Článek

Kutílek (SZ): Počty policistů nenavyšujme, přidejme jim na platech

 
Spíše než posilovat pravomoci policistů a navyšovat jejich počet by podle místopředsedy Strany zelených Petra Kutílka měli být policisté motivováni vyššími platy a lépe školeni v tom, kde jsou hranice svobody projevu.
17.05.2016 12:40 |

podobné články

Podobné články

Kutílek (Zelení): Stropnický nelétá, já ano. Letiště v Pardubicích ale není třeba

 
Doprava byla hlavním tématem předvolební debaty Blesku z Pardubic a právě k dopravě má Jakub Kutílek z koalice Pro otevřený kraj velmi blízko. Je ostatně i členem spolku Městem na kole. A také Strany zelených. Jako takový šel proti proudu – a zatímco ostatní kandidáti vyzdvihovali přínos pardubického letiště, Kutílek se nechal slyšet, že ho Pardubice vlastně nepotřebují.
01.10.2016 00:05 |

podobné články

Dostal doživotí za vraždu čtyř lidí: Zabiják Kutílek (†66) zemřel!

 
Zatímco vraždili, poslanci rušili trest smrti! Josef Kott (59) a Michael Kutílek (†66) v roce 1990 brutálně zabili čtyři lidi. Oba dostali doživotí, trestu smrti o vlásek unikli. Kutílek ve středu zemřel.
18.03.2017 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Michael Michael (990 článků)

Doživotně odsouzený vrah Kutílek zemřel: Za 26 hodin zabil 4 lidi ve jménu Satana!

 
Čtyřmi brutálními mordy šokovali v roce 1990 tehdejší Československo. Josef Kott (59) a Michael Kutílek (†66) vraždili i v den, kdy se v zemi zrušil trest smrti! Dostali proto doživotí. Michael Kutílek už je v pekle. Ve středu zemřel ve věznici.
18.03.2017 05:20 |

podobné články

Osobnosti: Michael Michael (990 článků)

Kutílek (SZ): Valtičtí pedagogové vedou studenty k hrbení před vrchností

 
Petr Kutílek, 3. místopředseda SZ k besedě s Milošem Zemanem ve Valticích
03.02.2016 14:11 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (16400 článků)

Kutílek (SZ): Útokům je třeba předcházet, už když se formují z nenávistných ideologií do výhrůžek

 
Petr Kutílek na Facebooku k vraždě britské poslankyně Jo Cox
17.06.2016 10:20 |

podobné články

Lídr v Pardubickém kraji Kutílek (SZ): Jdeme na kraj pracovat s pokorou a otevřenou myslí

 
V rozhovoru, který poskytl pro ParlamentníListy.cz Jakub Kutílek (SZ), nám představil nejen volební program koalice Pro otevřený kraj. Prozradil nám i to, proč se rozhodl angažovat v politice on sám. Okomentoval řadu dopravních staveb v kraji, včetně diskutovaného splavňování Labe do Pardubic a výstavbu kanálu Dunaj–Odra–Labe. Jako předseda krajské organizace Strany zelených vnímá krajské volby jako výzvu a je připraven po volbách složit účty. Jak ale hodnotí předsedu strany Matěje Stropnického? I to zajímalo naší redakci.
10.08.2016 10:30 |

podobné články

Osobnosti: Matěj Stropnický (377 článků)

Policie posiluje počty policistů na hranicích s Rakouskem

 
Česká policie zvyšuje kvůli uprchlíkům počty policistů na hranicích s Rakouskem. O dalším postupu se rozhodne podle množství migrantů, kteří míří do ČR. Opatření souvisí s obnovením kontrol na německo-rakouské hranici kvůli běžencům, potvrdilo ministerstvo vnitra a policie. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) uvedl, že podobně jako policie či vnitro podobný krok Německa očekával. Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) bude o případných opatřeních mluvit se svým slovenským protějškem.
13.09.2015 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Milan Chovanec (1137 článků)

Poslanci mají jasno: Počty sněmovních výborů se nezmění

 
Počet sněmovních výborů by měl v nadcházejícím období zůstat stejný jako dosud, mělo by jich tedy být 19. Na dnešní schůzce se na tom shodli předsedové poslaneckých klubů. "Domluvili jsme se, že bude stejná struktura výborů jako minule," řekl ČTK po jednání předseda klubu ODS Zbyněk Stanjura. Předsedové podle něj řešili hlavně zřízení výborů, počty jejich členů a počty míst, která v nich obsadí poslanci jednotlivých stran. Funkce pro členy prý neřešili.
21.11.2013 13:37 |

podobné články

Osobnosti: Zbyněk Stanjura (209 článků)

V Libereckém kraji od začátku roku méně obětí dopravních nehod i méně těžce zraněných

