dotáhnout spor v podobě kompetenční žaloby až k nejvyšší ústavní instituci.
21.12.2013 05:32 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20472 článků)

Babiš prý vydíral Šincla: Já na vás vím, co jste zač

 
Vážná koaliční roztržka mezi soc. dem. a ANO propukla ve středu ve Sněmovně. Situace došla tak daleko, že se konfliktem mezi vicepremiérem Andrejem Babišem (ANO) a poslancem ČSSD Ladislavem Šinclem bude ve čtvrtek ráno zabývat klub soc. dem. spolu se stranickým grémiem.
17.06.2015 18:56 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (12424 článků) , Ladislav Šincl (122 článků)

ČSSD nevyloučila hlasování o nedůvěře vládě kvůli Bártovi

 
Opoziční soc. dem. ve čtvrtek znovu vyzvala premiéra Petra Nečase (ODS), aby neprodleně navrhl odvolání Víta Bárty (VV) kvůli kauze uplácení za mlčení z postu ministra dopravy. Pokud šéf kabinetu nezasáhne, soc. dem. příští týden v pátek velmi vážně zváží možnost vyvolat hlasování o nedůvěře vládě.
07.04.2011 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9260 článků) , Vít Bárta (2829 článků)

Soc. dem. chtějí nové navýšení poplatků opět napadnout u Ústavního soudu

 
ČSSD zvažuje, že kvůli navýšení zdravotnických poplatků, jak je chystá rodící se koalice ODS, TOP 09 a Věcí veřejných, podá stížnost k Ústavnímu soudu. Právu to řekl úřadující předseda soc. dem. Bohuslav Sobotka.
09.07.2010 09:25 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9472 článků)

Škromach obvinil Dienstbiera ze snahy rozbít ČSSD

 
V ČSSD to opět pořádně vře. Tentokrát kvůli výzvě „Nebuďme mlčící většinou“, mezi jejímiž signatáři je místopředseda soc. dem. Jiří Dienstbier. Autoři apelu tvrdí, že v ČSSD chřadne demokracie. Akce rozzuřila místopředsedu soc. dem. Zdeňka Škromacha. Soudí, že jde o urážku poctivých členů strany. A vyslovil dokonce podezření, že může jít o pokus ČSSD rozbít.
22.02.2012 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dienstbier st. (754 článků)

Langer: Velká koalice není možná, ČSSD by tajně kolaborovala s komunisty

 
Místopředseda ODS Ivan Langer v rozhovoru pro Právo řekl, že velká koalice ODS a ČSSD je z jeho hlediska nemožná, protože soc. dem. by podle něj prosazovala nezávisle na dohodě své návrhy s pomocí hlasů komunistů. Podle něj předseda ČSSD Jiří Paroubek může i za vznik vlády s podporou přeběhlíků. Poznamenal, že naopak s bývalým předsedou soc. dem. Milošem Zemanem by se dalo dohodnout o podmínkách vládnutí.
13.08.2009 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3427 článků) , Ivan Langer (658 článků) , Miloš Zeman (20472 článků)

ČSSD pokřtila vodou oranžový volební vlak

 
Šéf soc. dem. Jiří Paroubek a také například lídr středočeské kandidátky Milan Urban v pátek na pražském Masarykově nádraží pokřtili vodou volební vlak ČSSD. Ten byl vyveden v převládající oranžové barvě a ozdoben předvolebními hesly. Soc. dem. nasadí celkově do kampaně 28 motorových vlaků, převážně na regionálních tratích.
14.08.2009 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3427 článků) , Milan Urban (162 článků)

ČSSD by zastavení kampaně přišlo na víc než 100 miliónů

 
Odložení voleb by ČSSD přišlo hodně draho. Pokud by byla předvolení kampaň přerušena až do řádného termínu voleb v červnu příštího roku, pro soc. dem. by to podle stranického volebního manažera Jaroslava Tvrdíka znamenalo ztrátu zhruba 100 miliónů korun. Soc. dem. ale podle Tvrdíka ve volební kampani pokračuje.
02.09.2009 16:25 |

podobné články

Americká agentura radí ČSSD, jak se distancovat od komunistů

 
ČSSD před volbami horečně řeší, jak se vymezit proti KSČM. Důvodem je, že ODS v kampani poukazuje na možné povolební spojení soc. dem. s komunisty. Americká agentura PSB, která dlouhodobě pracuje pro Lidový dům, proto vypracovala pro stranu interní doporučení, jak se proti komunistům vymezit. Samotní představitelé soc. dem. se přitom k dokumentu příliš nehlásí.
10.09.2009 05:05 |

podobné články

Zemanovci už nejsou členy ČSSD, oznámil Paroubek

 
Šéf soc. dem. Jiří Paroubek v nejnovějším vydání vnitrostranického bulletinu, který má Právo k dispozici, oznámil, že členové Přípravného výboru Strany práv občanů (SPO) přestali být členy ČSSD. Mluvčí výboru, exministr školství Eduard Zeman ve středu Právu řekl, že Paroubkovo jednání jde nad rámec zákona, zároveň ale vzal vyloučení ze soc. dem. na vědomí.
29.10.2009 06:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3427 článků) , Jiří Zeman (1092 článků)

