Článek

Kubánci dál přicházejí o fotbalisty. Zběhli dva další hráči

 
Z kubánské fotbalové reprezentace utekli během šampionátu Severní a Střední Ameriky další dva hráči. Při poslednímu zápase ve skupině proti Guatemale chyběli týmu záložníci Dario Suarez a Arichel Hernández, takže počet kubánských zběhů během turnaje v USA se zvýšil na čtyři.
16.07.2015 11:56 |

podobné články

Podobné články

Kubánci mohou konečně surfovat na internetu

 
Kubánci si mohou konečně užívat surfování po internetu. Kubánské úřady totiž na jedné z havanských ulic instalovaly zařízení pro bezdrátové připojení. Jde o další prolomení tabu na "ostrově svobody". 
03.07.2015 09:11 |

podobné články

Kubánci slavili výročí revoluce, Castro se ukázal lidem

 
Kubánci v pondělí oslavovali Den revoluce – 57. výročí útoku na kasárna Moncada v Santiagu de Cuba v roce 1953, který je považován za počátek kubánské revoluce.
27.07.2010 11:40 |

podobné články

REKORD! Kubánci umotali NEJDELŠÍ doutník světa! Měří jako FOTBALOVÉ HŘIŠTĚ

 
Vlastní rekord v úterý překonali Kubánci, kteří ubalili nejdelší doutník na světě - monstrózní smotek dlouhý 81,8 metru, tedy téměř tolik, kolik činí délka fotbalového hřiště.
04.05.2011 11:00 |

podobné články

Kubánci berou útokem vlastní pláže. Než je obsadí američtí turisté

 
Pláže ve vlastní zemi byly pro mnohé Kubánce dlouhou dobu zapovězené, donedávna totiž na Kubě platil zákaz ubytovávat se v turistických hotelech. Od jeho zrušení v roce 2008 stále více Kubánců vyráželo na dovolenou k moři. Letos ovšem na kubánské pláže dorazil rekordní počet lidí. Kubánci si je totiž chtějí "naposledy" užít, než je zaplaví američtí turisté.  
24.09.2015 13:11 |

podobné články

„Satane, užij si to s Fidelem.“ Kubánci v USA slaví, Putin chce Castrův památník

 
Ve věku 90 let zemřel dlouholetý vůdce Kuby Fidel Castro. V televizi to oznámil jeho bratr Raúl, který po něm převzal vládu. S kondolencí přispěchali čeští komunisté, podle Vojtěcha Filipa byl Castro bojovníkem za svobodu. Kubánci žijící ve Spojených státech mezitím bouřlivě slaví v ulicích měst. Samotný ostrov se ponoří na 9 dní do smutku.
26.11.2016 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Fidel Castro (191 článků) , Vojtěch Filip (957 článků) , Fidel Castro (46 článků) , Filipa Castro (1 článek) , Raúl Castro (24 článků)

"Pomáhat a chránit!" aneb co všechno může potkat cizince v Čechách

 
Pokud se chystáte vycestovat do zahraničí, zorientovat se vám pomohou turistické průvodce, internetové portály a fóra. Nějaké rady, většinou právě ty k nezaplacení, vám však prozradí jenom zběhlí lidé. Tedy lidé, kteří na daném místě žijí a mají bohaté zkušenosti. Pokud ale nikoho takového neznáte a přijede do Prahy jako turista, může se stát právě něco takového: Praha. Neděle večer. Kolem desáté hodiny. Metro. Přestupní stanice Můstek. Dva policisté a já. Divadlo začíná.
16.05.2012 10:30 |

podobné články

Britská džihádistka si vzala na mušku americké vojáky. Zveřejnila jejich adresy, aby je al-Káida mohla zabít

 
Sally-Anne Jones (46) patří mezi jedny z nejnebezpečnějších britských občanů, kteří zběhli bojovat za ISIS. Britka, která si nyní nechává říkat Umm Husajn al-Britání, působí v řadách džihádistů už přes dva roky. Po smrti manžela začala na svém Twitteru vyhrožovat americkým vojákům a zveřejňovat jejich adresy.
09.10.2015 23:15 |

podobné články

Osobnosti: Anne Anne (71 článků)

Další senátor opustil ČSSD, nedostal nominaci do voleb

 
Senátní klub ČSSD opouští jeden senátor za druhým: od voleb 2012 ze strany zběhli z 45 členů už tři. Naposledy tak učinil včera Miloš Janeček, který své rozhodnutí v pondělí oznámil písemně šéfovi brněnské organizace a primátoru města Romanu Onderkovi. V úterý svůj odchod potvrdil Právu.
04.06.2014 07:10 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Janeček (12 článků)

Vládu založenou na hlasech komunistů by Klaus nejmenoval

 
Prezident Václav Klaus by zřejmě nejmenoval vládu založenou na hlasech komunistů. Přitom by mu ale nevadila koalice uzavřená s přeběhlíky, pokud by "zběhli" z nově vzniklých stran.
09.05.2010 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (8977 článků)

Zkušený detektiv se obává: Ištvan už toho v rukávu moc nemá

 
NA HRANĚ S XAVEREM Advokát Josef Doucha patří k těm, kteří v posledních letech "zběhli" do advokacie od vyšetřování kriminality. S Lubošem Xaverem Veselým si povídal o novém občanském zákoníku i vyšetřování trafikantů z ODS. Doucha prý začíná být k vyšetřovacímu týmu policisty Šlachty a žalobce Ištvana skeptický. Vypadá to prý, že vyšetřovatelé už nemají nic "v rukávu" a tápou, co dělat.
27.08.2013 20:35 |

podobné články

Osobnosti: Luboš Veselý (304 článků) , Josef Veselý (66 článků)

Když se v troubě nedaří: To nejhorší vánoční cukroví, kterým se lidé chlubí na Facebooku!

