Článek

Křížit lidi s opicemi? V Rusku žádný problém!

 
Zní to dost zvláštně, že? Ale je to tak. O zkřížení lidí s opicemi se pokoušel ruský vědec, který spolupracoval se Stalinem….
13.05.2016 13:15 |

podobné články

Podobné články

Tajemství Amazonského pralesa: Odlehlý kmen se živí opicemi, na nohou mají 6 prstů

 
Na východu Ekvádoru hluboko v deštném pralese žije odlehlý kmen Huaorani. Jejich počet se odhaduje zhruba 4000 lidí a žijí velmi jednoduchým stylem života. Živí se hlavně opicemi a pekari.
22.01.2017 18:00 |

podobné články

Dívka žila s opicemi. Pak ji lovci prodali do nevěstince za papouška

 
Čtyřletou dívenku unesli z domova v Kolumbii a vyhodili ji v pralese. Několik let žila s opicemi. Pak ji zachránili lovci, ale ještě neměla vyhráno. Za papouška ji prodali do nočního klubu.
07.04.2013 13:10 |

podobné články

Generál Kostelka, exministr obrany: Putinova popularita je obrovská, opozice slabá. Rusové přežijí sankce i o chlebu a vodě. Zatvrdí se a nikdo s nimi nehne

 
Expert přes leteckou bezpečnost, exministr obrany a bývalý velvyslanec v Rusku Miroslav Kostelka upozornil, že obviňování ruského prezidenta Vladimira Putina z viny za sestřelení malajsijského letadla jeho postavením v Rusku neotřese. „Spoléhat na to, že se objeví nějaká velmi silná vnitřní opozice v Rusku, je podle toho, jak jsem situaci v Rusku znal a jak ji trochu stále ještě sleduji, v současné době fikcí. Popularita Putina byla v červnu kolem sedmdesáti tří procent. Rusové jsou lidi, kteří přežijí o chlebu a vodě. Takže se spíš bojím, že sankce budou kontraproduktivní,“ vysvětlil přední český odborník v otázkách vojenské bezpečnosti v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz svůj postoj k tragédii na Ukrajině, hledání viníků i přitvrzení sankcí vůči Rusku ze strany Evropy.
23.07.2014 09:05 |

podobné články

Mrázek (S12): Tři politiky - tvůrkyně míru, prodejná děvka a užitečná pomocnice

 
Když na světě lidí přibývalo a zájmy jednotlivých rodin, rodů a kmenů se začaly křížit, byla vynalezena politika jako způsob uspořádávání věcí společných praktičtějším a ušlechtilejším způsobem, než vzájemným zabíjením.
06.07.2016 15:40 |

podobné články

Paviáni drancují vinice. Chodí se opíjet

 
Jihomoravští vinaři si stěžují na špačky, ti jihoafričtí mají zase problém s opicemi.
31.03.2010 07:00 |

podobné články

Jana Šimončíková: Jak radnice „demokraticky“ rozhoduje o zřizování modrých zón

 
Modré zóny (zóny placeného stání - ZPS) – pro některé lidi úleva, že zaparkují před svým domem, ale pro spoustu lidí problém. Problém pro příbuzné, kteří se chtějí vzájemně navštěvovat a každý bydlí v jiné části Prahy nebo někdo z nich nebydlí v Praze vůbec. Problém pro děti, které chtějí pomáhat svým starým rodičům. Problém pro podnikatele – ne každý si může dovolit platit 12 000 až 36 000 Kč za rok za povolenku, problém pro firmy, které drží pohotovost a zaměstnanci parkují služebním vozem před svým domem. ZPS mohou ovlivnit i podnikatelskou činnost ve smyslu, že omezují parkování pro zákazníky. Lidi v pronájmu bez trvalého bydliště nemají na povolenku vůbec nárok. (Nechápu, proč nemůže být vystavena povolenka po předložení nájemní smlouvy ).
17.03.2017 17:40 |

podobné články

Libor Dvořák: V Rusku jsou svobodná média utlačovaná. A babičky a dědečkové sedí u státní televize. Co tam slyší, tomu věří, což je největší problém ruské společnosti

 
Novinář, komentátor a překladatel Libor Dvořák se profesně dlouhodobě zabývá Ruskem. ParlamentnimListům.cz v rozhovoru vysvětlil, jak je to se svobodou médií v Rusku. "Anna Politkovská a její osud jsou pro mě potvrzením toho, že novináři v Rusku to mají nejenom velice těžké, ale že jejich profese je smrtonosná," upozornil na případ známé novinářky, který byla zavražděna. Od chvíle kdy se k moci dostal Vladimír Putin, jsou podle něj svobodná média v Rusku velmi výrazně omezována. "A tento proces bohužel pokračuje a utahování šroubů je stále citelnější," vysvětlil.
23.12.2014 08:51 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Dvořák (36 článků)

Bělobrádek (KDU-ČSL): Kolibříka s anakondou křížit nebudeme

 
Lidovcům a zeleným rostou preference. Je možné, že tvrzení stará pár měsíců o politických mrtvolách se ukážou jako zcela mylná.
05.08.2011 14:50 |

podobné články

Lidovci a zelení nepůjdou do koalice. Alespoň ne celostátně

 
Kolibřík se nebude křížit s anakondou, tedy Strana zelených a KDU-ČSL, které se loni obě nedostaly do sněmovny, nevytvoří koalici, jak někteří spekulují. Alespoň ne celostátně. Tvrdí to šéf lidovců Pavel Bělobrádek.
06.08.2011 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Bělobrádek (1483 článků)

