Kreuziger po návratu z životní 'Le Tour' vybírá ze dvou stájí. Odpočívat se nechystá

Přestože by se někomu mohlo zdát desáté místo na slavném cyklistickém podniku Tour de France jako nic moc, v případě  Romana Kreuzigera jde o mimořádný počin, který možná dokonce předčí prvenství Chrise Froomea. Zatímco se od britského cyklisty nehnula jeho věrná družina ani na krok, Čech předvedl železné odhodlání, když závod odjel prakticky sám, jen s pomocí spurtera Petera Sagana. O českou cyklistickou hvězdu teď bude pochopitelně velký zájem. Kterou stáj si vybere?
25.07.2016 17:30 |

Osobnosti: Roman Kreuziger (324 článků)

Cyklista Kreuziger se oženil, svatbu měl na hradě v Itálii

Nejlepší český cyklista na silnici Roman Kreuziger si v pátek nedaleko svého současného domova u italského jezera Lago di Garda vzal snoubenku Michaelu. Obřad v italštině se konal ve městečku Torri del Benaco. Další články k tématu: Kreuziger bude jezdit s Contadorem, jde do týmu Saxo Bank-Tinkoff Bank Totální hovadina, brání se Kreuziger nařčením, že nebojoval za Čechy Zklamaný Kreuziger. V paměti zůstávají jen medaile, řekl cyklista
07.10.2012 20:20 |

Kreuziger bude šlapat za protinožce. A Sagan je oficiálně nejbohatším cyklistou světa

Český cyklista Roman Kreuziger si vybral ze čtyř nabídek a podepsal dvouletý kontrakt s australskou stájí Orica-BikeExchange. Jeho slovenský kolega a mistr světa Peter Sagan ze stáje Tinkoff, která po letošní sezóně končí, uzavřel tříletou smlouvu s německou stájí Bora-Hansgrohe. S  šesti miliony eur ročně by se měl stát nejlépe placeným cyklistou světa.
01.08.2016 13:25 |

Kreuziger na Tour upadl, ztratil tři minuty. Sedmou etapu ovládl Cavendish

Ve finiši sedmé etapy Tour de France zvítězil Brit Mark Cavendish ze stáje HTC a získal své sedmnácté vítězství na Tour. Žlutý trikot pro celkového lídra uhájil popáté v řadě Nor Thor Hushovd, který dojel v čelní skupině. Roman Kreuziger ztratil po pádu tři minuty a v průběžném pořadí klesl na 57. příčku.
08.07.2011 19:15 |

Kreuziger podepíše dvouletou smlouvu s týmem Astana

Český cyklista Roman Kreuziger doplní ve stáji Astana uvolněné místo po trojnásobném vítězi Tour de France Albertu Contadorovi.
16.08.2010 20:00 |

Kreuziger v prvním pyrenejském testu ztratil a vypadl z desítky

Český cyklista Roman Kreuziger znovu na Tour de France vypadl z elitní desítky. První pyrenejskou etapu vyhrál po úniku Francouz Christophe Riblon, Kreuziger ji dokončil na 28. místě se ztrátou tří minut. V průběžném pořadí se před něj dostali týmový kolega z Liquigasu Ivan Basso i vítěz sobotní etapy Alexander Vinokurov a odsunuli jej na 12. příčku.
19.07.2010 08:30 |

Kreuziger dál válí. Ve slavném španělském závodu vybojoval třetí místo

Necelý týden po skončení Tour de France dojel cyklista Roman Kreuziger třetí ve svém oblíbeném závodu Clásica San Sebastián. Nejvýznamnější španělský jednorázový podnik vyhrál Francouz Tony Gallopin, kterému se v závěru povedlo ujet ze skupiny uprchlíků. Kreuziger ve spurtu o druhé místo prohrál s domácím Alejandrem Valverdem.
27.07.2013 19:00 |

Cyklista Kreuziger neuspěl s odvoláním a dál nesmí závodit

Cyklista Roman Kreuziger dál nesmí závodit. Sportovní arbitrážní soud (CAS) dnes zamítl jeho odvolání proti zastavení činnosti, které nařídila mezinárodní cyklistická federace UCI kvůli nedořešenému případu s jeho biologickým pasem. CAS to oznámil na svém webu. Kreuziger tak po Tour de France přijde i o zamýšlený start na Vueltě, která začne v sobotu.
20.08.2014 19:00 |

