Článek

Kvapil (Žít Brno): Velká cena škodí rozpočtu

 
Za několik dní bude zastupitelstvo města Brna hlasovat o dotaci na Velkou cenu ve výši 50 000 000 korun. Velká cena argumentuje tím, že není ve financování soběstačná. - See more at: http://www.zitbrno.cz/velka-cena-skodi-zdravi-a-rozpoctu/#sthash.yrVnthsn.dpuf
13.06.2015 14:36 |

podobné články

Podobné články

Exstarosta Kvapil propuštěn po odpykání třetiny trestu za korupci

 
Z věznice ve Znojmě byl minulý čtvrtek po odpykání třetiny ze čtyřletého trestu propuštěn bývalý starosta Brna-Žabovřesk Aleš Kvapil (dříve ODS). Odsouzen byl za korupci. ČTK to dnes řekl soudce Jaromír Kapinus, který se případem zabýval. Podle rozsudku požadoval Kvapil se známým, bývalým tajemníkem radnice Brno-střed Radovanem Novotným, úplatek za to, že umožní výstavbu areálu Sonocentrum.
30.01.2013 15:40 |

podobné články

Hackeři ZESMĚŠNILI BRNO! Primátor Onderka je údajně hodlá zažalovat

 
Neznámí hackeři v úterý napadli oficiální webové stránky města Brna, www.brno.cz, a vytvořili na něm zesměšňující stránku platformy Žít Brno, www.brno.cz/zitbrno. Město Brno se od této stránky distancuje - i nadále je jedinou oficiální stránkou platformy Žít Brno stránka www.zitbrno.cz.
30.08.2011 12:55 |

podobné články

Aktivisté z Žít Brno hodlají kandidovat do komunální politiky

 
Aktivisté ze satirického portálu Žít Brno, kterým radnice nechala zrušit facebookový profil, chtějí kandidovat v letošních komunálních volbách do brněnského zastupitelstva i v městské části Brno-střed. Novinářům to dnes oznámil aktivista Matěj Hollan s tím, že hlavním heslem bude: Hůř už to dělat nejde. Zatím není jasné, kdo za Žít Brno bude kandidovat ani kdo se stane lídrem. 
11.02.2014 12:50 |

podobné články

ANO, Žít Brno, lidovci a zelení podepsali v Brně koaliční smlouvu

 
Zástupci vítězného hnutí ANO, Žít Brno, KDU-ČSL a Strany zelených dnes v Brně podepsali koaliční smlouvu. Primátorem se zřejmě stane Petr Vokřál (ANO). Jeho náměstky by měli být Klára Liptáková (KDU-ČSL), Richard Mrázek (ANO), Matěj Hollan (Žít Brno) a Martin Ander (SZ). Čtyřkoalice má 31 mandátů, tedy nadpoloviční většinu v 55členném zastupitelstvu. Brno doposud vedla koalice složená z ČSSD a ODS. Primátorem byl osm let Roman Onderka (ČSSD).
31.10.2014 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Martin Roman (264 článků) , Richard Martin (2 články) , Richard Martin (2 články) , Richard Martin (13 článků) , Richard Martin (24 článků) , Petr Mrázek (59 článků) , Richard Martin (2 články)

Žít Brno přijde v Brně-středu o jeden mandát

 
Hnutí Žít Brno nejspíš přijde o jeden z devíti mandátů v městské části Brno-střed. V době komunálních voleb mělo totiž na kandidátní listině dva členy, kteří neměli trvalý pobyt v této městské části, řekl dnes ČTK Svatopluk Bartík (Žít Brno). Podle něj jeden člen myslel, že trvalé bydliště v Brně-střed má, druhý si ho zapomněl přehlásit.
04.11.2014 11:45 |

podobné články

Náměstek "Žít Brno" Hollan: Je hloupé stavět ploty. Islám by měl být do Evropy přijat

 
Politická strana Žít Brno začínala původně jako skupina satiriků. Dnes ale spoluvládne Brnu a získala i post náměstka primátora, který připadl Matěji Hollanovi. Žít Brno je sice politický subjekt úzce zacílený na Brno, Hollan má ale jasné názory i na horký problém těchto dnů – na imigraci. Své názory na tento problém objasnil v rozhovoru, který poskytl serveru Neovlivní.cz.
26.07.2015 20:56 |

podobné články

Úplatkář Kvapil: Bere v Brně jen on?

