König spadl na šestou příčku, pro triumf na Giru si jede Contador

Český cyklista Leopold König se statečně rval na trase předposlední etapy letošního Gira d'Italia, dojel devátý, ale přesto v celkovém pořadí klesl z pátého na šesté místo. Vedoucí pozici si před zítřejším dojezdem do Milána udržel Španěl Alberto Contador.
30.05.2015 18:16 |

Osobnosti: Alberto Contador (98 článků) , Leopold König (25 článků)

Kreuziger je průběžně čtvrtý, König vypadl z top 10

Český cyklista Roman Kreuziger se po 13. etapě na italském Giru posunul už na čtvrtou příčku celkového pořadí. Jeho krajan Leopold König ze stáje Sky má zatím spíše smůlu a vypadl z elitní desítky. Po hromadném pádu na konci etapy přišel o celkové vedení Alberto Contador a svůj růžový dres musel odevzdat Fabienu Aruovi z týmu Astana.
22.05.2015 19:11 |

Osobnosti: Roman Kreuziger (326 článků) , Leopold König (25 článků)

Contador si podmanil Giro, König skončil na skvělém šestém místě

Poslední etapa letošního Gira d'Italia podle předpokladů změny v celkovém pořadí nepřinesla. Podruhé v kariéře se z triumfu raduje Španěl Alberto Contador. Český cyklista Leopold König obsadil v těžké konkurenci šesté místo.
31.05.2015 18:21 |

König už je celkově na páté pozici! Kreuziger ztratil a je dvanáctý

Leopold König vybojoval v nedělní 15. etapě sedmou příčku a celkově se posunul na pátou pozici v průběžném pořadí. První dojel přesně minutu před českým jezdcem Španěl Mikel Landa, jehož krajan Alberto Contador byl v cíli třetí a udržel celkové vedení. Romanu Kreuzigerovi se příliš nedařilo a vypadl z elitní desítky.
24.05.2015 17:56 |

Osobnosti: Roman Kreuziger (326 článků) , Alberto Contador (98 článků) , Leopold König (25 článků)

Franz König: Praha je pro nás báječné místo

Knihkupectví König z Kolína nad Rýnem je největším obchodem v Evropě. Soustředí se na knihy o výtvarném umění a architektuře. Na otázky o provozu pobočky v Praze odpověděl německý knihkupec Franz König.
15.08.2015 07:05 |

POCTA! Leo König pojede poprvé Tour de France a rovnou jako lídr!

Cyklisté Leopold König a Jan Bárta se poprvé představí na Tour de France. Oba jsou podle očekávání v nominaci německého týmu NetApp-Endura, König bude jeho lídrem.
28.06.2014 09:00 |

Osobnosti: Jan Bárta (157 článků)

Contador si dojel do Paříže pro třetí triumf, poslední etapu vyhrál nedostižný Cavendish

Španělský cyklista Alberto Contador vyhrál potřetí v kariéře Tour de France. Závěrečné etapové vítězství získal po 102,5 km v Paříži Brit Mark Cavendish a připsal si pátý letošní triumf.
25.07.2010 18:15 |

Osobnosti: Alberto Contador (98 článků)

Vítězem TdF je Contador, Kreuziger se vešel do desítky

Poslední etapu Tour de France se spurtem v Paříži vyhrál Mark Cavendish a připsal si šestý letošní triumf. Žlutý trikot přivezl do cíle Alberto Contador a navázal tak na svůj celkový triumf z roku 2007.
27.07.2009 14:55 |

König na Vueltě stoupá pořadím! Návrat do Top10 vydřel v dešti

Český cyklista Leopold König obsadil v deštivé čtrnácté etapě cyklistické Vuelty desátou příčku a v celkovém pořadí se posunul na osmé místo! Po sólovém úniku vyhrál Ital Daniele Ratto. Druhý dojel s odstupem bezmála čtyř minut lídr závodu Vincenzo Nibali, který zároveň upevnil svou pozici na čele.
07.09.2013 17:55 |

Nibali se vrátil do čela, König byl v horské etapě Tour osmý

Po horské 10. etapě Tour de France získal zpátky žlutý dres lídra Ital Vincenzo Nibali a úspěšný den prožil také Leopold König, který obsadil osmé místo. Český cyklista a lídr stáje NettApp se posunul v průběžném pořadí na 21. příčku. Nejtěžší etapový závod dnes přišel o další z hvězd Alberta Contadora, jenž si poranil při pádu ve sjezdu koleno.
14.07.2014 19:40 |

