Článek

Koupil na bleším trhu ukradený originál obrazu za miliony. Co s ním udělal?!

 
Vedení Státní galerie ve Stuttgartu je nadšením bez sebe. Slavné pinakotéce se vrátil originální tisk renesančního výtvarníka Albrechta Dürera. Dobrodinec jej našel ve Francii na bleším trhu a pořídil za pár eur. Galerii se rozhodl dílo vrátit poté, co na druhé straně viděl její razítko a došlo mu, že se zřejmě jedná o kradený originál mající obrovskou hodnotu.
11.08.2016 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Albrecht Dürer (12 článků)
Podobné články

Američanka omylem koupila na bleším trhu pravého Renoira

 
Opravdu výhodná koupě se podařila Američance, která si na bleším trhu ve Virginii koupila za necelých 60 dolarů (asi 1200 korun) krabici, jež krom panenky a plastikové kravičky obsahovala i obraz s pastelovou říční krajinkou. Nejde ovšem o ledajakou malbu - podle odborníků by jejím autorem mohl být slavný francouzský malíř Pierre-Auguste Renoir, a cena obrazu by se mohla pohybovat mezi 75.000 až 100.000 dolarů (až dva miliony korun), napsal list The New York Times.
09.09.2012 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Auguste Renoir (3 články)

Raritní nahrávku Led Zeppelin koupil muž za dvě libry na bleším trhu

 
Brit Vic Kemp náhodou narazil na raritní nahrávku koncertu Led Zeppelin z roku 1971, kterou neznámý muž prodával na bleším trhu za symbolickou cenu.
17.03.2010 16:10 |

podobné články

Na bleším trhu si žena za pár korun koupila ztracený poklad. Obraz za 2 miliony!

 
Ve Spojených státech se podařilo najít starý obraz významného francouzského malíře Augusta Renoira, který kdosi ukradl z muzea umění v Baltimoru před 63 lety. Co bylo dál? Jedna žena ho před lety koupila na bleším trhu za pár dolarů. A teprve když ho jednoho dne chtěla prodat, zjistila, jakou hodnotu ve skutečnosti má.
11.01.2014 23:10 |

podobné články

Chybějící záběry filmu z roku 1924 byly objeveny na bleším trhu: Snímek předvídá antisemitismus v Evropě

 
Minulý rok byly objeveny záběry, které byly považovány za trvale ztracené a které jsou pravděpodobně nejdůležitější částí rakouského němého filmu Město bez Židů. Záběry byly objeveny náhodou v Paříži na bleším trhu a následně je získal rakouský filmový archiv.
21.12.2016 10:40 |

podobné články

Podle jakých kritérií vybírat obraz do interiéru?

 
Hezký obraz kultivuje téměř každý interiér a dodává mu patřičný břink. Mimo jiné se obraz podílí na duchovním obohacování člověka, jež v daném prostoru pobývá. Rozhodně se nemusí vždy jednat pouze o originální obrazy věhlasných autorů. Stejně tak blahodárně dokážou působit i reprodukce, plakáty nebo fototapety. Při výběru obrazu musíme zohlednit několik důležitých faktorů, které zajistí, že daný obraz padne do našeho interiéru jako ulitý a budeme s ním nad míru spokojení. Které faktory to jsou, si prozradíme v následujících řádcích. Správná velikost obrazu I levné obrazy do bytu nebo domu hrají důležitou roli. Bylo by chybné myslet si, že levný obraz v nejhorším někomu darujeme a koupíme si nový. Jak se praví – dvakrát měř a jednou řež. Při výběru vhodné velikosti vezmeme v potaz velikost stěny, kde bude obraz viset. Do malých místností se nedoporučuje věšet velké obrazy nebo vícedílné sestavy, jelikož na malých prostorách nemá velký obraz možnost vyniknout. Do malých místností či úzkých chodeb se hodí cik cak obrázky – tedy menší obrázky, kterých může být i více. Vícedílné obrazy nebo zajímavé abstraktní obrazy do domácnosti vyniknou ve větších prostorách, jako jsou haly, velké jídelny či prostorný obývák, kde zeď nepřekrývá nábytek. Abstraktní malba se zrodila jako všechno jiné, nutkavou potřebou dát vzniknout něčemu novému. Abstraktní obrazy zachycují pravý život a rytmus života v jednoduché, ale zároveň i složité formě, která dává naši mysli svobodu, jakou nelze najít nikde jinde, patrně jen v hudbě. Tyto obrazy budou zajímavým a originálním doplňkem každé domácnosti. Nabízejí nespočet motivů, tvarů, barev, vzorů a nikdy se neokoukají, vždy zaujmou něčím novým. Styl obrazu a motiv Pravdou je, že při výběru obrazu se meze nekladou a je zde prostor pro fantazii. Ovšem při výběru vhodného obrazu do té či oné místnosti je dobré vzít v potaz nejen jeho velikost, ale styl, aby ladil s interiérem a navzájem se doplnili. Vybírejte... Čtěte více Příspěvek Podle jakých kritérií vybírat obraz do interiéru? pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
23.01.2017 09:00 |