Začíná Tour de France, svátek cyklistiky s českou účastí. Program uvnitř

S historicky nejvyšší českou účastí ve startovním poli začne v sobotu v Utrechtu 102. ročník slavného cyklistického závodu Tour de France. Důvěru od svých stájí si vysloužili Leopold König (Sky), Roman Kreuziger (Tinkoff-Saxo), Zdeněk Štybar (Etixx-Quick-Step) a Jan Bárta (Bora-Argon 18). Hlavního favorita lze hledat jen velmi obtížně, v pelotonu bude řada adeptů na prvenství.
03.07.2015 17:46 |

Osobnosti: Roman Kreuziger (324 článků) , Jan Bárta (157 článků) , Zdeněk Štybar (104 článků) , Leopold König (20 článků)

Kreuziger zahájil Tour sedmým místem v časovce

Český cyklista Roman Kreuziger vstoupil do 96. ročníku Tour de France vynikajícím sedmým místem v první etapě, jíž byla časovka v Monaku.
07.07.2009 06:35 |

Tour: Nocentini se bál o vedení, Kreuziger se propadl v celkovém pořadí

Vítězem 14. etapy na Tour de France se stal po úspěšném úniku Rus Sergej Ivanov. O zajímavý posun v celkovém pořadí se postaral George Hincapie, který se propracoval na druhé místo. Roman Kreuziger je patnáctý.
18.07.2009 17:55 |

Tour ON-LINE: Kreuziger v časovce propadl, zvítězil Contador

Individuální časovkou na 40 kilometrů pokračovala cyklistická Tour de France. Roman Kreuziger nevyužil velké příležitosti, aby se probojoval do nejlepší desítky, když skončil až na 53. místě s více než tříminutovou ztrátou na vítězného Contadora.
23.07.2009 17:00 |

Tour: Časovku ovládl Contador, Kreuziger vyhořel

Časovku na 40 km na Tour de France vyhrál Alberto Contador, jenž si upevnil tři etapy před koncem vedení v čele. Český jezdec Roman Kreuziger dojel na 53. místě a v celkové klasifikaci klesl o jednu pozici na 12. příčku.
23.07.2009 19:35 |

Osobnosti: Roman Kreuziger (324 článků) , Alberto Contador (98 článků)

Skvělý Kreuziger se dostal do nejlepší desítky Tour

Český cyklista Roman Kreuziger obsadil ve 20. etapě Tour de France sedmé místo a díky tomu se v celkovém pořadí posunul na devátou příčku. Žlutý trikot udržel Alberto Contador ,který míří za celkovým vítězstvím.
25.07.2009 17:00 |

TOUR: Contador vyhrál 96. ročník slavného závodu, Kreuziger splnil cíl

Španělský cyklista Alberto Contador z týmu Astana se stal v neděli vítězem 96. ročníku Tour de France. Roman Kreuziger skončil devátý.
26.07.2009 18:15 |

Kreuziger letos pojede Tour i Vueltu

Nejlepší český cyklista Roman Kreuziger má na programu pro rok 2010 elitní závody jako Tour de France či španělskou Vueltu.
14.12.2009 13:25 |

Kreuziger překonal zdravotní problémy, připravuje se na Tour

Cyklista Roman Kreuziger se zotavil ze zdravotních problémů, tráví volno v Čechách a připravuje se na závod Okolo Švýcarska, který pro něj bude generálkou na slavnou Tour de France.
11.05.2010 12:10 |

Kreuziger po nemoci zahájil přípravu na Tour de France

Nejlepší český cyklista Roman Kreuziger zahájil po nemoci rozhodující část přípravy na svůj vrchol letošní sezony. Tím bude start na červencové Tour de France, na níž chce jezdec stáje Liquigas při své třetí účasti potvrdit rostoucí výkonnost a po dvanáctém a devátém místě z předchozích ročníků si chce opět ve výsledkové listině polepšit.
11.05.2010 12:55 |

Kreuziger skončil čtvrtý v další horské etapě Tour de France

11.07.2010 19:30 |

Český cyklista Roman Kreuziger z Liquigasu obsadil čtvrté místo v druhé horské etapě Tour de France, což pro něj značí nejlepší dílčí umístění ve slavném závodu. V celkovém pořadí se tak posunul po osmém dnu na sedmou příčku.
12.07.2010 13:25 |