Článek

Konfliktů v Evropě bude přibývat, obává se starosta Dvora Králové nad Labem

 
Jan Jarolím (ANO) přiznává, že měl o spolupráci na radnici naivní představy. Co jej přesvědčilo o opaku? Navzdory obtížným začátkům se mu však podařilo realizovat řadu věcí. Jaké konkrétně? A co naopak čeká na své řešení? Hovořili jsme také o přínosech právě probíhající stavby čističky, ale i o vleklém problému s odkupem areálu bývalé TIBY Zálabí a budoucnosti využití areálu.
29.01.2016 08:45 |

podobné články

Podobné články

Opilý muž z Dvora Králové ubil bezdomovce k smrti: Hrozí mu až doživotí

 
Policie v minulých dnech ukončila vyšetřování brutální vraždy osmapadesátiletého bezdomovce ve Dvoře Králové nad Labem na Trutnovsku z loňského října. Kriminalisté z vraždy obvinili jednadvacetiletého muže ze Dvora Králové. K činu se přiznal. V případě odsouzení mu hrozí vězení na 15 až 20 let, případně výjimečný trest.
09.02.2017 10:45 |

podobné články

Místostarostu Dvora Králové Béma napadl útočník dřevěnou holí

 
Neznámý útočník v pondělí ráno napadl místostarostu Dvora Králové nad Labem Jana Béma (ODS). Dřevěnou holí mu způsobil tržnou ránu na hlavě, útok nyní vyšetřuje policie.
13.12.2011 09:10 |

podobné články

Splašky z kanalizace Dvora Králové tekly přímo do Labe

 
Splašky z kanalizace šestnáctitisícového Dvora Králové nad Labem dnes dopoledne začaly téct přímo do Labe. Firma WWTP DKNL provozující místní čistírnu odpadních vod ráno zastavila čistění. Důvodem je dlouhodobý spor firmy s městem o cenu čištění odpadních vod. Řekl to jednatel WWTP DKNL Aleš Morávek.
06.02.2012 20:05 |

podobné články

Vlak srazil muže u Dvora Králové. Policie tvrdí, že šlo o sebevraždu

 
Tragédie se stala v pondělí ráno na železniční trati u Dvora Králové nad Labem na Trutnovsku.
23.04.2012 10:20 |

podobné články

Ve Dvoře Králové nad Labem spojili volby do Sněmovny s referendem

 
Obyvatelé Dvora Králové nad Labem na Trutnovsku budou dnes a v sobotu hlasovat kromě sněmovních voleb také v místním referendu. V něm chce radnice šestnáctitisícového města zjistit názor lidí na zákaz výherních hracích automatů a na to, zda má být vodovodní a kanalizační síť v majetku města.
25.10.2013 07:00 |

podobné články

Holeček (ODS): Obvinění představitelé Ústí nad Labem by s odstoupením neměli váhat

 
Primátor statutárního města Ústí nad Labem a spolu s ním i člen Rady města Ústí nad Labem a starosta městského obvodu Ústí nad Labem – Severní terasa v jedné osobě, oba ČSSD, jsou podezřelí z porušení povinnosti při správě cizího majetku a zneužití pravomoci úřední osoby.
23.04.2014 15:20 |

podobné články

Budeme jednat na rovinu, slibuje starosta Dvora Králové nad Labem

 
„Už dnes zjišťujeme, že některé věci jsou ve skutečnosti trochu jinak, než byly v minulosti veřejně prezentovány, a o některých věcech se naopak nemluvilo, i když by si to zasloužily.“ Tak okomentoval nový starosta situaci na radnici pár týdnů po svém zvolení. V politice je Jan Jarolím (ANO) nováčkem a ParlamentníListy.cz zajímalo nejen, proč se rozhodl kandidovat, ale i to, čím jej oslovilo hnutí ANO. Ačkoliv také po prvních kolech koaličních jednání přestával věřit, že mohou skončit podobou jakékoliv funkční koalice, nyní je přesvědčen, že dojednaná koalice bude funkční. Jaké si stanovili priority?
30.11.2014 10:56 |

podobné články

Starosta Roudnice nad Labem: Zastupitelů za KSČM si na radnici vážím

 
Loni v lednu se v Roudnici nad Labem konaly opakované volby, na základě kterých se stal za vítězné sdružení Společně pro Roudnici nad Labem starostou Vladimír Urban. V létě byla ale odvolána část rady včetně místostarosty. Jak nyní hodnotí starosta spolupráci na radnici? Daří se městu vypořádat s nelehkou finanční situací? Jaký dopad mají na rozpočet pokuty, jež město splácí a co je příčinou pochybení, díky nimž k nim došlo? Nejen na to, ale i na situaci kolem znovu otevření gynekologicko-porodnického oddělení a další komunální problémy se ptali PL.
28.06.2013 17:15 |

