Článek

KSČM: Vláda má povinnost z úniku informací vyvodit osobní odpovědnost

 
Skandál kolem úniku informací o okolnostech návratu jak pětice Čechů unesených v Libanonu, tak i okolnosti propuštění unesených občanek České republiky potvrzené ministrem obrany, ale i prezidentem republiky, otřásají důvěrou v kompetenci vlády.
13.02.2016 20:25 |

podobné články

Podobné články

Peake se rozběsnila: Kolega Dobeš musí vyvodit personální odpovědnost

 
Kvůli problémům registru vozidel se zlobí na svého stranického kolegu, tedy ministra dopravy Pavla Dobeše ze strany LIDEM, již i místopředsedkyně vlády Karolína Peake. Radiožurnálu řekla, že je třeba okamžitě označit viníka této závažné situace a vyvodit za to na ministerstvu dopravy personální odpovědnost. Podobně reagoval odpoledne i předseda ČSSD B. Sobotka - přímo ale žádá odstoupení ministra Dobeše.
24.07.2012 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Dobeš (509 článků) , Karolína Peake (1599 článků)

Peake se rozběsnila: Kolega Dobeš musí vyvodit personální odpovědnost

 
Kvůli problémům registru vozidel se zlobí na svého stranického kolegu, tedy ministra dopravy Pavla Dobeše ze strany LIDEM, již i místopředsedkyně vlády Karolína Peake. Radiožurnálu řekla, že je třeba okamžitě označit viníka této závažné situace a vyvodit za to na ministerstvu dopravy personální odpovědnost.
24.07.2012 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Dobeš (509 článků) , Karolína Peake (1599 článků)

Obce nemají přímou povinnost udržovat chodníky, nesou však odpovědnost

 
Povinnost zajistit schůdnost chodníku podle poslední úpravy zákona o pozemních komunikacích nepožaduje po obcích, aby přímo chodníky uklízely. Podle zákona nesou pouze odpovědnost za případné škody. Parlamentní institut ale upozorňuje, že ačkoli povinnost úklidu není v zákoně výslovně stanovena, vyplývá z něj.
22.12.2009 13:25 |

podobné články

Jarolím (VV): Parlament by se měl neprodleně zabývat zprávou BIS a vyvodit závěry

 
Zveřejněná Výroční zpráva BIS za rok 2011 konstatuje a svým způsobem i potvrzuje negativa, která naše veřejnost již dlouhodobě podprahově vnímá. Vždyť v současnosti devět lidí z deseti považuje korupci za největší zlo našeho polistopadového vývoje. Poměrně neobvyklé jsou však – zatím zřejmě neoficiální – komentáře některých členů vlády (např. K. Peake, M. Kalouska), které věrohodnost a závažnost zprávy BIS snižují odůvodněním její nekonkrétnosti. To je reakce, která by ve vyspělé demokratické zemi rozhodně neměla zaznívat z úst vládních činitelů. Takovou zprávou by se naopak vláda i parlament měly neprodleně zabývat a vyvodit jasné závěry. A to v naprosté shodě jak ze strany koalice, tak ze strany opozice.
26.08.2012 19:15 |

podobné články

Exministr Urban: Babiš se snaží přenést odpovědnost za EET na ČSSD. Ale je to jeho akce. A jestli to zkolabuje...

 
ROZHOVOR Sociální demokracie odmítá nést odpovědnost za to, jestli se objeví problémy při zavádění elektronické evidence tržeb. „Celý ten návrh je plná odpovědnost ministra financí, tedy pana Babiše. On možná má teď tendenci tu odpovědnost ředit a přenést na sociální demokracii, nicméně on je ministrem financí a ministerstvo financí je gestorem celé odborné části, takže si myslím, že pro sociální demokracii to nemůže mít žádný negativní dopad,“ prohlásil bývalý ministr průmyslu a obchodu, místopředseda sněmovního hospodářského výboru Milan Urban.
11.12.2016 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Milan Urban (160 článků)

