Článek

Kottek (KČ): Politická kultura

 
Nepříznivé události v Bruselu aneb kdo mlčí, jako by nebyl.
24.03.2016 06:41 |

podobné články

Podobné články

Kandidát na senátora za monarchisty: Stát se voliči jeví jako nepřítel a ne jako garant svobod

 
ROZHOVOR V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz Karel Kottek (KČ) upozornil na dobu první republiky, kdy jsme patřili k nejrozvinutějším ekonomikám světa. „Ve skutečnosti se ale jednalo o ekonomiku, která se takto dobře vyvinula v dobách Rakouska-Uherska a jejími symboly byla taková jména jako Kolben, Daněk, Ringhoffer, Škoda, Laurin, Klement a další,“ popsal. Kottek také vysvětlil, co mu dává naději, že se naše země opět postaví po bok historicky vyspělých a vzdělaných národů.
21.03.2016 13:40 |

podobné články

Nahrávání politiků je nepřípustné, tvrdí Stanjura. Politická kultura upadá

 
Nový šéf poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura si myslí, že politická kultura upadá. Čím dál víc. Nahrávání politiků při jednáních je podle něj nepřípustné.
13.05.2011 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Zbyněk Stanjura (233 článků)

The Economist: Ukazuje se, kam až klesla česká politická kultura

 
Debata o tom, zda odměna tří poslanců lukrativními posty za podporu vlády vůbec představuje korupci, ukazuje, jak hluboko klesla česká politická kultura. V souvislosti s demisí českého premiéra Petra Nečase to na svém blogu napsal britský týdeník The Economist. 
19.06.2013 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9260 článků)

Lachnit (ČSSD): Kultura kultury

 
„Když slyším slovo kultura, sahám hned po pistoli!“ Nechci připomínat autora těchto slov, protože si některá jména v historii nezaslouží, aby byla vzpomínána. Nečerpáme z jeho odkazu. Kultura pro nás zatím není nepřátelské slovo. Jenom je jakoby den ode dne zbytečnější.
17.04.2012 14:35 |

podobné články

Kultura kultury

 
„Když slyším slovo kultura, sahám hned po pistoli!“ Nechci připomínat autora těchto slov, protože si některá jména v historii nezaslouží, aby byla vzpomínána. Nečerpáme z jeho odkazu. Kultura pro nás zatím není nepřátelské slovo. Jenom je jako by den ode dne zbytečnější," začíná svou úvahu zástupce starosty Městské části Praha 5, JUDr. Petr Lachnit z ČSSD. A pokračuje…
20.08.2013 15:10 |

podobné články

Petr Lachnit: Kultura kultury

 
„´Když slyším slovo kultura, sahám hned po pistoli!´ Nechci připomínat autora těchto slov, protože si některá jména v historii nezaslouží, aby byla vzpomínána. Nečerpáme z jeho odkazu. Kultura pro nás zatím není nepřátelské slovo. Jenom je jakoby den ode dne zbytečnější,“ začíná svůj dnešní sloupek JUDr. Petr Lachnit, 1. zástupce starosty Městské části Praha 5. A pokračuje…
09.09.2014 12:36 |

podobné články

Osobnosti: Petr Lachnit (82 článků) , Petr Lachnit (81 článků)

Lachnit (ANO): Kultura kultury

 
„Když slyším slovo kultura, sahám hned po pistoli!“ Nechci připomínat autora těchto slov, protože si některá jména v historii nezaslouží, aby byla vzpomínána. Nečerpáme z jeho odkazu. Kultura pro nás zatím není nepřátelské slovo. Jenom je jakoby den ode dne zbytečnější.
11.09.2014 16:01 |

podobné články

Publicista se postavil za Halíka, který není Charlie. Západní kultura prý nestojí jen na provokaci

 
Publicista Dan Drápal se zastává kněze Tomáše Halíka, který svým komentářem Proč nejsem Charlie vyvolal řadu reakcí. Na serveru Česká pozice píše, že Halík podle něj pouze říká, že naše kultura má více tváří a on preferuje jinou, než byla tvář humoristického časopisu Charlie Hebdo. Zdůrazňuje zároveň, že umírnění muslimové rovněž potřebují empatii. Západní kultura prý muslimům velmi hlasitě říká: „Nám není nic svaté.“
27.01.2015 15:43 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Halík (426 článků)