podobné články

Plzeňský Prazdroj: Značkový koncept Pilsner Urquell Original Restaurant má třicátý přírůstek

 
Konceptové restaurace Plzeňského Prazdroje „Pilsner Urquell Original Restaurant“ získaly jubilejní třicátý přírůstek. V srdci historického jádra Prahy na Staroměstském náměstí byl nyní slavnostně otevřen Pilsner Urquell Original Restaurant Staroměstská.
15.11.2017 12:35 |

podobné články

Koupil obraz jako napodobeninu, byl to originál za desítky miliónů

 
Tisícinásobně zhodnotil svou investici sběratel, který v roce 2013 koupil za 3500 liber obraz katedrály v Salisbury, který měl být poctou slavnému obrazu britského malíře Johna Constabla. Jak se ale záhy ukázalo, byl to přípravný obraz samotného Constabla, jen přemalovaný ve snaze dokončit ho. V aukci se po tomto odhalení prodal za 3,5 miliónu liber (130 miliónů korun).
31.01.2015 09:01 |

podobné články

Na bleším trhu objevili obraz od Renoira, má miliónovou hodnotu

 
Zdá se, že v americké Virginii narazili na nefalšovaný poklad. Na jednom z bleších trhů se totiž objevil obraz, jehož autorem je pravděpodobně slavný malíř Pierre-Auguste Renoir. Obraz by měl mít cenu minimálně dva milióny korun.
08.09.2012 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Auguste Renoir (3 články)

Originál tuzemák expedovaný letos Verdanou nesmí být na trhu

 
Od čtvrtka na trhu nesmí být k dostání Originál tuzemák od Likérky Drak, který letos vyexpedovala společnost Verdana. Uvedl to mluvčí Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) Pavel Kopřiva. Inspekce zjistila, že v lahvích tuzemáku nalezených ve skladu Verdany bylo 50 procent jedovatého metanolu.
17.10.2012 19:25 |

podobné články

Brit koupil na blešáku „psací stroj“. Byla to nacistická Enigma za milion

 
Za 45 tisíc eur (1,2 milionu korun) se v rumunské aukci prodal jeden z exemplářů proslulého nacistického šifrovacího stroje Enigma. Prodávající přitom přístroj pořídil na bleším trhu jako „psací stroj“ za pouhých sto eur (2600 korun). Napsal to britský web Telegraph.
14.07.2017 20:00 |

podobné články

Egypt hraje podivnou hru, ukradený van Goghův obraz se stále pohřešuje

 
Každé další vyjádření zcela popírá to předchozí - asi tak se dá vyjádřit to, co předvádí egyptský ministr kultury Farúk Husní poté, co byl z káhirského muzea odcizen neocenitelný van Goghův obraz Vlčí máky. Kdyby šla vyjádřit cena obrazu penězi, přišel by asi na miliardu korun. Krátce poté, co Husní o zmizení obrazu informoval, ohlásil jeho nález u dvojice Italů, kteří s ním chtěli vycestovat ze země. Později to však zase popřel.
21.08.2010 20:55 |

