Článek

Koprivňanský (ČSSD): Veřejný opatrovník

 
V hlavních událostech na ČT1 proběhla reportáž z Klentnice na téma veřejného opatrovníka. Neustále se to omílá dokola, řeší to Svaz měst a obcí, nic se ale nezměnilo. V čem je problém?
01.06.2015 05:35 |

podobné články

Podobné články

Veřejný ochránce práv: Opatrovník musí bránit zájmy opatrované osoby

 
Ombudsmanka šetřila případ ženy, která byla omezena na svéprávnosti. Její zájmy měl hájit opatrovník stanovený soudem. Žena vlastnila na půl rodinný dům spolu se svým bratrancem. Ten celou nemovitost pronajímal, aniž by to se ženou a opatrovníkem konzultoval. Opatrovník v této záležitosti účinně nehájil zájmy opatrované a nebyl pro ni schopný vymoci adekvátní podíl na pronájmu.
28.04.2018 17:25 |

podobné články

Veřejný opatrovník je pro řadu lidí jedinou záchranou, říká místostarosta

 
ROZHOVOR JUDr. Petr Lachnit, místostarosta městské části Praha 5, má v gesci sociální problematiku, které se věnuje s plným nasazením. Dnes nám vysvětlil, co, respektive kdo, je veřejný opatrovník a jaká je jeho úloha v systému, i vše, co s jeho prací souvisí…
27.03.2013 13:40 |

podobné články

Veřejný opatrovník je pro řadu lidí jedinou záchranou, říká místostarosta

 
ROZHOVOR JUDr. Petr Lachnit, místostarosta městské části Praha 5, má v gesci sociální problematiku, které se věnuje s plným nasazením. Dnes nám vysvětlil co, respektive kdo, je veřejný opatrovník a jaká je jeho úloha v systému, i vše, co s jeho prací souvisí…
06.02.2014 08:35 |

podobné články

Opatrovník okrádal nemocného seniora tři roky. Přišel si tak na tři miliony

 
Nemocného seniora z Mnichova Hradiště podle policie okradl soudem určený opatrovník téměř o tři miliony korun. Třiašedesátiletého muže tři roky systematicky připravoval o pojistky, spoření i akcie. Senior zůstal téměř bez prostředků. Jednatřicetiletému muži z obce Dobrovice nyní hrozí osmileté vězení, informoval dnes mluvčí mladoboleslavské policie David Schön.
13.06.2012 17:00 |

podobné články

Trenéra, který vychoval Radka Bejbla, připravil opatrovník o tři miliony

 
Dnes už bývalý opatrovník Jiří Hlaváč z Dobrovic měl svého svěřence Františka Žmolu během tří let okrást o neuvěřitelné tři miliony korun.
19.06.2012 12:20 |

podobné články

Opatrovník z domova důchodců zabil 11 stařečků: Hrozí mu 194 let vezení!

 
Tvrdí, že jim chtěl jen ulevit od bolesti, ale porotu u soudu tyto řeči neobměkčily. Španělský opatrovník Joan Vila byl uznán vinným ze zabití 11 nemohoucích důchodců.
12.06.2013 21:45 |

podobné články

Pilc (Svobodní): Prostor otevřený veřejnosti ještě nemusí být veřejný prostor

 
Jedním z důvodů rozdílných názorů na zákaz kouření v restauracích je i rozdílné chápání pojmu "veřejné místo", "veřejný prostor". Uznáváme-li majetková práva a svobodu, pak restaurace není veřejný prostor.
06.05.2013 11:35 |

podobné články

Drhlík (KSČM): Kdo v politice zastupuje „veřejný“ zájem?

 
Politika v třídně rozdělené společnosti a veřejný zájem jsou dvě rovnoběžky – bez průsečíku. Hájit veřejný zájem bude možné teprve se zánikem třídní společnosti, kdy bude z politiky odstraněn starý obsah, tj. boj tříd o moc...
13.09.2017 04:35 |

podobné články

Štěch (ČSSD): Veřejný ochránce práv mi předal zprávu o činnosti za minulý rok

 
Veřejný ochránce práv pan Pavel Varvařovský předal ve středu 20. dubna Souhrnou zprávu o činnosti veřejného ochránce práv za rok 2010 předsedovi Senátu panu Milanu Štěchovi.
21.04.2011 08:20 |

podobné články

Osobnosti: Milan Štěch (693 článků)

Queen Latifah: V dětství mě zneužíval náctiletý opatrovník

 
O hvězdě hip-hopu a na Oscara nominované herečce Queen Latifah se spekuluje jako o lesbičce. Jedno je ale jisté, chlapa nikdy neměla. Jak sama přiznala, vztah s mužem si totiž není schopná vybudovat kvůli traumatu z dětství!
11.06.2009 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Queen Latifah (7 článků)

Vendula Svobodová: Šokující přiznání - Hlídají mě! Abych nekradla!

