Článek

Kontrola na ministerstvech: Létaly z nich miliony!

 
Ministerstva obrany, práce a sociálních věcí a zemědělství prošustrovala v letech 2013 a 2014 miliony za nakupovaný materiál i služby. Ve své zprávě to uvedl Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ).
30.08.2016 11:00 |

podobné články

Podobné články

Na ministerstvech nemohou sehnat zaměstnance. Málokomu se chce pracovat s uprchlíky

 
Na ministerstvech je kolem 10,6 % volných zaměstnaneckých míst. Pracovních a služebních míst je na 14 ministerstvech celkem 15.848, z nichž je zhruba 1687 neobsazených. Na některých ministerstvech se dlouhodobě nedaří obsadit pozice, které vyžadují vysokoškolské vzdělání v oblasti práva. Vyplynulo to z ankety ČTK mezi ministerstvy.
02.12.2017 16:35 |

podobné články

Devět milionů na odměnách: Tak si žijí státní tajemníci na ministerstvech

 
Místa státních tajemníků na jednotlivých ministerstvech a na Úřadu vlády vznikla se zákonem o státní službě z 1. října 2014. Státní tajemník má postavení náměstka. Jmenuje ho vláda na návrh příslušného ministra nebo šéfa Úřadu vlády, a to na dobu pěti let. Ze zákona státní tajemník řídí činnosti související se zajišťováním organizačních věcí služby, správy služebních vztahů a odměňování státních zaměstnanců a vedoucího služebního úřadu podřízeného ministerstvu. I s Úřadem vlády pracuje na českých ministerstvech celkem 15 státních tajemníků, z toho jen jedna žena. Blesk.cz si vyžádal  přehled platů a ročních odměn u každého z nich. Ministerstvo vnitra poskytlo přehled platů od 11. 1. 2017 (tedy až nové platové výměry). Nahlédněte do prémií první poloviny úředníků.
01.02.2017 05:05 |

podobné články

Do Sněmovny prošli tři náměstci, ostatní zřejmě zůstanou na ministerstvech

 
Do politického souboje o poslanecké křeslo vyrazilo třináct ministerských náměstků, štěstěna se ale usmála pouze na tři z nich. Všichni úspěšní jsou z ODS. Ti, kteří neprošli a nepatří k padlým lidovcům a zeleným, si zachovali šanci zůstat na ministerstvech, neboť patří ke koaličním stranám.
11.06.2010 06:55 |

podobné články

Nový služební zákon: Náměstci se bojí o svá místa!

 
Až třetina náměstků na ministerstvech může skončit ve své funkci kvůli služebnímu zákonu. Ten totiž počítá s redukcí takzvaných politických náměstků. Každý ministr by měl mít po svém boku pouze jednoho. Momentálně jich má, ale většina z nich více. Na ministerstvech tak začal boj o posty.
05.08.2014 20:20 |

podobné články

NECHUTNÉ! V pražské tržnici SAPA nalezla kontrola v teple skladované maso a krev!

 
Středeční kontrola veterinární správy v pražské tržnici SAPA, která odhalila nevhodně skladované maso, bude mít pokračování. Protože už je to druhá letošní kontrola, která v tržnici odhalila stejný problém, veterináři se do ní brzo vrátí, potvrdil v pátek mluvčí veterinární správy Josef Duben.
15.07.2011 15:50 |

podobné články

Hejtman Zimola: Kontrol je už dost, pane ministře

 
Kontrola, kontrola, pak chvíli nic a pak – zase kontrola. S trochou nadsázky se dá říci, že tak probíhá život v každé veřejné organizaci.
09.04.2015 22:51 |

podobné články

Kontrola NKÚ odhalila v účetnictví Ministerstva vnitra nesprávnosti v hodnotě přes 4,9 miliardy korun

 
Nejvyšší kontrolní úřad prověřil vedení účetnictví a vykazování údajů v účetní závěrce Ministerstva vnitra (MV). Kontrola se zaměřila na sestavení účetní závěrky za rok 2014, na správnost a úplnost údajů a také na odhalení systémových rizik. Nesprávnosti, které kontrola na MV zjistila, přesáhly 4,9 miliardy korun.
25.07.2016 08:55 |

podobné články

Sobotka: Podíl českých potravin na pultech může zvýšit kontrola

 
Navýšení podílu tuzemských potravin na pultech českých obchodů může zajistit přísnější kontrola zboží. Na agrosalonu Země živitelka v Českých Budějovicích to dnes řekl premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Dodal, že kontrola kvality zboží zajistí, aby se na pultech neobjevovalo zboží s nevyhovujícími parametry. Prezident Agrární komory ČR Miroslav Toman ve čtvrtek na Země živitelce uvedl, že potravináři by byli rádi, kdyby až 80 procent zboží v českých obchodech tvořily tuzemské výrobky.
28.08.2016 07:05 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9472 článků) , Miroslav Toman (83 článků)

