Článek

Kraje se s církvemi dohodly na spolupráci ve třech oblastech

 
Kraje se na prvním společném jednání s Českou biskupskou konferencí a Ekumenickou radou církví ČR dohodly na spolupráci ve třech oblastech. Půjde o sociální a zdravotní péči, o koordinaci při čerpání peněz z evropských fondů a při udělování grantů. Konkrétní výsledky přinesou další jednání mezi zástupci krajů a církví. Na nejvyšší úrovni se tito partneři chtějí scházet dvakrát ročně, řekl dnes na tiskové konferenci v brněnské vile Stiassni předseda Asociace krajů ČR Michal Hašek (ČSSD).
16.01.2015 06:07 |

podobné články

Osobnosti: Michal Hašek (2331 článků)
Podobné články

Strany budoucí koalice se dohodly na obsazení vedení Sněmovny

 
ČSSD, ANO a KDU-ČSL se dohodly na vzájemné podpoře kandidátů do vedení Sněmovny. ČSSD by měla mít post předsedy, obě menší strany po jednom místopředsedovi. Sněmovna by měla mít celkem čtyři místopředsedy. Strany se dohodly i na podpoře zákonných opatření schválených Senátem, oznámil ve čtvrtek předseda ČSSD Bohuslav Sobotka.
25.11.2013 19:07 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9488 článků)

Asociace krajů: Kraje chtějí nová pravidla pro spolupráci s církvemi

 
Kraje rozpracovávají svoji alternativu společného financovaní některých projektů v oblasti sociálních věcí, zdravotnictví a školství s církvemi.
28.07.2014 19:25 |

podobné články

Vláda odsouhlasila návrh majetkového vyrovnání s církvemi

 
Vláda v úterý schválila návrh majetkového vyrovnání s církvemi. Návrh, který letos stát s církvemi uzavřel, počítá s tím, že stát zaplatí v průběhu 30 let 59 miliard korun. Církve zároveň dostanou zpět zhruba 56 procent svého majetku.
27.09.2011 16:15 |

podobné články

O vyrovnání s církvemi by měli poslanci hlasovat po jménech, míní Sobotka

 
Poslanci by měli o majetkovém vyrovnání s církvemi hlasovat po jménech, aby veřejnost při rozhodování o rozsáhlém majetkovém převodu viděla osobní postoj každého z nich. Novinářům to dnes řekl předseda ČSSD Bohuslav Sobotka. ČSSD podle něj takový postup ve sněmovně při závěrečném hlasování o zákoně navrhne. Vláda podle ČSSD zakrývá negativní vývoj státních financí a měla by ve špatné hospodářské situaci od návrhu na vyrovnání s církvemi ustoupit.
08.06.2012 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9488 článků)

Chaloupka (VV): Žádáme vládu, nepodepisujte smlouvy s církvemi

 
Dnes Věci veřejné vyzvaly dopisem vládu České republiky, předsedu vlády a jednotlivé církve, aby nedošlo k uzavření smluv s církvemi do té doby, než bude Ústavním soudem rozhodnuto o podaných návrzích na zrušení části zákona o majetkovém vyrovnání s církvemi a náboženskými společnostmi.
20.02.2013 19:35 |

podobné články

Protirestituční spisovatelka: Nečas má zlé svědomí. Smlouvy s církvemi neplatí

 
Tak závažný „vázací“ akt měl probíhat za přítomností kamer, uvedla k podpisu smluv s církvemi pro ParlamentníListy.cz spisovatelka a také někdejší kandidátka Věcí veřejných do Senátu Lenka Procházková. Právě ona je známá svým odporem vůči návratu majetku církvím. Teď se v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz pohoršila nad tím, za jakých okolností vlastně premiér s církvemi smlouvy o finančním vypořádání státu podepsal.
26.02.2013 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Lenka Procházková (154 článků)

Politici jsou překvapeni požadavkem církví na vydání majetku obcí

 
Politici jsou překvapeni požadavkem řádu křižovníků, který se chce u soudu domoci vydání nemovitostí v majetku obce. O případu dnes informoval deník Právo. Podle poslance za TOP 09 Stanislava Polčáka to zákon o narovnání s církvemi neumožňuje a soud by měl takovou žalobu zamítnout. Podle místopředsedkyně ČSSD Aleny Gajdůškové je to důsledkem špatně připraveného zákona o majetkovém vyrovnání s církvemi a koalice bude při vyjednávání s církvemi usilovat o to, aby se takových požadavků vzdaly. Řekla to ČTK.
17.02.2014 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Alena Gajdůšková (228 článků) , Stanislav Polčák (250 článků)

S církvemi má podle Sobotky nově jednat vládní tým

 
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) chce vytvořit vládní tým, který by pokračoval ve vyjednávání s církvemi po úterním krachu jednání expertních komisí. Jeho ustavení navrhne na příští koaliční radě. Napsal to dnes ČTK. V případě nedohody s církvemi považuje za teoreticky i legislativně možné zdanit jim finanční náhrady vyplácené za nevydaný majetek.
26.03.2014 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9488 článků)

Sobotka chce sestavit speciální tým pro jednání s církvemi

 
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) chce vytvořit vládní tým, který by pokračoval ve vyjednávání s církvemi po úterním krachu jednání expertních komisí. Jeho ustavení navrhne na příští koaliční radě. Napsal to dnes ČTK. V případě nedohody s církvemi považuje za teoreticky i legislativně možné zdanit jim finanční náhrady vyplácené za nevydaný majetek.   
26.03.2014 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9488 článků)

