Článek

Krajský policejní ředitel začal v ČT couvat: Policisté nepostupovali v rozporu se zákonem

 
Útok šíleného střelce prý trval maximálně minutu a půl, řekl pro ČT24 v pořadu Události, komentáře provozovatel restaurace Družba. Policejní složky však vnikly do objektu až skoro dvě hodiny potom. Dle ředitele krajské policie Jaromíra Tkadlečka však policie nechybovala, jelikož byla v domnění, že střelec má živé rukojmí.
26.02.2015 23:31 |

podobné články

Podobné články

ŘSD utrácí miliardy v rozporu se zákonem, zjistila kontrola

 
Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) utrácí miliardy korun na opravy silnic v rozporu se zákonem o veřejných zakázkách. S odkazem na kontrolu, kterou na ŘSD provedli zaměstnanci Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI), to napsala dnešní Mladá fronta Dnes (MfD). Kontrola může podle listu stát brzy místo šéfa ŘSD Reného Porubu.
24.04.2012 10:02 |

podobné články

Dar na kampaň zaslaný až po kampani neodporuje zákonu, míní senátor

 
Členy horní parlamentní komory čeká nesnadný úkol. Musí prověřit, zda prezidentské kampaně jednotlivých uchazečů o Hrad neprobíhaly v rozporu se zákonem. Ukazuje se přitom, že i samotná legislativní úprava, s níž budou senátoři pracovat, by si zasloužila nápravu nedostatků. Informuje o tom server Týden.cz. Není např. v rozporu se zákonem, když kandidáti na Hrad získávají sponzorské dary až po kampani.
10.02.2013 11:40 |

podobné články

ODS vrátí tři sponzorské dary, které přijala v rozporu se zákonem

 
ODS vrátí tři sponzorské dary, jež přijala v rozporu se zákonem, píše server iDnes.cz. Jde o tisícové částky od Mělnického Vtelna a dvou obecních společností z Horního Slavkova a Hořovic. Straně za jejich přijetí hrozí, že přijde o milionové státní příspěvky. Již v pondělí občanští demokraté oznámili, že do dvou týdnů vrátí také milion korun, který loni dostali od dvaadvacetileté kadeřnice na mateřské dovolené.
08.04.2014 22:00 |

podobné články

Ministerstvo: Pražské stavební předpisy jsou v rozporu se zákonem

 
Pražské stavební předpisy, které v červenci schválili radní, jsou podle ministerstva pro místní rozvoj v rozporu se zákonem. Ministerstvo vyzve Prahu k nápravě, a pokud město předpisy neupraví, pozastaví jejich platnost. Informovala o tom dnes mluvčí úřadu Radka Burketová. Primátor Tomáš Hudeček (TOP 09) ČTK řekl, že jde o předvolební boj. Kvůli předpisům, které od října regulují třeba velikost reklamy ve městě, se nedávno rozhořel ostrý spor mezi Prahou a reklamní firmou Bigmedia. Městský Institut plánování a rozvoje (IPR) upozornil, že zrušením předpisů by padla omezení pro billboardy po celé Praze.
07.10.2014 21:55 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Hudeček (655 článků)

Víme první: Rychtář se zase dostal do maléru. Podniká v rozporu se zákonem!

 
Nedávný úprk dosud věrného zaměstnance Václava V. z firmy Josefa Rychtáře  (56) přivodil vdovci vážné potíže! Muž totiž byl jedinou jeho záchranou před úřady, aby mohl vykonávat živnost ostrahy majetku a osob. Teď pár dní navíc vdovec po Ivetě Bartošové podniká v rozporu se zákonem.
10.11.2014 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Iveta Bartošová (6694 článků) , Josef Rychtář (1326 článků)

Navrátil (TOP 09): Babiš utrácí ze státního, v rozporu se zákonem

 
Hnutí ANO chce svolat mimořádnou schůzi Poslanecké sněmovny kvůli kauze firmy Agrotec, kterou vlastní ministr financí Andrej Babiš. Poslanci by ale mohli rovnou jednat i o tom, proč stejný ministr utrácí státní peníze za elektronickou evidenci tržeb (EET). A to vše v rozporu se zákonem.
21.09.2015 14:51 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (12424 článků)

