Článek

Kubánská policie zatkla 50 odpůrců. Týden před papežovou návštěvou

 
Kubánská policie zadržela při víkendovém pochodu v Havaně asi 50 odpůrců režimu, mezi kterými byly členky opozičního hnutí Dámy v bílém. Incident se stal přesně týden před návštěvou papeže Františka. 
14.09.2015 09:56 |

podobné články

Podobné články

Kubánská policie zatkla manželky a matky disidentů

 
Kubánská policie zadržela asi 30 účastnic pochodu, který ulicemi kubánské metropole Havany vedla matka Orlanda Zapaty, politického vězně, jenž v únoru zemřel po 85 dnech protestní hladovky.
18.03.2010 09:00 |

podobné články

Ruská policie zatkla asi 20 lidí z řad homosexuálů i jejich odpůrců

 
Zatýkáním skončil dnes v Petrohradu pokus o uspořádání demonstrace za práva gayů, leseb, bisexuálů a transsexuálů. Policie zatkla podle agentury Interfax asi dvě desítky lidí, a to jak z řad homosexuální komunity, tak odpůrců z řad nacionalistů, pravoslavných aktivistů a kozáků.
12.10.2013 19:35 |

podobné články

Kubánská vlajka zavlála ve Washingtonu. Kuba a USA otevírají ambasády

 
Několik měsíců po znovunavázání diplomatických vztahů otevírají Kuba a Spojené státy ambasády. Před americkým ministerstvem zahraničí ve Washingtonu se objevila po dlouhých desetiletích kubánská vlajka. Vztyčení vlajky odstartovalo sérii oficiálních událostí, které se týkají obnovení diplomatických vztahů mezi oběma státy. Zároveň bylo nově otevřeno americké velvyslanectví v Havaně. 
20.07.2015 11:45 |

podobné články

Kubánský režim pozatýkal odpůrce na pohřbu známého disidenta

 
Kubánská policie zatkla na pohřbu známého disidenta Oswalda Payi desítky odpůrců režimu. Zatčení po mši v kostele nastoupili do autobusů, které měly jet na hřbitov, místo toho zamířili na policii.
25.07.2012 07:00 |

podobné články

Kuba propustila další politické vězně, informuje církev

 
Kubánská katolická církev oznámila, že kubánská vláda propustila tři politické vězně, kteří byli odsouzeni za různé zločiny a nepatří k členům opozice zatčených hromadně v roce 2003.
10.10.2010 09:45 |

podobné články

Měj se na pozoru, Jennifer! Kubánská hvězda Vida Guerra vystavila své oblé pozadí na pláži v bikinách.Trumfne slavnou zpěvačku?

 
Kubánská modelka Vida Guerra (39) u nás sice není příliš známá, za zmínku ale určitě stojí. Stačí se podívat na její křivky, které vystavila na pláži v Miami, a bude vám hned jasné proč.
27.04.2013 20:00 |

podobné články

Osobnosti: Vida Guerra (2 články)

Kubánská modelka Vida Guerra ukázala svá obří ňadra v bikinách. Jak se vám líbí?

 
Kubánská modelka Vida Guerra (39) poslední dobou často a ráda předvádí své křivky na pláži v Miami. Mnozí ji díky jejímu oblému pozadí nazývají druhou Jennifer Lopez  (43) . Co myslíte, může se se známou zpěvačkou pasovat?
07.05.2013 22:05 |

podobné články

Osobnosti: Jennifer Lopez (732 článků) , Vida Guerra (2 články)

Pivovar Bernard pobouřil věřící 'falešným papežem'

 
Čtenáře Blesk.cz pobouřily billboardy pivovaru Bernard, které se objevily v okolí Brna a v blízkosti místa, kde bude papež Benedikt XVI. v neděli sloužit mši. Podle nich znevažují papežovou osobu.
25.09.2009 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Benedikt XVI. (215 článků)

Váhalová (ČSSD): Plně se ztotožňuji s papežovou myšlenkou prosazování lidských práv

 
Bylo symbolické, že z budovy Evropského parlamentu zamířil papež do sídla Rady Evropy, kde je zastoupeno nejen 28 členských států EU ale i dalších 19 zemích, například také Ruská federace a Turecko.
02.12.2014 13:51 |

podobné články

Papež přiletěl do Polska a hned je tu skandál. A opoziční noviny z něj mají škodolibou radost

