Článek

Kraje budou jednat s církvemi o novém modelu spolupráce

 
O novém modelu spolupráce mezi kraji a církvemi budou dnes večer v brněnské vile Stiassny jednat zástupci Asociace krajů ČR společně s Českou biskupskou konferencí, Ekumenickou radou církví a Federací židovských obcí. Kraje už nechtějí podporovat církve jako v předešlých letech vzhledem ke změně jejich ekonomického postavení po schválení zákona o církevních restitucích.
15.01.2015 06:16 |

podobné články

Podobné články

S církvemi má podle Sobotky nově jednat vládní tým

 
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) chce vytvořit vládní tým, který by pokračoval ve vyjednávání s církvemi po úterním krachu jednání expertních komisí. Jeho ustavení navrhne na příští koaliční radě. Napsal to dnes ČTK. V případě nedohody s církvemi považuje za teoreticky i legislativně možné zdanit jim finanční náhrady vyplácené za nevydaný majetek.
26.03.2014 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9488 článků)

ČSSD a ANO se sejdou s církvemi, jednat mají o snížení restitucí

 
Zástupci církví se mají dnes večer sejít se sociálními demokraty a hnutím ANO a opět diskutovat o snížení finančních náhrad za nevydaný církevní majetek. Církve chtějí od politiků slyšet, proč by se měly snížit finanční náhrady konkrétně o 13 miliard korun. Jednat budou i o závěrech, k nimž došli experti obou stran. Ti se shodli na některých technických výpočtech, které prý potvrdily, že finanční částky pro majetkové vyrovnání státu s církvemi nebyly nadsazeny.
25.03.2014 06:20 |

podobné články

Premiér bude jednat se zástupci Moravskoslezského kraje

 
Vedení regionální tripartity připravilo pro vládu podkladový materiál, v němž je mimo jiné návrh konceptu strategie dokončení hospodářské restrukturalizace a rozvoje Moravskoslezského a také Ústeckého kraje. O budoucnosti Moravskoslezského kraje budou zástupci kraje v pondělí 11. května jednat s předsedou vlády Bohuslavem Sobotkou (ČSSD). ČTK to dnes sdělila mluvčí vládního zmocněnce pro oba kraje Jana Dronská.
07.05.2015 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9488 článků)

Ústavní soud již má smlouvy vlády s církvemi, jednat bude v úterý

 
Ústavní soud (ÚS), který si v minulém týdnu vyžádal smlouvy, které vláda podepsala se 16 církvemi kvůli restitucím, již všechny požadované dokumenty obdržel. Soud smlouvy chtěl kvůli posouzení možnosti vydat předběžné opatření. S tímto požadavkem se na ÚS obrátila ČSSD, která chce, aby soud pozastavil plnění smluv. O návrhu bude soud jednat v úterý, uvedl šéf protokolu ÚS Vlastimil Göttinger.
01.03.2013 11:20 |

podobné články

Vláda bude znovu jednat o vyrovnání s církvemi, postoj VV není jasný

 
Vláda se na prvním zasedání v novém roce vrátí k návrhu zákona o vyrovnání s církvemi, stále přitom není jasný postoj ministrů nejmenší vládní strany. Politici Věcí veřejných chtějí vědět, kde stát vezme peníze na výplaty finančních kompenzací, o dalším postupu jednali v úterý v předsednictvu a sněmovním klubu bez výsledku. Informuje agentura ČTK.
04.01.2012 07:00 |

podobné články

Vláda odsouhlasila návrh majetkového vyrovnání s církvemi

 
Vláda v úterý schválila návrh majetkového vyrovnání s církvemi. Návrh, který letos stát s církvemi uzavřel, počítá s tím, že stát zaplatí v průběhu 30 let 59 miliard korun. Církve zároveň dostanou zpět zhruba 56 procent svého majetku.
27.09.2011 16:15 |

podobné články

O vyrovnání s církvemi by měli poslanci hlasovat po jménech, míní Sobotka

 
Poslanci by měli o majetkovém vyrovnání s církvemi hlasovat po jménech, aby veřejnost při rozhodování o rozsáhlém majetkovém převodu viděla osobní postoj každého z nich. Novinářům to dnes řekl předseda ČSSD Bohuslav Sobotka. ČSSD podle něj takový postup ve sněmovně při závěrečném hlasování o zákoně navrhne. Vláda podle ČSSD zakrývá negativní vývoj státních financí a měla by ve špatné hospodářské situaci od návrhu na vyrovnání s církvemi ustoupit.
08.06.2012 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9488 článků)

Chaloupka (VV): Žádáme vládu, nepodepisujte smlouvy s církvemi

 
Dnes Věci veřejné vyzvaly dopisem vládu České republiky, předsedu vlády a jednotlivé církve, aby nedošlo k uzavření smluv s církvemi do té doby, než bude Ústavním soudem rozhodnuto o podaných návrzích na zrušení části zákona o majetkovém vyrovnání s církvemi a náboženskými společnostmi.
20.02.2013 19:35 |

podobné články

Protirestituční spisovatelka: Nečas má zlé svědomí. Smlouvy s církvemi neplatí

 
Tak závažný „vázací“ akt měl probíhat za přítomností kamer, uvedla k podpisu smluv s církvemi pro ParlamentníListy.cz spisovatelka a také někdejší kandidátka Věcí veřejných do Senátu Lenka Procházková. Právě ona je známá svým odporem vůči návratu majetku církvím. Teď se v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz pohoršila nad tím, za jakých okolností vlastně premiér s církvemi smlouvy o finančním vypořádání státu podepsal.
26.02.2013 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Lenka Procházková (154 článků)

