Článek

Krve by se v ní nedořezal. Vnadnou modelku zachvátila ve dvou tisících metrech nad mořem panika

 
Okamžiky plné hrůzy zažila modelka a moderátorka Hanka Mašlíková  (33) v Tatrách. V panické úzkosti se nedokázala vyrovnat s jízdou na lanovce a z Lomnického sedla ji musel přítel vést doslova krok za krokem po kamenech.
03.08.2015 11:55 |

podobné články

Podobné články

Krve by se v ní nedořezal! Missku Bezděkovou na celnici zachvátila panika!

 
Zkomplikovala cestu celé posádce mířící na týden na jachtu brouzdat Středozemní moře. Česká Miss 2016 Andrea Bezděková (21) na hranicích s Chorvatskem zjistila, že nemá peněženku s pasem!
15.06.2016 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrea Bezděková (124 článků)

Krve by se v ní nedořezal! Missku Bezděkovou na celnici zachvátila panika!

 
Zkomplikovala cestu celé posádce mířící na týden na jachtu brouzdat Středozemní moře. Česká Miss 2016 Andrea Bezděková (21) na hranicích s Chorvatskem zjistila, že nemá peněženku s pasem!
20.06.2016 15:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrea Bezděková (124 článků)

Zřícený airbus vydal jen kusy těl, hasiči je budou v horách hledat až týden! Švédsko omylem oplakávalo fotbalisty, co zázrakem nenastoupili!

 
Na jihu francouzských Alp se ve dvou tisících metrech nad mořem zřítil Airbus A320 a nehoda patří už teď mezi ty hodně drsné. Nepřežil nikdo ze 144 cestujících, kterých mělo být o 16 více.
24.03.2015 22:51 |

podobné články

Česko je pod sněhem: Nasněžilo i ve 400 metrech nad mořem!

 
Zatímco v sobotu bylo v Česku jaro s teplotami kolem dvacítky, v pondělí se v některých částech republiky, hlavně horalé, probudili do bílé zimy. Sníh leží téměř na všech horách. Zasněžené je také Podkrkonoší ve výšce už 400 metrů nad mořem v Hejnici v Podkrkonoší.
24.03.2014 09:25 |

podobné články

Medik radí - 9. díl - Základy anatomie - Srdce

 
Srdíčko? Jak vypadá z čeho se skládá a jak vlastně funguje? Vydrží hodně? Nebo je křehoučké? Dozvíte se dál. Jen chci uvést, že zde uvádím opravdu základy, srovnatelné se střední školou. Pokud někdo má zájem o medicínu, jen pojmů k srdci je v anatomii asi 500 a embryonální vývoj a fyzikální proudění krve zde úplně vynechávám. Srdce(cor) je orgán vážící pouhých 300 gramů. Dokáže mimo jiné za klidových podmínek přečerpávát každou minutu pět litrů krve. Jistě bychom si svého srdce více vážili a snažili se předejít jeho onemocnění, kdybychom věděli, co tento nevelký orgán (váží pouhé 0,3 kg ) dokáže. Stavba Srdce se skládá ze dvou síňí a dvou komor. Levá síň(atrium dextrum) do které vstupuje dolní a horní dutá žíla(vena cava inferior a superior).Krev dále putuje přes trojcípou chlopeň(valva atrioventricularis dextra) do pravé komory(ventriculus dexter). Zde je vypuzována nahoru přes poloměsíčitou chlopeň(valva trunci pulmonalis) do plicních tepen a dále do plic. Z plic krev (už okysličená) putuje 4 plicními žílami(venae pulmonales sinistrae et dextrae) do levé síňě(atrium sinistrum) a déle přes dvojcípou chlopeň(valva atrioventricularis sinistra) do levé, mnohem mohutnější a silnější, levé komory(ventriculus sinister) a z té pře chlopeň aortální je rozváděna do celého těla tepnami a žílami se zas vrací do srdce. Srdce jako orgán vyživují tzv. koronární tepny. Jsou dvě arteria coronaria dextra et sinistra, které mají plno dalších větvení. Pokud se jediná ucpe a nedojde k opravě(bypass-přemostění šťepem z nohy nebo coronární angioplastika), člověk umírá. Srdce je mezi plícemi uloženo v osrdečníku(perikard),který pomocí epikardů naléhá na myokard(srdeční svalovinu) FCE Srdce za klidových podmínek přečerpává každou minutu 5 litrů krve ze žil do tepen, přičemž vypuzované krvi uděluje tlak potřebný k překonání odporu, který tepny kladou proudící krvi. Při tělesné práci se však srdeční výkon výrazně zvyšuje. Srdce musí za těchto podmínek přečerpat, a to pod ještě větším tlakem, 20, 30 i více litrů krve za minutu, aby se tkáním dostalo potřebné množství kyslíku a živin. To ovšem dovede jen zdravé srdce. Je-li srdce nemocné, odpoví na zvyšující se tělesnou zátěž varovnou bolestí. Ale i zdravé srdce je třeba na opakovanou zátěž přivykat, například pravidelným cvičením. -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
26.08.2009 08:50 |

