Článek

Komunisté navrhli zákon o majetkových přiznáních. A sněmovna se vyjádřila

 
Sněmovna zamítla už v dnešním úvodním kole návrh opoziční KSČM na zavedení v podstatě plošných majetkových přiznání. Kabinet místo toho navrhuje prokazování původu majetku. Finanční správa dostane podle vládní normy pravomoc analyzovat výši majetku v souvislosti s daňovým přiznáním poplatníka.
09.02.2016 18:01 |

podobné články

Podobné články

Komunisté navrhli vlastní zákon o majetkových přiznáních

 
Komunisté navrhli vlastní zákon o majetkových přiznáních. Vztahovat by se měl v souladu s jejich dřívější úpravou na majetek nad deset milionů korun. Se svou předlohou přišli kvůli tomu, že slibovanou vládní úpravu se prý nepodaří přijmout včas do konce roku, řekl dnes novinářům předseda KSČM Vojtěch Filip.
06.05.2014 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Filip (1012 článků)

Na majetkových přiznáních se strany shodnou. Teď ještě jak to provést

 
Princip je správný, ale na tom, jak ho provést, ANO a soc. dem. hledají shodu jen těžko. Řeč je o majetkových přiznáních a registračních pokladnách. Právě tato dvě klíčová opatření mají zamezit daňovým únikům a vylepšit výběr daní.
19.11.2013 02:06 |

podobné články

Zákon o původu majetku se dotkne těchto lidí. Ekonom Zámečník se v ČT rozpovídal

 
Ministr financí Andrej Babiš (ANO) představil návrh zákona o majetkových přiznáních. Zákon má cílit především na lidi, kteří podezřele zbohatli. Po přijetí zákona dlouhodobě volá prezident Miloš Zeman i premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Pomůže nám ale zákon doopravdy? O tom diskutovali ekonom Miroslav Zámečník a komentátor týdeníku TREND Marián Leško. Na Slovensku totiž již zákon funguje. Jeho účinnost je ale sporná.
17.10.2014 22:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (12396 článků) , Bohuslav Sobotka (9472 článků) , Miloš Zeman (20457 článků)

Nesvéprávnost v občankách nebude. Komunisté nadávají na kolegy

 
Poslanecká sněmovna zamítla zákon, jimž chtěli komunisté změnit některé údaje v občanských průkazech. Jedná se především o údaje o nesvéprávnosti, které zákon o registrech, který sněmovna schválila před prázdninami, na občanských průkazech ruší. Sněmovna zákon zamítla, protože koalice ve sněmovně nepřijímá opoziční návrhy.
26.10.2011 19:40 |

podobné články

Sněmovna nejspíše zmírní zákon o střetu zájmů pro obecní politiky, některé údaje jejich majetkových přiznání zřejmě nebudou veřejné

 
Sněmovna pravděpodobně zmírní zákon o střetu zájmů pro některé obecní politiky. Část údajů z jejich majetkových přiznání zřejmě nebude veřejná. Úpravu dnes podpořil ústavněprávní výbor. Důvodem je snaha zabránit odlivu uchazečů o místa v zastupitelstvech, zejména v malých obcích. Nejbližší obecní volby se uskuteční na podzim.
08.03.2018 14:15 |

podobné články

Porsche, hypotéky i šátek za 15 tisíc. Nakoukněte do majetkových přiznání poslanců

 
Drahá auta, milionové hypotéky, ale i luxusní hodinky, státní dluhopisy za milion korun a drobné dárky, třeba šátky, alkohol či tělové krémy. To všechno najdete v majetkových přiznáních poslanců za loňský rok.
27.06.2012 18:15 |

podobné články

Zeman si notoval s Peake, shodli se na majetkových přiznáních

 
Schůzka prezidenta Miloše Zemana s vicepremiérkou Karolínou Peake (LIDEM), která proběhla ve středu odpoledne na Hradě, dopadla zcela jinak, než bylo možné očekávat. Přes Zemanův velmi kritický vztah ke straně LIDEM na jednání podle Peake panovala přátelská atmosféra a shoda na zavedení institutu majetkových přiznání.
05.06.2013 19:35 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20457 článků) , Karolína Peake (1607 článků)

ČSSD a ANO se dohodly na majetkových přiznáních i pro občany

 
Experti sociální demokracie a hnutí ANO se dnes dohodli na zavedení majetkových přiznání jak pro politiky a státní úředníky, tak pro běžné občany. Pro ty by podle šéfa poslaneckého klubu ANO Jaroslava Faltýnka mohla platit od roku 2015 při nabytí majetku ve výši nad 20 milionů korun.
19.11.2013 17:41 |

podobné články

ČSSD a ANO se dohodly na majetkových přiznáních i pro občany

 
Experti sociální demokracie a hnutí ANO se dnes dohodli na zavedení majetkových přiznání jak pro politiky a státní úředníky, tak pro běžné občany. Pro ty by podle šéfa poslaneckého klubu ANO Jaroslava Faltýnka mohla platit od roku 2015 při nabytí majetku ve výši nad 20 milionů korun.
19.11.2013 21:01 |

