Krpálek šel na stupně vítězů s fotkou zesnulého parťáka: To on mi to vyhrál…

Už je to skoro rok, co v Havířově nesl při pohřbu jeho rakev. Přesto nezapomněl, ba naopak. Přítomnost na olympiádě v Riu bez parťáka z reprezentace Alexandra Jurečky myšlenky Lukáše Krpálka na obrovského kamaráda hodně zintenzivnily. Na hrách měli být teď spolu, jenže zářijová nehoda při potápění v hloubce 84 metrů italského jezera Lago di Garda jejich plány rozdrtila.
12.08.2016 05:40 |

Osobnosti: Lukáš Krpálek (54 článků)

MS v judu: Krpálek senzačně vybojoval BRONZ!

Judista Lukáš Krpálek vyhrál v sobotu na mistrovství světa v Paříži boj o bronz ve hmotnostní kategorii do 100 kilogramů. Krpálek udolal Belgičana Elco Van der Elsta po pětiminutovém boji na waza-ari.
27.08.2011 14:05 |

Judista Krpálek je mistrem Evropy

Český judista Lukáš Krpálek se stal mistrem Evropy ve váze do 100 kg. Na šampionátu v Budapešti dnes porazil ve finále Nizozemce Henka Grola. Krpálek navázal na evropské tituly Jiřího Sosny z roku 1988 a Zdeňka Písaříka z roku 1954. Dvaadvacetiletý český reprezentant dosáhl dalšího velkého úspěchu po předloňském třetím místě na mistrovství světa.
27.04.2013 14:05 |

Mladý judista Krpálek vyhrál v Miami turnaj SP. Počtvrté

Dvacetiletý český judista Lukáš Krpálek vyhrál Světový pohár v Miami ve váze do 100 kilogramů a připsal si už čtvrtý turnajový triumf v seriálu v seniorské kariéře. Ve finále porazil úřadujícího mistra Evropy Amela Mekiče z Bosny a Hercegoviny po druhém wazari před časovým limitem.
03.07.2011 08:45 |

Krpálek vyhrál v Salvadoru druhý závod SP za sebou

Český judista Lukáš Krpálek vyhrál nedělní závod Světového poháru v Salvadoru ve váze do 100 kg a v seriálu triumfoval podruhé za sebou, když navázal na svůj předchozí úspěch v Miami.
18.07.2011 12:15 |

FANTASTICKÉ! Krpálek vyhrál Grand prix v Japonsku, v kolébce juda!

Judista Lukáš Krpálek zaznamenal další velký úspěch! V neděli vyhrál turnaj série Grand Slam v Tokiu a cestou za triumfem porazil i dva olympijské vítěze!
01.12.2013 12:25 |

Judista Krpálek obhájil titul mistra Evropy! Všechny zápasy vyhrál na ipon

Lukáš Krpálek jako první český judista v historii obhájil titul mistra Evropy. Na šampionátu v Montpellieru vyhrál na ipon všechny čtyři své zápasy v kategorii do 100 kilogramů. Ve finále udolal světovou osmičku Elmara Gasimova z Ázerbájdžánu.
26.04.2014 18:50 |

Lukáš Krpálek: Judo bolí, je to masakr!

Letos už Lukáš Krpálek vyhrál jeden závod Světového poháru, loni získal bronz na MS. Londýn je jeho první olympiádou. „Určitě by bylo hezký být na bedně. Když podám nejlepší výkon, může z toho být dobrý výsledek,“ říká.
24.07.2012 12:10 |

Judista Krpálek si dárky na vánoce přivezl z Tokia! Teď chce na ryby do Norska

Česko má novou sportovní hvězdu. Životní sezónu má za sebou judista Lukáš Krpálek. Vrátil zpátky domů z Tokia, kde vyhrál prestižní turnaj a přiznal, že stihl nakoupit i vánoční dárky.
11.12.2013 08:05 |

Lukáš Krpálek je prvním českým mistrem světa v judu

Lukáš Krpálek vybojoval historicky první titul mistra světa pro české judo. Na šampionátu v Čeljabinsku dnes vyhrál v kategorii do 100 kilogramů všech pět zápasů včetně semifinále s domácím favoritem a mistrem světa z roku 2011 Tagirem Chajbulajevem a finále s Kubáncem Josém Armenterosem. Ke dvěma titulům mistra Evropy a dvěma bronzům ze světových šampionátů přidal i kov nejcennější a stal se definitivně nejúspěšnějším českým judistou všech dob, i když mu je teprve 23 let.
30.08.2014 14:20 |