Zátah proti strážkyni cen elektřiny Vitáskové má prý zajímavé pozadí. Ivo Ištvan si možná vyřizuje jisté osobní účty

 
Před časem v Energetickém regulačním úřadu zasahovali vyšetřovatelé. Krátce na to přišlo obvinění šéfky úřadu, že v rozporu se zákonem v úřadě angažovala Renatu Veseckou, a to údajně v rozporu se zákonem, neboť na to tato dáma nemá dostatečnou kvalifikaci. Hlasy z ERÚ ovšem naznačují, že za tím může být i něco jiného. Jistá osobní nevraživost.
27.09.2015 10:16 |

podobné články

Syn vyhrožoval. Vraždě jsme ale zabránit nemohli, tvrdí policisté

 
Tři policisté, kteří ve středu stanuli před soudem kvůli nedbalosti v případu vraždy českobudějovického hudebníka a jeho manželky, tvrdí, že nepochybili. Podle obžaloby ale nepostupovali správně, když jim rodiče oznámili, že jim syn vyhrožuje smrtí.
26.01.2011 12:40 |

podobné články

Případ vražedkyně z Teska: Policisté, kteří pochybili, zůstanou ve službě

 
Dva policisté, kteří jsou obviněni ze zneužití pravomoci úřední osoby kvůli zákroku proti ženě, jež o dva týdny později zabila zákaznici v obchodním centru na pražském Smíchově, zůstanou ve službě. Podle jejich nadřízených nebyl ke zproštění výkonu služby důvod, řekla ČTK mluvčí pražských policistů Andrea Zoulová. Policistům hrozí až pětiletý trest a zákaz činnosti, podle Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) nesplnili svou povinnost a nepostupovali v souladu s trestním řádem. Na zastavení řízení upozornila dnešní Mladá fronta Dnes.
05.01.2017 11:00 |

podobné články

Snad do nás nenarazí, řekl policista. Za vteřinu bylo nové BMW na padrť

 
Sedmadvacetiletý Brit Chad Harrison zřejmě není rád na svobodě. Jinak se snad ani nedá vysvětlit jeho čin. Dne 18. dubna jel po cestě, přičemž za sebou spatřil policejní vozidlo. Zastavil a začal couvat. Policisté krátce před nárazem ještě vtipkovali ve smyslu, že to do nich snad řidič nenapálí. Těsně před nárazem už jen jeden hlesl: „To musí být zatracenej vtip.” Teď soud rozhodl o uvěznění pachatele.
25.07.2013 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Harrison Chad (1 článek)

Já bych střílel, říká k tragédii v Uherském Brodě poslanec a expolicista Huml

 
Poslanec Stanislav Huml (ČSSD) zavítal do středečního Interview ČT24. Vyjadřoval se především ke střelbě v Uherském Brodě. Podle jeho názoru první dva policisté na místě nepostupovali zbaběle. Vůči jejich kolegům už byl ale podstatně přísnější. Popsal také, jak by se asi choval on sám, kdyby byl v kůži oněch policistů. Jasně také řekl, že tragédii bylo možné za určitých okolností zabránit.
04.03.2015 19:16 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Huml (465 článků)

Soud: Nevpuštění protičínských demonstrantů k Hradu bylo v pořádku

 
Policisté ani magistrát hlavního města nepostupovali nezákonně, když při loňské návštěvě čínského prezidenta v Praze nevpustili demonstranty na Hradčanské náměstí. Dnes o tom pravomocně rozhodl pražský městský soud, který zamítl správní žalobu někdejšího místopředsedy vlády Martina Bursíka a dalších tří svolavatelů shromáždění.
16.03.2017 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Martin Bursík (304 článků)