 
Minulý týden skončili kvůli korupci ve vazbě dva významní členové brněnské buňky ODS - starosta brněnské městské části Žabovřesky Aleš Kvapil a bývalý dlouholetý tajemník Úřadu městské části Brno- střed Radovan Novotný. Po soukromém investorovi měli údajně požadovat více než čtyřmiliónový úplatek.
16.02.2010 15:40 |

podobné články

Exstarosta Kvapil, podezřelý z korupce, zůstane i s komplicem ve vazbě

 
Bývalý starosta městské části Brno-Žabovřesky Aleš Kvapil a jeho známý Radovan Novotný zůstanou i nadále ve vazbě. Oba jsou stíháni za údajnou korupci a soudce se rozhodl vazbu prodloužit z obavy, že by se mohli vyhýbat stíhání. Ve čtvrtek o tom rozhodl krajský soud v Brně.
18.03.2010 14:05 |

podobné články

Kvapil a Novotný, stíhaní za korupci, zůstanou ve vazbě

 
Exstarosta městské části Brno-Žabovřesky Aleš Kvapil a jeho známý Radovan Novotný, kteří jsou stíhaní za údajnou korupci, zůstávají ve vazbě.
18.03.2010 14:35 |

podobné články

Kvapil ze Žabovřesk a extajemník Novotný zůstanou ve vazbě

 
Státní zástupce podal stížnost proti tomu, aby bývalý starosta Brna-Žabovřesek Aleš Kvapil a extajemník radnice Brno-střed Radovan Novotný opustili vazbu na kauci.
23.04.2010 10:55 |

podobné články

Kvapil ze Žabovřesk a extajemník Novotný zůstanou ve vazbě

 
Státní zástupce podal stížnost proti tomu, aby bývalý starosta Brna-Žabovřesek Aleš Kvapil a extajemník radnice Brno-střed Radovan Novotný opustili vazbu na kauci.
23.04.2010 11:40 |

podobné články

Kvapil a extajemník Novotný zůstanou ve vazbě

 
Státní zástupce podal stížnost proti tomu, aby bývalý starosta Brna-Žabovřesek za ODS Aleš Kvapil a extajemník radnice Brno-střed Radovan Novotný opustili vazbu na kauci.
23.04.2010 12:35 |

podobné články

Korupce v Brně: Exstarosta Kvapil a Novotný dostali sedm let

 
Bývalý starosta Brna-Žabovřesk Aleš Kvapil a někdejší tajemník městské části Brno-střed Radovan Novotný dostali v úterý u Krajského soudu v Brně sedmiletý trest vězení. Soud je uznal vinnými z trestného činu přijetí úplatku.
07.09.2010 14:30 |

podobné články

Úplatní expolitici Kvapil a Novotný stráví sedm let za mřížemi

 
V korupční kauze Brno-Žabovřesky dostali za přijetí úplatku jejich bývalý starosta Kvapil a jeho známý Novotný shodně sedm let vězení.
07.09.2010 15:05 |

podobné články

Kvapil táhne Brno mezi extraligovou elitu

 
Útočník Komety Marek Kvapil září, statistiky však prý příliš nesleduje.
04.12.2010 09:35 |

podobné články

Osobnosti: Marek Kvapil (21 článků)

KHL: Kvapil přihrál na gól, Dynamo Moskva vyhrálo nad Petrohradem

 
Bývalý hráč Komety Brno Marek Kvapil přispěl asistencí k výhře Dynama Moskva nad Petrohradem.
05.10.2011 20:50 |

podobné články

Osobnosti: Marek Kvapil (21 článků)

Žít Brno: Michal Doležel je kandidátem do Rady městské části Brno-střed

 
Hnutí Žít Brno nominovalo na radního městské části Brno-střed zastupitele Michala Doležela. Ve funkci by měl nahradit Matěje Hollana, který se rozhodl funkce z časových důvodů vzdát. Nový člen Rady městské části se bude volit na příštím zasedání zastupitelstva, které se uskuteční ve středu 25. listopadu.
16.11.2015 18:21 |

podobné články

Hipsteři vedou Brno. A proti opozici jdou prý ještě tvrději, než jejich předchůdci

 
Matěj Hollan se svým hnutím Žít Brno vyhrál volby v městské části Brno-střed i díky tomu, že si tropil žerty ze všech okolo. Když se ale o totéž pokouší jiné strany. Žít Brno se to velmi nelíbí. Dokonce se kvůli tomu obrací na policii. Publicista a vysokoškolský pedagog Petr Kolman jen nevěřícně kroutí hlavou nad tím, jak to ti „hipsteři“ vedou.
22.12.2015 21:01 |

podobné články

Srandou proti vedení města: Kůže se lepí na zadek. Rádio stojí za prd. Muslimy vítáme, zpíváme s nimi při západu slunce

 
Opozice použila v Brně proti hnutí Žít Brno její vlastní zbraň – mystifikační satirický web. Před komunálními volbami 2014 Žít Brno proslavily její internetové stránky, kde hnutí vtipně a tvrdě kritizovalo zejména tehdejšího brněnského primátora Romana Onderku. Sám název Žít Brno má inspiraci v Onderkově předvolebním sloganu.
10.08.2015 21:01 |

podobné články