Článek

Křižovníci u soudu: Soukromník má vrátit činžák na dobré adrese

 
Stále častější žaloby církevních řádů na určení vlastnictví v souvislosti s restitucemi přinášejí první soudní rozuzlení. Například Rytířský řád křižovníků s červenou hvězdou je blízko k tomu, aby získal činžovní dům na lukrativní adrese v pražském Karlíně.
27.07.2015 18:05 |

podobné články

Podobné články

Krysy zbořily činžák: Podhrabaly jeho základy!

 
Ani ne týden poté, co se zřítily dva minarety ikonického Tádž Mahalu, spadla v indické Agře další stavba, tentokrát ale podstatně méně významná: třípatrový činžák. Co ale šokuje, je důvod pádu: můžou za něj krysy!
18.04.2018 12:15 |

podobné články

Potrubní pošta čeká na své vzkříšení, šanci jí dal soukromník

 
Jediná zachovalá potrubní pošta na světě se nachází v Praze. Slaví 125 let od založení a zároveň vzpomíná na svůj konec, který nastal s modernizací, ale především s povodněmi v roce 2002. Před dvěma měsíci ji koupil od Telefóniky O2 soukromník, který ji chce revitalizovat.
07.08.2012 11:00 |

podobné články

Předseda Evropského soudu pro lidská práva Guido Raimondi navštívil Ústavní soud

 
Předseda Evropského soudu pro lidská práva (dále jen ESLP) Guido Raimondi přijel na pozvání Ústavního soudu do České republiky a dnes v jeho prostorách jednal se soudci Ústavního soudu. Spolu s ním přijeli také Aleš Pejchal, soudce Evropského soudu pro lidská práva zvolený za Českou republiku a Françoise Elens-Passos, vrchní tajemnice Evropského soudu pro lidská práva, jednání byl přítomen také Vít A. Schorm, vládní zmocněnec pro zastupování před Evropským soudem pro lidská práva. Předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský po přivítání hostů krátce pohovořil o současné situaci na Ústavním soudě a některých aktuálních otázkách, které při své rozhodovací činnosti řeší. Soudkyně Ústavního soudu Kateřina Šimáčková následně přednesla příspěvek na téma aplikace judikatury ESLP v rozhodovací praxi Ústavního soudu. Diskutovalo se také o vztahu judikatury ESLP a institutu obnovy řízení před Ústavním soudem a pan Guido Raimondi otevřel i téma aktuální situace ohledně Dodatkového protokolu č. 16 k Evropské úmluvě o ochraně lidských práv a základních svobod. Cílem tohoto protokolu je rozšíření poradní pravomoci ESLP na otázky práv a svobod chráněných Úmluvou a umožnění vnitrostátním „nejvyšším soudům“, aby si v konkrétním soudním sporu vyžádaly posudek ESLP k otázkám výkladu a použití Úmluvy. Ve hře je však zároveň otázka, které „nejvyšší soudy“ by mohly posudek žádat a odpověď na ni by měl nalézt každý smluvní stát. V České republice by tuto pravomoc mohl mít buď pouze Ústavní soud, nebo i Nejvyšší soud a Nejvyšší správní soud, předseda Ústavního soudu však nechtěl předjímat, jaké řešení by bylo pro Českou republiku nejvhodnější, to bude předmětem dalších jednání.
22.06.2017 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Rychetský (25 článků)

Do konce července požádaly církve o vrácení 11 272 pozemků

 
Státní pozemkový úřad (SPÚ) ke čtvrtku eviduje žádosti o vydání celkem 11 272 pozemků v rámci církevních restitucí, za týden jich tak přibylo zhruba 800. Z aktuálního seznamu na webu úřadu vyplývá, že o vrácení majetku v uplynulém týdnu požádaly olomoucká Metropolitní kapitula u svatého Václava, Kongregace sester Těšitelek Božského Srdce Ježíšova, olomoucké arcibiskupství, břevnovští benediktini, strahovští premonstráti a křižovníci.
02.08.2013 13:10 |

podobné články

Křižovníci se vyjádřili k tomu, že jejich řád údajně tuneluje aktivní gay s podporou velmistra, a podpořili stanovisko kardinála Duky

 
Několik členů Rytířského řádu Křižovníků s červenou hvězdou zaslalo ParlamentnímListům.cz vyjádření k článku „Skandál v církvi. Aktivní gay údajně fakticky řídí nejznámější český řád a prodává nekale řádový majetek. Jde i o restituce. Řeší to i ve Vatikánu a toto nám řekl Duka“, který vyšel na ParlamentníchListech.cz.
12.07.2016 15:15 |

podobné články

České Budějovice: Byl spuštěn nový mapový portál

 
Byl spuštěn nový mapový portál města České Budějovice. V současné době tak běží souběžně dva mapové portály pro občany a návštěvníky města - vám známý na adrese http://mapy.c-budejovice.cz a nový portál na adrese http://cbgis.c-budejovice.cz
01.08.2011 14:30 |

podobné články

První žena expremiéra už žije na nové adrese: Milionářka Nečasová bydlí ve věžáku!