podobné články

Návrh KSČM o majetkových přiznáních u vlády asi narazí

 
Opoziční KSČM asi neuspěje u vlády se svým návrhem na zavedení majetkových přiznání. Kabinet podle předběžného stanoviska pro pondělní zasedání uvede, že daňovým únikům je nutné zabránit, předloha komunistických poslanců by k tomu ale nevedla. Bylo by možné ji obcházet a kvůli řadě nedostatků je prakticky nepoužitelná, stojí v dokumentu.
12.07.2014 12:05 |

podobné články

Vláda se nepostavila komunistickému návrhu o majetkových přiznáních

 
Kabinet v pondělí vyjádřil neutrální stanovisko k návrhu opozičních komunistů na zavedení majetkových přiznání. Vyplývá to z výsledků jednání vlády zveřejněných na internetu. Předběžné stanovisko pro pondělní zasedání přitom bylo k návrhu KSČM poměrně kritické. Předloha komunistických poslanců by podle něj nevedla k zabránění daňovým únikům. Bylo by možné ji obcházet a kvůli řadě nedostatků je prakticky nepoužitelná, stálo v dokumentu.
14.07.2014 21:20 |

podobné články

Zákon o majetkových přiznáních se musí pořád vylepšovat, míní Kala z NKÚ

 
Zákon nařizující majetková přiznání lze obejít, a proto je potřeba ho neustále vylepšovat. Viceprezident Nejvyššího kontrolního úřadu Miloslav Kala to řekl v rozhovoru pro server lidovky.cz.
27.09.2012 16:05 |

podobné články

Komunisté navrhli změny volebních zákonů

 
Opoziční komunisté navrhli drobné změny některých volebních zákonů. Týkají se rezignace obecních zastupitelů a okrskových volebních komisí.
18.03.2012 14:15 |

podobné články

Bič na korupci neprošel! Sněmovna ho zatrhla

 
Opozice na pátečním jednání Sněmovny neprosadila do druhého čtení návrh zákona o majetkových přiznáních. Ta by měli podle jejího návrhu podávat lidé, kteří získají velký majetek a nedoloží jeho původ.
09.12.2011 14:05 |

podobné články

Gazdík představuje návrh: Kdo si v politice nakrade, na toho se přijde

 
Šéf poslanců vládní TOP 09 Petr Gazdík má v plánu zavařit těm, kteří lžou v majetkovém přiznání. Jako jednu z priorit chce totiž prosadit pro zbývající dva roky funkčního období Nečasova kabinetu zákon pojednávající právě o nepravdivě vyplněných majetkových přiznáních. To by se mohlo nově v budoucnu nepoctivcům tvrdě vymstít. Dohled by měl mít finanční úřad.
21.11.2012 07:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gazdík (878 článků) , Petr Gazdík (867 článků)

Zeman odsuzuje mafiánské praktiky, ale na jeho účtu přistál další záhadný půlmilion

 
Jen pár dnů poté, co Miloš Zeman hřímal proti kmotrům a volal po majetkových přiznáních, přistály na jeho volebním účtu další anonymní peníze. Víme jediné: že se někdo vydal s půlmilionem v hotovosti na přepážku a nectil zákon.
14.03.2013 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20457 článků)

ANO progresivní daň dále odmítá, majetková přiznání mají zelenou

 
Zástupci sociální demokracie a hnutí ANO pokračují v hledání shody na výši daní a podobě rozpočtu, které by mohla prosazovat případná koaliční vláda. Prozatím se shodli na majetkových přiznáních občanů. Ta by měla být zavedena přibližně od roku 2015. Novinářům to řekl Jaroslav Faltýnek (ANO). Zákon o prokázání původu majetku by se nejprve týkal jen politiků.
19.11.2013 11:16 |

podobné články

Nelegálně získaný majetek politiků je potřeba zabavit. Babišova náměstkyně v ČRo

 
Senát dnes jedná o majetkových přiznáních nejen politiků, ale i dalších ústavních činitelů. Informoval o tom pořad Ranní Plus stanice ČRo Plus. Zákon považují za důležitý ministerstvo financí i protikorupční organizace.
22.04.2014 15:55 |

podobné články

Pravice opět bouchala do stolu. Komunista Grospič se jí vysmál

 
Poslanci od rána probírali zákon o třetím odboji. Ten posuzovali ve druhém čtení. Jak se dalo čekat, jako první se do rozpravy přihlásili komunisté. Poslanec Jan Klán a po něm také Stanislav Grospič a Marta Semelová (všichni KSČM) navrhli, aby sněmovna hlasovala pro zamítnutí zákona. Normu označili za paskvil. Projednávání proběhlo v klidu, jen Grospičovým slovům se pravice smála a bouchala do stolu. Naopak předsedkyně sněmovny Němcová si kratičkým projevem vysloužila potlesk. Debatu poslanci ukončili po dvou hodinách, kdy zákon prošel druhým čtením.
10.06.2011 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Grospič (109 článků) , Jan Klán (19 článků) , Marta Semelová (260 článků)