Kornfeil se v Malajsii blýskl pátým časem, po penalizaci soupeře si o jedno místo polepšil

Jakub Kornfeil zajel v kvalifikaci kategorie Moto3 na Velkou cenu Malajsie pátý nejrychlejší čas, po penalizaci Španěla  Efréna Vázqueze však do závodu odstartuje z čtvrtého místa. Česká závodník tak na Sepangu vyrovnal své letošní maximum z květnového Le Mans, kde také obsadil čtvrté místo, které pak proměnil v šesté místo v závodě.
24.10.2015 11:30 |

Osobnosti: Jakub Kornfeil (156 článků)

Kornfeil dostal penalizaci a v kvalifikaci skončil jedenáctý. Angelis měl ošklivý pád

Čeští zástupci v nejslabší kubatuře Moto3 se opět nedokázali kvalifikovat mezi nejrychlejší desítku závodníků mistrovství světa silničních motocyklů. Jakub Kornfeil sice na okruhu v Motegi zajel osmý čas, následně byl ale odsunut o tři pozice dozadu za to,   že jel ve třetím volném tréninku příliš pomalu v závodní stopě. Karel Hanika obsadil v kvalifikaci na Velkou cenu Japonska dvacáté místo.
10.10.2015 10:35 |

Osobnosti: Jakub Kornfeil (156 článků) , Karel Hanika (48 článků)

Kornfeil dojel v trénincích ve Francii 15. a 9., Abraham byl 11. a 12.

V úvodním pátečním tréninku na GP Francie silničních motocyklů na okruhu v Le Mans obsadil český závodník Jakub Kornfeil ve třídě Moto3 patnáctou příčku, ve druhém si polepšil na deváté místo.
18.05.2012 15:35 |

Kornfeil vstoupil do domácí GP 12. místem v tréninku

Jakub Kornfeil obsadil v prvním tréninku na domácí Grand Prix České republiky, závod mistrovství světa silničních motocyklů, dvanácté místo. V nejslabší třídě Moto3 byl dnes dopoledne na Masarykově okruhu nejrychlejší Španěl Maverick Viňales, za kterým Kornfeil zaostal o 1,387 sekundy.
23.08.2013 13:00 |

Motocyklista Zarco vytlačil soupeře v drsném souboji z trati a přišel o vítězství

Motocyklista Jakub Kornfeil dojel ve VC Katalánska v závodě do 125 ccm na desátém místě. Po penalizaci Francouze Zarca vyhrál lídr šampionátu Španěl Terol.
05.06.2011 13:00 |

Abraham byl v motocyklové GP Austrálie desátý, Kornfeil čtrnáctý

Český motocyklový jezdec Karel Abraham potřetí za sebou bodoval v mistrovství světa třídy Moto2. Po třetím místě v Japonsku a šestém v Malajsii dnes obsadil desátou pozici v Grand Prix Austrálie a získal šest bodů. Jakub Kornfeil ve stopětadvacítkách dosáhl na dva body, když po týdnu zopakoval 14. místo z Malajsie.
17.10.2010 09:40 |

Osobnosti: Karel Abraham (343 článků) , Jakub Kornfeil (156 článků)

Kornfeil pojede v Malajsii ze čtvrté řady, Abraham z páté

Jakub Kornfeil zajel před Velkou cenou Malajsie svůj dosud nejlepší kvalifikační výsledek v mistrovství světa. V Sepangu obsadil 11. místo a do nedělního závodu ve třídě do 125 ccm odstartuje ze čtvrté řady. Karel Abraham v královské MotoGP zajel stejně jako v předchozím závodě v Austrálii třináctý čas a bude stát v páté řadě.
22.10.2011 12:25 |

Kornfeil bodoval v Malajsii třináctým místem, Pešek nedojel

Motocyklový závodník Jakub Kornfeil obsadil ve Velké ceně Malajsie v třídě Moto3 bodované třinácté místo a přiblížil se elitní desítce průběžného pořadí. Závod MotoGP Lukáš Pešek nedokončil.
13.10.2013 15:15 |

Osobnosti: Lukáš Pešek (92 článků) , Jakub Kornfeil (156 článků)

Kornfeil uspěl v kvalifikaci. V Malajsii odstartuje z první řady

Jakub Kornfeil obsadil třetí místo v kvalifikaci třídy Moto3 na motocyklovou Velkou cenu Malajsie a podruhé v kariéře odstartuje do závodu z první řady. Karel Hanika zajel v kvalifikaci dvanáctý čas, Karel Abraham v nejsilnější třídě MotoGP odstartuje z 15. místa.
25.10.2014 11:00 |

Osobnosti: Karel Abraham (343 článků) , Jakub Kornfeil (156 článků) , Karel Hanika (48 článků)

