Královéhradecký kraj: Středoškoláci vybojovali pro kraj „bronzové medaile“

Kvalitou odborné činnosti studentů středních škol se Královéhradecký kraj dostal na třetí příčku v konkurenci všech krajů České republiky. Předstihnout ho dokázaly pouze Jihomoravský kraj a Praha. V oblasti historie a informatiky byli reprezentanti Královéhradeckého kraje dokonce nejlepší v republice. Na druhých a třetích místech pak skončili v dalších šesti oblastech. Na stupních vítězů tak stanuli v osmi z celkových osmnácti soutěžních kategorií.
24.06.2016 16:55 |

Bronzové hody pokračují! Suchánek a Berná přidali další dvě medaile

Českým sportovcům se na letních paralympijských hrách v Riu daří! Další dvě bronzové medaile vybojovali po úterním soutěžním dni koulařka Eva Berná a stolní tenista Jiří Suchánek.
14.09.2016 09:50 |

Bravo, čeští sportovci vybojovali na olympiádě v Londýně čtyři zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile! Díky!

Čtyři zlaté, tři stříbrné a tři bronzové. Taková je bilance české výpravy na skončených XXX. olympijských hrách. Je skvělá, lepší než v před čtyřmi roky v Pekingu.
13.08.2012 12:15 |

Hnutí ANO pro Královéhradecký kraj: odcházíme do opozice se vztyčenou hlavou

Hradec Králové Hnutí ANO pro Královéhradecký kraj vnímá odchod do opozice v souvislosti s podpisem memoranda o spolupráci ČSSD, ODS, TOP 09, Koalice pro Královéhradecký kraj a Starostů a Východočechů jako nejlepší řešení.
16.10.2016 15:15 |

Královéhradecký kraj zruší náměstka hejtmana, chce šetřit

Stovky tisíc korun chce Královéhradecký kraj ušetřit zrušením pozice náměstka. Kromě toho nebude radní pro ekonomiku pracovat na plný úvazek. Pro ParlamentníListy.cz to řekl dosavadní hejtman kraje a sociální demokrat Lubomír Franc. „Královéhradecký kraj bude mít v nastávajícím období pouze dva náměstky místo dřívějších tří,“ vysvětlil Franc.
14.11.2012 17:05 |

Královéhradecký kraj skvostem České republiky

Královéhradecký kraj je mekkou turistiky. V této oblasti můžete ukojit veškeré své touhy a splnit si svá nejtajnější přání. Je zde nepřeberné množství možností jak se zrelaxovat aktivně, ale taktéž pasivně. Vaše oči potěší pohled na nádherné skvosty místní architektury z dob středověku, ale samozřejmě i modernější stavby. Vydechnete a načerpáte energii v téměř panenské přírodě, kterou Královéhradecký kraj nabízí.
19.05.2016 14:25 |

Vzpěračka Věžníková má z ME do 23 let tři bronzové medaile

Veronika Věžníková získala na mistrovství Evropy ve vzpírání věkové kategorie do 23 let v Bukurešti tři bronzové medaile.
12.09.2011 21:30 |

Klaus Sýkorové: Zisk bronzové medaile mne velmi potěšil. Byl to velký závod

Blahopřání prezidenta Adéle Sýkorové k zisku bronzové olympijské medaile.
04.08.2012 15:10 |

Osobnosti: Adéla Sýkorová (20 článků)

Skifaři Synek a Knapková mají z MS bronz

Skifaři Ondřej Synek a Miroslava Knapková vybojovali v sobotu na mistrovství světa ve veslování v polské Poznani bronzové medaile.
29.08.2009 14:00 |

Osobnosti: Ondřej Synek (135 článků) , Miroslava Knapková (50 článků)

Futsalisté vrátili Ázerbájdžánu porážku a získali na ME bronz

Čeští futsalisté vybojovali na mistrovství Evropy podruhé v historii bronzové medaile.
30.01.2010 20:10 |

Evropský bronz mají volejbalisté Polska, favorizovaní Rusové znovu nic

Bronzové medaile na mistrovství Evropy volejbalistů vybojovali neúspěšní obhájci titulu Poláci. Favorizovaní Rusové, kteří vystupovali suverénně v karlovarské fázi šampionátu, o víkendu ve Vídni prohráli oba zápasy a po dnešní porážce 1:3 vyšli stejně jako na předchozím šampionátu naprázdno.
18.09.2011 17:30 |

Austrálie vybojovala na ragbyovém mistrovství světa bronz

Ragbisté Austrálie vybojovali na mistrovství světa bronzové medaile, když v pátečním utkání o třetí místo porazili v Eden Parku v Aucklandu tým Walesu 21:18. Austrálie se tak po osmi letech dočkala cenného kovu ze světového šampionátu.
21.10.2011 12:25 |

