Článek

Konec vyšetřování: Za smrt 162 lidí v letadle AirAsia může technika i piloti

 
V prosinci 2014 se nad Indonésií zřítil airbus společnosti AirAsia. Na jeho palubě zahynulo 162 lidí. Podle vyšetřovatelů za havárii může vadný díl letadla. Následovala chybná rozhodnutí pilotů, kteří se na ni snažili zareagovat. Problémy ale měl stroj údajně už dříve. Informovala o tom britská BBC.
01.12.2015 10:20 |

podobné články

Podobné články

Letadlo AirAsia se ztratilo v bouři: Na palubě bylo i 17 dětí!

 
Je to opět ten samý, zdrcující pohled. Zničení příbuzní, kteří nic takového nečekali. Jejich drazí seděli v letadle, které náhle zmizelo. A předchozí letošní zkušenosti dávají lidem pramalou naději. Po letadle malajských aerolinií MH 370 nyní zmizel i airbus společnosti AirAsia. Tentokrát v bouřce. Na jeho palubě bylo 162 lidí, z toho 17 dětí.
28.12.2014 17:16 |

podobné články

Další záhadné zmizení letadla: Ztratil se letoun AirAsia se 162 lidmi na palubě!

 
Rok 2014 přinesl dvě velké letecké katastrofy – ztracený letoun malajsijských aerolinií, i ten sestřelený nad ukrajinským územím. Bohužel to nyní vypadá, že do třetice všeho nejhoršího. V noci ze soboty na neděli SEČ zmizel z radarů letoun AirAsia, který letěl z Indonésie do Singapuru. Na palubě bylo 162 lidí.
28.12.2014 08:41 |

podobné články

Potápěči vytáhli z moře černou skříňku letounu AirAsia: Na jeho palubě zahynulo 162 lidí!

 
Potápěči vytáhli z moře jednu z černých skříněk letadla společnosti AirAsia, které se zřítilo před dvěma týdny v Jávském moři se 162 lidmi na palubě. Oznámil to šéf pátracího týmu Bambang Soelistyo. Skříňku, která je záznamem o letu, podle něj vynesli dnes ráno na hladinu čtyři potápěči. I nadále ale pátrají po hlasovém záznamu z kokpitu havarovaného letounu.
12.01.2015 07:46 |

podobné články

Zkáza letounu AirAsia, na jehož palubě zahynulo 162 lidí: Potápěči vytáhli druhou černou skříňku!

 
Potápěči vytáhli z moře druhou černou skříňku letadla AirAsia, které se zřítilo před více než dvěma týdny v Jávském moři se 162 lidmi na palubě. Záznamník pro nahrávání komunikace v pilotní kabině byl nalezen nedaleko místa, kde potápěči v pondělí vyzvedli černou skříňku nahrávající letové údaje.
13.01.2015 09:16 |

podobné články

Letoun AirAsia se s největší pravděpodobností zřítil do moře

 
Pohřešované letadlo společnosti Indonesia AirAsia se 162 lidmi na palubě se pravděpodobně zřítilo do moře. Uvedla to dnes indonéská pátrací a záchranná agentura. Letadlo na lince z indonéské Surabaje do Singapuru v neděli časně ráno místního času zmizelo z obrazovek radarů. Indonésie dnes obnovila pátrání po pohřešovaném letadle, které v neděli přerušila kvůli tmě, a informovala o nálezu neidentifikovatelných předmětů na hladině moře. Zda jde o trosky letounu, se zatím neví.
29.12.2014 11:21 |

podobné články

Ztracené letadlo AirAsia se zřejmě zřítilo do moře

 
Pohřešované letadlo společnosti Indonesia AirAsia, které se ztratilo v neděli ráno místního času, se pravděpodobně zřítilo do moře. Poblíž ostrova Nagka byly na hladině moře objeveny neidentifikované předměty, na dalším místě zároveň vrtulník objevil olejové skvrny. Letoun měl na palubě 162 lidí, z toho 17 dětí. 
29.12.2014 08:41 |

podobné články

Záchranáři našli v moři čtyři části zmizelého letounu AirAsia

 
Pátrací týmy nalezly v sobotu v Jávském moři s největší pravděpodobností už čtyři velké části indonéského letounu, který se v neděli zřítil poblíž ostrova Borneo se 162 lidmi na palubě. Z lidí na palubě letounu společnosti AirAsia se podle dosavadních informací nikdo nezachránil, do pátku se podařilo z moře vytáhnout 30 těl obětí.
03.01.2015 10:52 |

podobné články

Ztracené letadlo vlastní firma vzniklá ze zadlužených malajsijských aerolinek

 
V Indonésii dnes zmizelo letadlo společnosti Indonesia AirAsia se 162 lidmi na palubě. Nehoda se spojuje s Malajsií, v níž sídlí mateřská společnost těchto aerolinií s názvem AirAsia.
28.12.2014 21:01 |

podobné články

Letoun AirAsia se zřejmě zřítil do moře

 
Pohřešované letadlo společnosti Indonesia AirAsia se 162 lidmi na palubě se pravděpodobně zřítilo do moře. Uvedla to dnes indonéská pátrací a záchranná agentura. Letadlo na lince z indonéské Surabaje do Singapuru v neděli časně ráno místního času zmizelo z obrazovek radarů. Indonésie dnes obnovila pátrání po pohřešovaném letadlu, které v neděli přerušila kvůli tmě.
29.12.2014 06:11 |

