Článek

KVIFF Distribution uvádí Boj

 
Uvedení snímku Boj, který vstoupí do českých kin 28. dubna pod hlavičkou KVIFF Distribution, je po Sorrentinově Mládí druhým společným počinem Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, České televize a společnosti Aerofilms, které tento distribuční label tvoří.
21.04.2016 10:15 |

podobné články

Podobné články

Do kin přichází drama z Afghánistánu Boj, které nominovali na Oscara

 
Po Sorrentinově Mládí vstoupí 28. dubna do českých kin druhý film nového distribučního labelu KVIFF Distribution, dánské drama Boj. Na výběru právě tohoto snímku se jednomyslně shodli všichni tři autoři projektu KVIFF Distribution, tedy MFF Karlovy Vary, Česká televize a Aerofilms.
26.04.2016 10:00 |

podobné články

Válka se odehrává spíš doma, říká Pilou Asbaek z filmu Boj

 
Působivý morální thriller Boj dánského režiséra Tobiase Lindholma vstoupil do českých kin pod hlavičkou KVIFF Distribution. Středobodem příběhu je důstojník Claus, který je po krizové vojenské operaci obviněn z válečného zločinu. Clause ve filmu ztvárňuje vycházející dánská herecká hvězda Pilou Asbæk.
02.05.2016 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Pilou Asbæk (1 článek) , Tobias Lindholm (2 články)

Karlovarský festival uvádí do kin Mládí

 
Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech vytvořil společně se společností Aerofilms a s Českou televizí nový distribuční label KVIFF Distribution, který bude v průběhu roku uvádět do kin zajímavé, umělecky hodnotné snímky ze světové tvorby, které by standardní cestou hledaly cestu k divákům složitěji.
03.10.2015 11:10 |

podobné články

Generátor radosti - Radost z KVIFF žije dál, užijte si ji také

 
Radost způsobuje celá řada věcí, od lásky a jídla až po hry a děti. LG zavzpomínalo na dny letošního filmového festivalu a připravilo Generátor radosti, díky kterému si každý vychutná tu pravou festivalovou atmosféru bez časových a místních limitů. Během 49. ročníku KVIFF měli návštěvníci možnost vyzkoušet si nový telefon LG G3 a zároveň se zapojit do soutěže o nejlepší krátké video.
30.07.2014 21:55 |

podobné články

Karlovarský festival má vlastní distribuci, do kin pošle Sorrentinovo Mládí

 
Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary vytvořil ve spolupráci s Českou televizí a distribuční společností Aerofilms novou distribuční značku KVIFF Distribution. Pod tou bude do českých kin uvádět zajímavé filmové tituly ze světové produkce, jako první to bude snímek Paola Sorrentina Mládí.
22.09.2015 13:05 |

podobné články

Harvey Keitel o Mládí: Tu roli chci

 
Slavnostní premiéra filmu Mládí spojená se startem nového distribučního labelu KVIFF Distribution proběhne 6. října v kině Světozor. O dva dny později, 8. října, vstoupí Mládí, režiséra Paola Sorrentina do českých kin.
05.10.2015 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Harvey Keitel (21 článků)

Soutěž o nejlepší filmový plakát karlovarského festivalu je v plném proudu

 
Do úterý 7. července může veřejnost vybírat nejlepší plakát k filmům v hlavní soutěži 50. Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary. Již čtvrtý ročník soutěže probíhá ve spolupráci Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary a JCDecaux Group. Hlasování probíhá na oficiálních stránkách festivalu www.kviff.com.
03.07.2015 08:31 |

podobné články

Premiér se příští týden setká s filmaři a zúčastní se bohoslužby

 
Mezi plánované mediální aktivity předsedy vlády ČR Bohuslava Sobotky v týdnu od 6. do 10. července patří například účast na KVIFF.
04.07.2015 12:46 |

podobné články

Bankéři hostili vyvolené: Její Excelence Livia Klausová zklamala

 
Opulentní, víc než týdenní mejdan zvaný mezinárodní zkratkou KVIFF ve společenské jízdě nohu z plynu nesundavá. Každý večer se na festivalu odehraje nějaká zásadní party, kde se svět umělců mísí s byznysmeny, politiky a jinými VIP. V neděli takovou akcí byl vyhlášený večírek UniCredit Bank.
07.07.2015 05:06 |

podobné články

Osobnosti: Livia Klausová (298 článků)

TĚŠTE SE! Filmy od Warner Bros. už brzy na Voyo.cz!