podobné články

Vzácní nosorožci ze Dvora Králové už jsou v Africe

 
Už v sobotu ráno začal dlouho očekávaný transport bílých nosorožců ze Dvora Králové do africké Keni. Už jsou v cíli.
19.12.2009 12:25 |

podobné články

U Dvora Králové havaroval motorkář, zranil se lehce

 
Vážně vypadající nehoda motocyklisty v sobotu odpoledne u Dvora Králové si vyžádala pouze lehké zranění. Agentuře Mediafax to řekla policejní mluvčí Věra Krejčová.
30.04.2011 16:15 |

podobné články

Bílé nosorožce ze Dvora Králové mají afričtí pytláci mimo dostřel

 
Zvěsti o možném nebezpečí hrozícím čtveřici bílých nosorožců, poslaných koncem předloňského roku ze Dvora Králové do keňské rezervace Ol Pejeta, vyvrací ředitelka královédvorské zahrady Dana Holečková. Nosorožci, zbavení navíc pro jistotu rohů, jsou prý vzdor narůstající aktivitě pytláků v bezpečí uvnitř rezervace.
04.10.2011 19:45 |

podobné články

Splašky z Dvora Králové tečou do Labe! Kvůli sporu

 
Splašky z šestnáctitisícového Dvora Králové od pondělního rána proudí volně do Labe. Důvod? Spor mezi radnicí města a firmou, která čistírnu odpadních vod provozuje. Jde samozřejmě o peníze.
06.02.2012 15:10 |

podobné články

Tohle jsou »čeští« nosorožci! Záchrana afrických obrů přišla ze Dvora Králové!

 
Víte, že máme hodně silné vyslance v Africe? Ano, tihle se jen tak nedají. Jsou to totiž pořádná zvířata… Do více než 6000 km vzdálené keňské rezervace odcestovala v prosinci 2009 ze Dvora Králové čtyřčlenná skupina ohroženého druhu nosorožců tuponosých.
11.03.2012 12:06 |

podobné články

U Dvora Králové se srazily dva větroně, pilot jednoho z nich vyskočil

 
U Dvora Králové se v neděli odpoledne srazily dva větroně. Jeden z nich se zřítil, pilot měl údajně z letadla vyskočit, řekla Mediafaxu policejní mluvčí Lenka Burýšková.
01.07.2012 16:55 |

podobné články

Tragédie na rally: U Dvora Králové zemřel řidič, navigátor zraněn

 
Na krkonošské rally u Dvora Králové dnes zemřel po havárii řidič závodního vozu, jeho spolujezdec skončil s těžkým zraněním v nemocnici.
09.11.2014 12:50 |

podobné články

Olomouc: Stavební práce vyvolají výluku sběrového dvora v Neředíně

 
Výstavbu nového sběrového dvora v Neředíně zahájí v květnu Technické služby města Olomouce, a.s. Nový sběrový dvůr technické služby vybudují za krematoriem na místě stávajícího dvora a dosavadní meziskládky odpadů ze hřbitova.
12.04.2011 13:20 |

podobné články

Na funkci druhého českého soudce Tribunálu Soudního dvora Evropské unie byl nominován Jan M. Passer

 
Ve výběrovém řízení na kandidáta na funkci soudce Tribunálu Soudního dvora Evropské unie uspěl JUDr. Jan M. Passer, Ph.D., LL.M. Výběrové řízení bylo vyhlášeno v souvislosti s Reformou soudního dvora EU schválenou radou ministrů, která mj. počítá s navýšením počtu soudců Tribunálu na 2 soudce z každého členského státu a vylosováním České republiky k nominaci kandidáta na nového soudce v první skupině členských států a na základě usnesení vlády č. 525 ze dne 13. července 2011.
23.02.2016 13:10 |

podobné články

Sběrný dvůr v Dřevčické skončil, nový najdete 300 metrů od Průmyslové ulice

 
Začátkem března skončil provoz sběrného dvora v Dřevčické ulici na Praze 10. Nahradil ho nový sběrný dvůr v ulici Teplárenská 9, který se nachází jen 300 metrů od Průmyslové ulice. Do sběrného dvora je možné odložit jakýkoliv odpad, výjimkou je směsný odpad. Lidé s trvalým pobytem na území Prahy služby sběrného dvora využívají bezplatně.
18.03.2016 10:25 |

podobné články

V předsednictví EUROSAI podpořili NKÚ prezidenti německého a nizozemského účetního dvora

 
Na NKÚ v uplynulých dnech zavítali dva významní hosté. Ve dnech 26. až 27. února se s prezidentem NKÚ setkal prezident Spolkového účetního dvora Německa Kay Scheller a ve dnech 28. února až 1. března následovala návštěva prezidenta Účetního dvora Nizozemska Arna Vissera.
02.03.2018 17:15 |

podobné články