Článek

Kozlík NEšikula!

 
Obyvatelé malého řeckého městečka měli o víkendu pořádně pozdvižení – na drátech elektrického vedení se jim »uhnízdil« mečící kozel.
04.04.2016 05:15 |

podobné články

Podobné články

Mocné bylinky vyřeší problémy se spánkem

 
Nespavost představuje významný fenomén dnešní doby. Bylinky vypadají mnohdy skutečně nenápadně, a přesto je v nich ukrytá netušená síla. Dokážou pomoci jak při fyzických, tak psychických problémech. Máte-li trápení, nervy v kýblu, nemůžete spát, nesahejte hned po pilulkách. Vyzkoušejte nejdříve mocné bylinky. Zvlášť na oslabenou psychiku je výborná meduňka, mateřídouška, kozlík lékařský či levandule. Mnohdy dostanete koupit již připravené bylinné směsi. Dobrou noc a ničím nerušené sny Meduňka se odjakživa tradičně používá k odstranění potíží s nespavostí, bolesti hlavy, úzkosti a žaludeční nevolností. Uvolňuje centrální nervový systém, odstraňuje napětí, pomáhá odblokovat stres, navodit lepší náladu a připraví vás na poklidný spánek. Meduňka patří mezi doplňkovou léčbu při depresích, neurózách, vyčerpanosti, bušení srdce. Před spaním si vychutnejte meduňkový čaj a vdechujte i jeho vůni. Pomůže i žvýkání meduňkových lístků. Popíjet se může i v těhotenství – nic se však nemá přehánět. To platí také o bylinkách. Mateřídouška je další skvělá bylinka, která pomáhá se špatným usínáním. Mateřídouška pomáhá uklidnit se, navodit pocit pohody a dobré nálady. Mimo to prospívá i trávení. Levandule rovněž působí blahodárně a hodně se používá v aromaterapii. Má výrazně uklidňující účinky, proto se doporučuje přidat pár kapek levandulového oleje do večerní koupele. Zbavíte se tak napětí, stresu, bolesti a celkové podrážděnosti. Výborná je i sušená levandule zavěšená v plátěném pytlíčku poblíž postele. Mnohdy se vkládá i přímo do polštáře. Kozlík lékařský je od pradávna používán v lidovém léčitelství pro řešení poruch spánku. Účinná látka obsažená v této bylince přímo zasahuje do metabolismu kyseliny aminomáselné – látka zodpovědná za navození spánku. Kozlík zmírňuje svalové napětí, uklidňuje, navozuje rovnováhu organismu. Pozor si musíte dát na dávkování, jeho účinky mohou zpomalit vaše reakce. Příspěvek Mocné bylinky vyřeší problémy se spánkem pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
28.11.2015 18:45 |

podobné články

»Koňák Horváth«: Barna, Bája, jdi!

 
Smál se a vymýšlel taškařice, až mu byl kozlík malý! »Koňák« Pavel Horváth (36) si včera v den svých narozenin odvezl z plzeňského pivovaru cenu pro Osobnost fotbalové Gambrinus ligy – 10 sudů lahodného pivečka.
23.04.2011 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Horváth (159 článků)

Recenze: Fotograf Kozlík prolíná abstraktní vesmír s konkrétním

 
Až do konce září si můžete v pražské Czech Photo Gallery prohlédnout výstavu fotografií Vladimíra Kozlíka Soukromé vesmíry. Z vystavovaných prací vyvěrá enormní autorova touha po sveřepém objevování dalších výrazových možností fotografického umění. Tvůrce jde cestou prolínání abstraktních tvarů předměty běžného světa. A díky svébytně využitému světlu i výraznému barevnému vyjádření dociluje originálního vizuálního výsledku.
05.09.2013 12:21 |

podobné články

Vladimír Kozlík: Fascinuje mě zasazovat věci do kontextů

 
Pražská výstava fotografa Vladimíra Kozlíka (60) Soukromé vesmíry ho představila jako milovníka symbolického náznaku. Ukázala, že disciplína fotografie v sobě skýtá netušené možnosti obrazového i duchovního vyjádření. Právě v Kozlíkových originálně pojatých abstraktních fantaziích nejvíce nalézáme nehmatatelný rozměr krásna.
06.11.2013 15:50 |

podobné články

Trápí vás špatný SPÁNEK? Zapomeňte na pilulky, dejte si KOZLÍK

 
Kvalitní spánek je základem úspěšného dne! Stále více lidí má ale problémy tohoto cíle dosáhnout. Namísto léku sáhněte po čaji z kozlíku lékařského. Má zázračné účinky!
17.03.2014 16:10 |

podobné články

Dojemný příběh malého ochrnutého kůzlátka vás dostane! Končí happyendem?