podobné články

Letadlo AirAsia už odepsali. Asi spadlo do moře, trosky hledají

 
Pohřešované letadlo společnosti Indonesia AirAsia se 162 lidmi na palubě se pravděpodobně zřítilo do moře. Uvedla to dnes indonéská pátrací a záchranná agentura. Žádné trosky letadla se ale zatím nepodařilo objevit.
29.12.2014 06:35 |

podobné články

V oceánu našli ocas letadla AirAsia! Jsou v něm černé skříňky

 
Indonéským záchranářům se podařilo pod mořskou hladinou objevit ocasní část letadla společnosti AirAsia, které zmizelo za bouřlivého počasí 28. prosince i se 162 lidmi na palubě. Oznámil to dnes šéf pátracího týmu Bambang Soelistyo.
07.01.2015 07:11 |

podobné články

Indonésie možná v řádu dní ukončí pátrání po obětech letu AirAsia

 
Indonésie možná v řádu dní ukončí pátrání po obětech nehody letadla společnosti AirAsia, které se zřítilo 28. prosince se 162 lidmi na palubě. Dnes to podle agentury Reuters oznámil indonéský pátrací a záchranný úřad s tím, že prodloužení operace bude záviset na úspěšnosti hledání dalších těl. Armáda se z akce stáhla v úterý. Doposud se podařilo z moře vyprostit 70 mrtvých.
28.01.2015 08:11 |

podobné články

Experti: Letadlo AirAsia bylo před zřícením v dobrém stavu

 
Letadlo společnosti AirAsia, které se loni v prosinci zřítilo se 162 lidmi na palubě, bylo v dobrém stavu a jeho palubní posádka měla řádná osvědčení. Stroj v době neštěstí řídil podle indonéské komise pro bezpečnost dopravy druhý pilot. Tragédii nikdo nepřežil.
29.01.2015 07:21 |

podobné články

Zmizelo další malajsijské letadlo se 162 osobami na palubě: Nový Bermudský trojúhelník?

 
Do třetice všeho zlého. Malajsie prožívá třetí leteckou katastrofu za posledních deset měsíců. Letadlo AirAsia na lince z Indonésie do Singapuru se 162 lidmi na palubě včera několik desítek minut po startu zmizelo z obrazovek radarů. Rýsuje se v Asii nový Bermudský trojúhelník?
28.12.2014 17:05 |

podobné články

Po zmizelém indonéském letadle se nově pátrá i mimo letovou trasu

 
Indonéské úřady dnes rozšířily oblast pátrání po pohřešovaném letadlu společnosti Indonesia AirAsia se 162 lidmi na palubě, které se v neděli pravděpodobně zřítilo do moře. Na jednom z ostrovů v prohledávané zóny byl ohlášen stoupající dým, na místo byly vyslány pozorovací letouny. Do pátracích operací se zapojili nejen asijské země z regionu, ale také Francie, Austrálie či USA. Ještě dnes se podle agentury Reuters do hledání zapojí raketový torpédoborec USS Sampson.
30.12.2014 06:41 |

podobné články

Za smrt 71 lidí v ruském letadle mohli piloti, ukazuje vyšetřování. Nechali zamrznout snímače

 
Za pád letadla An-148, které se v neděli zřítilo se 71 lidmi u Moskvy, nejspíš mohli piloti. Zapomněli zapnout vytápění pro odmrazováni snímačů měřících rychlost letounu. Chybné údaje o rychlosti pak vedly k pádu stroje. Uvádí to předběžná zpráva, kterou na základě informací z černé skříňky a analýzy obdobných havárií sestavil Mezinárodní letecký výbor (MAK), píše agentura AP. Výbor v postsovětských státech vyšetřuje letecké katastrofy.
13.02.2018 17:00 |

podobné články

Panika v letadle: Piloti a letušky začali náhle zvracet!

 
V letadle US Airways, které směřovalo z Izraele do USA, došlo ke kurióznímu incidentu. Během letu se po palubě začal šířit odporný puch a piloti spolu s letuškami začali zvracet!
10.12.2014 12:50 |

podobné články

Mrtvoly na hladině: Z moře vytáhli 6 těl z letounu AirAsia

 
Indonéské ministerstvo dopravy potvrdilo smutnou zprávu - u pobřeží Bornea byly nalezeny trosky letadla společnosti AirAsia, které se ztratilo z radarů v neděli ráno. Na jednom z ostrovů byl v pondělí ohlášen dým, ten přivedl záchranáře k podezřelým troskám. V moři byla nalezena i první těla obětí a zavazadla!
30.12.2014 08:31 |

podobné články

Našly se trosky letadla u Jávy, patří prý zmizelému letounu AirAsia

 
V moři nedaleko indonéského ostrova Borneo byly nalezeny trosky letounu společnosti Indonesia AirAsia, který zmizel v neděli krátce po odletu z indonéské Surabaje do Singapuru. S odvoláním na ředitele indonéského úřadu pro civilní letectví Djokoa Murjatmodjoa to uvedla agentura AFP. Záchranné týmy už prý nalezly mezi plovoucími objekty také několik obětí.
30.12.2014 11:56 |

podobné články