Politická kultura je špatná. U poslanců tragická, míní Češi

 
Většina Čechů soudí, že současná kultura v politice je špatná. Stěžují si zejména n chování poslanců.
04.04.2011 18:30 |

podobné články

Kottek (KČ): Monarchie v obraze doby

 
Věřím tomu, že monarchie je Čechům jako společenské zřízení nakloněna více než republika. Současný jazyk politické reprezentace i novinářské obce hovoří o národu, ale ne o vlastenectví, které ze zásady vychází z lásky k místu, kde jsme se narodili.
14.03.2016 10:45 |

podobné články

Kottek (KČ): Restaurace monarchie

 
Při svých setkáních s přáteli i spolupracovníky se často setkávám s dotazem, co jako se má zase obnovovat ta monarchie a proč se to má zase rozdat. Na vysvětlenou jsem vytvořil tento článek.
26.03.2016 11:51 |

podobné články

Miliardář Bakala spokojen: Miliony dám pravici i v příštích volbách

 
Krizi, kterou prochází česká politická scéna, vidí miliardář Zdeněk Bakala pozitivně. Podle něj tím, že česká politická kultura klesla až na dno, musí být už jenom lépe. Bakala, který rozdělil před volbami desítky milionů korun mezi strany současné vládní koalice, hodlá v otevřeném sponzoringu některých stran pokračovat i v budoucnosti.
30.05.2011 05:00 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Bakala (277 článků)

Bakala je spokojen: Miliony dám pravici i v příštích volbách

 
Krizi, kterou prochází česká politická scéna, vidí miliardář Zdeněk Bakala pozitivně. Podle něj tím, že česká politická kultura klesla až na dno, musí být už jenom lépe. Prý bude dále sponzorovat politické strany, aby jako minule "přispěl ke zlepšení politického prostředí".
30.05.2011 08:40 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Bakala (277 článků)

ODS, TOP 09 a VV uzavřely kapitolu kultura a církve

 
Vyjednavači ODS, TOP 09 a Věcí veřejných (VV) ve čtvrtek uzavřeli kapitolu kultura a církve. Tři body ale posílají k projednání lídrům stran - otázku majetkoprávního vyrovnání s církvemi, památkovou péči a sazby DPH u knih a tiskovin.
01.07.2010 22:05 |

podobné články

Onderka (ČSSD): Ruská kultura má v Brně slavnou tradici

 
Slavnostní koncert k 10. výročí festivalu Ruská kultura v České republice 2011 se uskuteční v neděli 30. října. Koncert začíná v 19 hodin v sále Wannieck Gallery v Brně.
30.10.2011 12:50 |

podobné články

Žena za volantem s paličkami v ruce!

 
VIDEO. Kultura jako kultura! Korejčanka klidně řídila auto a zároveň si dopřála místní pochoutku. Jak jinak tradičně, za pomocí paliček!
05.09.2012 08:50 |

podobné články

Žena za volantem s hůlkami v ruce!

 
VIDEO. Kultura jako kultura! Korejka klidně řídila auto a zároveň si dopřála místní pochoutku. Jak jinak tradičně, s pomocí hůlek!
05.09.2012 09:30 |

podobné články

Klaus nerozumí tomu, co je kultura, myslí si Dienstbier

 
Prezident Václav Klaus vetoval zákon o podpoře kinematografie, což se nelíbí jeho možnému nástupci, kandidátovi ČSSD Jiřímu Dienstbierovi. Podle něj Klaus neporozuměl tomu, co kultura znamená.
13.11.2012 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9025 článků) , Jiří Dienstbier st. (754 článků)

Kultura bude jen v jogurtech, křičeli umělci Hanákové do oken

 
Demonstrovat za to, aby stát více a systematičtěji podporoval živé umění, přišlo dnes k sídlu ministerstva kultury několik desítek lidí. Na Maltézské náměstí v Praze si přinesly transparenty s hesly kritizujícími ministerstvo, ale také s jogurty s poukazem na to, že pouze uvnitř kelímků zůstane v letošním roce nějaká živá kultura.
14.02.2013 19:45 |

podobné články