 
Rozkošný kozlík Frostie se narodil s "velmi ojedinělou chorobou":http://www.extra.cz/zena-trpi-nemoci-pri-ktere-ji-ruzne-casti-tela-otekaji-do-obrovskych-rozmeru-pohled-na-jeji-oblicej-je-desivy, která mu bránila používat zadní nohy.
01.06.2014 21:50 |

podobné články

Proč zařadit do jídelníčku bylinky

 
Bylinky se používaly od nepaměti nejen pro zdraví, ale i krásu. Bylinky dnes můžeme vidět také v přírodní kosmetice, jako jsou například krémy či šampóny. Nemusíme je však hledat jen v kosmetických přípravcích, ale za pár korun si můžeme připravit pleťovou masku, vlasový zábal, bylinnou koupel. Dnes však bude řeč o bylinkách, které mají příznivý účinek nejen na krásu, ale především naše zdraví. Bylinky proti bolesti hlavy Určitě už vás někdy v životě bolela hlava tak, že jste měli pocit, že vám pukne, jako ořech. Nemusíte ihned sahat po tabletách. Dříve než sáhnete po chemii, vyzkoušejte bylinky. Na bolest hlavy zabírá kůra z bílé vrby, máta, zázvor, kozlík lékařský, meduňka, levandule, zemědým nebo kopretina řimbaba. Vidíte sami, že je skutečně z čeho vybírat. Důvody vyvolávající bolest hlavy můžou být rozmanité. Od nedostatku vitamínů, málo tekutin, stres, únava až po zánět, který může být v těle. Čaj proti bolesti hlavy 1 lžička meduňky 1 lžička levandule 1lžička máty 1lžička drcených fenyklových semínek Zmíněné bylinky přelijte třemi deci vroucí vody a nechejte 10 minut vyluhovat. Poté se přecedí a čaj se může popíjet. Úlevu přináší i chladivé obklady a relaxační bylinkové koupele. Bolestivá menstruace Trápí vás PMS a nic na vás nezabírá? Tohle útrpné období pravděpodobně zná příliš dobře každá žena. Pomoc přichází i z přírody a jmenuje se kontryhel. Důležité je zjistit původce potíží. Někdy se PMS zhoršuje nesprávnými stravovacími návyky: kouření, příliš hodně kávy, mléčné výrobky, hodně soli. To vše může zhoršovat předmenstruační syndromy. Vhodné je popíjet bylinkové čaje už týden před očekávanou menstruací. Další bylinkou, kterou můžete pěstovat i za oknem v truhlíku a která zmírňuje průběh menstruace je bazalka. Doporučuje se přidávat bazalku do polévky, salátu, pomazánek, popíjet čaj nebo jen tak žvýkat listy.   Příspěvek Proč zařadit do jídelníčku bylinky pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
26.06.2015 09:01 |

podobné články

Nedostatek vody a rizika s ním spojená. A na co se připravit? Dnes u Jílkové

 
Extrémní sucho, které trápí naši planetu v poslední době, se bude dnes řešit v pořadu Michaely Jílkové Máte slovo. Jejími hosty budou zemědělec a lesník ze Strany zelených Daniel Pitek, místopředseda Svazu měst a obcí Pavel Drahovzal, vinař a předseda Českého zahrádkářského svazu Stanislav Kozlík, nezávislý ekolog Jiří Klicpera, předseda meziresortní komise Voda-Sucho a ředitel Výzkumného ústavu vodohospodářského Mark Rieder a ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL).
19.11.2015 17:16 |

podobné články

Osobnosti: Michaela Jílková (438 článků) , Marian Jurečka (623 článků) , Dan Jureček (16 článků) , Jiří Stanislav (59 článků)