Lidovci a zelení nepůjdou do koalice. Alespoň ne celostátně

 
Kolibřík se nebude křížit s anakondou, tedy Strana zelených a KDU-ČSL, které se loni obě nedostaly do sněmovny, nevytvoří koalici, jak někteří spekulují. Alespoň ne celostátně. Tvrdí to šéf lidovců Pavel Bělobrádek.
06.08.2011 20:50 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Bělobrádek (1483 článků)

Angelina Jolie bude mít možná svatbu v podobný termín jako Jennifer Aniston

 
Proslýchá se, že svatební den Brada Pitta a Angeliny Jolie by se mohl křížit se svatbou Jennifer Aniston a Justina Therouxe. Jak to nakonec bude?
13.03.2013 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Brad Pitt (1626 článků) , Jennifer Aniston (708 článků) , Angelina Jolie (2029 článků) , Justin Theroux (168 článků)

RECENZE: Křížit Stepfordské paničky a Stmívání se nemusí vyplatit

 
Dárce je dalším ze sci-fi filmů, které zpracovávají téma odlidštěné izolované společnosti žijící jako sekta na ostrově, planetě či vesmírné stanici. Tento pokus je ale natolik myšlenkově mdlý a vlezle hezoučký, že se i 90 minut zdá moc.
05.09.2014 16:15 |

podobné články

Dej si bacha na hubu, varovala prý manželka Jandáka, než šel do rádia. Moc se to nepovedlo. Přečtěte si to raději sami

 
Poslanec Vítězslav Janák (ČSSD) zavítal do nedělního Press klubu Luboše Xavera Veselého na Frekvenci 1. A začal od podlahy, respektive od „kalašnikova“. Jandáka prý Zeman rozesmál a nemá smysl zabývat se tím, co píšou média. Kdyby prezident Zeman vymyslel lék na rakovinu, tak bude obviněn, že šíří epidemii rakoviny. Podobné nesmysly prý šíří „Schwarzenbergovy pluky“. Došlo i na ideu multikulturalismu. Je to prý stejné, jako bychom chtěli křížit sýkorku a žirafu.
31.01.2016 18:01 |

podobné články

Osobnosti: Vítězslav Jandák (383 článků) , Luboš Veselý (304 článků) , Vítězslav Veselý (85 článků)

Tramvaje do Nuslí by mohly křížit magistrálu

 
Zasypat tramvajový podjezd pod magistrálou na náměstí Hrdinů a vést tramvajové linky mířící do Pankrácké vozovny přes páteřní komunikaci Prahy. Takovou vizi rekonstrukce Táborské ulice v pondělí představil v pondělí starosta Prahy 4 Petr Štěpánek (SZ) se zástupci Institutu plánování a rozvoje (IPR). Její součástí by byla i výsadba stromů a vznik nových zastávek.
14.03.2016 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Štěpánek (594 článků) , Petr Štěpánek (594 článků)

Nárožný šikanuje kolegy: Slízla si to i hvězda Partičky!

 
Baviči a herci Petrovi Nárožnému (77) není radno křížit cestu. A to platí hlavně pro herce a režiséry, s těmi se Nárožný obzvlášť nemaže!
19.03.2016 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nárožný (73 článků)

Nový trend množíren může dopadnout tragicky: Rosie už neměla s pejskem nic společného

 
České množírny vzaly doslova útokem nový trend, který se v tomto odporném „živobytí“ rozmáhá. Je jím specifická barva srsti zvaná merle, která připomíná mramorování. Přirozená je jen některým plemenům, ale to množitelům nebrání ji křížit i na další rasy. Například na čivavy, které se pak prodávají jedna radost. Jenže vše má své následky - nejhorší ukázkou je fenka Rosie, která už jako čivava vůbec nevypadala.
18.07.2016 13:00 |

podobné články

Žádný signál již není problém: iPhone teď dokáže posílat kouřové signály!

 
Jste na odlehlém místě, kde váš chytrý telefon nemá žádný signál? Žádný problém! Německý vynálezce sestrojil periferii, díky které může iPhone posílat kouřové signály. A k těm se americká zpravodajská služba NSA jen tak nedostane!
18.02.2014 13:10 |

podobné články

Opravdový Tarzan žije: Podívejte se na muže, který vyrůstal s opicemi

 
Svět obletěl příběh skutečného Tarzana z Afriky - jako malé dítě ho tři roky vychovávaly opice. Otec chlapce odložil v džungli, protože byl mentálně zaostalý. Hoch přežil a vrátil se zpátky mezi lidi.
06.11.2013 22:05 |

podobné články

Opičí zloději: Specializací jsou auta se střešním kufrem

 
Projet touhle džunglí je o strach. Budete tady totiž okradeni. Opicemi. A nemáte proti nim žádnou šanci. Jsou v přesile. A berou vše. Včetně spodního prádla. A vy jen bezmocně přihlížíte...
24.07.2009 22:10 |

podobné články