podobné články

Moravská galerie nově půjčuje obrazy: Originál můžete mít doma už za 50 korun

 
Chcete mít doma či v kanceláři originál obrazu, ale nechcete za něj utrácet peníze? Moravská galerie nově nabízí pronájem uměleckých děl, a to už od 50 korun.
13.10.2017 15:15 |

podobné články

Celebrity dnes prodávají na bleším trhu! Kupte si něco od českých hvězd

 
Simona Postlerová, Štěpanka Duchková, Michaela Dolinová, Jaroslav Svěcený a mnoho dalších známých tváří showbyznysu podpoří dobrou věc. V rámci charitativního blešího trhu Husí kusy 2 se postaví za prodejní stolky a budou prodávat věci z druhé ruky.
20.06.2013 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Michaela Dolinová (149 článků) , Simona Postlerová (82 článků) , Jaroslav Svěcený (44 článků) , Michael Simon (23 článků)

Za sedm dolarů koupila pravého Renoira a těšila se na milióny. Teď musí obraz vrátit

 
Příběh obrázku francouzského malíře Pierra-Augusta Renoira, který média sledovala od září 2012, skončil tento týden zklamáním pro ženu, jež obraz před několika lety koupila na bleším trhu za pouhých sedm dolarů (dnešních asi 140 Kč). Podle agentury Reuters soud v pátek dospěl k závěru, že obrázek se musí vrátit do muzea v Baltimoru, odkud byl ukraden.
12.01.2014 16:00 |

podobné články

Žena koupila na blešáku prsten za pár korun. Byl v něm diamant za miliony

 
Do londýnské aukce se chystá obří diamant, jehož cena se odhaduje na 350 tisíc liber (10,8 milionu Kč). Drahokam přitom jeho majitelka před třiceti lety koupila na bleším trhu za deset liber (310 Kč) v domnění, že jde o bižuterii.
22.05.2017 11:05 |

podobné články

Děda našel pod stromem rámy Fillových obrazů!

 
Rámy z obrazů Emila Filly, které byly minulý týden ukradeny ze zámku v Peruci na Lounsku, zloději zahodili nedaleko Slaného u obce Byseň. Policejní mluvčí Michaela Nováková v úterý serveru iDnes řekla, že je našel muž (67) v ovocné aleji.
23.11.2011 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Emil Filla (52 článků)

Ukradený Munchův obraz za miliony našla policie, zatkla dva podezřelé

 
Litografie slavného malíře Edvarda Muncha Příběh (Historien), ukradená před více než šesti lety z galerie v Oslu, byla objevena a v souvislosti s tím byli zatčeni dva podezřelí. Dílo o rozměrech 57 na 98 centimetrů je podle sdělení policie neporušené. Jde o jednu z několika verzí tohoto obrazu, který zachycuje vousatého starce v záplatovaném oblečení mluvícího s chlapcem. Cena se v době jeho krádeže odhadovala na dva miliony norských korun (dnes 5,7 milionu českých korun). Tuto ručně kolorovanou práci vytištěnou v roce 1914 ukradli neznámí zloději 12. listopadu 2009. V soukromé galerii, kde byla vystavena, přitom rozbili vitrínu kamenem.
07.04.2016 07:15 |

podobné články

Jarmark povolen! Originál privilegia Karla IV.

 
V roce 1362 umožnil panovník Karel IV. pořádání ostravských výročních trhů. Do neděle 23. dubna lze unikátní originál historického dokumentu zhlédnout v Ostravském muzeu.
24.04.2017 12:15 |

podobné články

Privátní akty Christiny Aguilery ukradeny

 
Zpěvačka Christina Aguilera jistě pěkně zuří. Privátní akty, která nafotila u sebe doma byly totiž ukradeny a šíří se světem… Zpěvačka Christina Aguilera nafotila akty pro soukromé účely, které poslala svojí stylistce. Do jejího počítače se ovšem naboural hacker, který tyto snímky odcizil a pustil do světa. Christina musí jistě zuřit, jelikož na amatérských snímcích [...]
09.12.2010 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Christina Aguilera (300 článků)