Článek

Konec doby uhelné: Vítězové privatizace škemrají o pomoc

 
Po privatizaci černouhelných dolů ve střední Evropě si soukromé firmy mnuly ruce, jak dobře vydělaly. Dnes stejné firmy žádají po vládách finanční pomoc kvůli miliardovým ztrátám, hrozí zavíráním dolů a propouštěním horníků. Jenže státní peníze uvadající průmysl zachránit nemůžou, protože těžba černého uhlí je dosouzena k zániku. I ve střední Evropě, kde nevyhnutelnému konci ještě odolávají poslední mohykáni.
18.04.2016 19:45 |

podobné články

Podobné články

Milionové provize z privatizace Mostecké uhelné mířily k lidem z ČSSD

 
Milionové provize z někdejší privatizace Mostecké uhelné společnosti (MUS) podle informací Mladé fronty Dnes (MfD) před lety zprostředkovaně získali i oficiální představitelé sociální demokracie.
20.01.2011 07:05 |

podobné články

Vláda: Budeme analyzovat cesty, jak se připojit k řízení spojenému s privatizací MUS

 
V pátek 18. listopadu 2011 se uskutečnilo jednání představitelů vlády a justice o postupu České republiky v případu privatizace Mostecké uhelné společnosti. Během měsíce by měla být vybrána nejlepší varianta, podle níž bude Česko následně v případě zablokovaných dvanácti miliard z privatizace Mostecké uhelné společnosti postupovat.
18.11.2011 20:40 |

podobné články

Ať se prošetří kauza Mostecké uhelné, shodly se po třech hodinách špičky ČSSD

 
Nejužší vedení ČSSD, politické grémium, se v pátek dopoledne na jednání v Lidovém domě usneslo, že podporuje objektivní prošetření kauzy privatizace Mostecké uhelné. Po tříhodinovém jednání o tom informoval úřadující šéf soc. dem. Bohuslav Sobotka.
07.01.2011 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Gross (705 článků) , Bohuslav Sobotka (9409 článků)

Dostali šéfové ČSSD peníze z Mostecké uhelné?

 
ČSSD má zaděláno na pořádný skandál! Milionové provize z někdejší privatizace Mostecké uhelné společnosti údajně před lety zprostředkovaně získali i oficiální představitelé této strany.
20.01.2011 12:15 |

podobné články

Švýcarští prokurátoři opět míří do Česka. Kvůli privatizaci Mostecké uhelné

 
Zástupci švýcarské prokuratury podle zjištění ČTK opět míří do Česka v souvislosti s kauzou privatizace Mostecké uhelné společnosti (MUS). Za jejich přítomnosti by měli čeští policisté a státní zástupci v rámci právní pomoci Švýcarsku v pondělí a v úterý vyslechnout další lidi.
26.06.2011 14:55 |

podobné články

Praní špinavých peněz? Švýcaři obvinili Čechy kvůli prodeji Mostecké uhelné

 
Švýcarská prokuratura obžalovala z praní špinavých peněz a dalších finančních machinací ve vztahu s nejmenovanou významnou energetickou společností z Česka sedm lidí. Většinu obžalovaných tvoří Češi. Jde o případ privatizace Mostecké uhelné společnosti (MUS).
24.10.2011 13:00 |

podobné články

Obviněný Belgičan popřel účast v aféře Mostecké uhelné

 
Bývalý belgický činitel Mezinárodního měnového fondu (MMF) Jacques de Groote popřel účast na praní špinavých peněz a na podvodných finančních machinací kolem privatizace Mostecké uhelné společnosti (MUS), jak z toho jeho a šest českých občanů obvinily švýcarské úřady. Informoval o tom dnes server listu La libre Belgique.
25.10.2011 20:05 |

podobné články

Nečas: Jak postupovat u Mostecké uhelné se rozhodne za tři týdny

 
Česká republika se přihlásí k nároku na část peněz z privatizace Mostecké uhelné společnosti. Zatím ale není jasné, jakým to bude způsobem, vysvětlil na tiskové konferenci premiér Petr Nečas. Jasno bude do tří týdnů.
18.11.2011 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9256 článků)

Kvůli švýcarským miliardám z Mostecké uhelné vzniká speciální tým

 
Na rozsáhlé kauze divoké privatizace Mostecké uhelné společnosti (MUS) a dalším postupu ve snaze dostat se k miliardám zabavených na švýcarských účtech jejích bývalých manažerů bude pracovat speciální tým složený z detektivů protikorupční policie a žalobců pražského vrchního státního zastupitelství.
23.11.2011 08:40 |

podobné články

Žalobci potvrdili, že Česko přišlo kvůli Mostecké uhelné o miliardy

 
Elitní žalobci z Vrchního státního zastupitelství v Praze se přiklonili k názoru švýcarských úřadů, že Česká republika během divoké privatizace Mostecké uhelné společnosti (MUS) z konce devadesátých let skutečně přišla o miliardy.
25.11.2011 06:35 |

podobné články

O peníze z Mostecké uhelné se starali bílí koně, píše server

 
Peníze z privatizace Mostecké uhelné společnosti spravovali ve Švýcarsku nastrčené osoby a zdá se, že nejde o osoby nijak neznámé. Na jedné straně zřejmě stojí Markus Hasler, známý české veřejnosti z kauzy toskánské vily spojované s expremiérem Mirkem Topolánkem či lobbistou Markem Dalíkem a na straně druhé najdeme Camillua Braxatora, který se angažoval v nákupu emisních povolenek na Slovensku. Naši sousedé v tomto případě přišli o desítky milionů eur.
17.12.2011 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Mirek Topolánek (2120 článků)