Gajdůšková (ČSSD): Jednání s církvemi byla úspěchem i zklamáním

 
Úkolem expertní skupiny ČSSD a ANO pro jednání s církvemi, kterou jsem vedla, bylo najít společensky přijatelnou a právně čistou podobu řešení majetkového vyrovnání s církvemi.
27.03.2014 16:35 |

podobné články

Rada Jihomoravského kraje schválila Akční plán rodinné politiky na letošní rok

 
Akční plán rodinné politiky Jihomoravského kraje (JMK) na rok 2017 vytyčuje klíčové aktivity, které vycházejí ze schválené Koncepce rodinné politiky Jihomoravského kraje na období 2015–2019. Každá rodina by měla mít možnost svobodně realizovat své vlastní životní strategie v naplňování rodičovských i profesních plánů a posilovat svoji vnitřní stabilitu. Podpora vědomí hodnoty rodiny a vlastní zodpovědnosti za její funkčnost u mladé generace, předcházení krizovým situacím v rodinách, tvorba prorodinného klima, podpora svobodného rozhodování rodin v oblastech míry profesního zapojení rodičů a způsobu péče o děti a další závislé členy rodiny – takové jsou hlavní cíle rodinné politiky Jihomoravského kraje. Akční plán rodinné politiky JMK pro letošní rok byl schválen Radou Jihomoravského kraje ve čtvrtek 2. února 2017.
03.02.2017 19:15 |

podobné články

Kraje budou jednat s církvemi o novém modelu spolupráce

 
O novém modelu spolupráce mezi kraji a církvemi budou dnes večer v brněnské vile Stiassny jednat zástupci Asociace krajů ČR společně s Českou biskupskou konferencí, Ekumenickou radou církví a Federací židovských obcí. Kraje už nechtějí podporovat církve jako v předešlých letech vzhledem ke změně jejich ekonomického postavení po schválení zákona o církevních restitucích.
15.01.2015 06:16 |

podobné články

Nový začátek pro Sýrii? USA a Rusko se dohodly: Ukončí válku, zničí teroristy

 
Spojené státy a Rusko se dohodly na novém příměří v Sýrii, které má začít platit od pondělního soumraku. Washington slíbil spolupráci s ruskou armádou, pokud příměří vydrží týden. Oznámil to americký ministr zahraničí John Kerry v Ženevě na tiskové konferenci se šéfem ruské diplomacie Sergejem Lavrovem.
10.09.2016 08:40 |

podobné články

Osobnosti: John Kerry (171 článků) , John Kerry (146 článků) , Sergej Lavrov (132 článků) , Kerry Washington (13 článků)

V zatopených oblastech jsou potřeba psychologové

 
Psychologové jsou jednou z profesí vedle záchranářů, hasičů a policistů, které je nyní v povodněmi postižených oblastech velmi zapotřebí. Shodli se na tom zástupci Integrovaného záchranného systému (IZS) s tím, že se situace nyní v oblastech dostala z první fáze záchrany lidských životů, do druhé fáze, kdy stojí tváří v tvář realitě a vidí, co živel napáchal.
09.08.2010 10:55 |

podobné články

Než spolupráci s pravicí, tak raději politruka, vzkazují voliči ČSSD

 
Přes opakované protesty a výzvy je zřejmé, že celostátně kritizovaný politruk Václav Sloup, radní Karlovarského kraje pro oblast školství, ustojí tlak zdejších studentů, pedagogů a opozičních politiků. Hejtmanovi kraje Josefu Novotnému, který dosud skandál s politrukem diplomaticky žehlil, však značně zkomplikoval situaci jeho stranický kolega, hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola. Ten se totiž na rozdíl od Novotného od zdiskreditovaného komunisty ve vedení kraje odvrátil. Novotný však sází na přání voličů, kteří raději akceptují politruka, než spolupráci s pravicí.
26.02.2013 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Sloup (73 článků) , Josef Novotný (189 článků) , Josef Novotný (189 článků) , Jiří Novotný (169 článků) , Jiří Novotný (169 článků)

České a saské záchranky se dohodly na přeshraniční spolupráci

 
Ujednání o přeshraniční spolupráci zdravotnických záchranných služeb mezi Svobodným státem Sasko a Karlovarským, Ústeckým a Libereckým krajem podepsaly ve středu odpoledne v Karlových Varech (25. 11. 2015) české kraje a Svobodný stát Sasko.
28.11.2015 17:11 |

podobné články

Hejtman Netolický: Nová koalice na kraji jednala o obsazení rady

 
Zástupci koaličních stran, které dohodly na politickém uspořádání kraje v příštích čtyřech letech, dnes projednali personální obsazení Rady Pardubického kraje. Zítra se sejdou nad programovými tezemi, které budou součástí koaliční dohody. Ta bude podepsána v pátek 14. října ve 14 hodin v sále Rady Pardubického kraje.
12.10.2016 18:50 |

podobné články

Microsoft a Yahoo se dohodly na partnerství

 
Americké společnosti Microsoft a Yahoo se dohodly na partnerství v oblasti internetového vyhledávání a reklamy. Agentuře Reuters to řekl zdroj obeznámený se situací.
29.07.2009 10:50 |

podobné články

Strany se dohodly. Janotův balíček prošel, schodek 163 miliard

 
Politické strany se dohodly na kompromisu, Janotův balíček ve Sněmovně prošel.
24.09.2009 22:35 |

podobné články