podobné články

Krásná žena se snažila zachránit svého snoubence z hořícího domu, dopadlo to katastrofálně!

 
Mladá architektka (23) Sophie Rosser zcela zbytečně "obětovala život":http://www.extra.cz/tema/obetovat-zivot za svého snoubence. Když Sophie přijela pozdě v noci z večírku a viděla svůj byt, ve kterém se nacházel její přítel, v jednom ohni, zachvátila ji "panika":http://www.extra.cz/tema/panika. Bezhlavě se vrhla do hořících útrob domu ve snaze zachránit svého přítele. Ten se však před kouřem schoval na balkon a nebohá Sophie v domě uhořela.
30.04.2014 14:10 |

podobné články

Po víkendu se mírně ochladí, náledí se bude tvořit dál

 
První polovina příštího týdne bude o něco chladnější než končící víkend. Přes den budou nicméně teploty vystupovat mírně nad nulu, v noci se opět bude tvořit náledí. Především na horách se objeví sněžení, z poloh nad 500 metrů nad mořem se postupně sněhové srážky stáhnou do míst nad 700 metrů nad mořem, očekávají meteorologové.
09.01.2011 15:35 |

podobné články

Tragédie na Loveparade: V davu zabíjela panika!

 
Na Loveparade v německém Duisburgu zabíjela panika! Kvůli ní v sobotu zemřelo 19 lidí. Byli ušlapáni davem v tunelu v ulici Karl-Lehr-Strasse, vedoucím na prostranství, kde se párty konala. Děsivou příčinou tragédie, byla panika a davová psychóza, která se lidí v tunelu zmocnila. Kvůli ní se přestali chovat rozumně, kvůli ní šlapali po lidech, kteří leželi na zemi pod nimi.
26.07.2010 12:45 |

podobné články

Nad Japonskem se objevil vznášející se kulovitý mrak! Lidé panikaří, že se jedná o UFO nebo Hvězdu smrti!

 
Město Fujisawa zachvátila minulý týden menší panika. Nad oblohou se totiž objevil podivuhodný kulovitý mrak, který dal okamžitě prostor různým konspiračním teoriím. Lidé byli touto nezvyklostí opravdu šokovaní a v některých tahle neobvyklost vzbudila paniku. Nadšenci mimozemšťanů měli hned jasno. Co se tedy skrývá za záhadným předmětem, který pluje po obloze?
15.12.2016 20:10 |

podobné články

Změna jako blázen! Vnadnou modelku po zásahu odborníků nepoznáte

 
Jednatřicetiletou hip-hop modelku Amber Rose si vzala do parády partička lidí, která se doslova vyřádila na změně jejího zevnějšku. V neděli večer byste ji tak v ulicích West Hollywoodu zaručeně nepoznali. Maminka dvouapůlletého Sebastiana si postavila kariéru na ultra krátkém sestřihu mašinkou odbarveném na blond, a tak kudrnatá paruka dlouhých tmavých vlasů byla tou největší změnou. S jinou kšticí se ovšem objevila i její nejlepší kamarádka Blac Chyna.
17.09.2015 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Amber Rose (56 článků)

