Článek

Krym je opět potmě! Na poloostrov neproudí ukrajinská elektřina

 
Ukrajina v předvečer Nového roku přerušila dodávky elektřiny na Krym. Tentokráte je příčinou výpadku porucha elektrického vedení, oznámila regionální ministryně energetiky Svetlana Borodulinová.
31.12.2015 09:40 |

podobné články

Podobné články

Maciuchová, Issová a Polívková si u kávy neviděly na špičku nosu

 
Netradiční zážitek čeká návštěvníky kavárny Potmě. V té klasické si ve tmě můžou vyzkoušet, jaké to je být nevidomým. Kavárna se ale teď postavila na kola a vyrazí po České republice. Šálek černočerné kávy si v speciálně upraveném autobusu mezi prvními daly Aneta Langerová, Hana Maciuchová a Anna Polívková, ochutnal i Tomáš Klus. Další články k tématu: Kavárna Potmě se vrátila do Prahy, otevřeli ji Havel a Langerová V Kavárně Potmě si kávu vypijete jako slepci Nevidomí se dočkají Anety i kavárny potmě Aneta Langerová propagovala kafe potmě
10.07.2012 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Aneta Langerová (497 článků) , Anna Polívková (191 článků) , Hana Maciuchová (308 článků) , Tomáš Klus (800 článků)

Krym má hlad. Žádá Rusko o přehodnocení embarga na ukrajinské potraviny

 
Ruskem anektovaný poloostrov Krym trpí nedostatkem potravin. Kvůli své poloze je odřízlý od ruské pevniny a je tak životně závislý na dodávkách zboží z Kyjeva. Ty však nyní na poloostrov neproudí, jelikož Rusko uvalilo na dovoz jídla z Ukrajiny embargo. Tamní úřady už proto poprosily Kreml o přehodnocení stanoviska. Odpověď očekávají v průběhu následujícího týdne.
17.08.2014 15:06 |

podobné články

Na internetu se rozhořela válka map. Krym k Rusku nebo k Ukrajině?

 
Připojení Krymu k Rusku způsobilo nevšední problémy pro kartografy po celém světě. Kam patří Krym? Stále k Ukrajině nebo k Rusku? Agentura Bloomberg a National Geographic řadí Krym k ruskému území. Kartografický gigant Rand McNally ponechal poloostrov Ukrajině. Největší zmatek panuje Wikipedie, na které se příslušnost mění v závislosti na jazykové verzi.
19.03.2014 15:25 |

podobné články

Ukrajina dvakrát denně zastaví dodávku elektřiny na Krym

 
Ukrajina chce v září značně omezit dodávky elektřiny na Krymský poloostrov, který letos na jaře anektovalo Rusko. Ukrajinská státní energetická společnost Ukrenergo oznámila, že proud na Krym nebude dodávat mezi 9:00 a 11:00 dopoledne a mezi 19:00 a 23:00 večer. Opatření, které má trvat od příštího týdne až do 30. září, je podle Ukrenergo způsobeno nedostatkem paliva v ukrajinských elektrárnách, informovala dnes agentura ITAR-TASS.
03.09.2014 12:55 |

podobné články

Krym se odtrhl a připojil k Rusku: Ukrajinci, složte zbraně, nebo jděte pryč!

 
Na poloostrově Krym jdou události rychle kupředu. Krymský parlament schválil nařízení, podle kterého již není Krym ukrajinský, ale s okamžitou platností se přidal k Rusku! Ukrajinci, složte zbraně a nebo odejděte, vyzývá krymský vicepremiér. A ruský vůdce Vladimir Putin si spokojeně mne ruce. Právě Rusové si totiž na Krym brousili zuby.
06.03.2014 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3087 článků)

Putin nechal potopit starou protiponorkovou loď, aby zablokoval ukrajinská plavidla!

 
Rusko udělá cokoliv, aby Krym získalo ke své federaci a zabránilo jakémukoliv odporu. Prezident Vladimir Putin nechal dokonce nařídit potopení staré protiponorkové lodě Očakov, aby nemohla ukrajinská plavidla vyplout na volné moře a bránit poloostrov.
07.03.2014 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3087 článků)

Potomek cara přijel na Krym: „Je dobře, že patří opět Rusku,“ liboval si

 
Prapravnuk ruského cara Nikolaje I., kníže Dmitrij Romanov (89), zavítal na Krymský poloostrov a doslova se rozplýval štěstím nad tím, že se poloostrov stal znovu ruským územím. Imperátorské ambice však prý nemá, o vládu v Rusku usilovat nehodlá.
29.08.2015 08:35 |

podobné články

Za Krym nezaplatíme, vzkázal Kreml Zemanovi

 
O případné kompenzaci za Krymský poloostrov podle Moskvy není možné jednat. Legálně se totiž poloostrov stal součástí Ruské federace z rozhodnutí legitimní krymské vlády, nikoli anexí, řekl v pátek mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov, jehož citovala agentura TASS.
13.10.2017 16:10 |

podobné články

Ukrajinská armáda je kvůli Krymu v pohotovosti, Porošenko chce mluvit s Putinem

 
Ukrajinská armáda poblíž poloostrova Krym a ve východoukrajinské oblasti Donbas je ve zvýšené bojové pohotovosti. Nařídil jí to ukrajinský prezident Petro Porošenko v reakci na moskevské tvrzení, že se ukrajinské síly pokusily vpadnout na Krym. O situaci chce mluvit přímo se svým ruským protějškem Vladimirem Putinem. Situací se bude zároveň zabývat Rada bezpečnosti OSN.
11.08.2016 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3087 článků) , Petro Porošenko (144 článků)

