Článek

Koukněte na Eržiku ze slavné Balady pro banditu: Takhle vypadá po 37 letech!

 
Iva Bittová (57) je nejen herečkou, ale také zpěvačkou a houslistkou. Nástroj si s sebou přinesla také na oslavu narozenin kapely Monkey Business, na níž byla jedním z mnoha významných hostů.
14.06.2015 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Iva Bittová (29 článků)
Podobné články

Vrah indické 'královny banditů' byl odsouzen k doživotnímu trestu

 
Šer Singh Rana, vrah indické političky Phúlan Deviové, známé spíše jako 'královna banditů', byl odsouzen k doživotnímu trestu. Rana zastřelil Deviovou v roce 2001. Deviová byla jednou z nejvýznamějších indických političek, která se zasadila především o ženská práva. Přezdívku 'královna banditů' si vysloužila za svou kriminální minulost.
14.08.2014 18:20 |

podobné články

Divé Báře vévodí píseň, jakou umí stvořit jen autoři Balady pro banditu

 
Při návštěvě Divé Báry Milana Uhdeho, Leoše Kuby a Miloše Štědroně, hudebně dramatického díla – poněkud se zdráhám nazvat ho muzikál – a v režii Juraje Nvoty vybaví se hřích Uhdeho a Štědroně, slavná a už dávno zlidovělá Balada pro banditu.
03.05.2012 09:30 |

podobné články

Osobnosti: Milan Uhde (66 článků) , Juraj Nvota (11 článků)

Husa na provázku představí svého Janáčka v Praze

 
Pražskou premiéru bude mít v sobotu a neděli v Arše nová inscenace divadla Husa na provázku: Leoš aneb Tvá nejvěrnější. Hru Milana Uhdeho a Leoše Štědroně, kteří jsou i autory slavné Balady pro banditu, režíroval Vladimír Morávek.
09.12.2011 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Milan Uhde (66 článků) , Vladimír Morávek (38 článků) , Leoš Janáček (93 článků)

Miroslav Donutil: Vinklář mi zachránil život

 
Nadporučík Růžička z Tankového praporu, Nikola Šuhaj z Balady pro banditu nebo právník z fi lmu Dědictví aneb Kurvahošigutntag. To je Miroslav Donutil (60), o němž kolegyně Simona Stašová (55) pochvalně říká, že jsme ho dostali náhradou za Vladimíra Menšíka (†59). Jenže chybělo málo, a oblíbený rozdavač smíchu tady nebyl. Udolala by ho epilepsie.
12.01.2012 22:10 |

podobné články

Osobnosti: Simona Stašová (334 článků) , Vladimír Menšík (110 článků) , Miroslav Donutil (330 článků)

Snakefarm nabídnou temné balady

 
Duo Snakefarm, které tvoří americká zpěvačka Anna Domino a belgický kytarista Michel Delory, hraje temné americké balady a morytáty plné vražd i neúprosnosti osudu a nevyhnutelnosti trestu. Duo, které se dalo dohromady už v roce 1999, vystoupí ve středu 27. března v pražském Café v lese.
21.03.2013 08:55 |

podobné články

Borhyová a Hrdlička: Takhle jejich láska vyprchávala před kamerou!