 
Papež František přiletěl ve středu do Polska, kde se účastní světového setkání katolické mládeže. Na programu má v Krakově i setkání s představiteli Polska. Tomu však předcházel diplomatický incident mezi papežovou delegací a polskou vládou.
27.07.2016 20:15 |

podobné články

V centru Prahy se sešlo několik stovek odpůrců a zastánců konvoje

 
Odpůrci i zastánci průjezdu amerického vojenského konvoje Českou republikou se dnes odpoledne sešli na Václavském náměstí v Praze, aby vyjádřili své názory. Na demonstrace podle zpravodajů ČTK dorazilo několik stovek lidí. Oba tábory se promíchaly, někteří účastníci si hlasitě vyměňovali své názory. Několik stovek "odpůrců odpůrců konvoje" pak přišlo na náměstí Míru, část z nich se sem přesunula z Václavského náměstí.
28.03.2015 17:06 |

podobné články

V Praze se sešly stovky odpůrců migrantů i jejich podporovatelů

 
Na Václavském náměstí v Praze se dnes odpoledne střetly názory odpůrců migrace z islámských zemí a odpůrců xenofobie. Sešly se tam na dvou souběžných demonstracích stovky lidí. Oba hlavní tábory oddělovala nejen magistrála, ale i policejní jednotky. Díky nim nenastaly závažné střety ani při následných pochodech Prahou.
12.09.2015 18:45 |

podobné články

Na Kubě zatkli 12 disidentů

 
Kubánská policie v sobotu zatkla 12 disidentů, aby zabránila protestům v mezinárodní Den lidských práv. Informuje o tom agentura AFP s odvoláním na vyjádření Kubánské komise pro lidská práva.
10.12.2011 23:20 |

podobné články

Kubánského disidenta zatkli cestou na českou ambasádu

 
Josého Daniela Ferrera zatkla kubánská policie ve chvíli, kdy mířil na české velvyslanectví. To ale vyvrátilo spojitost mezi jeho cílem cesty a zatčením. Podle některých chtěl Kubánec pouze využít připojení k internetu, kterým ambasáda disponuje.
09.05.2012 22:55 |

podobné články

Prahou projde pochod na podporu odpůrců kubánského režimu

 
Ekumenickou bohoslužbou a pochodem s bílými deštníky přes Karlův most chtějí dnes aktivisté upozornit na porušování lidských práv na komunistické Kubě a podpořit hnutí Dámy v bílém. Pochodu se zúčastní i kubánská disidentka Sonia Garrová, která se po téměř třech letech dostala z kubánského vězení díky nedávné dohodě mezi Spojenými státy a Kubou o zlepšení vztahů.
18.03.2015 06:20 |

podobné články

O tibetské vlajky nešlo, odmítla policie jejich cílené odstraňování

 
Návštěvu čínského prezidenta, kterou provázely rozmíšky jeho stoupenců i odpůrců, policie zvládla. Ve středu to po jednání kabinetu konstatovali ministři, podle nichž dílčí incidenty vyšetří Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS). Policie se zároveň ohradila proti nařčením, že cíleně nařizovala sundávání tibetských vlajek, které byly jedním ze symbolů odpůrců návštěvy.
30.03.2016 16:45 |

podobné články

Ransdorf přiznal, že cestou do Švýcarska myslel i na finanční podvod

 
Europoslanec Miloslav Ransdorf (KSČM) už před návštěvou curyšské banky kalkuloval s možností, že se k penězům někdo chce dostat neoprávněně. Politik, kterého minulý týden zatkla švýcarská policie, to připustil v rozhovoru pro Parlamentní listy, kde popsal pět myšlenek, nad kterými cestou do Švýcarska uvažoval. Ransdorf zmínil, že v bance má být vysoká suma. A nerozporoval dřívější informaci médií, že jde v přepočtu o 9,5 miliardy korun.
08.12.2015 07:45 |

podobné články

Osobnosti: Miloslav Ransdorf (585 článků)

Policie odvezla z výstavy Ztohoven občanky a zatkla výtvarníka

 
Policie v pátek odpoledne odvezla z expozice výtvarné skupiny Ztohoven vystavené občanské průkazy všech jejích 12 členů. Podle serveru Týden.cz policie zatkla i jednoho z členů skupiny, Romana Týce.
18.06.2010 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Roman Týce (21 článků)

Ptal se Klause, proč nesrovná parlament. A prezident odpověděl

 
REPORTÁŽ Slunečné, ale větrné počasí čekalo na návštěvu prezidentského páru v Odrách, kde se těsně před návštěvou shluklo asi 300 občanů. Těsně před radnicí stálo v řadě několik vozíčkářů se svými průvodci. Všichni čekali na Václava Klause s manželkou Lívií, který návštěvou v Odrách zahájil svou třídenní návštěvu Moravskoslezského kraje.
25.04.2012 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9085 článků)