Odpovědnost za kauzu Rath by měla převzít celá krajská rada, navrhuje Chládek

 
ČSSD ve Středočeském kraji by měla převzít politickou odpovědnost za zatčení a obvinění teď už bývalého hejtmana Davida Ratha. Doporučil to Ústřední výkonný výbor ČSSD. Podle Marcela Chládka, náměstka středočeského hejtmana, by měla vyvodit důsledky i krajská Rada.
21.05.2012 13:25 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4272 článků) , Marcel Chládek (605 článků)

Politologové: Nečas by měl vyvodit odpovědnost a odstoupit

 
Premiér Petr Nečas by měl převzít politickou odpovědnost a odstoupit z funkce. Myslí si to politolog Jan Outlý. Policie nad ránem zasahovala na Úřadu vlády. Zadržela mimo jiné ředitelku premiérova kabinetu Jana Nagyovou. Podle Outlého by měl předseda vlády odstoupit, aby nediskreditoval svůj úřad a Českou republiku v zahraničí. V západních zemích se politici v podobných případech stahují z funkcí, minimálně do vyřešení kauz, řekl politolog Petr Just.
13.06.2013 16:40 |

podobné články

Osobnosti: Jana Nagyová (1496 článků) , Petr Nečas (9189 článků) , Jana Nagyová (1489 článků)

Okamura: Osobní, hmotná a trestní odpovědnost vrcholných politiků nebude

 
Vláda ČSSD, ANO, KDU-ČSL zamítla zákon Úsvitu, který navrhoval uzákonit přímou osobní, hmotnou a trestní odpovědnost při správě veřejného majetku a financí pro ministry, hejtmany a další.
13.01.2015 12:57 |

podobné články

Okamura (SPD): Je potřeba potrestat ty, kteří rozkradli po revoluci naši republiku

 
Osobní, hmotná a trestní odpovědnost vrcholných politiků nebude. Vláda ČSSD, ANO, KDU-ČSL zamítla můj návrh zákona, kde jsem navrhoval uzákonit přímou osobní, hmotnou a trestní odpovědnost při správě veřejného majetku a financí pro ministry, hejtmany a další. A já se ptám – komu ku prospěchu?
29.06.2015 10:16 |

podobné články

Ombudsmanka: Povinnost pamatovat si kód průkazu je zbytečnost

 
Veřejná ochránkyně práv Anna Šabatová míní, že povinnost uložená zákonem pamatovat si bezpečnostní osobní kód (BOK) občanského průkazu je zbytečnost, lidem kód k ničemu není. V tiskové zprávě to dnes uvedla mluvčí ochránkyně Iva Hrazdílková. Povinnost pamatovat si kód se pojí s vyřizováním nového občanského průkazu od 1. ledna 2012.
05.01.2017 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Anna Šabatová (291 článků)

A je rozhodnuto. O Fajádovi a údajném úniku tajných informací poslanci jednají za zavřenými dveřmi

 
Na dnešní poledne byla svolána mimořádná schůze Sněmovny, na níž mají poslanci jednat o údajném úniku informací z Bezpečnostní rady státu. Jde zejména o propuštění pětice Čechů zadržovaných v Libanonu – prý výměnou za Libanonce Alího Fajáda. O Fajádovo vydání žádaly Spojené státy pro podezření z terorismu. Poslanci ale na návrh místopředsedy Sněmovny Vojtěcha Filipa (KSČM) odhlasovali, že schůze bude neveřejná a všichni v jednací síni si také budou muset vypnout své mobilní telefony.
12.02.2016 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Filip (824 článků)

Benda: Paroubek se s demisí unáhlil a už toho lituje

 
Šéf ústecké ČSSD Petr Benda v pondělí svým spolustraníkům naznačil, že Jiří Paroubek již teď lituje svého kroku, kdy oznámil rezignaci na post předsedy ČSSD. Benda označil odchod z funkce vládce Lidového domu za unáhlený. Právě Benda, ačkoliv zkrachoval jeho pokus dostat se do Sněmovny, odmítá vyvodit osobní odpovědnost.
01.06.2010 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3165 článků) , Petr Benda (175 článků)