 
Tři roky tvořili dokonalý pár. A stejně tak dlouho Lucii Borhyovou (37) a jejího partnera Michala Hrdličku (26) potkávaly na různých akcích kamery Blesku. Usměvavý pár se nikdy nebránil rozhovorům, ovšem v poslední době už častěji stáli před kamerou sami... Připomeňte si reportáže, v nichž nejprve zářili štěstím! Doposud působili Lucie Borhyová (37) a Michal Hrdlička (26) jako dokonalý pár a dokonce plánovali svatbu. Jenže přišel nečekaný rozchod. Jak se ale láska slavné dvojice zrodila a jak se vyvíjela? Připomeňte si momenty, kdy byli Lucie s Michalem ještě šťastně zamilovaní.Více na http://www.blesk.cz/clanek/celebrity-ceske-celebrity/348924/borhyova-a-hrdlicka-se-rozesli-jak-sel-cas-s-lucii-a-michalem.html?utm_source=blesk.cz&utm_medium=copy Doposud působili Lucie Borhyová (37) a Michal Hrdlička (26) jako dokonalý pár a dokonce plánovali svatbu. Jenže přišel nečekaný rozchod. Jak se ale láska slavné dvojice zrodila a jak se vyvíjela? Připomeňte si momenty, kdy byli Lucie s Michalem ještě šťastně zamilovaní.Více na http://www.blesk.cz/clanek/celebrity-ceske-celebrity/348924/borhyova-a-hrdlicka-se-rozesli-jak-sel-cas-s-lucii-a-michalem.html?utm_source=blesk.cz&utm_medium=copy Doposud působili Lucie Borhyová (37) a Michal Hrdlička (26) jako dokonalý pár a dokonce plánovali svatbu. Jenže přišel nečekaný rozchod. Jak se ale láska slavné dvojice zrodila a jak se vyvíjela? Připomeňte si momenty, kdy byli Lucie s Michalem ještě šťastně zamilovaní.Více na http://www.blesk.cz/clanek/celebrity-ceske-celebrity/348924/borhyova-a-hrdlicka-se-rozesli-jak-sel-cas-s-lucii-a-michalem.html?utm_source=blesk.cz&utm_medium=copy Doposud působili Lucie Borhyová (37) a Michal Hrdlička (26) jako dokonalý pár a dokonce plánovali svatbu. Jenže přišel nečekaný rozchod. Jak se ale láska slavné dvojice zrodila a jak se vyvíjela? Připomeňte si momenty, kdy byli Lucie s Michalem ještě šťastně zamilovaní.Více na http://www.blesk.cz/clanek/celebrity-ceske-celebrity/348924/borhyova-a-hrdlicka-se-rozesli-jak-sel-cas-s-lucii-a-michalem.html?utm_source=blesk.cz&utm_medium=copy
14.10.2015 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Lucie Borhyová (1416 článků) , Michal Hrdlička (644 článků)

Bubeník nemá ruku, ale přesto válí: Def Leppard se vrátí po 12 letech do Prahy!

 
Legenda je zpět! Po dlouhých 12 letech do České republiky zavítá rocková kapela Def Leppard! Autoři hitů jako Let‘s Get Rocked, Hysteria či balady Two Steps Behind vystoupí 22. května v ostravské ČEZ Aréně a o den později v pražské O2 areně.
13.03.2015 15:40 |

podobné články

Damien Rice se po třech letech vrací do Česka, v srpnu zahraje v Praze

 
V pražském Divadle Archa vystoupí 3. srpna irský písničkář Damien Rice, který v české metropoli představí svoji poslední desku My Favourite Faded Fantasy z roku 2014. Do České republiky se vrací tři roky po koncertu na festivalu Colours of Ostrava. Letos třiačtyřicetiletý Damien Rice nikdy nezískal žádnou Grammy ani Mercury Prize, zato jeho balady zazněly v mnoha filmech i na televizní obrazovce (filmy Na dotek, Vysvobození, Shrek, Reservation Road nebo V dobré společnosti). V posledních letech se také věnuje projektům na podporu ekologie a lidských práv: například v roce 2012 podpořil na dublinském koncertě Electric Burma celoživotní úsilí nositelky Nobelovy ceny míru Aun Schan Su Ťij.
17.03.2016 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Damien Rice (8 článků)

Husa se vrátila k baladě a je věrná anglickému králi

 
Brněnské divadlo Husa ne provázku je sice známo především svou snahou jít stále vpřed, ale v repertoáru má už 27 let hru Rozvzpomínání a nově nastudovalo i další klasické dílo ze své minulosti - Baladu pro banditu.
01.02.2012 09:45 |

podobné články

Zabili, zabili chlapa z Koločavy

 
V Divadle Jiřího Myrona se budoucí šéf souboru Peter Gábor vrátil k divácky úspěšnému titulu ND moravskoslezského, k Baladě pro banditu (1996) - k příběhu posledního, Ivanem Olbrachtem stvořeného karpatského zbojníka Nikoly Šuhaje; z dlouhé řady lapků a lidových hrdinů - Jánošíka, Ondráše, Dovbuše...
23.06.2012 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Olbracht (4 články)

Tuhle dámu měl v posteli i Richard Müller: Podívejte se, jak dvacetiletá pěvkyně Iva Bittová ukazovala ňadra na filmovém plátně

 
Zpěvačka, muzikantka, herečka a houslistka Iva Bittová (55) sice žije trvale v USA a spíše než herectví se věnuje převážně pěveckým vystoupením, přesto by ale byla škoda nezavzpomínat si na její pětatřicet let starou odvážnou scénu ve filmu Vladimíra Síse Balada pro banditu.
26.07.2013 22:00 |

podobné články

Osobnosti: Richard Müller (346 článků) , Iva Bittová (29 článků) , Vladimír Sís (2 články) , Richard Müller (346 článků)