Abraham dojel třetí v Motegi a dosáhl na první stupně vítězů v MS

Motocyklový závodník Karel Abraham obsadil v třídě Moto2 třetí místo v dnešní Velké ceně Japonska a poprvé v kariéře se v mistrovství světa postavil na stupně vítězů. Dvacetiletý brněnský jezdec dosáhl životního výsledku díky předjetí Alexe de Angelise tři zatáčky před cílem.
03.10.2010 11:05 |

Osobnosti: Karel Abraham (343 článků)

Lyžař Bauer má jasno: Buď návrat na stupně vítězů, nebo konec!

Vrátím se na stupně vítězů, nebo skončím! Takové jsou plány Lukáše Bauera pro olympijskou sezonu. Na Soči se hodlá chystat také s dvojicí elitních ruských lyžařů běžců, Alexandrem Legkovem a Iljou Černousovem, pod vedením švýcarského trenéra Reta Bürgermeistera.
08.04.2013 16:45 |

Osobnosti: Lukáš Bauer (161 článků)

Strachová útočila na stupně vítězů. Nakonec skončila sedmá

Lyžařce Šárce Strachové nevyšel útok na stupně vítězů ve slalomu ve finále Světového poháru v Lenzerheide. Po prvním kole byla těsně čtvrtá, ale nakonec obsadila sedmé místo. Suverénně zvítězila držitelka malého glóbu za disciplínu a olympijská vítězka ze Soči Mikaela Shiffrinová z USA.
15.03.2014 12:55 |

Osobnosti: Šárka Strachová (205 článků)

Strachová se po roce dostala na stupně vítězů, v Záhřebu byly rychlejší jen Slovenky

Lyžařka Šárka Strachová si v dnešním slalomu Světového poháru v Záhřebu dojela pro nejlepší výsledek v sezoně. Česká reprezentantka skončila třetí a poprvé od loňského ledna vystoupala na stupně vítězů. Z výhry se radovala Slovenka Veronika Velez-Zuzulová, druhá skončila její krajanka Petra Vlhová.
03.01.2017 18:00 |

Osobnosti: Šárka Strachová (205 článků) , Veronika Zuzulová (8 článků)

Krpálek: Medaile z MS tady nebyla dvacet let

Judista Lukáš Krpálek vybojoval v Paříži po dvaceti letech pro české mužské judo medaili z mistrovství světa, v kategorii do 100 kilogramů získal bronz.
29.08.2011 18:15 |

Krpálek přivezl bronz, jeho děda s novým účesem oběhne vesnici

Judista Lukáš Krpálek si plnými doušky užívá zisku historické bronzové medaile na mistrovství světa v Paříži. Hlavní oslavy přijdou ve středu, přesto už dostal mnoho gratulací k tomu, že vybojoval pro české judo první mužskou medaili z MS po 20 letech. Blahopřáli mu dokonce i Francouzi, kteří ho zastavovali na pařížských ulicích. Už se také těší na to, že bude moci naplnit vyhranou sázku a upravit účes svému dědovi.
30.08.2011 21:55 |

Judista Krpálek obhajoval na ME bronz, ale vypadl ve 2. kole

Český judista Lukáš Krpálek vypadl na mistrovství Evropy v ruském Čeljabinsku už ve druhém kole, když mu stopku vystavil Rus Zafar Machmadov.
28.04.2012 15:05 |

Olympionici začali fasovat oblečení pro Londýn! Judista Lukáš Krpálek: A co boty? Číslo 48...

Ramena jako obr Atlas, co podpírá nebeskou klenbu. Velké tlapy a nohy číslo 48. Bez 2 cenťáků dvoumetrový rambousek se těžko obléká. A hlavně obouvá. Lukáš Krpálek (21) si včera spolu s ostatními judisty vyzvedl oblečení pro olympijské hry v Londýně. To bylo zkoušení a převlékání!
30.06.2012 12:10 |