Kornfeil zazářil v kvalifikaci pátým místem, Abraham byl jedenáctý

Český závodník Jakub Kornfeil odstartuje do nedělní Velké ceny Španělska ve třídě Moto3 ze druhé řady, když v kvalifikaci zajel pátý nejrychlejší čas. Nejlépe si vedl Španěl Alex Rins, který vyhrál kvalifikaci na závod poprvé v kariéře.
28.04.2012 14:30 |

Osobnosti: Jakub Kornfeil (156 článků) , Alex Alex (367 článků)

Kornfeil v Británii vyrovnal pátým místem své maximum

Jakub Kornfeil obsadil v motocyklové Velké ceně Británie pátou pozici a vyrovnal svůj nejlepší výsledek v sezoně i kariéře. Druhý český jezdec ve třídě Moto3 Karel Hanika byl dvanáctý, bodoval i Karel Abraham v MotoGP třináctým místem.
31.08.2014 19:15 |

Motocyklista Kornfeil se blýskl v kvalifikaci čtvrtým místem, Abraham byl desátý

Motocyklový jezdec Jakub Kornfeil zazářil v kvalifikaci třídy Moto3 na Velkou cenu Francie.
19.05.2012 14:15 |

Chtěl bych být v elitní osmičce, řekl k VC Německa motocyklista Kornfeil

Hostem on-line rozhovoru byl motocyklový závodník Jakub Kornfeil, kterého o víkendu čeká Velká cena Německa a v trénincích na Sachcenringu se blýskl prvním a druhým místem.
06.07.2012 18:35 |

Kvůli maturitě vynechal tréninky, pak se motocyklista Kornfeil blýskl 5. místem

Český motocyklista Jakub Kornfeil skončil ve Velké ceně Španělska v Jerezu v kategorii Moto3 na pátém místě. V závodě, který byl kvůli nehodě Francouze Alana Techera po 15 kolech ukončen, tak vyrovnal své dva roky staré maximum z Brna.
05.05.2013 15:05 |

Kornfeil zajel v Malajsii svou nejlepší kvalifikaci

Kornfeil byl jedenáctý, Abraham třináctý
22.10.2011 10:00 |

Kornfeil dojel v Malajsii šestý, Rossimu se vzdaluje titul

Český motocyklový závodník Jakub Kornfeil skončil po startu ze čtvrtého místa ve Velké ceně Malajsie kategorie Moto3 šestý a vyrovnal si třetí nejlepší výsledek v sezoně. Třetí muž dnešního závodu královské kubatury MotoGP Valentino Rossi byl potrestán za kolizi s Marcem Márquezem a ve Valencii odstartuje z posledního místa.
25.10.2015 10:36 |

Osobnosti: Valentino Rossi (63 článků) , Marc Márquez (15 článků) , Jakub Kornfeil (156 článků)

Rybáři v Malajsii dbají na ekologii, provozují takzvaný rybolov podle sluchu

Přirovnání 'mlčet jako ryba' rybáři v Malajsii neznají. Vyrážejí totiž ve svých malých loďkách na moře, potápějí se a pak už se jen spoléhají na svůj sluch. Rybolov podle sluchu je v Malajsii považován za tradiční umění. V současné době mu však hrozí zánik.
31.08.2014 10:35 |

Vražda Kimova bratra v Malajsii: Policie má další dva podezřelé

Malajsijská policie identifikovala dva další podezřelé z vraždy bratra severokorejského vůdce Kim Čong-nama a pozvala je k výslechu. Jeden z nich je druhým tajemníkem severokorejského velvyslanectví v Malajsii, druhý je napojen na severokorejskou leteckou společnost Air Koryo. Oba se stále nacházejí v Malajsii a podle britského serveru The Telegraph se skrývají na severokorejské ambasádě.
22.02.2017 06:55 |

Osobnosti: Kim Kim (1081 článků)

Kornfeil skončil v Assenu po stíhací jízdě jedenáctý, bodoval i Abraham

Jakub Kornfeil obsadil v motocyklové Velké ceně Nizozemska v třídě Moto3 jedenácté místo, poté co se musel kvůli pádu soupeře dotahovat z třetí desítky. Karel Hanika měl závod v Assenu skvěle rozjetý na umístění v první pětce, ale po nehodě ho nedokončil. V MotoGP bodoval Karel Abraham na 14. pozici, i osmý závod sezony vyhrál mistr světa Španěl Marc Márquez.
28.06.2014 14:10 |

V Mugellu bodovali Hanika i Abaraham, Kornfeil měl smůlu

Český motocyklový jezdec Jakub Kornfeil po životní kvalifikaci ve Velké ceně Itálie nebodoval, v závodě Moto3 doplatil na pád soupeře. Nováček v seriálu Karel Hanika si naproti tomu vyrovnal osobní maximum desátým místem, byť mu k němu pomohla hromadná kolize tří jezdců z vedoucí skupiny v posledním kole.
01.06.2014 18:45 |

Osobnosti: Jakub Kornfeil (156 článků) , Karel Hanika (48 článků) , Karel Nováček (11 článků)