Zabili, zabili, chlapa z Koločavy v Pardubicích

 
Začátek sezóny s evergreenem Balada pro banditu Milana Uhdeho a Miloše Štědroně sluší se zaznamenat nejenom proto, že se konečně hraje v muzikálově zdatném Východočeském divadle. V červnu měl premiéru na Kunětické hoře, v úterý v Pardubicích.
05.09.2013 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Milan Uhde (66 článků)

Gabriela Vermelho: Nechci se při poslechu písní cítit trapně

 
Gabriela Vermelho spolupracuje často s režisérem Vladimírem Morávkem, za roli v Baladě pro banditu dostala Cenu Alfreda Radoka, nyní má roli v připravované inscenaci 1789 v pražském Národním divadle.
18.11.2014 17:11 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Morávek (38 článků)

Islám si vymyslela partička banditů. Podporují to zde kolaborantské neziskovky a zbabělci přisátí k evropskému dotačnímu cecku. Dětem vymyli mozky multikulturalismem. Beseda ve městě, které běžence „schytá“ naplno ze dvou stran

 
REPORTÁŽ Elity jsou v rejži a mají hlavu v zadnici. Politici se deklasovali na „naftaře“ dotačních peněz – řeší jen to, jak se přisát k ceckům bezzubé Unie. To je jen hrstka bonmotů, které prošpikovaly jinak celkem věcnou besedu Bloku proti islámu a Úsvitu-NK, kde zazněly i návrhy konkrétních řešení současné situace u nás. Bude se stavět šibenice pro vládu, která si lže do kapsy o něčem, co viděl dávno každý montér a kamioňák, a zřejmě čeká na podminování Hradu?
02.10.2015 07:51 |

podobné články

Islám si vymyslela partička banditů. Podporují to zde kolaborantské neziskovky a zbabělci přisátí k evropskému dotačnímu cecku. Beseda ve městě, které běžence „schytá“ naplno ze dvou stran

 
REPORTÁŽ Elity jsou v rejži a mají hlavu v zadnici. Politici se deklasovali na „naftaře“ dotačních peněz – řeší jen to, jak se přisát k ceckům bezzubé Unie. To je jen hrstka bonmotů, které prošpikovaly jinak celkem věcnou besedu Bloku proti islámu a Úsvitu-NK, kde zazněly i návrhy konkrétních řešení současné situace u nás. Bude se stavět šibenice pro vládu, která si lže do kapsy o něčem, co viděl dávno každý montér a kamioňák, a zřejmě čeká na podminování Hradu?
02.10.2015 07:56 |

podobné články

Český rozhlas nabízí bohatý sváteční program – přímý přenos z Cehnic a Baladu pro banditu

 
V Cehnicích na Strakonicku se mohou veselit. Obec letos získala Zlatou stuhu a titul Vesnice roku Jihočeského kraje 2016. Úspěch oslaví Český rozhlas České Budějovice dvouhodinovým přenosem přímo z místního areálu U devíti králů nedaleko návsi. Vysílání začíná 28. září ve 12 hodin, posluchačům a hostům živě zahraje dechová kapela Nektarka ze Strakonic.
26.09.2016 15:45 |

podobné články

Janukovyč opět promluvil. Ukrajinská vláda je prý plná banditů a neonacistů

 
Sesazený ukrajinský prezident Viktor Janukovyč dnes v ruském exilu předstoupil před novináře, aby osobně předvedl, že navzdory fámám žije. Před kamerou v Rostově na Donu ale přednesl jen krátké prohlášení; na Ukrajině teď podle něj vládnou bandité, neonacisté a ultranacionalisté. 
11.03.2014 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Viktor Janukovyč (382 článků)

Zemřel herec Eli Wallach, padouch Calvera ze Sedmi statečných

 
Ve věku 98 let zemřel americký herec Eli Wallach známý z mnoha rolí. Ztvárnil mimo jiné vůdce mexických banditů Calveru ve slavném westernu Sedm statečných. Podle listu The New York Times skonal v úterý.
25.06.2014 08:40 |

podobné články

Osobnosti: Eli Wallach (8 článků)

Do Lokte na Banditu, Bídníky i Rusalku

 
Do přírodního amfiteátru pod romantickým západočeským hradem Loket se opět vrací hudební divadlo. Ve dnech 16. - 18. července se zde uskuteční již 14. ročník dnes již tradičního festivalu Loketské kulturní léto.
13.07.2015 09:41 |

podobné články