Článek

Korejští záchranáři se zajímali o český integrovaný záchranný systém

 
Prahu navštívili odborníci z Jižní Koreje, aby se seznámili s fungováním jednotlivých záchranných složek v České republice.
31.05.2016 10:25 |

podobné články

Podobné články

Držitelem ceny Český zavináč se stal Integrovaný záchranný systém České republiky

 
V rámci 20. ročníku konference ISSS/V4DIS byly vyhlášeny výsledky soutěže Český zavináč. Aktuálním držitelem tradiční ceny se stal Integrovaný záchranný systém ČR, a to za zásadní přínos k rozvoji a modernizaci IZS a tísňových linek prostřednictvím realizace programu NIS IZS a projektů jednotlivých složek.
13.04.2017 20:05 |

podobné články

Ministryně Šlechtová: Záchranný systém v územích, kde se řeší následky klimatických změn, bude moci pořídit techniku a vybavení

 
Ministerstvo pro místní rozvoj vyhlásilo další výzvu v Integrovaném regionálním operačním programu s názvem „Technika pro integrovaný záchranný systém“. Na projekty jsou připraveny téměř 2 miliard korun. Výzva je určena pro území, které se potýkají s klimatickými problémy.
19.12.2015 14:56 |

podobné články

Medaile jsou zlatý důl! Korejští lukostřelci shrábnou miliony

 
Korejští lukostřelci, kteří získali na olympijských hrách v Londýně tři ze čtyř možných zlatých medailí, dostanou 1,6 miliardy wonů (asi 35 milionů korun). Sportovce se podle agentury AFP rozhodl odměnit hlavní sponzor reprezentace automobilka Hyundai.
23.08.2012 13:00 |

podobné články

Truchlíte po svém čtyřnohém miláčkovi? Přihlaste se do soutěže a korejští vědci vám ho naklonují!

 
Odešel váš čtyřnohý miláček do věčných lovišť a vy se stále utápíte v žalu a nemůžete zacelit bolavou ránu v srdci? Možná pro vás máme řešení. Tedy ne konkrétně my, ale korejští vědci. Ti vám vašeho mazlíčka vzkřísí - buď zaplatíte dva miliony, nebo vyhrajete v soutěži.
26.10.2013 15:00 |

podobné články

Hejtman Zimola: Integrovaný dopravní systém funguje. Cestující od jeho zavedení mohou ušetřit na jízdném

 
Bez problémů. Tak funguje Integrovaný dopravní systém Jihočeského kraje - Českobudějovicko (dále už jen IDS ČB), který zahájil provoz 1. ledna letošního roku. Konstatoval to ve čtvrtek 2. února hejtman Jiří Zimola.
02.02.2017 20:10 |

podobné články

Klučka (ČSSD): Záchranáři zasahující po zemětřesení v Nepálu zaslouží ocenění

 
Podvýbor pro integrovaný záchranný systém navštívili zástupci hasičského záchranného sboru a zdravotní služby, aby informovali poslance o průběhu zásahu českého Trauma-týmu v Nepálu po ničivém dubnovém zemětřesení. Setkání řídil předseda podvýboru Václav Klučka.
28.06.2015 11:56 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klučka (8 článků)

»Naši záchranáři jsou špička, učí se od nich celý svět,« říká medailí oceněný exšéf letecké záchranky Mareček (64)

 
Čestnou medaili za významnou a dlouhodobou spolupráci s hasiči dostal bývalý ředitel Letecké záchranné služby Armády ČR Michal Mareček (64). Jako lékař zasahoval při hromadných nehodách autobusů, účastnil se i zahraničních misí. Náš integrovaný záchranný systém považuje za jeden z nejlepších v Evropě.
26.10.2017 09:10 |

podobné články

Český zavináč 2017 pro IZS

 
V rámci 20. ročníku konference ISSS/V4DIS byly vyhlášeny výsledky soutěže Český zavináč. Aktuálním držitelem tradiční ceny se stal Integrovaný záchranný systém ČR, a to za zásadní přínos k rozvoji a modernizaci IZS a tísňových linek prostřednictvím realizace programu NIS IZS a projektů jednotlivých složek.
18.04.2017 11:05 |

podobné články

Pardubický kraj chce čerpat z evropských fondů přes sedm miliard korun

 
Až sedm miliard korun. Na tolik peněz z evropských fondů by si v novém programovém období chtěl sáhnout Pardubický kraj. Pokud to Integrovaný operační program umožní, plánuje kraj investovat největší část finančních prostředků v oblasti dopravy na silnice II. a III. třídy a integrovaný dopravní systém. Aktualizované finanční požadavky kraje na jednotlivé operační programy včera schválila Rada Pardubického kraje.
29.08.2014 15:55 |

podobné články

MSp: Skupina soudců z Jižní Koreje navštívila Justiční areál Na Míčánkách v Praze