Šťáva nechal ve Švýcarsku zmrazit miliardy z Mostecké uhelné

 
Ženevský soud zablokoval na žádost zakladatele společnosti Diag Human Josefa Šťávy část peněz zadržených Švýcary kvůli tomu, že pocházely z podezřelé privatizace Mostecké uhelné společnosti (MUS).
07.02.2013 13:30 |

podobné články

Kvůli Šťávovi byly zablokovány peníze z Mostecké uhelné ve Švýcarsku

 
Ženevský soud zablokoval na popud zakladatele společnosti Diag Human Josefa Šťávy část peněz zadržených Švýcary kvůli tomu, že pocházely z podezřelé privatizace Mostecké uhelné společnosti (MUS). Informoval o tom server Českápozice.cz.
07.02.2013 16:45 |

podobné články

Hra o miliardy z Mostecké uhelné: soud zamítl žádost o vrácení zabavených peněz i argument o promlčení

 
EXKLUZIVNĚ. O odblokování peněz zabavených při vyšetřování privatizace Mostecké uhelné společnosti žádala dědička po zemřelém miliardáři Luboši Měkotovi. Její stížnost ale zamítl městský soud a následně i vrchní soud. V lednu tak může začít hlavní líčení v celé kauze, píše Eliška Hradilková Bártová na webu Hlídací pes. 
18.12.2017 11:45 |

podobné články

Gross přerušil členství v ČSSD kvůli kauze privatizace dolů

 
Bývalý premiér a předseda ČSSD Stanislav Gross přerušil členství ve straně. A to kvůli kauze privatizace Mostecké uhelné. Podle čtvrteční Mladé fronty Dnes totiž několik lidí, kteří mají ke Grossovi blízko, před jedenácti lety v souvislosti s touto privatizací zřejmě získalo mnohamilionové provize.
06.01.2011 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Gross (705 článků) , Michal Hašek (2302 článků)

Paroubek: Proč ČSSD nežádá po Nečasovi důkazy nebo demisi za jeho obvinění?

 
Po páteční schůzce premiéra Petra Nečase s ministry spravedlnosti Jiřím Pospíšilem, financí Miroslavem Kalouskem a místopředsedkyní vlády Karolínou Peake, které se zúčastnil i nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman a pověřený pražský vrchní žalobce Stanislav Mečl, k tématu 12 mld. Kč zadržených ve Švýcarsku při vyšetřování privatizace Mostecké uhelné (MUS), padla z úst premiéra Nečase závažná obvinění směrem jak k okolnostem privatizace MUS, tak dokonce k průběhu jejího vyšetřování.
22.11.2011 08:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (1784 článků) , Jiří Pospíšil (1784 článků) , Petr Nečas (9256 článků) , Miroslav Kalousek (6306 článků) , Karolína Peake (1607 článků) , Pavel Nečas (442 článků) , Jiří Paroubek (3385 článků) , Jiří Zeman (1013 článků)

Politici mlčí a strůjce privatizace Škody je spokojen, píše šéfredaktor

 
Problematika privatizace Mostecké uhelné společnosti v posledních měsících plnila stránky novin i zpravodajských serverů. Jde však jen o jednu z mnoha českých privatizací, nad kterou se vznáší otazníky. Šéfredaktor MF Dnes Robert Čásenský si ve svém komentáři všímá toho, že všechny privatizační kauzy mají jedno společné – politici o nich svorně mlčí. Je přitom jedno, zda jde o politiky zleva či zprava.
04.02.2012 13:30 |

podobné články

Vlček (ODS): Privatizace nemohla být bezchybná, hlavním viníkem komunisté

 
Za privatizaci Mostecké uhelné společnosti padly u švýcarského soudu tresty vězení. Nechci v žádném případě obhajovat podvody, které majetkové přesuny provázely. Vše se musí řádně vyšetřit! Chtěl bych se však zaměřit na podstatu věci a ptám se, byla po revoluci privatizace nutností? Odpověď zní jednoznačně. Byla! České státní podniky totiž za socialismu nestačily světové konkurenci.
21.10.2013 14:00 |

podobné články

Privatizace Škody pomohla nejen firmě, ale i celé ČR, tvrdí analytici

 
Privatizace Škody Auto do rukou německého Volkswagenu před 20 lety pomohla podle analytiků oslovených ČTK samotné firmě i celé ekonomice. Podle nich byla transakce ukázkovým případem úspěšného prodeje tuzemské firmy a zřejmě i nejúspěšnějším případem polistopadové privatizace.
12.04.2011 10:55 |

podobné články