 
Zvýšil se však počet nehod i počty lehce zraněných. V České republice 17% meziroční pokles mrtvých při nehodách, počty těžce zraněných se nezměnily. Ve 2 krajích narostl počet usmrcených, v 6 počty vážně zraněných. Méně mrtvých dětí, chodců, cyklistů i motocyklistů.O dvě třetiny více mrtvých na železničních přejezdech.
14.10.2016 12:35 |

podobné články

Tým silniční bezpečnosti: Na silnicích Libereckého kraje se letos méně umíralo

 
Počty nehod i lehce zraněných se však zvýšily. V České republice poklesl počet mrtvých při nehodách o sedminu, počty těžce zraněných o necelé jedno procento. Ve 3 krajích narostl počet usmrcených, v 6 počty vážně zraněných. Počet obětí střetnutí na železničních přejezdech vzrostl o celé dvě třetiny.
11.11.2016 08:35 |

podobné články

Kandidáti ODS na prezidenta se pustili do Dienstbiera

 
Volebním shromážděním v Eurocentru v Jablonci nad Nisou odstartovala volba kandidáta na prezidenta v Libereckém kraji. Občanští demokraté si vybírají ze dvou kandidátů, mezi 1. místopředsedou Senátu Parlamentu ČR Přemyslem Sobotkou a poslancem Evropského parlamentu Evženem Tošenovským. V Ústeckém kraji začali členové ODS volit už v úterý. Přidejme, že ani jeden z nich není žádnou z agentur na výzkum veřejného mínění považován za favorita. Ani jednomu z nich nejsou přičítány jakékoli šance uspět.
01.06.2012 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Přemysl Sobotka (450 článků) , Evžen Tošenovský (109 článků)

Nárok na slušné bydlení by neměl platit pro všechny, domnívá se starosta Jirkova

 
Musíme si uvědomit, že doba přináší velice hekticky nové situace, které především ti starší úplně nechápou. Nepřizpůsobiví spoluobčané, přistěhovalectví, válka na Ukrajině, ministr, který si vytváří složky na lidi jako STB. Lidé začínají mít strach a k tomu přidejme starou dobrou závist a máme zde hrubý obraz dnešní reality, říká pro PL Radek Štejnar (ČSSD). Kriticky se obul také do evropské, ale i do české byrokracie a zkritizoval nedávno schválený zákon o hmotné nouzi. Co u něj postrádá? A jaké změny plánuje ve městě jako starosta?
25.06.2015 13:32 |

podobné články

Zeman: Soudci berou příliš, učitelé málo. Pelikán: Přidejme kantorům

 
Ve 3. díle pořadu Blesku S prezidentem v Lánech se Miloš Zeman pozastavil i nad platy soudců. Upozornil na to, že začínající soudce bere 70 tisíc, zatímco zkušený učitel s letitou praxí 25 tisíc. Zareagoval na to ministr spravedlnosti Robert Pelikán – navrhl přidat učitelům.
02.08.2015 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (16400 článků) , Robert Pelikán (288 článků)

Paroubek: Jaký bude český rozpočet 2016?

 
Státní rozpočet na rok 2016 se skládá z domácích, daňových a dalších příjmů v objemu 1085 miliard korun. K tomuto číslu připočtěme ještě dotace z fondů EU a také z finančních fondů švýcarských a norských v souhrnné výši 95 mld.Kč. Přidejme pak ještě finanční zdroje, jež kryjí schodek státního rozpočtu ve výši 70 miliard korun. Zdroje na výdaje státu se tedy budou pohybovat v příštím roce okolo objemu 1,25 bilionu korun.
18.09.2015 18:11 |

podobné články

Ministři předloží analýzu k verdiktu o platech soudců a politiků

 
Ministr financí a ministryně spravedlnosti a práce mají na příštím jednání vlády předložit analýzu toho, jak se kabinet postaví k nedávnému rozhodnutí Nejvyššího soudu (NS) o platech soudců a ústavních činitelů. Uložila jim to dnes vláda. NS potvrdil, že Ministerstvo práce a sociálních věcí nepoužívá při stanovování platů soudců a zákonodárců správný statistický údaj. Verdikt zřejmě otevírá cestu ke zvýšení jejich platů o několik tisíc korun měsíčně, u soudců nejspíš i zpětně. Informovala o tom dnes ČTK.
28.01.2015 21:08 |

podobné články

Starostové a hejtmani si polepší. Ministerstvo jim navrhuje zvýšit platy

 
Na platech si polepší starostové i hejtmani. Návrh dává ke schválení vládě Ministerstvo vnitra. Od dubna by si tak podle serveru Týden.cz mohli polepšit i další obecní zastupitelé. Prý vzhledem ke zvýšení tarifů státních zaměstnanců chce vnitro obcím a krajům přidat na platech zastupitelů 3,5 procenta.
31.01.2015 11:31 |

podobné články

Kutílek (SZ): Otázky pro ministra Chovance

 
Komentář k tématu zásahů policistů během návštěvy čínského prezidenta v České republice.
24.04.2016 17:20 |

podobné články

Lídři na Zlínsku řešili počty policistů i trenéra reprezentace

 
Hlavním tématem diskuse osmi mužů – lídrů stran, byla bezpečnost. Je třeba více policistů, je policie dobře vybavena, měl by se vrátit zpátky bývalý policejní prezident Lessy? Účastníci se neshodli na tom, zda je na Zlínsku dostatek policistů. To, že jich není dost v rámci celé ČR, je podle Antonína Sedi (ČSSD) výsledek sedmi let vlád pravice.
07.10.2013 23:00 |

podobné články

Osobnosti: Lessy (875 článků)

Tejc kritizoval v ČT: Od dob Langera dochází k zanedbání obměny policie

 
Sporem mezi pražskou vrchní státní zástupkyní Lenkou Bradáčovou a šéfem protikorupční policie Tomášem Martincem se zabývali ministr vnitra Jan Kubice a jeho stínový protějšek z ČSSD Jeroným Tejc. Ten dokonce poznamenal, že by tohoto sporu mohla využít ODS a následně vysvětlil, jak by se to mohlo stát. Řeč přišla také na počty policistů v českých ulicích. Stačí jejich počty na zajištění bezpečnosti?
21.04.2013 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Jeroným Tejc (621 článků) , Jan Kubice (678 článků)