 
Společnost CME, vlastník a provozovatel TV Nova, dnes oznámila nové partnerství se společností Warner Bros. Digital Distribution. Jejím prostřednictvím budou na videoportálu VOYO nabízeny divákům nejnovější tituly, společně s výběrem z knihovny stávajících titulů.
02.06.2011 20:35 |

podobné články

ArcelorMittal: Bezpečnější, lehčí a levnější – taková jsou nová svodidla typu AM

 
ArcelorMittal Distribution Solutions Czech Republic (AMDS CR), přichází po několikaletém vývoji, testování a certifikaci na trh s novými typy záchytných systémů. Nesou značku AM a jsou lehčím a bezpečnějším pokračovatelem u nás nejrozšířenějšího typu NH4. AMDS CR nová svodidla vyvinula spolu s výzkumníky ze své mateřské společnosti ArcelorMittal Ostrava.
07.07.2012 20:05 |

podobné články

R 48 bude vybavena novým, bezpečnějším typem svodidel z ArcelorMittal

 
Na rychlostní silnici R 48 Rychaltice – Frýdek-Místek probíhá v současné době montáž svodidel vyvinutých a vyrobených v ArcelorMittal Distribution Solutions Czech Republic, dceřiné společnosti ArcelorMittal Ostrava. Jedná se o záchytné systémy, které letos firma uvedla na trh po několikaletém vývoji a testování. Nesou značku AM a jsou lehčím a bezpečnějším pokračovatelem u nás nejrozšířenějšího typu NH4.
13.11.2012 20:10 |

podobné články

ArcelorMittal testuje na svodidlech retroreflexní lišty

 
Retroreflexní lišty instalované do prohlubní svodidel nyní testuje ArcelorMittal Distribution Solutions Czech Republic (AMDS), dceřiná společnost ArcelorMittal Ostrava.
27.02.2013 12:35 |

podobné články

DPD a její vlastník mezinárodní skupina GeoPost zaznamenávají trend nárůstu zákazníků v oblasti B2C

 
Skupina GeoPost, jejíž součástí je i přepravní společnost DPD, vykazuje letos výrazný nárůst v mezinárodním podnikání. Tento trend je podporován rychlým rozvojem v oblasti B2C, ale i zvýšením objemů v oblasti B2B. GeoPost je druhým největším poskytovatelem expresních a balíkových služeb v Evropě s denním objemem 2,5 miliony zásilek. Kromě Direct Parcel Distribution (DPD) působí v některých zemích také pod názvy Chronopost, Exapaq nebo SEUR.
04.08.2014 11:41 |

podobné články

DPD a její vlastník GeoPost zaznamenávají trend nárůstu zákazníků v oblasti B2C

 
Skupina GeoPost, jejíž součástí je i přepravní společnost DPD, vykazuje letos výrazný nárůst v mezinárodním podnikání. Tento trend je podporován rychlým rozvojem v oblasti B2C, ale i zvýšením objemů v oblasti B2B. GeoPost je druhým největším poskytovatelem expresních a balíkových služeb v Evropě s denním objemem 2,5 miliony zásilek. Kromě Direct Parcel Distribution (DPD) působí v některých zemích také pod názvy Chronopost, Exapaq nebo SEUR.
09.08.2014 12:40 |

podobné články

Sobotka uvádí nové ministry do úřadů! Jak se jim bude dařit?