Lidovečtí úředníci se bojí o svá křesla na ministerstvech

 
Nejistota a strach o místo zavládly mezi úředníky na některých ministerstvech. Hlavně na těch, které vedli lidovečtí ministři. Výjimkou je jen ministerstvo financí, které po Miroslavovi Kalouskovi převzal jeho náměstek Eduard Janota.
09.05.2009 06:25 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6371 článků) , Eduard Janota (204 článků)

Komu zvoní hrana? Lidovcům a zeleným na ministerstvech

 
Nervozita vládne týden po volbách na ministerstvech zejména mezi náměstky. Očekává se personální zemětřesení, ačkoli představitelé rodící se trojkoalice ODS, TOP 09 a VV tvrdí, že žádná topolánkovská „noc dlouhých nožů“ resorty nečeká.
04.06.2010 06:00 |

podobné články

Věci veřejné chtějí na svých ministerstvech sociální demokraty

 
Šéf poslaneckého klubu Věcí veřejných (VV) Josef Dobeš tvrdí, že by na ministerstvech řízených jeho stranou měli působit i sociální demokraté.
29.06.2010 20:05 |

podobné články

Sobotka je proti účasti sociálnědemokratických náměstků na ministerstvech

 
Zůstanou v resortech náměstci ČSSD, když ministerstva teď ovládla pravicová koalice? Šéf ČSSD Bohuslav Sobotka to vylučuje. „Je to absurdní. Nejsme součástí vládní koalice, abychom měli na ministerstvech své náměstky. Žádného náměstka proto navrhovat ani nebudeme,“ řekl Právu Sobotka.
01.07.2010 20:40 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9472 článků)

Premiéra znepokojují lidi z ABL na ministerstvech

 
Premiér Petr Nečas je znepokojen množstvím lidí z bezpečností agentury ABL, kteří se objevují na ministerstvech. Zatím však nemíní do personálního obsazení zasahovat, neboť ctí nutnost koaliční důvěry. Uvedl to v nedělních Otázkách Václava Moravce.
18.07.2010 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9260 článků)

Nečas: Množství lidí z ABL na ministerstvech je neobvyklé

 
Množství nových lidí na ministerstvech, kteří dříve působili v bezpečnostní agentuře ABL, je podle premiéra Petra Nečase neobvyklé. Věci veřejné jsou podle něj nová strana a naráží na personální limity.
18.07.2010 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9260 článků)

Koaliční dodatek: Véčkaři chtějí posty náměstků a křesla ve správních radách

 
Věci veřejné si v dodatku koaliční smlouvy vymínily, že do konce června obsadí pozice náměstků na ministerstvech zemědělství a spravedlnosti a v Lesích ČR. Do poloviny září chtějí mít své náměstky na všech ostatních ministerstvech a požadují také křesla v dozorčích radách státních a polostátních firmách.
29.06.2011 07:45 |

podobné články

VV chtějí náměstky na ministerstvech koaličních partnerů

 
Věci veřejné by rády měly náměstky na ministerstvech ovládaných koaličními partnery ODS a TOP 09. Konkrétně na resortech zemědělství, financí, spravedlnosti a průmyslu.
04.08.2011 15:35 |

podobné články

Rusnokovi ministři dělají čistky. A Němcová vyhrožuje Ústavním soudem

 
Vláda premiéra Rusnoka ještě ani nepožádala o důvěru a také není jasné, jestli ji skutečně dostane. MF Dnes píše o tom, že její ministři přesto dělají na ministerstvech personální čistky. Úřadující předseda ODS Martin Kuba proto nazval vládu invazním komandem. Zároveň chce se všemi náměstky za ODS, kteří ještě na ministerstvech jsou, řešit, zda nemají odejít.
19.07.2013 08:30 |

podobné články

Osobnosti: Martin Kuba (394 článků)

Náměstci z ODS na ministerstvech zůstávají. Pořád věří, že se vrátí i jejich ministři

 
Občanští demokraté zatím nebudou vyzývat své náměstky na ministerstvech, aby své posty opustili, píše Týden.cz. To se ale nejspíš změní, pokud Rusnokova vláda získá důvěru.
23.07.2013 21:00 |

podobné články

Aktivistka: Není důležité ošatné, ale posílení pevné složky platu státních úředníků

 
Nejde o to, aby náměstci udávali ministra předsedovi strany, ale o informovanost, aby koalice jako celek fungovala. Těmito slovy vysvětloval ve středečním televizním pořadu Události, komentáře poslanec ČSSD Jeroným Tejc potřebu politických stran mít na ministerstvech, které vedou jejich koaliční partneři, své náměstky. Místopředseda lidovců Marian Jurečka uvedl, že jeho strana nechce mít náměstky na všech ministerstvech.
15.01.2014 22:50 |

podobné články

Osobnosti: Jeroným Tejc (657 článků) , Marian Jurečka (618 článků)