Čtrnáctou etapu Tour vyhrál Majka, König dojel devátý

Čtrnáctou etapu cyklistického závodu Tour de France vyhrál Polák Rafal Majka. V čele průběžného pořadí je dál Ital Vincenzo Nibali, který dnes skončil druhý. Český jezdec Leopold König dojel v další alpské etapě devátý a celkově si polepšil z desáté na osmou příčku.
19.07.2014 18:50 |

"Žralok" Nibali slaví triumf na Tour, debutant König sedmé místo

Ital Vincenzo Nibali vyhrál poprvé Tour de France, český cyklista Leopold König skončil při své premiéře ve slavném závodě sedmý. Poslední etapu ovládl Němec Marcel Kittel, který byl stejně jako loni nejrychlejší v hromadném spurtu na Champs-Elysées v Paříži.
27.07.2014 20:05 |

Contador je na Giru bez mechanika, napadl fanouška

Španělský lídr etapového závodu Giro d'Italia Alberto Contador přišel o svého osobního mechanika. Faustina Muňoze sbor rozhodčích vyloučil poté, co během úterní etapy slavného podniku udeřil otevřenými dveřmi doprovodného automobilu jednoho z diváků.
25.05.2011 14:40 |

König dnes na Tour de France nepříjemně spadl, zůstal ale devátý

Český cyklista Leopold König skončil tři kilometry před cílem 19. etapy Tour de France na zemi v hromadném pádu. Vyvázl však bez zranění, v cíli dostal stejný čas jako zbytek pelotonu a celkově je stále devátý. Pro výhru si sólovou jízdou v dešti dojel Ramunas Navardauskas, jenž se stal prvním litevským vítězem etapy na Tour.
25.07.2014 20:15 |

Königovi vyšla časovka a s Kreuzigerem uzavírají top 10

Leopold König si zajel v sobotní časovce na 59,4 kilometru pro třináctou příčku a díky povedenému výsledku se vrátil do první desítky cyklistického závodu Giro d'Italia. Romanu Kreuzigerovi se v jízdě proti chronometru tradičně tolik nedařilo a dojel na 43. místě. Alberto Contador nenechal své fanoušky na pochybách a opět se vrátil do řůžového trikotu pro vedoucího jezdce závodu.
23.05.2015 18:26 |

Vítěz Tour de France Alberto Contador přestoupil do stáje Saxo Bank

Alberto Contador minulý týden oznámil, že neprodlouží smlouvu se stájí Astana. Nyní ho do svých služeb získal tým Saxo Bank, kde podepsal Contador dvouletou smlouvu.
03.08.2010 12:35 |

Tour: Časovku ovládl Contador, Kreuziger vyhořel

Časovku na 40 km na Tour de France vyhrál Alberto Contador, jenž si upevnil tři etapy před koncem vedení v čele. Český jezdec Roman Kreuziger dojel na 53. místě a v celkové klasifikaci klesl o jednu pozici na 12. příčku.
23.07.2009 19:35 |

Osobnosti: Roman Kreuziger (326 článků) , Alberto Contador (98 článků)

GIRO: Contador navýšil vedení na čele, Kreuziger finišoval devátý

V královské etapě se z výhry radoval Mikel Nieve, Alberto Contador obsadil třetí příčku. Kreuziger se posunul na průběžné osmé místo a může stále bojovat o stupně vítězů.
22.05.2011 19:25 |

Contador má třetí titul z Tour, poslední etapu vyhrál Cavendish

Španělský cyklista Alberto Contador vyhrál po letech 2007 a 2009 potřetí v kariéře Tour de France. Závěrečné etapové vítězství získal po 102,5 km v Paříži stejně jako loni Brit Mark Cavendish a připsal si pátý letošní triumf.
26.07.2010 12:10 |

Začíná Tour, zářný Contador může zaútočit na čtvrtý triumf

Za účasti 219 cyklistů z 22 týmů dnes začne nejslavnější etapový závod světa Tour de France. V pelotonu bude i Španěl Alberto Contador, který se radoval z celkového triumfu již třikrát a favoritem bude i nyní.
02.07.2011 09:40 |