Uchazeči o vstup do bílinské ČSSD si pletli i název strany

 
Bílinské organizaci soc. dem. se podařilo v sobotu odrazit velrybářský útok. Stranická buňka, která má 36 členů, řešila 56 přihlášek z celkového rekordního počtu 92. Podezřelému náporu se vzepřela a nakonec přijala pouze tři zájemce. Podle šéfky bílinské ČSSD Martiny Aubrechtové Havlové byl pokus o hromadný vstup do strany iniciativou šéfa ústecké soc. dem. Petra Bendy. Účastník sobotní schůze v Bílině natočil část jednání na mobilní telefon a video pak zveřejnil na webových stránkách youtube.
06.12.2009 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Benda (182 článků)

Návrh upravující pravidla lobbingu znovu míří do Sněmovny

 
Poslanci ještě do konce roku dostanou na stůl opakovaný návrh zákona o lobbingu a projednat by ho měli hned na lednové schůzi. Pod tento druhý pokus připojili podpisy poslanci nejen se soc. dem., jako tomu bylo v případě prvním, ale také komunisté, zelení a nezařazená Věra Jakubková. Podle místopředsedy klubu soc. dem. Jeronýma Tejce spojené síly těchto stran dávají šanci na schválení.
10.12.2009 07:15 |

podobné články

Osobnosti: Jeroným Tejc (657 článků) , Věra Jakubková (1 článek)

Vrba musí vysvětlit svou kauzu, jinak skončí ve vedení ústecké ČSSD

 
Předsednictvo soc. dem. se v pátek zabývalo kauzou místopředsedy stranické ústecké krajské organizace Karla Vrby. Ten byl v minulosti dvakrát odsouzen za úmyslné trestné činy. Zástupcům ústecké soc. dem. bylo uloženo, aby případ s Vrbou probrali. Pokud vše dostatečně nevysvětlí, doporučuje předsednictvo jeho odvolání z funkce místopředsedy krajské organizace.
11.12.2009 21:00 |

podobné články

Tvrdík: za výhrůžkami vůči ČSSD stojí kriminální živly

 
Vyhrožování a sledování členů soc. dem. v Ústeckém kraji není jen záležitostí tohoto regionu, ale k podobným praktikám dochází i v Praze. Právu to sdělil ve středu volební manažer soc. dem. Jaroslav Tvrdík, podle něhož za vším stojí skupiny propojené s organizovaným zločinem, nikoli lidé z ČSSD.
18.02.2010 06:30 |

podobné články

ODS nasadila proti Paroubkovi zvířata

 
Občanští demokraté vytáhli novou zbraň proti úhlavnímu volebnímu soupeři, šéfovi soc. dem. Jiřímu Paroubkovi. Na pomoc si tentokrát přizvali zvířata. V ulicích se tak objevily billboardy například slibující zrušení poplatků u veterináře. Na dalším plakátu je šéf soc. dem. vyobrazen s plži, mlži a hlavonožci, proti nimž prý chce bojovat.
06.03.2010 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3427 článků)

Pražanům do dvou týdnů zavolá Paroubek či Pecina

 
ČSSD do 14 dní zahájí zejména v Praze novou telefonickou kampaň. Právu to v sobotu na programové konferenci soc. dem. v Teplicích řekl volební manažer strany Jaroslav Tvrdík. ČSSD podle něj věří, že má šanci v Praze zvítězit, a toto je další z kroků, jímž chce úspěchu docílit. V pátek předsednictvo soc. dem. potvrdilo kandidaturu ministra vnitra Martina Peciny na pozici jedničky v metropoli.
13.03.2010 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Martin Pecina (407 článků)

Komunisté by bianco šek menšinové vládě ČSSD nevypsali

 
Pokud by se soc. dem. pokusila po volbách sestavit menšinový kabinet s podporou napříč politickým spektrem a ucházela se o toleranci nebo podporu KSČM, musela by jí splnit některé předběžné podmínky. Nejvýznamnější, a zřejmě nepřijatelnou by bylo zahájit diskusi o zrušení tzv. bohumínského usnesení, zakazujícího soc. dem. spolupráci na vládní úrovni.
16.03.2010 03:45 |

podobné články

Byl to tvrdý a zákeřný útok, říká poslanec Tejc

 
Místopředseda poslaneckého klubu ČSSD a dvojka na kandidátce soc. dem. na jižní Moravě Jeroným Tejc popsal Právu napadení 1. místopředsedy soc. dem. Bohuslava Sobotky. Podle Tejce šlo o dvoumetrového muže, jenž Sobotku napadl silnou ránou pěstí do obličeje poté, co ho požádal o několik slov.
05.05.2010 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Jeroným Tejc (657 článků) , Bohuslav Sobotka (9472 článků)