Změna pro Liberec: Krajský úřad umožňuje stavět bez pravidel. Ovšem jen někomu

 
Stavební úřad v Liberci vydal rozhodnutí o viladomech na Masarykově třídě v rozporu se zákonem o památkové péči a krajský úřad Libereckého kraje dělá všechno, aby se na to zapomnělo.
12.03.2018 20:55 |

podobné články

Autobus s dětmi havaroval na Vyškovsku. Devět zraněných

 
AKTUALIZOVÁNO. Zřejmě technická závada způsobila sobotní nehodu v Račicích-Pístovicích na Vyškovsku, při níž zájezdový autobus nacouval do zdi. V autobuse se zranilo sedm dětí a dva dospělí. Všichni skončili v nemocnici, nikdo nebyl v ohrožení života. Autobus začal kolem 21:30 zřejmě kvůli technické závadě při jízdě do kopce couvat a narazil do hasičské zbrojnice, informovala policejní mluvčí Iva Šebková.
27.05.2012 08:25 |

podobné články

Trestní řád nezná námitku místní nepříslušnosti, upozorňuje Bradáčová

 
Advokáti obviněného poslance a bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha nepostupovali podle ústecké žalobkyně Lenky Bradáčové podle trestního řádu, když podali námitku proti tomu, že jeho případ dozoruje Krajské státní zastupitelství v Ústí nad Labem. Řekla to dnes ČTK. Sdělení, které obhájci žalobcům zaslali, ale přesto podle ní státní zastupitelství prostuduje a vyhodnotí.
29.05.2012 19:15 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4394 článků)

Státní maturity stály za 13 let 1,4 miliardy. To ani nepotřebuje komentář, říká Fiala

 
Třináctiletá příprava státních maturit stála podle ministra školství Petra Fialy přes 1,4 miliardy korun. Vedoucí pracovníci Centra pro zjišťování výsledků ve vzdělávání (Cermat) nepostupovali v souvislosti s přípravou státních maturit podle zákona o finanční kontrole. Kontrola odhalila také porušení zákona o účetnictví, řekl ve středu Fiala senátorům ze školského výboru.
17.10.2012 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (1313 článků)

Kramný je vrah! Policejní ředitel to má za hotovou věc!

 
Rok a půl od dosud uspokojivě nevyjasněné smrti Moniky (†36) a Klárky (†8) v egyptské Hurghadě a téměř rok pobytu Petra Kramného (36) za mřížemi. To je bilance, kterou se mohou pochlubit kriminalisté Moravskoslezského kraje. Zatímco se nabízí varianta, že podezřelého soud osvobodí pro nedostatek důkazů, policisté ho budou muset  z vazby propustit a on shrábne mnohamilionové odškodné, krajský policejní ředitel je překvapivě optimistický.
19.01.2015 12:16 |

podobné články

Britští policisté neumějí couvat, pomoci mají parkovací senzory

 
Policisté z britského hrabství Jižní Yorkshire mají problémy s parkováním. Roční náklady na opravy jejich služebních vozidel vinou špatného parkování jen v této oblasti dosahují v přepočtu téměř 2 milióny korun, a to se nepočítají výlohy na opravu jiných automobilů, které jsou během tohoto manévru poškozené. Místní policie se proto rozhodla svá nová vozidla vybavit parkovacími senzory.
03.09.2010 09:43 |

podobné články

Rychlokvašené elity ze stáží v USA šíří prostřednictvím ČT polopravdu a nenávist. Postup je stejný jako u dřívějších propagandistů, dokazuje bývalý televizní ředitel

 
ROZHOVOR Management České televize v rozporu se zákonem toleruje neúplné informování veřejnosti, negativní nálepkování, ignorování představitelů jiných názorových proudů a v neposlední řadě netransparentní nakládání veřejnými zdroji v rámci výroby a koprodukce pořadů. Těmito ráznými slovy přispívá do rozvířené diskuse o objektivitě a vyváženosti veřejnoprávního média mediální analytik a bývalý ředitel Slovenské televize Radim Hreha. Kritizuje také výběr hostů do diskusních pořadů ČT, kam jsou zváni především propagandističtí profesionálové, kteří diváky přesvědčují o jediném správném názoru.
04.03.2018 06:35 |

podobné články