Článek

Kováci znovu vyjdou do ulic

 
Jihočeští kováci vyjdou příští týden do ulic. Tentokrát ovšem nemají v plánu žádný protestní mítink ani demonstraci za práva pracujících, ale pouze chtějí široké veřejnosti připomenout hlavní poslání a činnost odborů ve firmách a podnicích.
08.10.2015 18:31 |

podobné články

Podobné články

Kováci se opět chystají vyrazit do ulic: Je tu strach z represí ze strany zaměstnavatelů

 
Jihočeští kováci se opět chystají vyrazit do ulic. Důvodem ovšem není žádná protestní akce. Zástupci nejsilnějšího tuzemského odborového svazu chtějí pouze veřejnosti připomenout hlavní poslání a činnost odborů ve firmách a podnicích.
08.06.2017 16:55 |

podobné články

Kováci před Vánocemi pomohli kolegovi, kterému v létě vyhořel byt

 
Příjemnější a veselejší Vánoce připravili zástupci Odborového svazu KOVO svému členovi, Radku Hanákovi, kterému letos v červnu kompletně vyhořel sídlištní byt, v němž žije se svou matkou. Nezbylo mu nic. Co nezničily plameny, zlikvidoval vysoký žár. Kolegové kováci mu nyní alespoň částečně pomohli příspěvkem ve výši 30 tisíc korun z odborového Konta živelných pohrom.
21.12.2017 12:50 |

podobné články

Vtípek se sexy Nikolou

 
Byl jeden manžel který nenáviděl kočku své ženy, a tak se rozhodl, že nejlepší bude, když se kočka "ztratí". Vzal jí do auta a odvezl 20 ulic od domu, tam jí vyložil z auta a spokojeně odjíždí domů. Když se vrátí, kočka pokojně sedí před dveřmi svého domu. Nervózní manžel zopakoval operaci, ale tentokrát jí odvezl 40 ulic od domova. Když se vrátí, kočka opět sedí spokojeně u dveří. To už manžela dopálilo, chytil kočku a vezl jí 10 ulic v pravo, dalších 15 ulic rovně a 12 ulic doleva a potom 35 ulic na sever, vyhodil kočku a říká:
11.11.2013 06:21 |

podobné články

Evropa prý směřuje k socialistické diktatuře. Lidé vyjdou do ulic

 
Profesor filozofie Miloslav Bednář, který znám svými pravicovými postoji, říká, že Evropská unie směřuje mílovými kroky k socialistické diktatuře. Nakonec se podle něho ale eurozóna i EU rozpadnou a nemusí to trvat dlouho. Lidé vyjdou do ulic.
01.11.2011 14:55 |

podobné články

Hry od Ubisoftu, které prý vyjdou ještě letos

 
Podle zatím nepotvrzené zprávy na webu Gameranx oznámil Ubisoft několik her, které vyjdou ještě v roce 2012. Mezi nimi najdete několik stálic, které nepřekvapí a tak nějak se od nich čeká, že letos skutečně vyjdou. Je to například Assassin’s Creed III, který by měl podle Gameranx vyjít na PC, Xbox 360, PS3 a Wii U (hádejte, kde se bude odehrávat). Další jistotou je Ghost...
14.02.2012 13:55 |

podobné články

Vysokoškoláci vyjdou příští středu do ulic, vadí jim reforma škol

 
AKTUALIZOVÁNO. Příští týden ve středu vyjdou studenti z celé České republiky na protestní pochod, vadí jim reforma vysokých škol. Do protestního týdne se od pondělí zapojí 18 škol z osmi měst. Novinářům to dnes řekli zástupci studentských komor akademických senátů. Kromě protestu se budou na školách konat takzvané noci univerzit s přednáškami pro veřejnost.
20.02.2012 17:05 |

podobné články

Studenti kvůli reformě vysokých škol vyjdou do ulic

 
Příští týden ve středu vyjdou studenti z celé České republiky na protestní pochod, vadí jim reforma vysokých škol. Do protestního týdne se od pondělí zapojí 18 škol z osmi měst. Novinářům to v pondělí řekli zástupci studentských komor akademických senátů. Kromě protestu se budou na školách konat takzvané noci univerzit s přednáškami pro veřejnost.
20.02.2012 17:10 |

podobné články

Archivář bojuje proti „ruským” názvům ulic v Karlových varech. Zatím neúspěšně

 
Archivář Petr Cais se snaží dlouhodobě prosadit změnu názvů některých ulic a náměstí v Karlových varech. Tvrdí, že ulic v Karlových Varech, které se jmenují po ruských městech a osobnostech, je výrazně více než těch, které nesou názvy jiných světových metropolí, a považuje to za ostudu města. Jeho návrh, aby se město zabývalo změnou názvů ulic, ale dnes městští zastupitelé odmítli.
20.01.2015 12:27 |