 
Jak po rozvodu s expremiérem Petrem Nečasem (49) žije jeho první žena Radka (47)? Jezdí pořád ve staré fabii, kterou používala ještě coby žena premiéra, ale… Bydlí na nové adrese. Z pražských Modřan se přestěhovala do novostavby v pražském Kamýku.
10.12.2013 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9260 článků)

Průzkum Bisnode: Čtyřicet procent nespolehlivých plátců DPH má sídlo na virtuální adrese

 
Na virtuální adrese má registrované sídlo zhruba 2 000 nespolehlivých plátců DPH, což představuje 40 procent všech nespolehlivých plátců DPH. Obchodování s firmou na virtuálním sídle tak může v rámci podnikatelských aktivit představovat zvýšené obchodní riziko. Analýzu dnes zveřejnila poradenská společnost Bisnode, která se zabývá poskytováním ekonomických informací o firmách.
11.05.2016 14:40 |

podobné články

Den otevřených dveří na Fakultě informačních technologií ČVUT

 
Fakulta informačních technologií Českého vysokého učení technického v Praze pořádá dne 16. prosince 2016 od 9.00 do 15.00 hodin Den otevřených dveří pro uchazeče o studium i ostatní zájemce o dění na fakultě. Hlavní program bude probíhat v Nové budově ČVUT na adrese Thákurova 9, Praha 6 – Dejvice. Přednášky o bakalářském studiu se uskuteční od 9.00 a od 11.30 hodin v Ballingově sále v Národní technické knihovně na adrese Technická 6/2710, Praha 6 – Dejvice.
13.12.2016 22:20 |

podobné články

Průzkum: Skoro polovina nespolehlivých plátců má sídlo na virtuální adrese

 
V únoru přibylo 284 nových nespolehlivých plátců DPH a jejich celkový počet dosáhl 8 246. Únorový přírůstek obstaraly především subjekty s tržbami do 10 milionů korun a s pražskou adresou. Téměř polovina nových nespolehlivých plátců DPH má registrované sídlo na virtuální adrese.
08.03.2017 14:05 |

podobné články

Manželce režiséra Adamce končí mateřská: Na Nově zapomněli, že ji musí vrátit na obrazovku

 
Už za dva týdny by se měla na obrazovky večerního zpravodajství TV Nova vrátit sportovní komentátorka Jana Adamcová  (39) . "Končí mi mateřská dovolená a jsem připravena vrátit se do práce," řekla Super.cz manželka režiséra Jiřího Adamce  (63) , který zaměstnavatele svojí manželky neopustil zrovna v dobrém. Janě by ale její místo podle zákoníku práce vrátit přesto měli.
01.11.2011 17:55 |

podobné články

Manželce režiséra Adamce končí mateřská: Na Nově už nepočítají s tím, že ji musí vrátit na obrazovku?

 
Už za dva týdny by se měla na obrazovky večerního zpravodajství TV Nova vrátit sportovní komentátorka Jana Adamcová  (39) . "Končí mi mateřská dovolená a jsem připravena vrátit se do práce," řekla Super.cz manželka režiséra Jiřího Adamce  (63) , který zaměstnavatele svojí manželky neopustil zrovna v dobrém. Janě by ale její místo podle zákoníku práce vrátit přesto měli.
01.11.2011 19:50 |

podobné články

Chystá se velká akce proti Babišovi. Soukromník Baránek nám prozradil, kdo všechno se zapojí

 
ROZHOVOR Mocenská „genocida“ Babišovy vlády proběhne podle zakladatele Strany soukromníků ČR Rudolfa Baránka tvrdě a nekompromisně. „Dnes k tomu stačí šmírovací zákony a tisíce dobře placených úředníků, kteří umordují téměř každého, na koho ukážou. Pokuty, sankce, buzerace, tak to probíhá dnes,“ prohlásil Baránek. A v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz prozradil, že představitelé více než deseti organizací, které sdružují živnostníky a malé podnikatele, připravují v tomto roce protestní akce a k účasti zvou všechny, komu záleží na obraně demokracie a svobody života i podnikání.
01.01.2018 21:00 |

podobné články

V Praze praská činžák u staveniště tunelu. Hasiči evakuovali lidi

 
Ve středu před polednem vyjeli hasiči k činžovnímu domu v Praze 6, kde se objevily praskliny na schodech a ve zdech.
21.10.2009 12:30 |

podobné články

Nevydařený žhářský útok na činžák, kde žijí Romové

 
AKTUALIZOVÁNO: Na činžovní dům v Rybářské ulici v Opavě, kde žijí Romové, někdo v noci na sobotu zaútočil dvěma zápalnými láhvemi, které však naštěstí nehořely.
04.04.2010 08:50 |

podobné články

DNEŠNÍ TISK: Výmluva řidičů na osobu blízkou neskončí

 
Nový Holého lék proti rakovině zklamal - lidem škodí. Cyril Svoboda činžák v Dejvicích nezíská.
24.11.2010 07:00 |

podobné články

Osobnosti: Cyril Svoboda (351 článků)

Knižní portrét krajiny i lidí

 
Osamělý, kdysi honosný činžák uprostřed továrního prostoru, který ztratil svůj původní účel poskytující smysl existence jeho obyvatelům, nabízí román ostravské rodačky Nely Rywikové nazvaný podle místa hlavního děje Dům číslo 6.
25.06.2013 10:55 |

podobné články

Ministr Blažek králem realit. Loni přikoupil činžák

 
Ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) se o svou budoucnost nemusí bát. Vyplývá to alespoň z informací serveru Lidovky.cz. V minulosti ministr nakoupil několik nemovitostí a v loňském roce k nim přidal půlku činžovního domu. Za nájemné vyinkasoval 445 tisíc korun.
03.07.2013 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Blažek (550 článků)

Squatteři obsadili činžák u Václaváku: Stříleli z něj dělobuchy a rachejtle!

 
Squatteři ve čtvrtek večer obsadili čtyřpatrový dům v centru Prahy mezi Hlavním nádražím a Václavským náměstím. Na místě bylo 200 lidí uvnitř i kolem budovy a na domě visely transparenty. Polovina z nich dům v noci dobrovolně opustila, 33 squatterů policie zadržela.
24.10.2013 22:35 |

podobné články