POČASÍ: Předpověď na 1. října - Na bundy zapomeňte, bude teplo

 
V sobotu bude nad Českou republikou jasno, ráno se ojediněle mohou vyskytnout mlhy. Nejvyšší teploty vyšplhají na 23 až 27 °C, v 1000 metrech nad mořem bude kolem 19 °C.
01.10.2011 07:00 |

podobné články

POČASÍ: Čeká nás SLUNEČNÁ NEDĚLE, místy až 26 °C

 
V neděli bude nad Českou republikou jasno, ráno se ojediněle mohou vyskytnout mlhy. Nejvyšší teploty vyšplhají na 22 až 26 °C, v 1000 metrech nad mořem bude kolem 20 °C.
02.10.2011 06:45 |

podobné články

Neuvěříte, co rajcuje Japonce! Šílenství vyvolaly křeččí zadky!

 
Japonsko zachvátila nová módní horečka, o níž si můžeme jen přát, aby nedorazila také k nám... Nečekaným hitem se tam totiž staly fotografie zadečků obyčejných křečků, které vycházejí v knižních souborech a prodávají se po tisících kusů.
26.05.2014 16:00 |

podobné články

Syn Pepy Vojtka udělal skandál!

 
Syn rockera a frontmana skupiny Kabáta Pepy Vojtka (44) Matyášek (2) není takový nebojsa jako jeho otec. Když totiž se svou maminkou Libuškou (29) zavítal do salonu krásy v pasáži Černá růže v centru Prahy, krve by se v něm nedořezal...
01.06.2010 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Josef Vojtek (573 článků)

Dominátorka Hašková postoupila! Táta na ni vyplázl jazyk!

 
Tak tohle bylo o chlup! Když moderátoři Jakub Prachař a Martin Pyco Rausch oznámili jméno prvního finalisty - The Pastels, v Dominice Haškové (15) by se nikdo krve nedořezal. O jejím postupu musela rozhodnout až porota. Ale jak se ukázalo, talent a slavné jméno otce je záruka úspěchu.
25.10.2010 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Jakub Prachař (883 článků) , Dominika Hašková (45 článků) , Martin Rausch (27 článků)

Vyděšená Serena volala policii: Pomóóóc, vetřelci!

 
Krve by se v ní nedořezal! Americká tenisová hvězda Serena Williamsová (30) si myslela, že se do jejího baráku v Los Angeles snaží vloupat pobudové a zalarmovala policii.
04.11.2011 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Serena Williams (293 článků)

Chlapeček (2) si hrál na balkonu v osmém patře: Matka bezstarostně spala!

 
VIDEO: Dramatické video z Anglie ukazuje dvouletého chlapečka, jak leze po čtyrech po balkonové římse v třicetimetrové výšce. Zatímco si klučina užívá výhled, ve zděšených kolemjdoucích by se krve nedořezal. Právě jeden z nich zachytil nebezpečný kousek.
06.07.2012 06:50 |

podobné články

Takovou dostal ránu, a chtěl dál hrát

 
Takhle brutální umí být americký fotbal. Josh Cribbs přestál brutální atak Dannella Ellerbeho V ostatních by se krve nedořezal, protože hráč, kterému odletěla helma, praštil hlavou do země a zůstal bez hnutí ležet na zemí. í.
29.09.2012 08:30 |

podobné články

Bartošové zabavili auto: Myslela si, že přišli vyděrači

 
VIDEO: Krve by se ve zpěvačce Ivetě Bartošové (46) nedořezal! K ní domů totiž naběhli neznámí muži a chtěli jí sebrat auto. Vyděšená zpěvačka se zamkla a hned volala svému příteli a ochránci Josefu Rychtářovi (54). Před domem se pak odehrálo drama jako z akčního filmu.
09.02.2013 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Iveta Bartošová (6693 článků)