 
Skupina jihokorejských soudců navštívila v rámci studijní cesty po Evropě Justiční areál Na Mičánkách v Praze. Po prohlídce moderních prostor využívaných pěti obvodními soudy delegace zhlédla také civilní soudní jednání konané u Obvodního soudu pro Prahu 6. Poté diskutovala se soudcem Mgr. Erikem Ambrusem o postavení a praktických aspektech práce soudce v ČR či o postupech v civilních soudních řízeních. Korejští soudci se rovněž zajímali o projekt elektronizace justice.
22.08.2014 20:51 |

podobné články

Ministerstvo dopravy připravilo záchranný plán, Ministerstvo dopravy připravilo záchranný plán, který minimalizuje dopad opakování EIA na dopravní stavby

 
Ministerstvo dopravy předložilo do mezirezortního připomínkového řízení záchranný plán ke schválení vládou, který minimalizuje dopady na skupinu dopravních staveb dotčenou sporem s Evropskou komisí o platnost posouzení vlivu na životní prostředí (EIA). Ministerstvo zároveň vládě navrhlo postup, kterým zajistí, že se případné opakování posudků EIA nepromítne do úspěšného čerpání evropských zdrojů z Operačního programu doprava.
25.03.2016 16:11 |

podobné články

Tošenovský opustil krajské funkce a míří do Bruselu

 
Téměř devět let vydržel v moravskoslezském krajském zastupitelstvu bývalý hejtman Evžen Tošenovský (ODS). K 31. červenci ale opustil nejen místo krajského zastupitele, ale odešel i z komise bezpečnostní a pro integrovaný záchranný systém a komise pro vědu, výzkum a vysoké školy. Jeho novým působištěm bude Evropský parlament.
06.08.2009 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Evžen Tošenovský (114 článků)

Menší pojišťovny varují před hrozícími živly pomocí SMS

 
Pokud se blíží živelní katastrofa jako povodeň, vichřice, kroupy, tornádo nebo zemětřesení, mají být lidé v dané lokalitě včas varováni prostřednictvím SMS přímo na svém mobilu, nebo stačí zprávy v rozhlasu, televizi, na internetu nebo přes integrovaný záchranný systém? Tuto otázku ve světle posledních pohrom otevřely menší pojišťovny.
15.09.2010 05:15 |

podobné články

Ani primátor neví, zda metro bude přepravovat. Rozhodnutí padne zítra

 
Krizový štáb hlavního města dnes zasedal od rána. Primátor Bohuslav Svoboda po jednání řekl, že integrovaný záchranný systém, tedy policie, hasiči a záchranná služba, jsou na čtvrteční stávku připraveny. Praha pouze přeskupila síly připravované na dnešek, na čtvrtek. Zatím však stále není jisté, zda pojede metro.
13.06.2011 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Svoboda (697 článků)

Zimola: Integrovaný záchranný systém Jihočeského kraje byl nasazen v plné pohotovosti

 
Informace ze zasedání Povodňové komise Jihočeského kraje
02.06.2013 16:20 |

podobné články

Premiér Rusnok: Bez spolupráce s kraji nemůže vláda fungovat

 
Integrovaný záchranný systém, zachování kofinancování regionální dopravy a řešení problematiky evropských fondů, to jsou společné priority vlády a krajů.
20.07.2013 09:05 |

podobné články

Bezpečnostní komise Středočeského kraje projednala návrhy protipovodňových opatření

 
Členové Komise pro bezpečnost a Integrovaný záchranný systém (IZS) Středočeského kraje si ve čtvrtek 21. listopadu 2013 prohlédli v rámci výjezdního zasedání Vodní dílo Orlík.
27.11.2013 15:02 |

podobné články

Prachař s rušením modrých majáčků u poslanců narazil

 
Situací kolem používání modrých majáků se ve středu zabýval sněmovní výbor pro bezpečnost na základě usnesení podvýboru pro integrovaný záchranný systém. Ministerstvo dopravy totiž v návrhu vládního nařízení seznam složek, které mohou používat modrý majáček, značně zredukovalo. To se nelíbí nejen záchranářům, výhrady mají i někteří poslanci.
08.10.2014 22:01 |

podobné články

Gajdůšková (ČSSD): Jsem připravena jakkoliv podpořit Integrovaný záchranný systém

 
Vyjádření Aleny Gajdůškové k výbuchu muničního skladu ve Vlachovicích na Zlínsku.
16.10.2014 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Alena Gajdůšková (222 článků)