Článek

Konec doby uhelné: Vítězové privatizace škemrají o pomoc

 
Po privatizaci černouhelných dolů ve střední Evropě si soukromé firmy mnuly ruce, jak dobře vydělaly. Dnes stejné firmy žádají po vládách finanční pomoc kvůli miliardovým ztrátám, hrozí zavíráním dolů a propouštěním horníků. Jenže státní peníze uvadající průmysl zachránit nemůžou, protože těžba černého uhlí je dosouzena k zániku. I ve střední Evropě, kde nevyhnutelnému konci ještě odolávají poslední mohykáni.
18.04.2016 19:45 |

podobné články

Podobné články

Milionové provize z privatizace Mostecké uhelné mířily k lidem z ČSSD

 
Milionové provize z někdejší privatizace Mostecké uhelné společnosti (MUS) podle informací Mladé fronty Dnes (MfD) před lety zprostředkovaně získali i oficiální představitelé sociální demokracie.
20.01.2011 07:05 |

podobné články

Vláda: Budeme analyzovat cesty, jak se připojit k řízení spojenému s privatizací MUS

 
V pátek 18. listopadu 2011 se uskutečnilo jednání představitelů vlády a justice o postupu České republiky v případu privatizace Mostecké uhelné společnosti. Během měsíce by měla být vybrána nejlepší varianta, podle níž bude Česko následně v případě zablokovaných dvanácti miliard z privatizace Mostecké uhelné společnosti postupovat.
18.11.2011 20:40 |

podobné články

Ať se prošetří kauza Mostecké uhelné, shodly se po třech hodinách špičky ČSSD

 
Nejužší vedení ČSSD, politické grémium, se v pátek dopoledne na jednání v Lidovém domě usneslo, že podporuje objektivní prošetření kauzy privatizace Mostecké uhelné. Po tříhodinovém jednání o tom informoval úřadující šéf soc. dem. Bohuslav Sobotka.
07.01.2011 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Gross (719 článků) , Bohuslav Sobotka (9474 článků)

Dostali šéfové ČSSD peníze z Mostecké uhelné?

 
ČSSD má zaděláno na pořádný skandál! Milionové provize z někdejší privatizace Mostecké uhelné společnosti údajně před lety zprostředkovaně získali i oficiální představitelé této strany.
20.01.2011 12:15 |

podobné články

Švýcarští prokurátoři opět míří do Česka. Kvůli privatizaci Mostecké uhelné

 
Zástupci švýcarské prokuratury podle zjištění ČTK opět míří do Česka v souvislosti s kauzou privatizace Mostecké uhelné společnosti (MUS). Za jejich přítomnosti by měli čeští policisté a státní zástupci v rámci právní pomoci Švýcarsku v pondělí a v úterý vyslechnout další lidi.
26.06.2011 14:55 |

podobné články

Praní špinavých peněz? Švýcaři obvinili Čechy kvůli prodeji Mostecké uhelné

 
Švýcarská prokuratura obžalovala z praní špinavých peněz a dalších finančních machinací ve vztahu s nejmenovanou významnou energetickou společností z Česka sedm lidí. Většinu obžalovaných tvoří Češi. Jde o případ privatizace Mostecké uhelné společnosti (MUS).
24.10.2011 13:00 |

podobné články

Obviněný Belgičan popřel účast v aféře Mostecké uhelné

 
Bývalý belgický činitel Mezinárodního měnového fondu (MMF) Jacques de Groote popřel účast na praní špinavých peněz a na podvodných finančních machinací kolem privatizace Mostecké uhelné společnosti (MUS), jak z toho jeho a šest českých občanů obvinily švýcarské úřady. Informoval o tom dnes server listu La libre Belgique.
25.10.2011 20:05 |

podobné články

Nečas: Jak postupovat u Mostecké uhelné se rozhodne za tři týdny

 
Česká republika se přihlásí k nároku na část peněz z privatizace Mostecké uhelné společnosti. Zatím ale není jasné, jakým to bude způsobem, vysvětlil na tiskové konferenci premiér Petr Nečas. Jasno bude do tří týdnů.
18.11.2011 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9261 článků)

Kvůli švýcarským miliardám z Mostecké uhelné vzniká speciální tým

 
Na rozsáhlé kauze divoké privatizace Mostecké uhelné společnosti (MUS) a dalším postupu ve snaze dostat se k miliardám zabavených na švýcarských účtech jejích bývalých manažerů bude pracovat speciální tým složený z detektivů protikorupční policie a žalobců pražského vrchního státního zastupitelství.
23.11.2011 08:40 |

podobné články

Žalobci potvrdili, že Česko přišlo kvůli Mostecké uhelné o miliardy

 
Elitní žalobci z Vrchního státního zastupitelství v Praze se přiklonili k názoru švýcarských úřadů, že Česká republika během divoké privatizace Mostecké uhelné společnosti (MUS) z konce devadesátých let skutečně přišla o miliardy.
25.11.2011 06:35 |

podobné články

O peníze z Mostecké uhelné se starali bílí koně, píše server

 
Peníze z privatizace Mostecké uhelné společnosti spravovali ve Švýcarsku nastrčené osoby a zdá se, že nejde o osoby nijak neznámé. Na jedné straně zřejmě stojí Markus Hasler, známý české veřejnosti z kauzy toskánské vily spojované s expremiérem Mirkem Topolánkem či lobbistou Markem Dalíkem a na straně druhé najdeme Camillua Braxatora, který se angažoval v nákupu emisních povolenek na Slovensku. Naši sousedé v tomto případě přišli o desítky milionů eur.
17.12.2011 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Mirek Topolánek (2143 článků)