 
Vánoce jsou tu, a komu by se již nesbíhaly sliny na chutné cukroví? Jenže ne všichni jsou v jeho přípravě a pečení dostatečně zběhlí. Výsledek tak někdy stojí opravdu za to. Samozřejmě v tom ironickém slova smyslu.
23.12.2013 19:22 |

podobné články

Útěk za svobodou. Tanečníci kubánského baletu zběhli do USA

 
Ztráta pro kubánskou kulturní scénu! Z výjezdu do Portorika už se nevrátila osmička tanečníků prestižního tamního Národního baletu. Rozhodli se emigrovat do USA. 
10.06.2014 08:25 |

podobné články

Guma, Chachar, Pan Klystýr a Xena. Posvítili jsme si na senátní nabídku v okrese na severu

 
S blížícími se komunálními a senátními volbami se stále více poodhalují kandidátky jednotlivých partají. Jak už tomu bývá, v regionech s vysokou nezaměstnaností, jež sužující i problémy v soužití, se na kandidátkách často objevují nepřehlédnutelné typy lidí s politickými ambicemi. Zářným příkladem může být Mostecko. V politice zběhlí lidé tak mohou tamní kandidátku pojmenovat ve zkratce lakonicky: Guma, chachar, pan Klystýr a Xena.
06.08.2016 16:20 |

podobné články

Oslabení Kubánci dostali od Mexika šest gólů. Hráči jim před zápasem emigrovali

 
Když má fotbalová reprezentace před úvodním zápasem k dispozici pouze 16 hráčů, může to trenérovi poněkud zkomplikovat sestavu. Takové situaci musel čelit trenér kubánského reprezentačního výběru, ale nejen to. Jeden z hráčů základní sestavy navíc utekl, aby po skončení turnaje nemusel zpět na komunistický ostrov.
10.07.2015 09:11 |

podobné články

O Brazilské fotbalisty už nikdo nestojí

 
Zájem o fotbalisty Brazílie výrazně klesl. Letos brazilské kluby inkasovaly za fotbalisty zhruba třetinu toho, co v minulých letech. Přišly si na 68 milionů dolarů. Na vině je několik důvodů, proč už fotbalisté nejdou na odbyt jako dříve. Jednou z nich je samozřejmě výsledek mistrovství světa ve fotbale.
02.09.2014 16:51 |

podobné články

Primátor Paparega: Chceme se postarat o fotbalisty. Peníze ale poskytneme při splnění specifických podmínek

 
Už vloni deklaroval primátor Jan Paparega vůli města postarat se o všechny dětské a mládežnické fotbalisty ve městě Most. Tedy i o fotbalisty Fotbalové akademie Josefa Masopusta (FAJM). Nyní mostečtí zastupitelé tuto vůli zhmotnili do snahy převést práva a povinnosti z FK Baník Most 1909 (FKBM) a FAJM na Mostecký fotbalový klub, který je v majetku města. Na zajištění tohoto převodu zastupitelé schválili Mosteckému fotbalovému klubu účelově vázanou dotaci ve výši zhruba 4,8 milionu Kč.
28.06.2016 05:30 |

podobné články

Osobnosti: Josef Masopust (22 článků)

Pro tyto slavné fotbalisty byl rok 2014 posledním v kariéře

 
Sbírali jednu trofej za druhou, řadu let je obdivovaly milióny fanoušků po celém světě. Kariéra fotbalisty ale není nekončená. Podívejte se, kteří slavní hráči pověsili kopačky na hřebík v končícím roce 2014.
22.12.2014 14:10 |

podobné články

VIDEO: Fair play žije. Hráči nechali soupeře vyrovnat

 
V sobotním utkání druhé italské ligy mezi fotbalisty Ascoli a Regginou byli diváci svědky málokdy vídaného činu v duchu fair play. Hráči Ascoli dosáhli nefér branky, kterou se poté rozhodli "odčinit". Po následné rozehrávce přestali hrát a nechali hosty vyrovnat na 1:1.  Nezvyklou situaci už začaly prověřovat fotbalové orgány.
06.12.2009 15:40 |

podobné články

OBRAZEM: MS ve fotbale baví politiky i krále. S hráči si fotí selfies

 
Zápasy světového šampionátu v Brazílii si nenechávají ujít ani významní politici či dokonce panovníci. Německá kancléřka Angela Merkelová se neváhala po výhře národního týmu vyfotit s fotbalisty v šatně, belgičtí hráči si s králem Philippem pořídili několik selfies. Fandil také nizozemský panovník.
10.08.2010 13:04 |

podobné články

Osobnosti: Demi Moore (570 článků) , Bruce Willis (316 článků) , Ashton Kutcher (440 článků) , Kateřina Kristelová (726 článků) , Emma Willis (47 článků)