 
Premiér Bohuslav Sobotka dnes uvádí do úřadů další ministry své vlády. Jako první se v budově ministerstva vnitra ujal funkce jeho stranický kolega Milan Chovanec. Hned po něm Sobotka uvádí do úřadu ministra obrany Martina Stropnického z hnutí ANO. Poté premiér zamíří do Černínského paláce, kde se postu šéfa české diplomacie ujme místopředseda sociální demokracie Lubomír Zaorálek.
30.01.2014 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Martin Stropnický (1434 článků) , Lubomír Zaorálek (1936 článků) , Bohuslav Sobotka (8238 článků) , Milan Chovanec (1137 článků)

Postřik na česnek a boj s houbomilkou česnekovou

 
Mezi zahrádkáři se těší čím dál větší oblibě pěstování česneku, který má řadu blahodárných účinků na lidské zdraví. Mimo jiné přináší řadě lidem i gurmánský požitek. Ovšem se vzrůstající produkci česneku dochází i k šíření škůdců, kteří ničí naší úrodu. Snad nejobávanějším škůdcem česneku je houbomilka česneková. Česnek je proslulý svými antimykotickými účinky – obsahuje látky, jež chrání před houbovitými chorobami. Často se používá jako surovina pro výrobu postřiku proti bramborové plísní či na ochranu rajčat. Ovšem předmětem dnešního článku je uchránit samotný česnek. Jestliže se chceme vyhnout chemickým postřikům, musíme zaměřit pozornost na prevenci a nepřímý boj s houbomilkou. Houbomilka česneková je moucha, jež přezimuje ve stádiu dospělých much. Samičky kladou vajíčka na rostliny a vylíhlé larvy se následně zavrtávají mezi srdíčkové listy. Takto napadané rostliny zaostávají, neprospívají, deformují se jim listy a postupně odumírají. Prevence a nepřímý boj s houbomilkou Houbomilka česneková nepatří zrovna k vyhlášeným letcům, proto je vhodné pěstovat česnek co nejdále od loňských ploch česneku. Zbytky rostlin po každé sklizni důkladně odstraníme, obzvláště pokud rostliny byly napadeny. Proti houbomilce je účinné včasné a precizní přikrytí záhonů bílou netkanou textilií. Přístup k rostlinkám zamezíme samičkám tak, když pečlivě okraje textilie zahrneme půdou. V oblastech s větším výskytem tohoto hmyzu se osvědčilo pěstování jarních odrůd česneku – ty totiž houbomilka nenapadá. Chemický postřik na česnek Insekticidní postřik bychom měli v zeleninových zahrádkách nechat jen jako poslední možnou variantu. Postřik je nutné provést preventivně, při prvním jarním oteplení – konev února či počátek března. Vhodná doba je, když po dobu čtyř dnů vyšplhají teploty kolem 10 stupňů. Postřik se má po dvou týdnech zopakovat. Schválené přípravky pro postřik česneku jsou Karate se Zeon technologií 5CS – vždy v souladu s přiloženým návodem. V okamžiku, kdy se na porostu ukážou příznaky napadení houbomilkou už je použití postřiku zbytečné. Příspěvek Postřik na česnek a boj s houbomilkou česnekovou pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
27.05.2016 03:35 |

podobné články

Allianz pojišťuje rakovinu novým připojištěním, které obsahuje i částku za vyhraný boj

 
Rakovina je obávané a nebezpečné onemocnění, které však umí současná medicína dobře léčit. I z těchto poznatků vychází nové připojištění PRO boj s rakovinou, které uvádí na trh Allianz pojišťovna. Její klienti otvírají nůžky statistik vyléčených ještě více.
15.11.2014 11:35 |

podobné články

I kdyby je člověk po hubě hadrem mlátil... Zeman jede za Trumpem? Boj se, Brusele, boj se Merkelová. Hned vysvětlím, odhaluje Zdeněk Zbořil

 
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA Amerika First! Jestli tohle Donald Trump myslí vážně, pak „byl jeho inaugurační projev téměř revolučním manifestem. Je to paradox, ale manifestem revoluce světové“. Takto reaguje politolog Zdeněk Zbořil na proslov Trumpa a věnuje se také protestům proti nově zvolenému prezidentovi včetně jejich české verze. Zbořil se zabývá nejen „vypuštěním washingtonské bažiny“, ale v hledáčku má i bruselskou. Zajímavé postřehy uvádí i k „šoku z Davosu“, když komentuje vystoupení čínského prezidenta na světovém ekonomickém fóru: „S ohledem na staročínskou dvorní kurtoazii bychom jeho slova na tamějších diskusích mohli chápat i jako varování. Možná i vážné.“ V závěru rozhovoru se Zbořil pozastavil nad situací médií.
23.01.2017 07:15 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (2459 článků)