Článek

Květen bude teplotně nadprůměrný: Čeká nás ale spousta srážek

 
Po chladném počasí v tomto týdnu se ve zbytku května oteplí. Teploty mají být vyšší, než je obvyklé, přes den by se měly šplhat ke 20 stupňům Celsia. Pršet by mělo nejvíc v příštím týdnu a nejméně hned v tom následujícím, srážky přijdou hlavně s přeháňkami a bouřkami. Vyplývá to ze čtyřtýdenního výhledu, který dnes Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) zveřejnil na svém webu.
02.05.2015 16:00 |

podobné články

Podobné články

Červenec bude teplotně nadprůměrný

 
První prázdninový měsíc by měl být podle meteorologů teplotně nadprůměrný. Velmi teplá bude první dekáda, kdy by hlavně na Moravě a ve Slezsku mohly nejvyšší denní teploty být nad 30 stupňů Celsia. Srážkově by měl být letošní červenec průměrný, uvádí Český hydrometeorologický ústav ve své měsíční předpovědi, kterou zveřejnil na internetu.
30.06.2012 16:30 |

podobné články

Počasí: Leden bude teplotně opět nadprůměrný, má cenu jezdit na hory?

 
Na většině území včera nasněžilo, ale jak dlouho sníh vydrží? Leden se očekává celkově teplotně velice nadprůměrný, přibližně kolem 6. až 7. ledna by se teploty měly z minusových hodnot vrátit znovu nad nulu. Pokud se ale chystáte vyrazit na hory, není třeba se obávat nedostatku sněhu, mělo by ho podle meteorologů být dost.
05.01.2016 11:40 |

podobné články

Červen bude teplotně nadprůměrný, závěr proprší

 
Přestože by měl být červen teplotně nadprůměrný, na tropické teploty zřejmě hned tak nedojde. Letní dny budou spíše pod mrakem, do kterých občas vstoupí přeháňky nebo bouřky. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu.
01.06.2011 11:20 |

podobné články

Duben bude teplotně nadprůměrný

 
Duben má být teplotně i srážkově slabě nadprůměrný. V poslední dekádě měsíce už budou nejvyšší denní teploty až kolem 20 stupňů. Ve své předpovědi na příští měsíc zveřejněné dnes na webu to uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
01.04.2012 20:55 |

podobné články

Leden byl teplotně nadprůměrný: 0,8 stupně na průměrem

 
Letošní leden byl v Česku teplotně nadprůměrný. Průměrná teplota vzduchu dva metry nad zemí byla v Čechách a na Moravě minus 1,2 stupně Celsia, což bylo 0,8 stupně nad dlouhodobým průměrem.
05.02.2011 14:20 |

podobné články

Chladný konec dubna vystřídá teplejší květen. Pršet bude víc než obvykle

 
Po teplotně nadprůměrné první polovině dubna by teploty na zbytek měsíce měly spadnout. Hřejivější počasí se dá očekávat až se začátkem příštího měsíce. I květen ale bude podle meteorologů teplotně podprůměrný. Teploty celou dobu sice porostou, ale budou nižší, než je dlouhodobý průměr. Vyplývá to z dlouhodobé předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu.
15.04.2017 15:55 |

podobné články

Leden byl teplotně nadprůměrný, Srážek bylo výrazně méně

 
Teploty v lednu byly o 2,5 stupně Celsia vyšší, než je dlouhodobý normál let 1971 až 2000. Průměrná teplota v dlouhodobě nejstudenějším měsíci roku byla 0,7 stupně nad nulou. Uvedl to Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Spadlo také výrazně méně srážek, jen 61 procent dlouhodobého průměru. 
06.02.2014 10:20 |

podobné články

Jako na houpačce: Poslední dva teplé dny, pak se ochladí

 
Zatímco uplynulé tři dubnové týdny byly teplotně mírně nadprůměrné a málo pršelo, nadcházející týden čekají meteorologové citelné ochlazení a více srážek. I další týdny až do 24. května mají být teplotně podprůměrné, zato srážek má být více, než je v tomto období roku běžné.
26.04.2015 05:50 |

podobné články

Prosinec je teplotně extrémně nadprůměrný, hlásí meteorologové

 
Letošní prosinec je z pohledu dlouhodobých meteorologických statistik co do teploty extrémně nadprůměrný. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v úterý uvedl, že se podle všeho zařadí mezi deset nejteplejších prosinců od roku 1934.
27.12.2011 14:00 |

podobné články

Konec prázdnin bude teplotně nadprůměrný, pršet bude až o víkendu

 
Poslední prázdninový týden bude v České republice ve znamení nadprůměrných teplot a pouze minima srážek. V pracovní dny se bude rtuť teploměru přibližovat k 30 stupňům, mírné ochlazení očekávají meteorologové až o víkendu. Novinkám to sdělila Dagmar Honsová ze společnosti Meteopress.
24.08.2009 09:30 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Honsová (696 článků)

PŘEDPOVĚĎ NA KVĚTEN: Jaro nebude, čeká nás zima a déšť!