Šťáva nechal ve Švýcarsku zmrazit miliardy z Mostecké uhelné

 
Ženevský soud zablokoval na žádost zakladatele společnosti Diag Human Josefa Šťávy část peněz zadržených Švýcary kvůli tomu, že pocházely z podezřelé privatizace Mostecké uhelné společnosti (MUS).
07.02.2013 13:30 |

podobné články

Kvůli Šťávovi byly zablokovány peníze z Mostecké uhelné ve Švýcarsku

 
Ženevský soud zablokoval na popud zakladatele společnosti Diag Human Josefa Šťávy část peněz zadržených Švýcary kvůli tomu, že pocházely z podezřelé privatizace Mostecké uhelné společnosti (MUS). Informoval o tom server Českápozice.cz.
07.02.2013 16:45 |

podobné články

Hra o miliardy z Mostecké uhelné: soud zamítl žádost o vrácení zabavených peněz i argument o promlčení

 
EXKLUZIVNĚ. O odblokování peněz zabavených při vyšetřování privatizace Mostecké uhelné společnosti žádala dědička po zemřelém miliardáři Luboši Měkotovi. Její stížnost ale zamítl městský soud a následně i vrchní soud. V lednu tak může začít hlavní líčení v celé kauze, píše Eliška Hradilková Bártová na webu Hlídací pes. 
18.12.2017 11:45 |

podobné články

Uhlobaron Koláček o Mostecké uhelné: „Čekal jsem podporu Miloše Zemana“

 
Ještě letos by měl bývalý čelný představitel Mostecké uhelné společnosti Antonín Koláček nastoupit do švýcarského vězení za způsob privatizace těžařské firmy. Doly skupině někdejších uhlobaronů prodala v roce 1999 vláda Miloše Zemana. „O náš případ se ‚postarali‘ především lidé z byznysu a určitě také lidé pohybující se na rozhraní mezi byznysem a rozvědkami,“ říká ke kauze Koláček v rozhovoru pro E15.
09.03.2018 08:25 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20493 článků)

Gross přerušil členství v ČSSD kvůli kauze privatizace dolů

 
Bývalý premiér a předseda ČSSD Stanislav Gross přerušil členství ve straně. A to kvůli kauze privatizace Mostecké uhelné. Podle čtvrteční Mladé fronty Dnes totiž několik lidí, kteří mají ke Grossovi blízko, před jedenácti lety v souvislosti s touto privatizací zřejmě získalo mnohamilionové provize.
06.01.2011 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Gross (719 článků) , Michal Hašek (2319 článků)

Paroubek: Proč ČSSD nežádá po Nečasovi důkazy nebo demisi za jeho obvinění?

 
Po páteční schůzce premiéra Petra Nečase s ministry spravedlnosti Jiřím Pospíšilem, financí Miroslavem Kalouskem a místopředsedkyní vlády Karolínou Peake, které se zúčastnil i nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman a pověřený pražský vrchní žalobce Stanislav Mečl, k tématu 12 mld. Kč zadržených ve Švýcarsku při vyšetřování privatizace Mostecké uhelné (MUS), padla z úst premiéra Nečase závažná obvinění směrem jak k okolnostem privatizace MUS, tak dokonce k průběhu jejího vyšetřování.
22.11.2011 08:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (1832 článků) , Jiří Pospíšil (1832 článků) , Petr Nečas (9261 článků) , Miroslav Kalousek (6374 článků) , Karolína Peake (1607 článků) , Pavel Nečas (444 článků) , Jiří Paroubek (3428 článků) , Jiří Zeman (1092 článků)

Politici mlčí a strůjce privatizace Škody je spokojen, píše šéfredaktor

 
Problematika privatizace Mostecké uhelné společnosti v posledních měsících plnila stránky novin i zpravodajských serverů. Jde však jen o jednu z mnoha českých privatizací, nad kterou se vznáší otazníky. Šéfredaktor MF Dnes Robert Čásenský si ve svém komentáři všímá toho, že všechny privatizační kauzy mají jedno společné – politici o nich svorně mlčí. Je přitom jedno, zda jde o politiky zleva či zprava.
04.02.2012 13:30 |

podobné články

Vlček (ODS): Privatizace nemohla být bezchybná, hlavním viníkem komunisté

 
Za privatizaci Mostecké uhelné společnosti padly u švýcarského soudu tresty vězení. Nechci v žádném případě obhajovat podvody, které majetkové přesuny provázely. Vše se musí řádně vyšetřit! Chtěl bych se však zaměřit na podstatu věci a ptám se, byla po revoluci privatizace nutností? Odpověď zní jednoznačně. Byla! České státní podniky totiž za socialismu nestačily světové konkurenci.
21.10.2013 14:00 |

podobné články