Politici jsou překvapeni požadavkem církví na vydání majetku obcí

 
Politici jsou překvapeni požadavkem řádu křižovníků, který se chce u soudu domoci vydání nemovitostí v majetku obce. O případu dnes informoval deník Právo. Podle poslance za TOP 09 Stanislava Polčáka to zákon o narovnání s církvemi neumožňuje a soud by měl takovou žalobu zamítnout. Podle místopředsedkyně ČSSD Aleny Gajdůškové je to důsledkem špatně připraveného zákona o majetkovém vyrovnání s církvemi a koalice bude při vyjednávání s církvemi usilovat o to, aby se takových požadavků vzdaly. Řekla to ČTK.
17.02.2014 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Alena Gajdůšková (228 článků) , Stanislav Polčák (250 článků)

Sobotka chce sestavit speciální tým pro jednání s církvemi

 
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) chce vytvořit vládní tým, který by pokračoval ve vyjednávání s církvemi po úterním krachu jednání expertních komisí. Jeho ustavení navrhne na příští koaliční radě. Napsal to dnes ČTK. V případě nedohody s církvemi považuje za teoreticky i legislativně možné zdanit jim finanční náhrady vyplácené za nevydaný majetek.   
26.03.2014 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9488 článků)

Gajdůšková (ČSSD): Jednání s církvemi byla úspěchem i zklamáním

 
Úkolem expertní skupiny ČSSD a ANO pro jednání s církvemi, kterou jsem vedla, bylo najít společensky přijatelnou a právně čistou podobu řešení majetkového vyrovnání s církvemi.
27.03.2014 16:35 |

podobné články

Asociace krajů: Kraje chtějí nová pravidla pro spolupráci s církvemi

 
Kraje rozpracovávají svoji alternativu společného financovaní některých projektů v oblasti sociálních věcí, zdravotnictví a školství s církvemi.
28.07.2014 19:25 |

podobné články

Premiér Sobotka bude jednat s předsedou vlády Moldavské republiky Pavlem Filipem

 
Předseda vlády Bohuslav Sobotka bude jednat v úterý 9. května 2017 ve Strakově akademii s předsedou vlády Moldavské republiky Pavlem Filipem. Tématy jednání budou vzájemná bilaterální spolupráce, prohloubení vzájemných politických i hospodářských vztahů včetně rozvoje spolupráce v oblasti obchodu a investic.
04.05.2017 07:35 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9488 článků)

Lidovci a Topka pečou vzájemnou spolupráci. Přizvat chtějí i Starosty

 
Lidovci a TOP 09 jednají o společném postupu pro podzimní senátní a komunální volby. Podle předsedy TOP 09 Jiřího Pospíšila by mohla být někde úspěšná i spolupráce s hnutím STAN. S bývalými partnery je TOP 09 připravena o tom jednat. Po společné víc než hodinové schůzce lidovců a TOP 09, která se týkala hlavně spolupráce těchto subjektů ve Sněmovně, uvedl místopředseda KDU-ČSL Jan Bartošek, že tam, kde jsou silné osobnosti, budou křesťanští demokraté o spolupráci jednat. Informovala o tom ČTK.
09.02.2018 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (1849 článků) , Jiří Pospíšil (1849 článků)

Restituce oddáleny. Věci veřejné chtějí nové jednání s církvemi

 
Vláda dnes odložila jednání o církevních restitucích. Předseda Věcí veřejných Radek John odsunutí bodu uvítal a navrhnul, že by vláda měla s církvemi o restitucích, respektive finanční náhradě znovu jednat.
04.01.2012 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Radek John (2465 článků)

ČSSD chce s církvemi kvůli restitucím znovu jednat

 
Sociální demokraté se pokusí v Poslanecké sněmovně zabránit projednání zákona o církevních restitucích tak, aby nemohl začít platit od začátku příštího roku a vláda ho musela předložit znovu. Ideální by bylo návrh zamítnout a zahájit nová jednání mezi státem a církvemi, řekl novinářům na dnešním předvolebním shromáždění ČSSD na Kozím hrádku u Sezimova Ústí předseda strany Bohuslav Sobotka.
08.09.2012 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9488 článků)

Policejní kaplani? Vnitro začalo jednat s církvemi

 
Možná už od příštího roku by mohli sloužit u policie duchovní. Ministerstvo vnitra jedná s církvemi o možnosti policejních kaplanů. Rozhodnutí má padnout do konce prosince.
21.11.2013 09:12 |

podobné články

Premiér Sobotka bude na summitu 16+1 v Budapešti jednat o možnostech ekonomické spolupráce s Čínou

 
Předseda vlády Bohuslav Sobotka se v pondělí 27. listopadu 2017 v Budapešti zúčastní setkání platformy 16+1, jehož hlavním cílem je prohloubení ekonomické spolupráce zemí střední a východní Evropy s Čínou. Summit by měl stanovit prioritní oblasti spolupráce na příští období.
25.11.2017 19:35 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9488 článků)