 
Zatímco tento týden připomíná teplotně a bouřkově spíše léto, květen by podle meteorologů zase neměl vypadat jako jaro. Velmi se ochladí a potrápí nás prudký déšť!
26.04.2014 18:05 |

podobné články

V srpnu si užijeme slunce dosyta, nejteplejší bude příští týden

 
Následující týden bude teplotně nadprůměrný, uprostřed srpna se ale lehce ochladí. Co se týče srážek, bude srpen spíše průměrný. Vyplývá to z dlouhodobého výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
03.08.2013 14:40 |

podobné články

Srpen slibuje velmi teplé počasí

 
Srpen bude podle meteorologů teplotně nadprůměrný, naopak srážek by mělo být méně než obvykle. Nejtepleji by mělo být začátkem měsíce, ale i další týdny by měly být příjemně letní, byť zřejmě nebudou atakovat tropické hodnoty. Vyplývá to z dlouhodobé předpovědi, kterou v pátek vydal Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
31.07.2009 16:45 |

podobné články

S novým rokem dorazí do Česka sníh a mráz

 
Po extrémně teplém prosinci předpovídají meteorologové na přelomu roku ochlazení, přesto by měl být leden teplotně průměrný či spíše nadprůměrný. Nejvíce srážek by mělo spadnout v týdnu od 4. ledna, vyplývá to z dlouhodobého výhledu Českého hydrometeorologického ústavu(ČHMÚ).
26.12.2015 16:00 |

podobné články

Květen bude podle meteorologů chladný. Teploty budou kolem 14 stupňů

 
Květen bude podle meteorologů vcelku chladný. Rtuť se bude pohybovat většinou kolem průměru pro toto období, který činí 14,1 stupně Celsia. Ovšem i množství srážek bude ve srovnání s posledními deštivými dny jen průměrné, nebo i podprůměrné. V dnes zveřejněné měsíční předpovědi počasí to uvádí Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). 
04.05.2013 17:00 |

podobné články

Červenec byl teplotně podprůměrný, meteorologové vyhlížejí babí léto

 
Letošní červenec byl podle meteorologů z dlouhodobého hlediska teplotně podprůměrný. V ČR byla průměrná teplota vzduchu pouze 16 stupňů Celsia, což je o 0,9 méně než v mezidobí let 1960 až 1990. Mluvčí Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) Petr Dvořák připomněl, že většina měsíců letošního roku byla teplotně nadprůměrná a naznačil, že by mohlo přijít alespoň slunečné babí léto.
09.08.2011 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (556 článků) , Petr Dvořák (551 článků)

Vánoce budou zřejmě na blátě

 
O Vánocích bílých budeme letos opět jen snít, jak zní refrén slavné vánoční písně. Vyplývá to z dlouhodobé předpovědi společnosti Meteopress, podle které nás čeká teplotně nadprůměrný a srážkově průměrný prosinec. Výrazně nadnormálním teplotám, které panovaly v listopadu, je ale konec.
30.11.2009 17:10 |

podobné články

Česko čekají další čtyři týdny nadprůměrných srážek

 
Příští čtyři týdny bude srážek stále nadprůměrné množství. Teploty se ale budou zřejmě pohybovat v mezích normálu. Vyplývá to z měsíční předpovědi počasí zveřejněné dnes Českým hydrometeorologickým ústavem (ČHMÚ). S největší pravděpodobností spadne více srážek, než činí dlouhodobý průměr 78 milimetrů pro toto období, v půlce června a na začátku července. 
09.06.2013 14:15 |

podobné články

Svatý Martin dorazí bez bílého koně, čeká nás teplotně nadprůměrný týden

 
Místo sněhu přiveze letos svatý Martin inverzní počasí a nadprůměrné teploty. Podle Dagmar Honsové ze společnosti Meteopress se denní teploty na začátku týdne budou pohybovat mezi devíti a třinácti stupni Celsia. Na některých místech se však mohou vyšplhat až na sedmnáctku a mohou padat teplotní rekordy.
10.11.2014 18:46 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Honsová (696 článků)