Článek

Koupil na bleším trhu ukradený originál obrazu za miliony. Co s ním udělal?!

 
Vedení Státní galerie ve Stuttgartu je nadšením bez sebe. Slavné pinakotéce se vrátil originální tisk renesančního výtvarníka Albrechta Dürera. Dobrodinec jej našel ve Francii na bleším trhu a pořídil za pár eur. Galerii se rozhodl dílo vrátit poté, co na druhé straně viděl její razítko a došlo mu, že se zřejmě jedná o kradený originál mající obrovskou hodnotu.
11.08.2016 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Albrecht Dürer (12 článků)
Podobné články

Američanka omylem koupila na bleším trhu pravého Renoira

 
Opravdu výhodná koupě se podařila Američance, která si na bleším trhu ve Virginii koupila za necelých 60 dolarů (asi 1200 korun) krabici, jež krom panenky a plastikové kravičky obsahovala i obraz s pastelovou říční krajinkou. Nejde ovšem o ledajakou malbu - podle odborníků by jejím autorem mohl být slavný francouzský malíř Pierre-Auguste Renoir, a cena obrazu by se mohla pohybovat mezi 75.000 až 100.000 dolarů (až dva miliony korun), napsal list The New York Times.
09.09.2012 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Auguste Renoir (3 články)

Raritní nahrávku Led Zeppelin koupil muž za dvě libry na bleším trhu

 
Brit Vic Kemp náhodou narazil na raritní nahrávku koncertu Led Zeppelin z roku 1971, kterou neznámý muž prodával na bleším trhu za symbolickou cenu.
17.03.2010 16:10 |

podobné články

Na bleším trhu si žena za pár korun koupila ztracený poklad. Obraz za 2 miliony!

 
Ve Spojených státech se podařilo najít starý obraz významného francouzského malíře Augusta Renoira, který kdosi ukradl z muzea umění v Baltimoru před 63 lety. Co bylo dál? Jedna žena ho před lety koupila na bleším trhu za pár dolarů. A teprve když ho jednoho dne chtěla prodat, zjistila, jakou hodnotu ve skutečnosti má.
11.01.2014 23:10 |

podobné články

Na bleším trhu objevili obraz od Renoira, má miliónovou hodnotu

 
Zdá se, že v americké Virginii narazili na nefalšovaný poklad. Na jednom z bleších trhů se totiž objevil obraz, jehož autorem je pravděpodobně slavný malíř Pierre-Auguste Renoir. Obraz by měl mít cenu minimálně dva milióny korun.
08.09.2012 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Auguste Renoir (3 články)

Koupil obraz jako napodobeninu, byl to originál za desítky miliónů

 
Tisícinásobně zhodnotil svou investici sběratel, který v roce 2013 koupil za 3500 liber obraz katedrály v Salisbury, který měl být poctou slavnému obrazu britského malíře Johna Constabla. Jak se ale záhy ukázalo, byl to přípravný obraz samotného Constabla, jen přemalovaný ve snaze dokončit ho. V aukci se po tomto odhalení prodal za 3,5 miliónu liber (130 miliónů korun).
31.01.2015 09:01 |

podobné články

Originál tuzemák expedovaný letos Verdanou nesmí být na trhu

 
Od čtvrtka na trhu nesmí být k dostání Originál tuzemák od Likérky Drak, který letos vyexpedovala společnost Verdana. Uvedl to mluvčí Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) Pavel Kopřiva. Inspekce zjistila, že v lahvích tuzemáku nalezených ve skladu Verdany bylo 50 procent jedovatého metanolu.
17.10.2012 19:25 |

podobné články

Egypt hraje podivnou hru, ukradený van Goghův obraz se stále pohřešuje

 
Každé další vyjádření zcela popírá to předchozí - asi tak se dá vyjádřit to, co předvádí egyptský ministr kultury Farúk Husní poté, co byl z káhirského muzea odcizen neocenitelný van Goghův obraz Vlčí máky. Kdyby šla vyjádřit cena obrazu penězi, přišel by asi na miliardu korun. Krátce poté, co Husní o zmizení obrazu informoval, ohlásil jeho nález u dvojice Italů, kteří s ním chtěli vycestovat ze země. Později to však zase popřel.
21.08.2010 20:55 |

podobné články

Celebrity dnes prodávají na bleším trhu! Kupte si něco od českých hvězd

 
Simona Postlerová, Štěpanka Duchková, Michaela Dolinová, Jaroslav Svěcený a mnoho dalších známých tváří showbyznysu podpoří dobrou věc. V rámci charitativního blešího trhu Husí kusy 2 se postaví za prodejní stolky a budou prodávat věci z druhé ruky.
20.06.2013 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Michaela Dolinová (137 článků) , Simona Postlerová (59 článků) , Jaroslav Svěcený (34 článků) , Michael Simon (22 článků)

Za sedm dolarů koupila pravého Renoira a těšila se na milióny. Teď musí obraz vrátit

 
Příběh obrázku francouzského malíře Pierra-Augusta Renoira, který média sledovala od září 2012, skončil tento týden zklamáním pro ženu, jež obraz před několika lety koupila na bleším trhu za pouhých sedm dolarů (dnešních asi 140 Kč). Podle agentury Reuters soud v pátek dospěl k závěru, že obrázek se musí vrátit do muzea v Baltimoru, odkud byl ukraden.
12.01.2014 16:00 |

podobné články

Děda našel pod stromem rámy Fillových obrazů!