 
05:00 – Vendula Svobodová (37) je sice po smrti svého muže – hitmakera Karla Svobody (†68) – finančně za vodou, ale i přesto ji soudy a opatrovník majetku jejího syna Kubíka (4) přísně kontrolují, aby snad peníze chlapečka neskončily v jejích rukou!
17.09.2009 02:55 |

podobné články

Osobnosti: Karel Svoboda (508 článků) , Vendula Svobodová (806 článků)

Spícího muže vzbudí spíš moucha než plačící dítě

 
Muž jako opatrovník malých dětí? V rovnoprávnosti pohlaví ano, ale pozor, jeho biologické nastavení tomu moc neodpovídá!
02.12.2009 15:25 |

podobné články

Pohledávka za 8 miliard Kč je neplatná, tvrdí opatrovník OSZO

 
Občanské sdružení Zelený ostrov nepodalo do insolvenčního řízení se Sazkou žádnou pohledávku, vyplývá z vyjádření opatrovníka sdružení Zdeňka Ertla insolvenčnímu správci Josefu Cupkovi. Podle Ertla byla více než osmimiliardová pohledávka podepsána neoprávněnými osobami.
17.05.2011 17:05 |

podobné články

Sirotčí penzi by mohly mít i děti, které na ni nyní neměly nárok

 
Sirotčí důchody by mohly od příštího roku dostávat i osiřelé děti a mladí lidé, kteří na ně nyní nedosáhnou. Nemají na ně totiž nárok, pokud jejich zemřelý rodič či opatrovník neplatil potřebnou dobu sociální pojištění. Ministerstvo práce navrhuje, aby se pravidla zmírnila a poskytovala se minimální sirotčí penze 2538 korun měsíčně. Vyplývá to z materiálu, kterým se zabývala vláda.
14.07.2011 17:55 |

podobné články

Iveta Bartošová: Je pod zámkem!

 
Azyl, nebo vězení? Po Domeniku Martuccim se našel další »ochránce«, jenž zcela řídí Ivetě Bartošové život – Josef Rychtář (53). Ivetu drží pod zámkem v Říčanech a nastavuje vlastní pravidla. „Já vám v tuto chvíli setkání s Ivetou neumožním,“ řekl velmi direktivně její nový opatrovník.
24.08.2011 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Iveta Bartošová (6720 článků)

První fáze rozvodu: Opatrovnické řízení

 
Pokud mají manželé děti, musí rozvodu předcházet soudní rozhodnutí o úpravě výchovy a výživy dětí do 18 let. Návrh se podává k okresnímu soudu, řízení je osvobozeno od soudních poplatků. Děti zastupuje opatrovník – soudem ustanovený městský úřad. Pokud se rodiče jsou schopni dohodnout, soud většinou jejich dohodu schválí.
21.03.2012 18:30 |

podobné články

Kvůli kauze Opencard byl Praze stanoven opatrovník

 
Státní zástupkyně ustanovila opatrovníka, který má kvůli obvinění pražských radních v kauze Opencard hájit zájmy Prahy. Rada s tím nesouhlasí. Ještě ve čtvrtek se chce sejít na mimořádném jednání a podat proti rozhodnutí stížnost, řekli radní Lukáš Manhart (TOP 09) a šéf klubu zastupitelů TOP 09 Jiří Vávra.
25.04.2013 14:20 |

podobné články

Čech bez paměti nalezený v Norsku má majetek v konkurzu

 
Krajský soud v Praze v pondělí vyhlásil úpadek a konkurz na majetek šestatřicetiletého Michala P., který byl před více než rokem nalezen v norském Oslu se ztrátou paměti. Muž dluží osmi věřitelům téměř 3,3 miliónu korun. Nyní je opět nezvěstný, řekl novinářům opatrovník Vlastimil Voleský, který muže zastupuje u soudu.
29.12.2014 15:16 |

podobné články

Utopila syna ve vaně, protože zlobil: Dostala čtyři roky v nejmírnější věznici

 
Žena, kterou obžaloba vinila z úmyslného utopení tříletého syna ve vaně, stráví čtyři roky v nejmírnějším typu věznice. Justice ji uznala vinnou z nedbalostního usmrcení, verdikt dnes potvrdil i odvolací senát pražského vrchního soudu. O další dvě ženiny děti se jako opatrovník postará městský úřad. ČTK to řekl mluvčí soudu Jan Fořt. Za vraždu dítěte ženě původně hrozilo 15 až 20 let vězení nebo i výjimečný trest.
02.06.2015 13:20 |

podobné články