Trudný příběh provozovatele zoologické zahrady na Krymu: Nejhorší čtyři roky v životě

 
Oleg Zubkov provozuje na poloostrově Krym dvě zoologické zahrady plné šelem. Když se ukrajinský poloostrov stal součástí Ruské federace, Zubkov to vítal. Věřil, že pod ruskou správou se budou mít lidé i jeho zvířata dobře. O čtyři roky později však vzpomíná na ukrajinskou vládu v Kyjevě a toužebně si přeje, aby se Krym opět vrátil pod ukrajinskou správu. Podívejte se sami, co ho na ruské správě znechutilo nejvíce.
02.04.2018 17:10 |

podobné články

Svoboda na ruský způsob: Vůdce krymských Tatarů už nepustili domů

 
Vůdce krymských Tatarů Mustafu Džemileva a Refata Čubarova nepustili na ukrajinský Krymský poloostrov, který v březnu anektovalo Rusko. Jak informovala ukrajinská televizní stanice 5 kanal, ruští vojáci je zastavili na kontrolním stanovišti u obce Čonhar, která leží na jedné ze dvou hlavních silnic spojujících Krymský poloostrov s pevninou.
19.04.2014 13:35 |

podobné články

Velká města na Krymu už mají proud. Pomohly generátory

 
Poloostrov Krym se v noci na dnešek ocitl bez elektřiny, na místě vyhlásilo ruské ministerstvo pro mimořádné situace nouzový stav. Podle ruských médií za výpadkem údajně stojí radikální skupina Blokáda Krymu, která na ukrajinské straně odpálila sloupy elektrického vedení. Ukrajinský ministr energetiky uvedl, že kvůli sabotážím jsou od elektřiny odříznuté i "jiné části Ukrajiny".  Krymský "vicepremiér" Michail Šeremeť oznámil, že se díky výkonným generátorům podařilo obnovit proud ve velkých městech. Elektřina ale stále nejde zhruba třem čtvrtinám krymských obyvatel.
22.11.2015 10:26 |

podobné články

Jiřina Bohdalová, Simona Stašová a Aneta Langerová vypily první kávu POTMĚ roku 2012

 
Ve středu 6. června ve 13 hodin se opět otevřely dveře Kavárny POTMĚ, kterou již poosmé pořádá Nadační fond Českého rozhlasu.
08.06.2012 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Aneta Langerová (497 článků) , Jiřina Bohdalová (817 článků) , Simona Stašová (344 článků)

Válka o Krym? Ozbrojenci vyvěsili v parlamentu ruskou vlajku, Putin mobilizuje tanky a stíhačky

 
Ruská armáda je v pohotovosti a pomalu obličuje ukrajinský poloostrov Krym. Chce ho Putin získat pro sebe? Na budově tamního parlamentu už ozbrojenci vyvěsili ruskou vlajku, nedaleko Simferopole jsou tanky a na hranicích operují ruské stíhačky...
27.02.2014 08:35 |

podobné články

Krym jako ruská riviéra? Místo turistů vojáci! Mobilizuje i Ukrajina

 
Letoviska u Černého moře, ale i krásné hory a památky typu skalních měst a klášterů. Poloostrov Krym má turisty na co nalákat. Jenže lidé teď ruší rezervace. A nikdo se jim nemůže divit. O Krymu se mluví hlavně kvůli vojenskému napětí. To přetrvává i po vyhlášení samostatné Krymské republiky. Ukrajinci i zde nařídili mobilizaci vojáků v záloze a situace dál houstne.
17.03.2014 16:45 |

podobné články

Google oddělil Krym od Ukrajiny

 
Nejpoužívanější internetový vyhledávač Google aktualizoval své mapy a oddělil na nich černomořský poloostrov Krym od zbytku Ukrajiny. Na mapě se mezi Krymem a Ukrajinou objevila hranice. 
11.04.2014 18:00 |

podobné články

E-shop Parfums.cz už zase dodává na Ukrajinu. O Krym však přišel

 
Téměř čtyři měsíce trvalo, než největší český e-shop s parfémy a kosmetikou Parfums.cz obnovil distribuci na Ukrajinu. V minulých dnech zahájil testovací provoz a doručování zatím probíhá bez ekonomických či bezpečnostních potíží. Stejně jako Ukrajina i Parfums.cz přišel o významné území na východě země – poloostrov Krym.
16.06.2014 16:10 |

podobné články

Známá reportérka naznačuje: Krym trpí suchem, a tak se Rusko bude snažit anektovat další části Ukrajiny

 
Poloostrov Krym, který letos na jaře anektovalo Rusko, se potýká s nedostatkem vody. Ukrajina nabízí Krymu vodu, ale za vysokou cenu. Separatistické vedení poloostrova uvažuje o vrtu hlubokých studní či o dovozu vody z Ruska. Obě poslední varianty jsou prý nereálné, píše známá reportérka Petra Procházková v dnešních Lidových novinách s odkazem na krymského ekologa Nikolaje Podoljaka.
24.11.2014 12:11 |

podobné články

Osobnosti: Petra Procházková (124 článků)

Ukrajina uzavírá hranici na Krym, nepouští tam auta, omezuje i vlaky

 
Osobní auta přestala dnes Ukrajina pouštět na Krymský poloostrov. Cestující musejí vozy nechat na ukrajinské straně a přecházet hranici pěšky. Informovaly o tom ruské agentury. Kyjev podle nich také omezuje autobusové linky a vlakovou dopravu mířící na Krym, který v březnu anektovalo Rusko.
27.12.2014 17:01 |

podobné články