 
Rámy z obrazů Emila Filly, které byly minulý týden ukradeny ze zámku v Peruci na Lounsku, zloději zahodili nedaleko Slaného u obce Byseň. Policejní mluvčí Michaela Nováková v úterý serveru iDnes řekla, že je našel muž (67) v ovocné aleji.
23.11.2011 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Emil Filla (47 článků)

Ukradený Munchův obraz za miliony našla policie, zatkla dva podezřelé

 
Litografie slavného malíře Edvarda Muncha Příběh (Historien), ukradená před více než šesti lety z galerie v Oslu, byla objevena a v souvislosti s tím byli zatčeni dva podezřelí. Dílo o rozměrech 57 na 98 centimetrů je podle sdělení policie neporušené. Jde o jednu z několika verzí tohoto obrazu, který zachycuje vousatého starce v záplatovaném oblečení mluvícího s chlapcem. Cena se v době jeho krádeže odhadovala na dva miliony norských korun (dnes 5,7 milionu českých korun). Tuto ručně kolorovanou práci vytištěnou v roce 1914 ukradli neznámí zloději 12. listopadu 2009. V soukromé galerii, kde byla vystavena, přitom rozbili vitrínu kamenem.
07.04.2016 07:15 |

podobné články

Hrachovcová na bleším trhu: Manžela nahradil pes!

 
Kateřina HrachovcováHerčíková (35) vyrazila se svým věrným kamarádem voříškem Punťou na nákupy. Oba společně dorazili na bleší trh, kde herečka a moderátorka přebíhala od jednoho stánku k druhému a vybírala originální »šperky«...
02.08.2010 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Kateřina Hrachovcová (150 článků)

Pěvkyně Kalivodová: Její byt připomíná bleší trh!

 
Konečně kápla božskou! Operní diva Andrea Kalivodová (35) přiznala, že její dvouletý vztah s manažerem Filipem Zíkou (25) je už minulostí. K rozchodu přispěl nejen věkový rozdíl, ale také to, že Andrea už si přeje stát se maminkou. Uhrančivá pěnice dokonce pozvala Blesk do svého modřanského bytu, kde to vypadá jako na bleším trhu.
15.02.2013 05:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrea Kalivodová (156 článků)

Operní pěvkyně Kalivodová po rozchodu: Stěhování! Opouští tohle vetešnictví

 
Konečně kápla božskou! Operní diva Andrea Kalivodová přiznala, že její dvouletý vztah s mladším partnerem, manažerem Filipem Zíkou je už minulostí. K rozchodu přispěl nejen desetiletý věkový rozdíl, ale také to, že Andrea už si přeje stát se maminkou. Uhrančivá pěnice dokonce pozvala Blesk do svého modřanského bytu, kde to vypadá jako na bleším trhu.
17.02.2013 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrea Kalivodová (156 článků)

Vetešník a designér Velčovský rozluštil záhadu rodiny Iva Mathé! Objevil jejich ztracenou relikvii

 
Záhada ztraceného indexu rozluštěna. Designér Maxim Velčovský při prohrabávání veteše na bleším trhu narazil na index jistého Ervína Mathé. Podle fotografie z roku 1932 muže velmi podobného bývalému řediteli ČT a kancléři prvního českého prezidenta Václava Havla Ivu Mathé.
16.07.2015 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4232 článků)

Drew Barrymore (41) k nepoznání: Slavná herečka vyrazila na blešák bez make-upu a ve vytahaném oblečení

 
Americká herečka Drew Barrymore (41, E.T. – Mimozemšťan) vydělává tolik, že rozhodně nemusí nakupovat na bleším trhu.
14.06.2016 20:40 |

podobné články

Osobnosti: Drew Barrymore (149 článků)

Privátní akty Christiny Aguilery ukradeny

 
Zpěvačka Christina Aguilera jistě pěkně zuří. Privátní akty, která nafotila u sebe doma byly totiž ukradeny a šíří se světem… Zpěvačka Christina Aguilera nafotila akty pro soukromé účely, které poslala svojí stylistce. Do jejího počítače se ovšem naboural hacker, který tyto snímky odcizil a pustil do světa. Christina musí jistě zuřit, jelikož na amatérských snímcích [...]
09.12.2010 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Christina Aguilera (289 článků)

UKRADENÝ INVALIDNÍ VOZÍK SE VRÁTIL majitelce. Díky divákům TV Nova

 
Smutný příběh o důchodkyni, které někdo ukradl invalidní vozík, má šťastný konec. Ve čtvrtek jsme vás informovali, že žena je bez něj uvězněna ve svém bytě. Bezprostředně po odvysílání reportáže se ozvala řada lidí s nabídkou pomoci. Mezi nimi i muž, který na policii zavolal, kde ukradený vozík skončil. Ještě v noci jej tak policie šťastné majitelce mohla vrátit.
28.01.2011 19:55 |

podobné články

Z galerie v Peruci byly ukradeny obrazy Emila Filly za 60 milionů!

 
Ze zámku v Peruci na Lounsku byly v noci na pátek ukradeny obrazy Emila Filly. Policejní mluvčí Jaromíra Střelcová agentuře Mediafax řekla, že předběžný odhad škody se pohybuje v desítkách milionů korun.
18.11.2011 09:30 |

podobné články

Osobnosti: Emil Filla (47 článků)