Ragbisté Austrálie po výhře nad Walesem vybojovali bronz na MS

Ragbisté Austrálie vyhráli souboj zklamaných semifinalistů nad Walesem 21:18 a získali na mistrovství světa na Novém Zélandu bronzové medaile. Dvojnásobní šampioni z let 1991 a 1999 mají další cenný kov po osmi letech, kdy brali naposledy stříbro.
21.10.2011 13:55 |

Čeští hokejisté porazili Finy a mají bronz

Čeští hokejisté porazili v neděli odpoledne domácí tým Finska 3:2 a vybojovali na mistrovství světa bronzové medaile. K vítězství nad úřadujícími mistry světa vykročili v první třetině, kterou tým Aloise Hadamczika vyhrál 3:1.
20.05.2012 17:40 |

Osobnosti: Alois Hadamczik (315 článků)

Američané vybojovali bronz. Porazili v nájezdech Finy 3:2

Bronzové medaile na hokejovém mistrovství světa získali reprezentanti USA, kteří ve Stockholmu v souboji o 3. místo porazili Finsko 3:2 po samostatných nájezdech. O první americkou medaili od šampionátu v Praze a Ostravě v roce 2004, kdy zámořský tým vybojoval rovněž bronz, rozhodl útočník Alex Galchenyuk.
19.05.2013 19:50 |

Osobnosti: Alex Alex (371 článků)

Hejtman Zimola poděkoval mladým fotbalistům za skvělou reprezentaci kraje

Za skvělou reprezentaci Jihočeského kraje poděkoval v pondělí 2. února hejtman Jiří Zimola zástupcům jihočeského výběru mladých fotbalistů a jejich trenérům, kteří začátkem ledna vybojovali bronzové medaile na halovém turnaji družstev do 15 let v ruském Jekatěrinburgu.
03.02.2015 05:21 |

Pád fotbalových titánů. Proč Nizozemci selhali v kvalifikaci na Euro?

Na mistrovství světa v roce 2010 se jim sen o zlatém večírku rozplynul v prodloužení finálového zápasu proti Španělsku. O čtyři roky později vybojovali na šampionátu v Brazílii bronzové medaile, přičemž v semifinále jim vystavil stopku až penaltový rozstřel s Argentinou. Ale pokud si chtěli Holanďané spravit chuť na Euru 2016, tak se ve svých plánech krutě přepočítali. Nedokázali totiž vůbec projít kvalifikací.
26.10.2015 12:51 |

Královéhradecký kraj: O stipendium pro mediky se přihlásilo dvacet studentů. Během února by mělo být vyhlášeno další kolo

Dvacítku mediků podpoří Královéhradecký kraj stipendiem ve výši 120 tisíc korun, výměnou za to, že budou po absolutoriu působit čtyři roky v některém ze zdravotnických zařízení v kraji. Prostředky, které kraj poskytl na stipendijní programu pro mediky na akademický rok 2016-2017 vyčlenil, však nebyly zdaleka vyčerpány. Správní rada Zdravotnického nadačního fondu Královéhradeckého kraje hodlá vyhlásit druhé kolo programu.
11.01.2017 15:50 |

Kraj mého srdce 2015 - polovina hlavních cen pro Jihomoravský kraj

Polovina z osmi hlavních cen každoročně vyhlašované ankety Kraj mého srdce za rok 2015 putovala do Jihomoravského kraje. Na letošním 25. veletrhu cestovního ruchu Holiday World v Praze ceny převzala ředitelka Centrály cestovního ruchu – Jižní Morava Zuzana Vojtová. Po jednom prvenství pak získal Jihočeský kraj, Liberecký kraj, Karlovarský kraj a Praha. Jihomoravský kraj získal ocenění ve všech kategoriích kromě kategorie Zimní dovolená. Anketu Kraj mého srdce vyhlašuje každoročně vydavatelství KAM po Česku a veletržní společnost Incheba Expo Praha. Pro svůj oblíbený turistický kraj letos v osmi kategoriích hlasovalo celkem 10 745 osob.
22.02.2016 16:55 |

Královéhradecký kraj: Letošní rok bude pro krajské silnice rekordní, na jejich opravu půjde miliarda korun

Rekordní částku na opravy silnic druhé a třetí třídy vynaloží Královéhradecký kraj. V plánu je více jak čtyřicítka silničních projektů dohromady přes jednu miliardu korun. Zdrojem financování bude především nový Integrovaný regionální operační program (IROP) a Státní fond dopravní infrastruktury. Kromě spolufinancování se podílí kraj také vlastními zdroji, a to 100 miliony korun z přebytku hospodaření za loňský rok.
24.05.2016 20:05 |