Chtěli jste VV, máte Dobeše, tvrdí Kalousek

 
AKTUALIZOVÁNO. Ministr školství Josef Dobeš (VV) by měl podle předsedy poslanců vládních TOP 09 a STAN Petra Gazdíka vyvodit osobní odpovědnost z hrozby zastavení peněz z fondů EU. Ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) zase míní, že se jedná o daň, kterou veřejnost platí za důvěru k Věcem veřejným.
29.12.2011 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Marcel Chládek (605 článků) , Miroslav Kalousek (5960 článků) , Petr Gazdík (760 článků) , Petr Gazdík (749 článků)

Gazdík: Dobeš by měl ze školství odejít. Bárta kolegu brání

 
Ministr školství Josef Dobeš by měl podle předsedy poslanců TOP 09 Petra Gazdíka vyvodit osobní odpovědnost z hrozby zastavení peněz z fondů EU. Podle předsedy poslanců Věcí veřejných Víta Bárty to ale Dobešova vina není.
29.12.2011 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gazdík (760 článků) , Vít Bárta (2821 článků) , Petr Gazdík (749 článků)

TOP 09 chce rezignaci ministra školství Dobeše kvůli zastavení dotací EU

 
Ministerstvu školství a potažmo České republice reálně hrozí, že nedostane od EU kalkulované miliardy korun a bude muset pozastavit operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost. Evropská komise totiž při auditu zjistila chyby při zadávání veřejných zakázek. ČR může z programu čerpat až 53 miliard korun. Ministr školství Josef Dobeš (VV) by měl podle předsedy poslanců vládních TOP 09 a STAN Petra Gazdíka vyvodit z kauzy osobní odpovědnost.
29.12.2011 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gazdík (760 článků) , Petr Gazdík (749 článků)

Zaorálek: Ruce pryč od kauzy Nagyová

 
ODS hlasitě vykřikovala, že chce zásah vlády v kauze Nagyová. Dokonce napadla státní zástupce, kteří by podle ní měli vyvodit osobní odpovědnost, zřejmě v souvislosti s výrokem Nejvyššího soudu, jenž zastavil trestní stíhání tří poslanců Občanské demokratické strany.
19.07.2013 16:35 |

podobné články

Paní Němcová a šéfové ODS, (ne)čtěte. Ivan Langer exkluzivně promlouvá mimojiné i o vás

 
ROZHOVOR Za volební katastrofu Občanské demokratické strany v letošních sněmovních volbách nemůže podle bývalého místopředsedy strany Ivana Langera nikdo jiný, než lidé, kteří stáli v čele strany poslední tři roky. V exkluzivním rozhovoru pro ParlamentníListy.cz kritizuje nejasnou volební kampaň ODS a hlavně nezájem vyvodit z volebního fiaska osobní odpovědnost.
18.11.2013 06:41 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Langer (637 článků)

Paní Němcová a šéfové ODS, (ne)čtěte. Ivan Langer exkluzivně promlouvá mimo jiné i o vás

 
ROZHOVOR Za volební katastrofu Občanské demokratické strany v letošních sněmovních volbách nemůže podle bývalého místopředsedy strany Ivana Langera nikdo jiný než lidé, kteří stáli v čele strany poslední tři roky. V exkluzivním rozhovoru pro ParlamentníListy.cz kritizuje nejasnou volební kampaň ODS a hlavně nezájem vyvodit z volebního fiaska osobní odpovědnost.
18.11.2013 08:16 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Langer (637 článků)

Kauze úniku informací z BIS zřejmě dnes zamíří k soudu

 
Vrchní státní zastupitelství v Olomouci by dnes mělo zaslat pražskému městskému soudu obžalobu v kauze údajného úniku informací z Bezpečnostní informační služby (BIS). Podle dřívějších informací se případ týká bývalé šéfky kabinetu premiéra Jany Nagyové (dnes Nečasové), lobbisty Iva Rittiga, jeho obchodního partnera Tomáše Jindry a advokáta Davida Michala z advokátní kanceláře MSB Legal.
02.03.2015 08:40 |

podobné články

Osobnosti: Michal David (1197 článků) , Jana Nagyová (1496 článků) , Jana Nagyová (1489 článků)