podobné články

Praha má 7 nových ulic, jedno náměstí se zrušilo: Byla to jen křižovatka

 
Praha schválila jména 7 nových ulic a zároveň zrušila Aronovo náměstí. Přišlo se na to, že jde pouze o křižovatku a nikdo zde ani nebydlí. V Uhříněvsi například vznikla nová ulice, která nese jméno Slídová, a to podle nerostu, který se v místě vyskytuje. Změna názvu ulic se týká šesti městských částí. Výrazné změny však v metropoli nenastaly, většina ulic se jen prodloužila.
09.03.2016 15:00 |

podobné články

Policistům dochází s platy trpělivost, chtějí vyjít do ulic

 
Kvůli plánovanému snížení platů veřejných zaměstnanců o čtyři procenta možná vyjdou policisté a hasiči demonstrovat do ulic. Stěžují si, že s nimi o chystaných škrtech v rozpočtu nechce jednat ani ministerstvo vnitra, ani předseda vlády.
16.11.2009 04:55 |

podobné články

Státní zaměstnanci: Kvůli platům vyjdou do ulic

 
Policisté, hasiči, ale i civilní zaměstnanci těchto složek vyrazí 21. září do ulic. Nelíbí se jim vládní škrty, které mají připravit v těch nejdrsnějších případech státní zaměstnance o více než 10 tisíc korun.
30.08.2010 06:11 |

podobné články

Profesor Valtr Komárek: Češi umí žít chudě, do ulic se nehrnou

 
Už od jara se po prvních reformních krocích Nečasovy vlády ozývaly hlasy, že si to lidé nenechají líbit a vyjdou do ulic. Nic takového se ale neděje. Podle profesora Valtra Komárka jsou lidé sice ve většině otrávení ze situace v zemi, ale jejich životní podmínky nejsou tak zlé, aby je dohnaly k protestům. Po změně ve společnosti sice touží, ale žijí v přesvědčení, že žádné masové nátlakové akce nic nevyřeší.
13.10.2011 04:45 |

podobné články

Češi řekli dost. Kvůli Dobešovi vyjdou do ulic

 
Resort školství zřejmě z problémů jen tak nevyjde. Evropské peníze v nedohlednu, dobrých kantorů je jako šafránu, malým školám hrozí zánik. Kritika vysokých škol, ze strany učitelů i studentů je stále hlasitější. Dobešovy reformy považují za paskvil a jsou ochotni vyjít do ulic.
16.02.2012 07:05 |

podobné články

Češi řekli dost. Kvůli Dobešovi vyjdou do ulic

 
Resort školství zřejmě z problémů jen tak nevyjde. Evropské peníze v nedohlednu, dobrých kantorů je jako šafránu, malým školám hrozí zánik. Kritika vysokých škol, ze strany učitelů i studentů je stále hlasitější. Dobešovy reformy považují za paskvil a jsou ochotni vyjít do ulic.
16.02.2012 07:15 |

podobné články

Senioři vzkazují Kalouskovi: Nemáme co jíst! JDEME DO ULIC!

 
Rozhodnuto! Důchodci mají dost úsporných opatření, která jim ničí život, a 30. května vyjdou do pražských ulic protestovat! Co všechno jim vadí? Hlavně pomalé zvyšování penzí. Kalousek včera sice potvrdil růst, jde ale jen o almužnu.
30.03.2012 12:10 |

podobné články

Malínský (ČSSD): Pro obranu republiky V. - Demonstrace, na kterou se nezapomíná

 
Stejně úderné bylo i pojmenování třetí části průvodu: JSME. Jako první se na Václavském náměstí objevili opět kováci se standartou 1918-1938.
20.08.2013 09:35 |

podobné články

Kováci jednali a rozhodli, koho podpoří ve volbách. Je to...

 
Vedení odborového svazu KOVO, který je největším odborovým svazem v zemi, doporučilo svým členům a sympatizantům u voleb vybrat některou z levicových stran. Při středečním jednání vedení svazu v Hradci Králové to ČTK řekl předseda Josef Středula.
09.10.2013 19:35 |

podobné články

Je to venku: Sprostá slova, kvůli kterým Marian Kotleba zakázal divadlo. Neukazujte dětem

 
Zrušení divadelního představení Kováči má dohru. Poté, co slovenský župan Marian Kotleba přerušil po 40 minutách představení, které si původně objednal Banskobystrický kraj, vydala župa oficiální vyjádření. V něm kritizuje expresivnost použitého uměleckého jazyka. A to tak, že příště za podobná slova budou padat trestní oznámení. Informují ParlamentnéListy.sk.
16.03.2016 20:05 |

podobné články

OS KOVO: Kováci přibližují učňům reálný profesní život

 
Zástupci Odborového svazu KOVO připravili jihočeským technickým učilištím a středním školám přednášky, které mají pomoci žákům v lepší orientaci v pracovně-právních vztazích před jejich nástupem do reálné praxe. Jedna z prvních akcí tohoto druhu se za velkého zájmu studentů uskutečnila ve Střední odborné škole strojní a elektrotechnické ve Velešíně.
09.05.2016 11:55 |

podobné články